مدرسه ارز دیجیتال | آموزش رایگان ارز دیجیتال

در ۷۲ درس صفر تا صد ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید!

آموزش مقدماتی

بیتکوین برای مبتدیان

آشنایی با شبکه بیتکوین

آشنایی با هشینگ

آشنایی با ماینینگ

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با کیف پول ها

آشنایی با امضای دیجیتال

آشنایی با آلت کوین ها

آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال

آشنایی با پروژه های کلاهبرداری

آشنایی با اتریوم

ترید ارزهای دیجیتال

آشنایی با NFT

آموزش رایگان ارز دیجیتال

شاید خیلی از شما علاقه‌مند به بازار ارزهای دیجیتال باشید و بخواهید با سرمایه‌های زیاد و یا حتی کم سرمایه‌گذاری کنید. 

اما به ۲ دلیل سرمایه‌گذاری در این بازار را به تعویق می‌اندازید.

 • عدم آگاهی از بازار ارزهای دیجیتال
 • گران بودن دوره‌های آموزشی سرمایه‌گذاری 

اما می‌خواهیم به شما بگوییم که نگران نباشید‌، ما اینجا با استفاده از به‌روز‌ترین منابع انگلیسی به شما کمک می‌کنیم تا با آموزش رایگان ارز دیجیتال به‌راحتی وارد این بازار شوید. 

چرا استفاده از دوره رایگان ارز دیجیتال به صرفه است؟

اگر در سایت‌های آموزشی ارز دیجیتال بگردید‌ و قیمت انواع دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال از فیلم آموزش ارز دیجیتال گرفته تا انواع مختلف پکیج آموزش ارز دیجیتال  را پرس و جو کنید گران بودن آن‌ها و ریسک سرمایه‌گذاری احتمالا مانع ورود شما به این بازار می‌شود.

شما با آموزش رایگان ارز دیجیتال اگر چیزی به دست نیاورید‌، چیزی هم از دست نخواهید داد.

بعد از آموزش‌های رایگان شما می‌توانید توانایی و علاقه‌مندی خود را بسنجید و بعد به این بازار ورود کنید.

در بازار‌هایی که ریسک معامله در آن‌ها زیاد است‌، خیلی از افراد با استفاده از تجربه خود سرمایه‌گذاری شما را به عهده می‌گیرند و بخشی از سود شما را به عنوان حق کار دریافت می‌کنند. 

اگر شما با آموزش رایگان ارز دیجیتال شروع کنید و بازار را بشناسید‌، می‌توانید بدون واسطه سرمایه‌گذاری کنید و صاحب تمام سود خود باشید.

آموزش رایگان ارز دیجیتال‌، با توجه به اینکه از منابع معتبر انگلیسی برداشته شده است‌، به شما کمک می‌کند تا حتی اگر وارد این بازار نشدید‌، صاحب اطلاعات ارزشمندی از یک بازار مهم شوید.

چرا ما آموزش رایگان ارز دیجیتال را برای شما در نظر گرفتیم؟

خیلی از شما انواع بازارهای سرمایه‌گذاری را می‌شناسید و حتی به عنوان یک فرد غیر سرمایه‌گذار، اطلاعات خوبی از بازارها دارید‌. اما بازار ارزهای دیجیتال بازاری است که تازه پا به عرصه رشد گذاشته است و آگاهی مردم نسبت به آن زیاد نیست‌؛ پس این بازار‌، بستری است که ورود به آن با آگاهی مناسب‌، در بلند مدت سود دهی بالایی دارد.

خیلی از بازارهای سرمایه در مدت و ساعت مشخصی برای سرمایه‌گذاری دارند اما بازار ارزهای دیجیتال بستری است که از زمان و مکان مستقل می‌باشد و امکان خرید در هر زمانی را برای شما فراهم کرده است.

در بازار ارز‌های دیجیتال تنها خود شما و بدون واسطه مالک حساب خود هستید‌، این بازار بازاری است که شما با جمع‌آوری اطلاعات از آموزش رایگان ارز دیجیتال می‌توانید هر زمان که خواستید ارز خرید کنید و هر زمان هم که خواستید می‌توانید رمزارزهای خود را نقد کنید.

آموزش ارز دیجیتال از مبتدی تا پیشرفته

یکی از ویژگی‌های مدرسه ارز دیجیتال در ایران بروکر این است که شما برای شروع نیاز به پیش‌زمینه ندارید. شما می‌توانید این آموزش ارز دیجیتال را از بخش آشنایی با بیت کوین برای مبتدیان شروع کنید و با یادگیری نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال و نحوه ثبتنام در صرافی یادگیری خود را ادامه دهید. در ادامه انواع مفاهیم مهم در ارزهای دیجیتال آموزش داده شده است و در انتهای دوره وارد بخش پیشرفته می‌شوید و می‌توانید تحلیل تکنیکال، فاندامنتال، سنتیمنتال و آنچین را بیاموزید. همچنین برای افرادی که قصد دارند ارز دیجیتال را به صورت تخصصی‌تر یاد بگیرند آموزش ترید حرفه‌ای ارز دیجیتال نیز وجود دارد که با تکرار و تمرین این دسته افراد را به سمت کسب سود از بازار ارز دیجیتال پیش خواهد برد.

آموزش ارز دیجیتال با گوشی

به دلیل دسترس بودن تلفن همراه بسیاری از افراد مایلند کارهای روزمره و حتی آموزش‌های خود را گوشی مشاهده کنند. در رابطه با ارزهای دیجیتال دو دغدغه وجود دارد: مورد اولی امکان آموزش ارز دیجیتال با گوشی است و دغدغه دوم امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال و ترید با گوشی که خبر خوب این است که هر دو مورد امکان دارد و معمولا صرافی‌های ارز دیجیتال نسخه موبایل برای خرید و فروش و ترید را دارند. حتی در بسیاری از مواقع نرم‌افزارهای موبایل یک صرافی یا یک کیف پول کیفیت بالاتری نسبت به نسخه تحت وب آن دارد.

بهترین دوره رایگان ارز دیجیتال کدام است؟

بهترین دوره رایگان ارز دیجیتال دوره‌ای است که از نظر منابع معتبر باشد‌، یعنی دوره‌ای باشد که منابع انگلیسی قابل اعتمادی داشته باشد و از آن‌جایی که سرمایه‌گذاری در این بازار روش‌های مختلفی دارد‌، توانسته باشد بهترین روش را مطابق آموزش‌های روز جهان برای شما فراهم کرده باشد.

ما سعی کرده‌ایم با تکیه بر همین آموزش‌ها، بهترین آموزش رایگان ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم.

