قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال دلار امریکا به ین ژاپن | USDJPY

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال دلار آمریکا به ین

تحلیل روزانه جفت ارز دلار به ین در دوشنبه ۱۰ بهمن | USDJPY

تحلیل روزانه جفت ارز دلار به ین در دوشنبه ۱۰ بهمن | USDJPY

تحلیل چارت جفت ارز دلار به ین در تایم فریم ۴ ساعته و در دوشنبه ۱۰ بهمن | USDJPY
چارت معاملاتی جفت ارز USDJPY در تایم فریم ۴ ساعته

قیمت در چارت ۴ ساعته جفت ارز دلار به ین در محدوده قیمتی بالای 127.20 باقی می‌ماند و روند روزانه خنثی می‌ماند. در جهت نزولی، شکست سطح 127.20 کل نزول آغاز شده از سطح از 151.93 را از سر گرفته و سطح فیبوناچی 121.43 را هدف قرار می‌دهد. با این وجود، در روند صعودی، شکست مقاومت 131.56 می‌تواند کف کوتاه مدتی را در چارت تأیید کند و روند چارت را به سمت صعودی بازگرداند. روند صعودی اندیکاتور مکدی نیز می‌تواند این حرکت را در چارت تایید کند.

تحلیل چارت جفت ارز دلار به ین در تایم فریم روزانه و در دوشنبه ۱۰ بهمن | USDJPY
چارت معاملاتی جفت ارز USDJPY در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال چارت روزانه دلار به ین نشان می‌دهد، شکست سطح میانگین متحرک نمایی 55 هفته‌ای (که اکنون در سطح 131.39 قرار دارد) شانس بازگشت روند را افزایش می‌دهد. شکست سطح حمایتی قوی در حدود 61.8% فیبوناچی رسم‌شده از سطح 102.58 به 151.93 در قیمت 121.43 و محدوده 38.2% فیبوناچی رسم‌شده از سطح 75.56 به 151.93 در قیمت 122.75 باید در قیمت مشاهده شود تا بازگشتی را در قیمت ایجاد کند اما شکست سطح مقاومتی 131.56 برای نشان‌دادن کف شدن ابتدا لازم است.

پیوت‌های روزانه:

  • (S1) 129.48
  • (P) 129.88
  • (R1) 130.25

USDJPY (دلار آمریکا/ین ژاپن) چیست؟

USDJPY مخفف مورد استفاده برای نشان دادن نرخ تبدیل ارز برای دلار آمریکا و ین ژاپن است. این جفت ارز نشان می‌دهد که برای خرید یک دلار آمریکا ( ارز پایه ) به چند ین ژاپن ( ارز مظنه ) نیاز است. نرخ مبادله USDJPY یکی از نقدشونده‌ترین و پر معامله‌ترین جفت ارزها در جهان است. USDJPY همبستگی مثبتی با USDCHF دارد، زیرا جدا از این واقعیت که هر دو از دلار آمریکا به عنوان ارز پایه استفاده می‌کنند، فرانک سوئیس ارز دیگری است که جایگاه امنی نزد سرمایه‌گذاران دارد.

نمودار جفت USDJPY (دلار آمریکا/ین ژاپن)

ارزش جفت USDJPY به عنوان یک دلار آمریکا به ازای هر مقدار مشخصی ین ژاپن ذکر شده است. به عنوان مثال، اگر جفت ارز با قیمت ۱۵۰ معامله می‌شود، به این معنی است که یک دلار آمریکا را می‌توان با ۱۵۰ ین ژاپن مبادله کرد. با توجه به اینکه ین ژاپن نیز مانند دلار آمریکا به طور گسترده به عنوان ارز ذخیره استفاده می‌شود، نرخ مبادله USDJPY یکی از نقدشونده‌ترین جفت ارزها در جهان است.

USDJPY تحت تأثیر عواملی است که بر ارزش دلار آمریکا و ین ژاپن، هم در رابطه با یکدیگر و هم نسبت به سایر ارز‌ها تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل، تفاوت نرخ بهره بین فدرال رزرو (FED) و بانک ژاپن (BOJ) بر ارزش این ارز‌ها در مقایسه با یکدیگر تأثیر می‌گذارد. برای مثال، زمانی که فدرال رزرو در فعالیت‌های بازار آزاد برای قوی‌تر کردن دلار آمریکا مداخله می‌کند، ارزش تلاقی USDJPY می‌تواند به دلیل تقویت دلار آمریکا در مقایسه با ین ژاپن افزایش یابد.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.