Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

مرتب سازی :
پیشنهاد ایران بروکر بیشترین امتیاز بیشترین رأی بیشترین نظر
30 نتیجه

مقایسه پراپ‌ها | بهترین پراپ تریدینگ کدام است؟

انتخاب پلتفرم پراپ تریدینگ می‌تواند چالش بر‌انگیز باشد. مخصوصا زمانی که با پراپ‌های زیادی مواجهیم و هرکدام برای جذب مشتری بیشتر در تلاش‌اند. در ایران به دلیل وجود تحریم‌ها بسیاری از پراپ فرم‌های درجه‌ی اول قادر به ارائه خدمات نیستند. لذا بررسی اعتبار و وضعیت پراپ فرم‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مسئله تعیین پراپ فرم‌، قدمی مهمی برای تبدیل شدن به تریدر موفق است. رسالت «ایران بروکر» تسهیل روند مقایسه، بررسی و در نهایت انتخاب پراپ فرم است. ما متعهد هستیم که پراپ فرم‌ها را بدون پیش‌داوری و بی‌طرفانه بررسی کنیم و پراپ فرم‌های بی‌اعتبار و متخلف را به معامله‌گران معرفی نماییم. قطعا برای همه معامله‌گران فارکس پیش آمده که در یک بازه زمانی دچار ضرر هنگفت یا از دست دادن کل سرمایه خود شده‌اند! کسب تجربه در بازار فارکس بسیار ارزشمند است و طی سال‌ها به‌دست می‌آید. قطعا هر بار که یک معامله‌گر ضرر می‌کند، تجربه‌ای کسب می‌کند و یک پله به موفقیت نزدیکتر می‌شود! اما ممکن است زمانی که شما به اندازه کافی تجربه کسب کرده‌اید، دیگر سرمایه کافی برای انجام معامله در فارکس نداشته باشید! اینجاست که Proprietary Trading به کمک شما می‌آید! این نوع فعالیت تجاری که به عنوان \"پراپ تریدینگ\" شناخته می شود، زمانی رخ می‌دهد که یک شرکت مالی به جای دریافت کمیسیون‌های با مقدار کم که از طریق فعالیت معاملاتی مشتری به دست می‌آید، از معاملات مستقیم در بازار سود ببرد. معاملات اختصاصی ممکن است شامل تجارت سهام، اوراق قرضه، کالاها، ارزها یا سایر ابزارها باشد. به زبان ساده: در سیستم پراپ تریدینگ یک موسسه مالی خصوصی، شرکت کارگزاری، بانک یا ...، سرمایه زیادی را در اختیار معامله‌گر قرار می‌دهد تا با آن کار کند و سود حاصله بین آنها تقسیم می‌شود!

نحوه کار سایت های پراپ‌ تریدینگ

وظیفه اصلی سایت های پراپ تریدینگ پیدا کردن و جذب تریدر است! سایت های پراپ تریدینگ با توجه به نوع صندوق‌های سرمایه گذاری و منابع خود می‌توانند مبالغ بالایی را در اختیار معامله‌گران قرار دهند. سرمایه‌ای که سایت های پراپ تریدینگ در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند از 1000 دلار تا میلیون‌ها دلار می‌تواند متغییر باشد. از مزیت‌های یک سایت پراپ تریدینگ می‌توان به راحتی استفاده از آنها اشاره کرد. برای فعالیت در این سایت ها نیاز به ارائه مدرک خاصی نیست! شرکت پراپ تریدینگ تنها یک چیز از معامله‌گر می‌خواهد و آن کسب سود است!

چگونه در سایت‌های پراپ تریدینگ ثبت نام کنیم؟

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اکثر سایت های پراپ تریدینگ از شما ورودی دریافت می‌کنند! این ورودی در هر سایت پراپ تریدینگ با توجه به روش کار آنها متغییر است. ورودی ثبت نام در سایت‌های پراپ تریدینگ با توجه به سرمایه‌ای که می‌خواهید در اختیارتان قرار بگیرد، بین چند ده دلار تا بیش از هزار دلار متغیر است. در بیشتر سایت‌ها این مبلغ پس از قبولی در آزمون و استخدام، به معامله‌گر بازپرداخت می‌شود. همانطور که مشاهده می‌کنید، ورودی شرکت در آزمون استخدام پراپ تریدینگ مبلغ کمی نیست، لذا اگر دانش معاملاتی شما بالا است و مطمئن هستید که می‌توانید به سود برسید، در آن شرکت کنید. مراحل کلی ثبت نام  پراپ شامل پرداخت ورودی و شرکت در آزمون اولیه، تایید نهایی و استخدام است.