بهترین سایت آموزش ارز دیجیتال

وبسایت‌های فارسی و انگلیسی زیادی اقدام به آموزش ارز دیجیتال کرده‌اند. برخی از این آموزش‌ها رایگان هستند و بسیاری از آنها در ازای آموزش‌هایی که حتی به راحتی در فضای وب در دسترس است از شما هزینه‌های زیادی را دریافت می‌کنند. با توجه به تعدد منابع ما به گزینه به‌خصوصی اشاره نمی‌کنیم، اما توجه داشته باشید که یک وبسایت آموزش خوب باید حداقل ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

آموزش ارز دیجیتال از مبتدی تا پیشرفته: یک دوره آموزش ارز دیجیتال که به‌عنوان آموزش برای مبتدیان است نباید نیاز به هیچ‌گونه پیش‌زمینه در آن وجود داشته باشد. همچنین دوره آموزشی با عنوان‌های از مبتدی تا پیشرفته یا از صفر تا صد باید شامل اطلاعات پایه‌ای تا پیشرفته باشد. یعنی از مفاهیم گرفته تا آموزش ثبتنام در صرافی و نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول را شامل شود و در نهایت به آموزش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال و نحوه ترید و معامله را آموزش دهد.

آموزش ارز دیجیتال به زبان ساده: با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال با استفاده از تکنولوژی‌های جدید ایجاد شده‌اند، درک این تکنولوژی‌ها برای عموم مردم کار ساده‌ای نیست و در آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال شاید آنچنان ضروری نباشد که فرد با اصطلاحات پیچیده آشنا شود. ما در مدرسه ارز دیجیتال ایران بروکر در حد امکان این مورد را رعایت کرده‌ایم.

معنا و تعریف ارز دیجیتال (کریپتو کارنسی Cryptocurrency)

ارز دیجیتال که گاهی اوقات به آن کریپتو کارنسی یا کریپتو و یا رمزارز نیز می‌گویند، به هر ارزی گفته می‌شود که به صورت دیجیتال یا مجازی وجود داشته باشد. ارزهای دیجیتال از رمزنگاری برای ایمن‌سازی تراکنش‌ها استفاده می‌کنند. ارزهای دیجیتال برای ایجاد قانون و سامان‌بخشی متکی به یک مرجع مرکزی نیستند بلکه از یک سیستم غیرمتمرکز برای ثبت تراکنش‌ها و صدور واحدهای جدید استفاده می‌کنند.

در این قسمت به معرفی اجمالی بخش‌های مختلف آموزش رایگان ارز دیجیتال می‌پردازیم.

ارز دیجیتال چیست؟

اولین مرحله آموزش رایگان ارز دیجیتال آشنایی با رمزارزها است. ارز دیجیتال یک سیستم پرداخت دیجیتال است که به بانک‌ها برای تایید تراکنش‌ها متکی نیست. این سیستم همتا به همتا (P2P) است که به افراد امکان می‌دهد در هر کجا تراکنش‌های ارسالی یا دریافتی خود را انجام دهند. به‌جای حمل پول فیزیکی و رد و بدل آن در دنیای واقعی، پرداخت‌های ارز دیجیتال به صورت دیجیتال در یک پایگاه داده آنلاین ثبت شده و تراکنش‌های خاص شناسایی می‌شوند. هنگامی که وجوه ارز دیجیتال را انتقال می‌دهید، تراکنش‌ها در یک دفتر کل ثبت می‌شوند. ارزهای دیجیتال در کیف پول‌های دیجیتال ذخیره می‌شوند.

ارزهای دیجیتال برای تایید تراکنش ها از رمزگذاری استفاده می‌کنند. این بدان معناست که در ذخیره و انتقال داده‌های ارز دیجیتال بین کیف پول‌ها و دفتر کل عمومی، کدنویسی به‌صورت پیشرفته نقش مهمی را ایفا می‌کند. هدف از رمزگذاری ایجاد امنیت و ایمنی است.

اولین ارز دیجیتال بیت کوین بود که در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد و تا به امروز شناخته‌شده‌ترین ارز در میان ارزهای دیجیتال باقی مانده است. دلیل علاقه زیاد افراد به ارزهای دیجیتال، ترید با هدف کسب سود است. گاهی اوقات در بازار ارزهای دیجیتال، دلالان باعث افزایش قیمت می‌شوند.

ارزهای دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟

در این قسمت از آموزش رایگان ارز دیجیتال می‌آموزید که ارزهای دیجیتال بر روی یک دفتر کل توزیع شده عمومی به نام بلاکچین اجرا می‌شوند که تاریخچه‌ای از تمام تراکنش‌های به‌روز شده است و توسط دارندگان رمزارزها نگهداری می‌شود.

واحدهای ارز دیجیتال از طریق فرآیندی به نام ماینینگ (Mining) یا استخراج ایجاد می‌شوند. در این فرآیند از نیروی کامپیوتر برای حل مسائل پیچیده ریاضی استفاده می‌شود که در نهایت باعث ایجاد کوین می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند رمزارزها را از کارگزاران خریداری کنند سپس آن‌ها را در کیف پول‌های ارز دیجیتال خود ذخیره یا خرج کنند.

اگر دارای ارز دیجیتال هستید، درواقع شما مالک هیچ چیز قابل لمسی نیستید. آن‌چه که شما در اختیار دارید کلیدی است که به شما امکان می‌دهد که واحدهایی از دارایی‌های خود را بدون اتکا به شخص ثالث قابل اعتماد به یک شخص دیگر منتقل کنید.

اگرچه بیتکوین از سال ۲۰۰۹ وجود داشته است، ارزهای دیجیتال و کاربردهای تکنولوژی بلاکچین هنوز در حوزه مالی نوپا هستند و انتظار می‌رود در آینده استفاده‌های بیشتری از آن‌ها شود. با استفاده از این فناوری می‌توان به انجام معاملاتی چون اوراق قرضه، سهام و سایر دارایی‌های مالی پرداخت.

نمونه‌های ارز دیجیتال

هزاران ارز دیجیتال وجود دارد که برخی از شناخته‌شده‌ترین آن‌ها عبارتند از:

بیت کوین (BTC)

بیتکوین که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد، اولین ارز دیجیتال بود و البته هنوز جزو رایج‌ترین ارزهای دیجیتال در دنیاست. این ارز توسط ساتوشی ناکاماتو (Satoshi Nakamoto) توسعه داده شد. این طور به نظر می‌رسد که ساتوشی ناکاماتو نام مستعار یک فرد یا گروهی از افراد است که هویت دقیق آن‌ها ناشناخته باقی مانده است.

اتریوم (ETH)

اتریوم که در سال ۲۰۱۵ ایجاد شد، یک پلتفرم بلاکچین با ارز دیجیتال مخصوص به خود است که اتریوم (Ethereum) یا اتر نام دارد. پس از بیت کوین، اتریوم محبوب‌ترین ارز دیجیتال است.

لایت کوین (LTC)

این ارز بسیار شبیه بیت کوین است اما با سرعت بیشتری در جهت توسعه نوآوری‌های جدید از جمله پرداخت‌های سریع‌تر و امکان انجام تراکنش‌های بیشتر در حال حرکت است.

ریپل (XRP)

ریپل یک سیستم دفتر کل توزیع شده است که در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد. ریپل می تواند برای ردیابی انواع مختلف تراکنش‌ها (نه فقط ارزهای دیجیتال) استفاده شود. شرکت حامی ریپل با بانک‌ها و موسسات مختلف مالی همکاری کرده است.

همه رمزارزها به غیر از بیت کوین، به عنوان آلتکوین (Altcoin) شناخته می‌شوند تا بتوانیم آن‌ها را از رمزارزهای اصلی متمایز کنیم.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال به زبان ساده

شاید از خود بپرسید که چگونه باید ارز دیجیتال را با خیال راحت بخرید. برای خرید معمولا سه مرحله وجود دارد:

مرحله اول: انتخاب صرافی مناسب

اولین مرحله جهت خرید ارزهای دیجیتال انتخاب صرافی مناسب در میان صرافی‌های ایرانی و خارجی است که باید در انتخاب خود دقت ویژه‌ای داشته باشید.

صرافی‌های ایرانی: در مقایسه با صرافی‌های خارجی، صرافی‌های ایرانی عملکرد نسبتا ضعیف‌تری دارند اما اگر در داخل ایران زندگی می‌کنید بهتر است از صرافی‌های داخلی استفاده کنید.
صرافی‌های خارجی: به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌های بین المللی برای ایرانیان، فعالیت کاربران ایرانی در بسیاری از صرافی‌ها با محدودیت مواجه است. این صرافی‌ها ممکن است دارای احراز هویت اجباری باشند و یا اینکه با آی پی ایران امکان فعالیت در آنها وجود ندارد.

مرحله دوم: خرید از صرافی

بعد از انتخاب صرافی و ایجاد حساب در آن، گام بعدی این است که ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید. در صورت استفاده از صرافی‌های داخلی، امکان واریز و برداشت ریالی برای شما وجود دارد.

نکته مهمی که در خرید خود باید در نظر بگیرید، کارمزدها هستند که شامل کارمزد واریز و برداشت به علاوه کارمزد معاملات است.

مرحله سوم: انتقال به کیف پول

از آن‌جایی که صرافی‌ها محل مناسبی برای ذخیره دارایی‌های دیجیتالی شما نیستند، بهتر است بعد از خرید، رمزارزهای خود را به کیف پول خود که امن‌ترین مکان برای نگهداری دارایی‌های شما است منتقل کنید.

آموزش نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول

بعد از خریداری ارزهای دیجیتال، به منظور حفظ دارایی‌های خود از سرقت یا هک، باید آن‌ها را در محلی امن ذخیره کنید. معمولا ارزهای دیجیتال در کیف پول‌های ارز دیجیتال ذخیره می‌شوند که به دو صورت دستگاه‌های فیزیکی و نرم‌افزارهای آنلاین در دسترس هستند. از کیف پول‌ها برای ذخیره کلیدهای خصوصی (Private Key) ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

برخی از صرافی‌ها دارای کیف پول اختصاصی هستند و امکان ذخیره‌سازی مستقیم از طریق پلتفرم را برای کاربران خود فراهم می‌کنند. با این حال، همه صرافی‌ها یا کارگزاری‌ها به طور خودکار خدمات کیف پول را ارائه نمی‌دهند.

به طور کلی، کیف پول‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

کیف پول‌های گرم (Hot Wallet) و کیف پول‌های سرد (Cold Wallet)

 • ذخیره‌سازی در کیف پول‌های گرم: اصطلاح “کیف پول گرم” به ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال از طریق نرم افزارهای آنلاین اشاره دارد که از کلیدهای خصوصی شما برای حفظ دارایی‌هایتان نگهداری می‌کنند.
 • ذخیره‌سازی در کیف‌پول‌های سرد: برخلاف کیف پول‌های گرم، کیف پول‌های سرد (که به عنوان کیف پول‌های سخت‌افزاری نیز شناخته می‌شوند) برای ذخیره ایمن کلیدهای خصوصی شما به دستگاه‌های الکترونیکی آفلاین متکی هستند.

معمولا کیف پول‌های سرد کارمزد دریافت می‌کنند؛ درحالیکه در کیف پول‌های گرم اینگونه نیست.

خرید با ارزهای دیجیتال

در زمان راه‌اندازی بیت کوین، هدفی که اولین بار برای آن در نظر گرفته شده بود این بود که وسیله‌ای برای تراکنش‌های روزانه باشد و خرید همه چیز، از یک فنجان قهوه گرفته تا کامپیوتر یا حتی اقلام بزرگتر مانند املاک و مستغلات را ممکن سازد. البته این هدف تاکنون به صورت کامل محقق نشده است و با وجود افزایش تعداد موسسات پذیرنده ارزهای دیجیتال، تراکنش های بزرگ با بیت کوین به ندرت اتفاق می‌افتد. با این وجود، خرید انواع محصولات متنوع از برخی وبسایت‌ها با استفاده از ارزهای دیجیتال امکان‌پذیر است که در اینجا به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

سایت‌های فناوری و تجارت الکترونیک:

چندین شرکت فروش محصولات فناوری مانند newegg.com، AT&T و مایکروسافت ارزهای دیجیتال را در وبسایت‌های خود می‌پذیرند. Overstock ک یک پلتفرم تجارت الکترونیک است، از اولین وبسایت‌هایی بود که بیت کوین را پذیرفت. در شرکت‌های دیگر مانند Shopify، Rakuten و Home Depot نیز امکان پرداخت با بیت کوین وجود دارد.

کالاهای لوکس و گران‌قیمت:

برخی از خرده‌فروشان کالاهای گران قیمت، رمزارزها را به عنوان نوعی از پرداخت می‌پذیرند. به عنوان مثال، خرده فروشی آنلاین برند Bitdails ساعت‌های رولکس (Rolex)، پتک فیلیپ (Patek Philippe) و دیگر ساعت‌های گران قیمت را در ازای دریافت بیت کوین به فروش می‌رساند.

ماشین‌ها:

برخی از فروشندگان خودرو (از فروشندگان برندهای بازار عمده گرفته تا فروشندگان ماشین‌های لوکس و سطح بالا) در حال حاضر ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت می‌پذیرند.

بیمه:

در آوریل ۲۰۲۱، شرکت بیمه سوئیسی AXA اعلام کرد که پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت برای تمام خطوط بیمه به جز بیمه عمر (به دلیل مسائل نظارتی) آغاز کرده است.

بیمه پریمر شیلد (Premier Shield) در ایالات متحده که بیمه‌نامه‌های خانه و خودرو می‌فروشد نیز بیت کوین را برای پرداخت حق بیمه می‌پذیرد.

آموزش ساخت ارز دیجیتال جدید

 • ساخت یک ارز دیجیتال

  جدید به‌خصوص با دسترسی‌هایی که اکنون به وجود آمده است کار سختی نیست اما برای همه افراد ساده نخواهد بود. ما در مدرسه ارز دیجیتال با تمرکز روی نحوه سرمایه‌گذاری و ترید و همچنین کسب سود از این بازار تکیه کرده‌ایم و به آموزش ساخت ارز دیجیتال جدید نپرداخته‌ایم.