مقدار سود پراپ تریدینگ​

در واقع پراپ یک بازی برد برد است و هر دو طرف می‌توانند سود قابل قبولی دریافت کنند! مقدار سود در پراپ با توجه به قوانین شرکت ارائه دهنده متفاوت است. شرکت‌های پراپ به دو صورت به تریدرها سود پرداخت می‌کنند: حقوق ثابت و پرداخت درصدی از سود. شرکت‌های کوچکی که خدمات پراپ ارائه می‌دهند اکثرا معامله‌گران را به شکل کارمند استخدام می‌کنند و حقوق ثابت پرداخت می‌کنند. شرکت‌های بزرگتر و اکثر سایت های پراپ تریدینگ با روش پرداخت درصدی از سود کار می‌کنند.

قوانین معاملاتی در شرکت های پراپ تریدینگ​

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که شرکت‌های پراپ تریدینگ هر کدام قوانین مخصوص به خود را دارند. مهمترین فاکتوری که سایت‌های پراپ تریدینگ همواره با آن شما را بررسی می‌کنند، رعایت مدیریت ریسک و سرمایه است. شرکت‌های پراپ تریدینگ به دنبال سود هستند و به همین دلیل هرآنچه برای موفقیت تریدر لازم باشد را در اختیارش قرار می‌دهند. از پلتفرم‌های معاملاتی مناسب تا تحلیل و اخبارهای دست اول! با این حال این شرکت‌ها الگوریتم‌های خاصی را توسط نرم افزارهای مخصوص طراحی کرده‌اند که همواره شما را زیر نظر دارند. شما در پراپ تریدینگ نمی‌توانید از یک مقدار مشخص در ماه بیشتر ضرر کنید! اگر شرکت تشخیص دهد که شما مدیریت ریسک و سرمایه را رعایت نمی‌کنید، حساب معاملاتی را از شما خواهد گرفت!

ویژگی شرکت های پراپ تریدینگ

انتخاب بهترین شرکت های پراپ تریدینگ مانند انتخاب یک بروکر فارکس است! شرکتی که انتخاب می‌کنید باید معتبر و باسابقه باشد. برخی از ویژگی‌هایی که یک شرکت پروپ تریدینگ باید داشته باشد عبارتند از: البته هیچ شرکتی همه گزینه‌های بالا را ممکن است یکجا نداشته باشد، با اینحال داشتن هر کدام می‌تواند مزیتی برای آن باشد.