اما به طور کلی برای ساخت ارز دیجیتال جدید باید گام‌های زیر را دنبال کنید:

 • مطالعه و آمادگی: در ابتدا، باید در مورد استاندارد ERC-20 و تکنیک‌های مورد نیاز برای توسعه توکن‌ها مطالعه کنید. همچنین، مفهوم‌هایی مانند کیف‌های اتریوم (Ethereum wallets) و متا‌ماسک (MetaMask) را بفهمید.
 • تنظیم محیط توسعه: برای توسعه توکن، شما نیاز به یک محیط توسعه اتریوم دارید. شما می‌توانید از ابزارهایی مانند Remix یا Truffle استفاده کنید. همچنین، نیاز به یک کیف اتریوم دارید.
 • نوشتن کد هوش مصنوعی: شما باید کد مربوط به توکن ERC-20 را با استفاده از زبان برنامه‌نویسی Solidity بنویسید. این کد شامل اطلاعاتی مانند تعداد توکن‌ها، نام توکن، نماد توکن و سایر ویژگی‌ها است. این کد باید مطابق با استاندارد ERC-20 باشد.
 • تست و تایید کد: پس از نوشتن کد توکن، آن را در محیط توسعه تست کنید تا از صحت و عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.
 • انتشار توکن: پس از تست کامل، توکن خود را بر روی بلاکچین اتریوم منتشر کنید. این عملیات نیاز به گرفتن یک آدرس قرارداد هوش مصنوعی دارد.
 • توزیع توکن: شما می‌توانید توکن‌های خود را به کیف اتریوم دیگران ارسال کنید یا از طریق یک ICO (Initial Coin Offering) یا IEO (Initial Exchange Offering) به عموم عرضه کنید.
 • پشتیبانی و توسعه: پس از انتشار، شما باید توکن‌های خود را به‌روز نگه دارید و به ایجاد توسعه‌های جدید فکر کنید.
 • به طور قطع این مراحل ساده نیست و ما در اینجا صرفا اشاره‌ای به مراحل ساخت توکن کردیم تا اطلاعات اولیه‌ای در این زمینه به کاربران علاقه‌مند انتقال دهیم.

کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال

متاسفانه جرایم ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. چند نمونه از کلاهبرداری‌ ارز دیجیتال عبارتند از:

وبسایت‌های جعلی: سایت‌های جعلی با نشان دادن رضایت‌مندی جعلی کاربران و به کار بردن اصطلاحات تخصصی رمزنگاری، نوید سودهای کلان و تضمین‌شده می‌دهند و شما را تشویق به سرمایه گذاری در این وبسایت‌ها می‌کنند.

طرح‌های پانزی: مجرمان ارزهای دیجیتال، به تبلیغ فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال می‌پردازند و با پرداخت پول سرمایه‌گذاران قدیمی به سرمایه‌گذاران جدید، توهم بازدهی کلان برای افراد ایجاد می‌کنند. یکی از پروژه‌های کلاهبرداری، بیت کلاب نتورک (BitClub Network) بود که بیش از ۷۰۰ میلیون دلار کلاهبرداری کرد. عاملان این پروژه در دسامبر ۲۰۱۹ تحت تعقیب قانون قرار گرفتند.

حمایت افراد مشهور: کلاهبرداران در فضای مجازی به عنوان میلیاردرها یا نام‌های معروف ظاهر می‌شوند که قول می‌دهند سرمایه‌گذاری شما در یک ارز دیجیتال چند برابر شود و با همین روش، مقدار پولی را که سرمایه‌گذاری می‌کنید می‌دزند. همچنین ممکن است آن‌ها از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان یا اتاق‌های گفتگو استفاده کنند تا شایعاتی مبنی بر حمایت یک تاجر بزرگ از یک ارز دیجیتال خاص را به گوش افراد برسانند. سپس زمانی که سرمایه‌گذاران را تشویق به خرید کردند و قیمت را بالا بردند، کلاهبرداران سهام خود را می‌فروشند و ارزش ارز کاهش می‌یابد.

کلاهبرداری‌های عاشقانه: اداره تحقیقات فدرال (FBI) درباره کلاهبرداری‌های دوستیابی آنلاین می‌دهد. این کلاهبرداران در رسانه‌های اجتماعی یا اپلیکیشن‌های دوستیابی ابتدا با افرادی آشنا می‌شوند وسپس آن‌ها را متقاعد می‌کنند تا بر روی ارزهای مجازی سرمایه‌گذاری و یا معامله کنند. مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI، در هفت ماه اول سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۸۰۰ گزارش از کلاهبرداری‌های عاشقانه در ارزهای دیجیتال ارائه کرد که زیان آن به ۱۳۳ میلیون دلار رسید.

به غیر از روش‌های ذکر شده، ممکن است کلاهبرداران خود را به عنوان تریدران قانونی ارزهای مجازی معرفی کنند و یا با راه‌اندازی صرافی‌های جعلی مردم را فریب دهند تا به آن‌ها پول دهند.

آیا ارز دیجیتال امن است؟

ارزهای دیجیتال معمولا با استفاده از فناوری بلاکچین ساخته می‌شوند. بلاکچین ابزاری است که با استفاده از برچسب‌های زمانی تراکنش‌ها را در بلاک‌ها ذخیره می‌کند.

با اینکه این یک فرآیند نسبتا پیچیده و فنی است اما نتیجه یک دفتر دیجیتالی از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال است که دستکاری آن برای هکرها دشوار است.

علاوه بر این، تراکنش‌ها نیاز به یک فرآیند احراز هویت دو مرحله‌ای دارند. به عنوان مثال ممکن است از شما خواسته شود برای شروع یک تراکنش، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. سپس ممکن است مجبور شوید یک کد احراز هویت را که از طریق پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود را وارد کنید.

با وجود اینکه امنیت در ارزهای دیجیتال برقرار است اما این بدان معنا نیست که ارزهای دیجیتال غیر قابل هک شدن هستند. چندین هک با مبالغ سنگین در استارتاپ‌های ارز دیجیتال وجود داشته که هزینه زیادی را برای آنان به همراه داشته است. هکرها به کوین چک (Coincheck) به مبلغ ۵۳۴ میلیون دلار و بیت گریل (BitGrail) با قیمت ۱۹۵ میلیون دلار ضربه زدند. این دو هک از بزرگترین هک‌های ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸ بود.

برخلاف پول‌های تحت حمایت دولت، ارزش ارزهای مجازی کاملا بر اساس عرضه و تقاضا است که این مسئله می‌تواند باعث ایجاد نوسانات شدید شود و برای سرمایه‌گذاران سود یا زیان قابل توجهی را به همراه داشته باشد. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال از نظارت کمتری نسبت به سرمایه‌گذاری در محصولات مالی سنتی مانند سهام، اوراق قرضه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری برخوردار است.

چهار نکته برای سرمایه‌گذاری امن در ارزهای دیجیتال

طبق گزارشات منابع معتبر، همه سرمایه‌گذاری‌ها دارای ریسک هستند اما برخی از کارشناسان، ارزهای دیجیتال را یکی از گزینه‌های پرخطر در سرمایه‌گذاری می‌دانند. اگر قصد سرمایه‌گذاری در رمزارزها را دارید، این نکات می تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند.

درمورد صرافی‌ها تحقیق کنید

از آن‌جایی که صرافی‌های ارز دیجیتال زیادی وجود دارد، قبل از سرمایه‌گذاری درمورد آن‌ها اطلاعات کسب کنید و لازم است قبل از انتخاب صرافی، تحقیق کنید، نظرات دیگر کاربران را بخوانید و با سرمایه‌گذاران باتجربه‌تر صحبت کنید.

نحوه ذخیره ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید

اگر ارز دیجیتال خریداری می‌کنید، باید آن را در جایی ذخیره کنید. می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را در صرافی (پیشنهاد نمی‌شود) یا کیف پول دیجیتال نگهداری کنید. انواع مختلفی از کیف پول‌ها وجود دارد که هرکدام مزایا، الزامات فنی و سطح امنیتی مخصوص به خود را دارند. درست مانند انتخاب صرافی، باید قبل از سرمایه‌گذاری از انتخاب یک کیف پول امن جهت نگهداری دارایی‌هایتان مطمئن شوید.

روی ارزهای مختلف سرمایه‌گذاری کنید

“تنوع” یک استراتژی کلیدی در یک سرمایه‌گذاری خوب است. این نکته درسرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیز صدق می‌کند. برای مثال، تمام سرمایه خود را بیت کوین نخرید؛ فقط به این دلیل که شما آن را می‌شناسید. هزاران گزینه وجود دارد و بهتر است سرمایه خود را در خرید چند ارز تقسیم کنید.

پس از مطالعه آموزش رایگان ارز دیجیتال برای نوسانات بازار آماده شوید

بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان است، بنابراین برای فراز و نشیب‌های آن آماده باشید زیرا شاهد نوسانات چشمگیر در قیمت‌ها خواهید بود. اگر سبد سرمایه یا سلامت روان شما تحمل اینگونه نوسانات را ندارد، ممکن است ارزهای دیجیتال انتخاب عاقلانه‌ای برای شما نباشند.

ارزهای دیجیتال در حال حاضر بسیار رایج هستند اما به یاد داشته باشید هنوز در گام‌های ابتدایی خود قرار دارند و به شدت پرخطر هستند. سرمایه‌گذاری روی هر چیز جدید با چالش‌هایی همراه است؛ پس آماده باشید! اگر قصد انجام این کار را دارید ابتدا تحقیق کنید و سپس برای سرمایه‌گذاری بسیار محتاط عمل کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای ایمن ماندن در فضای آنلاین، استفاده از آنتی ویروس‌هاست. نرم افزارهای آنتی ویروس دستگاه شما را در برابر بدافزارها، نرم‌افزارهای جاسوسی و سرقت اطلاعات حفظ کرده و از پرداخت‌های آنلاین شما با استفاده از مکانیسم‌های رمزنگاری محافظت می‌کند.

پرسش‌های متداول

ارزهای دیجیتال یک دارایی دیجیتال هستند که به عنوان وسیله مبادله‌ای برای خرید کالاها و خدمات توسط مردم شروع به کار کرد و با گذشت زمان، عملکرد آنها گسترش یافت.

بلاک چین یک فناوری نوینی است که اساساً یک دفتر کل و محل ذخیره سازی شفاف، در دسترس عموم، ایمن و بدون نیاز به اعتماد ایجاد می‌کند. همچنین بلاکچین یک سیستم غیرمتمرکز برای پردازش و مستندسازی تراکنش‌ها با امنیت بهتر در مقایسه با سیستم‌های پرداخت معمولی ارائه می‌دهد.

از مهم ترین دلایل محبوبیت ارزهای دیجیتال می‌توان به غیرمتمرکز بودن، سهولت استفاده، کاهش خطر تقلب، تورم بسیار کم و حتی منفی اشاره کرد.

ارزهای دیجیتالی که واقعا غیرمتمرکز باشند توسط شخص ثالثی مدیریت نمی‌شوند. نمونه بارز این نوع رمزارزها بیت کوین است. در واقع هر نود در شبکه بلاک چین حق رای دارد و در تصمیمات آینده و مدیریت آن شبکه اثر گذار خواهد بود.

پشتوانه ارزهای دیجیتال مقبولیت و اعتماد مردم به این ارزها می‌باشد. اکثر کسانی که از ارزهای بدون پشتوانه فیات ضربه خورده‌اند، به دلیل شفافیت و غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال به سمت این نوع دارایی روانه شده‌اند.

همیشه سرمایه گذاری در فناوری‌های جدید ریسک خود را دارد اما به مرور زمان ارزهای دیجیتال توانسته‌اند اعتماد مردم را جلب کنند. روزانه حجم بالایی از این نوع دارایی معامله می‌شود و همچنان سیر صعودی دارد.

شما برای سرمایه گذاری از دو راه خرید مستقیم و استخراج رمزارزها می‌توانید در فضای ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید.

برای نگهداری ارز دیجیتال نیاز به کیف پول دیجیتال دارید. این کیف پول‌ها در فضای وب، نرم افزار کامپیوتر و موبایلی توسعه داده شدند.

استخراج ارز دیجیتال توسط دستگاه‌هایی به نام ماینر انجام می‌شود. این دستگاه‌ها با استفاده از قدرت محاسباتی خود، فرایند استخراج را انجام می‌دهند.

بیت کوین اولین و ارزشمندترین ارز دیجیتال شناخته شده است. به باقی ارزهای دیجیتال که تعدادشان فراوان است آلت کوین می‌گویند.

کوین یا سکه به ارز دیجیتالی می‌گویند که شبکه بلاکچین خود را دارد اما توکن به ارز دیجیتالی گفته می‌شود که روی شبکه بلاک چین دیگری پیاده سازی شده است.

اصطلاح فورک به طور کلی یعنی جدا شدن یک بخش از زنجیره اصلی و ادامه آن مسیر توسط تیمی دیگر. حال اگر قسمتی از شبکه جدا شود اما همچنان توسط پروتکل قبلی قابل اجرا باشد به آن سافت فورک می‌گویند و اگر توسط پروتکل قبلی قابل اجرا نباشد به آن هارد فورک می‌گویند.

کلید عمومی برای رمزگذاری تراکنش‌ها در بلاک چین استفاده می‌شود و از کلید خصوصی برای دریافت دارایی و همچنین دسترسی به کیف پول خود استفاده می‌شود. پس به یاد داشته باشید که کلید خصوصی خود را نباید برای کسی افشا کنید.

توکن NFT یا توکن های غیرقابل معاوضه (Non-Fungible Token) نوعی از دارایی دیجیتالی است که سند مالکیت یک اثر دیجیتال را در بلاک چین صادر می‌کند.

در دارایی‌هایی مانند بیت کوین به ازای هر 1 بیت کوین در هر مکانی می‌توانید آن را با 1 بیت کوین دیگر جا به جا کنید اما در مورد توکن‌های NFT به دلیل غیر قابل معاوضه بودن امکان جا به جایی وجود ندارد.

کاربردهای این نوع دارایی روز به روز رو به افزایش است. همچنین با توجه به فناوری جدید و مهم بلاک چین و نقش این فناوری در آینده جهانی که به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود می‌توان گفت آینده ارزهای دیجیتال بسیار روشن است.

آموزش ارز دیجیتال در مدرسه ارز دیجیتال ایران بروکر شامل اطلاعات پایه‌ای و مفاهیم اساسی ارزهای دیجیتال است. معمولا آموزش‌های ارز دیجیتال پس از معرفی مفاهیم اولیه به بررسی اولین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین و فناوری‌ای اصلی آن یعنی بلاکچین می‌پردازند. در ادامه نیز آموزش نحوه خرید و نگهداری و در نهایت آموزش‌های تخصصی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال برای ترید و معامله‌گری در این فضا آموزش داده می‌شود.

محتوای مدرسه ارز دیجیتال به صورت محتوای متنی در اختیار کاربران قرار گرفته است که متناسب با نوع محتوا در برخی از موارد محتوای ویدیویی و فیلم آموزش ارز دیجیتال نیز تهیه شده و در ابتدای صفحات قرار گرفته است. اما این آموزش از صفر است و کاربران نیازمند هیچ‌گونه اطلاعات پایه‌ای برای شروع نخواهند بود.

ما در ایران بروکر تمامی آموزش‌ها را به‌صورت متنی و کاملا رایگان در همین صفحه در اختیار کاربران قرار داده‌ایم. معمولا پکیج آموزش ارز دیجیتال در وبسایت‌های مختلف به فروش می‌رسد اما پیشنهاد می‌کنیم قبل از هزینه کردن ابتدا محتوای این صفحه را به طور کامل مطالعه کنید.

مدرسه ارز دیجیتال در ایران بروکر شامل محتوای متنی تحت وب است و قابل دانلود به صورت pdf نیست.

محتوای آموزش نوجوانان باید به زبانی ساده و روان باشد که این نکات در مدرسه ارز دیجیتال رعایت شده است.

محتوای آموزش ارز دیجیتال برای مبتدیان نباید شامل عبارات پیچیده باشد و باید به زبانی ساده بیان شود. برای دسترسی به دوره آموزش ارز دیجیتال از مبتدی تا پیشرفته می‌توانید از محتوای همین صفحه استفاده کنید.

وارد وبسایت iranbroker.net شوید و وارد آموزش ارز دیجیتال شوید. در این قسمت شما می‌توانید به آموزش ارز دیجیتال از مبانی ابتدایی تا ترید حرفه‌ای دسترسی پیدا کنید.

برای ثبتنام و خرید و فروش ارز دیجیتال شما باید ابتدا از یک صرافی ایرانی برای انتقال پول استفاده کنید. در مرحله بعد می‌توانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را در صرافی خریداری کنید یا اینکه تتر بخرید و آن را به صرافی‌های خارجی انتقال داده و در آنجا اقدام به خرید انواع ارزهای دیجیتال کنید و سپس در یک کیف پول امن نگهداری کنید. تمام این مراحل با جزئیات گام به گام در مدرسه ارز دیجیتال در دسترس است.

بله می‌توانید با مراجعه به آپارات ایران بروکر به آموزش ارز دیجیتال از صفر تا صد دسترسی داشته باشید.

بله مدرسه ارز دیجیتال محتوای آموزشی خود را از مبتدی تا پیشرفته آماده کرده و به صورت رایگان در اختیار کاربران ایران بروکر قرار داده است.

ما در ایران بروکر به کاربران پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید دوره آموزش ارز دیجیتال از محتوای رایگان در سطح وب استفاده کنند. همچنین از خرید دوره و پکیج آموزش ارز دیجیتال که به شما وعده‌های غیرواقعی می‌دهند جدا خودداری کنید. در نهایت خرید دوره آموزش ارز دیجیتال برای کسانی مناسب است که ابتدا در این زمینه مطالعه و تحقیق کرده‌اند و قصد دارند مهارت خود را در زمینه‌های مختلف مانند تحلیل تکنیکال و فاندامنتال به سطح پیشرفته‌تری ارتقا دهند.

آموزش ترید حرفه ای ارز دیجیتال برای افرادی مناسب است که با مبانی مقدماتی ارزهای دیجیتال و نحوه استفاده از پلتفرم‌های معاملاتی آشنایی کامل دارند و حالا قصد ترید و کسب درآمد از این فضا را دارند. در مدرسه ارز دیجیتال ایران بروکر می‌توانید به آموزش ترید حرفه‌ای ارز دیجیتال نیز دسترسی داشته باشید و به صورت رایگان از این بخش استفاده کنید.

بله برای مشاهده فیلم آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال می‌توانید به یوتیوب و آپارات ایران بروکر مراجعه کنید.

مرتب سازی
دیبا ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

دوره اموزشی رو از کجا می‌تونیم ببینیم؟

کارشناس ایران بروکر ۱۵ خرداد ۱۴۰۳
پاسخ دیبا

با سلام. دروس آموزشی به ترتیب در همین صفحه قابل مطالعه است. با کلیک بر روی هر درس، می‌توانید آن را مطالعه نمایید. با تشکر

کامران ۰۵ دی ۱۴۰۲

به نظرم سایت شما بهترین مرجع برای آموزش ارز دیجیتاله و بخوبی میشه نمود این ادعا رو در جز به جز مطالب و بخشهای مختلف سایتتون مشاهده کرد ... از کلیت سایت میشه این برداشت رو کرد که ما با یک تیم حرفه ای و کارآزموده روبرو هستیم ... برای شما آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

Baran ۰۵ دی ۱۴۰۲

در رابطه با آشنایی آلت کوین ها توضیح میفرمایین؟
یک صفحه معتبر درمورد این محتوا معرفی میکنین

هادی ۰۲ دی ۱۴۰۲

مقاله کاملی بود در زمینه معرفی کلیت بازار ارز به نظرم اصول کلی و روتین این صنعت پیچیده رو خوب تونسته توضیح بده نویسنده مقاله ... تشکر از مجموعه خوبتون.

مسلم بشیری ۰۱ دی ۱۴۰۲

سلام آموزش های شما جوری هست کسی که تا الان هیچ سررشته ای نداره بتونه با تماشای اون ها کار روشروع کنه ؟

مهدی نظری ۰۳ دی ۱۴۰۲

سلام بله. این اموزش ها با زبان ساده و به صورت پایه ای آورده شده

توتونچی ۳۰ آذر ۱۴۰۲

من می‌خوام کارهای ارز دیجتال رو به صورت حرفه ای انجام بدم به نظر شما یا آموزش های رایگان میتونم به این هدف دست پیدا کنم یا باید دوره های بیشتری رو بخرم؟؟

کارشناس ایران بروکر ۳۰ آذر ۱۴۰۲
پاسخ توتونچی

با سلام. کلیه مباحث آموزشی در همین صفحه به صورت رایگان موجود است و نیازی به خرید دوره خاصی نیست

شیبانی ۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام . من احساس میکنم بورس و ارز دیجیتال رو اصلا از طریق آموزش نمی‌فهمید واقعا تحلیل ها در این مورد خیلی خیلی خیلی کم درست در میاد البته این نظر منه

نادری ۲۹ آذر ۱۴۰۲

واقعا به نکته خوبی اشاره کردین خیلی دوره های آموزشی ارز دیجیتال گران هستش دیگه واقعا تا الان هر چی حساب و کتاب کردم نتونستم تو یکی از دوره های شرکت کنم.

باران ۲۹ آذر ۱۴۰۲

خیلی خوبه که آموزش های رایگان ارز دیجیتال رو هم داخل سایت گذاشتین فکر نمی کنم سایتی مثل این سایت اینقدر کامل همه چیز رو توضیح داده باشه

حسامی ۲۹ آذر ۱۴۰۲

سلام. من اطلاعاتی در خصوص بلاک چین میخواستم بدست بیارم. این سایت بهم کمک کرد یکم در این زمینه اطلاعات بدست بیارم ازتون می‌خوام در این خصوص اطلاعات بیشتری داخل سایت قرار بدین.

نوروزی ۲۷ آذر ۱۴۰۲

سوالم این هست که
چطوری باید ارز دیجیتال را ذخیره کنیم؟

مهدی نظری ۲۷ آذر ۱۴۰۲
پاسخ نوروزی

شما میتونید با استفاده از یک کیف پول ارز دیجیتال رمزارزهای خودتون رو ذخیره کنید

فاتح ۲۶ آذر ۱۴۰۲

به نظرم سایتتون بهترین مرجع برای آموزش و یادگیری مباحث کلیدی صنعت کریپتو هستش نکات آموزنده زیادی رو میشه از مجموع مطالب سایتتون یاد گرفت ... براتون آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

نسرین هلالی ۲۶ آذر ۱۴۰۲

سلام به عنوان کسی که مبتدی هست یه سوال داشتم از خدمتتون آیا در بازار ارزهای دیجیتال امکان ضرر هم وجود داره ؟

مهدی نظری ۲۷ آذر ۱۴۰۲

سلام. بله در این بازار هم مثل سایر بازارهای مالی احتمال ضرر هست و فعالیت بدون اطلاعات کافی ریسک بالایی خواهد داشت.

آرش ۲۵ آذر ۱۴۰۲

مبحث جامع و کاملی بود ولی اگه من بخوام دایره معلوماتمو از ارز دیجیتال بالا ببرم و یه جورایی در نهایت بتونم ترید کردن رو یاد بگیرم از کجا باید شروع کنم ؟ شما مثل بقیه سایتها کانال VIP دارین در این خصوص ؟

موسی جنادله ۲۴ آذر ۱۴۰۲

آشنایی با بیت کوین برای مبتدیان رو چند بار با دقت بالا و پایین کردم و خیلی چیزهارو متوجه شدم کاش همینجوری برای ارزهای دیگه هم توی سایت قرار می‌دادین همینجور با زبون ساده باشه

کمال ۲۳ آذر ۱۴۰۲

مبحث بسیار عالی ای بود خصوصا برای من و امثال من که تازه قدم به این عرصه گذاشتیم و به نظرم این سایت بخوبی توانسته نقشه راه این راه رو برای امثال ماها ترسیم کنه ممنون ازتون.

عیسی ولی زاده ۲۱ آذر ۱۴۰۲

سلام پایین مبلغی که میشه برای خرید ارز سرمایه گذاری کرد چه قدر هست ؟ چون من سرمایه اولیه کمی دارم

خبات ۲۱ آذر ۱۴۰۲

مباحث ارزی همیشه پیچیدگی های خودش رو داشته ولی شما بخوبی توانستین بدون استفاده از الفاظ پیچیده اصل مطلب رو برسونین ... من نکات خوبی رو در سطح خودم از مطالبتون یاد گرفتم ... ازتون ممنونم بابت گذاشتن همچین مطالب مفیدی.

شاهرخ مرادی ۲۰ آذر ۱۴۰۲

مطلب جامع و قابل قبولی بود از تعاریف اولیه ارز دیجیتال و به نظرم میتونه مفاهیم کلی این صنعت رو برای اونایی که به تازگی با دنیای ارز آشنا شدن بخوبی به تصویر بکشه من پنج ستاره دادم.

بارانی ۱۹ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ،،، قصد شروع کار با ارز دیجیتال رو دارم، ممکنه آموزش رو بگین از کجا باید شروع کنم؟

کارشناس ایران بروکر ۲۰ آذر ۱۴۰۲
پاسخ بارانی

با سلام. از طریق صفحه آموزش ارز دیجیتال میتوانید دوره های مربوطه را مطالعه کنید

مهدی فرطوسی ۱۹ آذر ۱۴۰۲

سلام توی ایران هم میشه با ارزهای دیجیتال خرید انجام کالا انجام داد یا فقط این امکان در خارج از کشور وجود داره ؟

شهریار ۱۹ آذر ۱۴۰۲

مطالب این بخش از سایتتون نظرمو جلب کرد خیلی عالی و به دور از الفاظ تخصصی بسیار خوب توانستین مطالب به این مهمی رو از زوایای مختلف بررسی و به چالش بکشین من بشخصه استفاده های خیلی خوبی داشت برام ... تشکر.

اسما نجفی پور ۱۸ آذر ۱۴۰۲

باسلام ممنون از توضیحاتتون خواستم خواهش کنم لطفاً ویدیوهای آموزشی راجب ارزهای دیجیتال دیگه هم در سایت قرار بدین

صرمدی ۱۷ آذر ۱۴۰۲

سلام مدرسه آموزش ارز دیجیتال ایرات بروکر کجا هستش؟

فرنوش ۱۷ آذر ۱۴۰۲

سلام من میخواهم در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنم اما بدون کمک واسطه ، چطوری راه مطمعن یادگیری را پیداکنم🙏

ساعد ۱۷ آذر ۱۴۰۲

فعالیت در حوزه کریپتو همانطور که همه میدونن با ریسک زیادی همراهه و اگه کسی دانش کافی در این زمینه نداشته باشه تبعات زیادی رو از بابت مالی براش به ارمغان خواهد آورد اما با تمام این حرفا شما بسیار عالی مباحث پایه ای مقدماتی این عرصه رو در اختیار نوآموزان این صنعت قرار دادین من خودم استفاده های خوبی هز این مطالب کردم تشکر ویژه از شما و مجموعتون.

علیرضا ۱۶ آذر ۱۴۰۲

چکیده مناسبی بود از تعاریف و اصطلاحات مهم دنیای کریپتو که به نظرم میتونه چارچوب مفیدی ارائه بده برای همه کسانی که علاقمتد به فعالیت در این عرصه هستن ... من که پنج ستاره میدم بهش چون بسیار ماهرانه مبحث رو پیس برده.

پیمان ۱۵ آذر ۱۴۰۲

مطلب بسیار خوبی بود گفتنی هایی که باید گفته بشه رو بخوبی بیان کرده به نظرت میتونه در آشنایی کاربران با ارزهای دیجیتال بسیار موثر باشه ... لایک فراوان.

داوود ۱۴ آذر ۱۴۰۲

مطلب فوق العاده ای بود و بسیار عالی مفاهیم و کلیت ماجرای ارز دیجیتال رو به تصویر کشیدین و به نظرم میتونه خیلی راهگشا باشه برای تمام اونایی که میخوان در این عرصه فعالیت کنن از تیم خوب ایران بروکر کمال تشکر رو دارم.

Reza ۱۳ آذر ۱۴۰۲

سلام آیا شما و مجموعتون کانال VIP دارین در خصوص سیگنال دهی ؟ با توجه به نوع چینش مطالب سایت، معلوم میشه با یک تیم مجرب سر و کار داریم .

کارشناس ایران بروکر ۱۴ آذر ۱۴۰۲
پاسخ Reza

سلام وقت شما بخیر. از طریق این ربات تلگرام میتوانید اقدام به ثبت نام در کانال سیگنال ما کنید.

هشمتی ۱۳ آذر ۱۴۰۲

من تازه کارهای ارز دیجیتال و بیت کوین رو شروع کردم خواندن این مطلب و آشنایی با اصطلاحات مختلف خیلی بهم کمک کرد.

عباسی ۱۳ آذر ۱۴۰۲

من میخواستم اطلاعات کامل و مناسبی در خصوص امضای دیجیتال پیدا کنم که این سایت خیلی راهنمای خوبی واسه من بود.

بهمن ۱۲ آذر ۱۴۰۲

ساختار کلی ارز دیجیتال و کلیت ماجرا رو بسیار خوب توضیح دادین در این مطلب مقاله مانند ... برای من بسیار کارآمد بود نکات ارزشمندی ازش یاد گرفتم ازتون ممنونم امیدوارم بقیه هم با من موافق باشن که شما و سایتتون بسیار جای تقدیر داره در کل‌.

محمدرضا ۱۲ آذر ۱۴۰۲

وای چه اطلاعات خوبی رو در این زمینه اشاره کردین همشون واسم کاربردی بود من تفاوت های خیلی از این اصطلاح ها رو نمیدونستم.

میثم ۱۰ آذر ۱۴۰۲

مفاهیم اولیه جهان پرپیچ و خم و سراسر مرموز کریپتو رو بخوبی تو این مقاله بیان کردین من با اینکه با مفاهیمش آشنایی کامل دارم اما مقاله شما رو کامل مطالعه کردم بسیار عالی و کاربردی توضیح دادین برای علاقمندان به این حوزه ... تشکر از شما.

جیران ۰۹ آذر ۱۴۰۲

سلام چطوری باید امکزش خرید و فروش ارز دیجیتال رو یاد بگیرم؟ شما آموزش حضوری دارید؟

مهدی نظری ۱۱ آذر ۱۴۰۲
پاسخ جیران

سلام. در همین صفحه می‌تونید به زبانی ساده و روان آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال رو از مقدماتی تا پیشرفته مطالعه کنید. پیشنهاد می‌کنم باحوصله و با برنامه‌ریزی پیش برید تا بتونید خرید و فروش ارز دیجیتال رو به شکل امن یاد بگیرید.

صبا چمنی ۰۹ آذر ۱۴۰۲

سلام چگونه از خود در برابر کلاهبرداری های اینترنتی تریدر ها حفاظت کنیم
مبنای اطمینان چی میتونه باشه

مهدی نظری ۱۱ آذر ۱۴۰۲
پاسخ صبا چمنی

در رابطه با کلاهبرداری مربوط به تریدرها شما باید پلتفرم‌های معاملاتی امن‌تر و با سابقه بیشتر رو انتخاب کنید و به هیچ عنوان اطلاعات حساب خودتون رو در اختیار کسی قرار ندید.

Omid ۰۸ آذر ۱۴۰۲

ببخشید این صرافی هایی که نام برده اید از لحاظ ارائه خدمات آزمایش شده اند؟ مورد تایید مجموعه خودتان هستن؟

مهدی نظری ۱۱ آذر ۱۴۰۲
پاسخ Omid

دوست عزیز هدف ما از ارائه مطالب افزایش آگاهی هست. اگر کاربران تخلفی رو از یک صرافی گزارش بدن، ما منتشر می‌کنیم. صرافی‌هایی که در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند، از جنبه‌های مختلف بررسی شدند. پیشنهاد می‌کنم برای انتخاب صرافی ابتدا صفحه‌های مربوط به هر صرافی و کامنت‌های کاربران را مطالعه کنید. همینطور گزارش سالانه صرافی‌های ایرانی که در بهار 1402 منتشر کردیم می‌تونه در انتخاب صرافی به شما کمک کنه. در این لینک: https://iranbroker.net/exchanges-report-1402

فرهاد ۰۷ آذر ۱۴۰۲

سلام شما کانال VIP برای سیگنال فیوچرز دارین ؟ از مجموع برآیند سایتتون حس میکنم میشه بهتون تکیه کرد و از تجاربتون استفاده کرد ممنون.

مهدی نظری ۱۱ آذر ۱۴۰۲
پاسخ فرهاد

خیر دوست عزیز. کانال سیگنال ارز دیجیتال نداریم. اما کانال سیگنال فارکس داریم که می‌تونید به صورت رایگان و با چند قدم ساده وارد بشید و در بازار فارکس معاملات خودتون رو انجام بدید.

منیژه حبیبی ۰۶ آذر ۱۴۰۲

یک سوال داشتم ارزهای دیجیتال رو چقدر میتونیم نگه داریم ؟ مثلا من می‌خوام بالای ۶ ماه نگهشون دارم اصلا این کار خوب هست ؟

مهدی نظری ۱۱ آذر ۱۴۰۲

دوست عزیز شما تا هر زمانی که بخواید میتونید یک ارز دیجیتال رو نگه دارید. یک استراتژی توی این بازار هولد هست، به معنای نگهداری بلندمدت و بسیاری از افراد در این بازار همین کار رو انجام میدن. در نهایت همه چیز بر میگرده به علم و اطلاع شما از این بازار و اینکه چه استراتژی برای خودتون دارین.
پیشنهاد میکنم مطالب مربوط به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال رو توی سایت بررسی کنید