مزایای استفاده از پراپ تریدینگ

مهمترین مزیت معامله در پراپ تریدینگ فرم‌ها این است که سرمایه زیادی در اختیارتان قرار می‌دهند! شما یک استراتژی سودده دارید و ساعت‌ها روبروی مانیتور می‌نشینید و در نهایت 10 دلار سود کسب می‌کنید! با پراپ‌تریدینگ می‌توانید همان مسیر را طی کنید و بدون اینکه سرمایه‌گذاری کرده باشید، چند صد درصد سود بیشتر کسب می‌کنید! مزایای استفاده از سیستم پروپ تریدینگ برای معامله‌گران عبارت است از:
  1. در اختیار داشتن سرمایه بسیار بیشتر. بسیاری از معامله‌گران اصلا سرمایه‌ای برای ورود به فارکس ندارند، لذا Prop Trading سرمایه شما را تامین می‌کند!
  2. معامله بدون ریسک! از آنجا که در پراپ تریدینگ سرمایه از شما نیست، لذا ریسکی شما را تهدید نمی‌کند! در واقع وقتی بیش از حد ضرر کنید، پولی را از دست نداده‌اید بلکه تنها از حساب معاملاتی خود اخراج می‌شوید!
  3. امکان کار گروهی. در برخی از سایت‌های پراپ امکان همفکری و تبادل اطلاعات با دیگر تریدرهای شرکت فرآهم است. شما می‌توانید همچون مجموعه‌های حرفه‌ای، در مورد یک ایده معاملاتی صحبت کنید و برای ورود یا خروج از معامله تصمیم‌گیری کنید.
  4. درآمد بیشتر. قطعا اگر سرمایه شما بیشتر باشد سود شما هم بیشتر می‌شود.
  5. دسترسی به اطلاعات دست اول. هدف نهایی شرکتی که شما را استخدام می‌کند این است که برایش سودآور باشید! به همین دلیل آنها سعی می‌کنند که تمامی ابزارهای مورد نیاز شما را فرآهم کنند. شرکت‌های پراپ تریدینگ ممکن است به اطلاعات دست اول مالی دسترسی داشته باشند که دانستن آنها می‌تواند باعث سود شما شود
مزیت‌های Prop Trading برای معامله‌گرانی مناسب است که سال‌ها در فارکس تجربه دارند و یک تریدر حرفه‌ای هستند. اگر یک معامله‌گر معمولی هستید، ممکن است این سیستم برای شما مناسب نباشد!

قانون ولکر در پراپ تریدینگ

شاید از خود بپرسید که چرا شرکت های پراپ تریدینگ خودشان معاملات را انجام نمی‌دهند و سرمایه خود را در اختیار دیگران می‌گذارند! واقعیت این است که در گذشته بانک‌ها و موسسات مالی خود مستقیما فعالیت‌های مالی برای کسب سود را انجام می‌دادند، اما پس از رکود اقتصادی سال 2008 این رویه تغییر کرد! قانون ولکر توسط رئیس سابق فدرال رزرو، پل ولکر، ارائه شد. هدف این قانون محدود کردن بانک‌ها از انجام برخی سرمایه‌گذاری‌های سفته‌بازی است که به سود سپرده‌گذاران آنها نیست. این قانون پس از بحران مالی جهانی سال 2008 پیشنهاد شد، زمانی که تنظیم‌کننده‌های دولتی تشخیص دادند که بانک‌های بزرگ ریسک‌های سفته‌بازی زیادی را متحمل می‌شوند. ولکر استدلال کرد که بانک‌های تجاری که در سرمایه‌گذاری‌های سوداگرانه بالا شرکت می‌کنند، بر ثبات کلی سیستم مالی تاثیر می‌گذارند. قانون ولکر بانک‌ها ( و موسساتی که مالک بانک هستند) را از انجام معاملات اختصاصی یا حتی سرمایه‌گذاری یا مالکیت یک صندوق تامینی یا صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی منع می‌کند. از دیدگاه بازارسازی، بانک‌ها باید تمرکزشان بر راضی نگه داشتن مشتریان باشد و درآمدشان از راه دریافت کارمزد تامین شود. این قانون به بانک ها کمک می‌کند تا در انجام فعالیت‌هایی که به نفع مشتری است قدم بردارد و تضاد منافع بین بانک و مشتری را محدود می‌کند. در پاسخ به قانون ولکر، بانک‌های بزرگ عملکرد پراپ تریدینگ را از فعالیت‌های اصلی خود جدا کرده‌اند یا به طور کامل تعطیل کرده‌اند. پراپ تریدینگ در حال حاضر به عنوان یک سرویس مستقل توسط شرکت‌های خصوصی پراپ تریدینگ ارائه می‌شود. درآمد شرکت های پراپ تریدینگ از کجا است؟​ اصلی‌ترین راه درآمد شرکت‌های Prop، سهیم شدن در سود معاملات شما است، اما به همین راحتی هم نیست! شرکت‌های پراپ قبل از اینکه پولی در اختیار شما قرار دهند همه جوانب را در نظر می‌گیرند و تا مطمئن نشوند که شما برای انها سودده خواهید بود، هیچ پولی در اختیارتان نمی‌گذارند! شرکت‌های پروپ تریدینگ صرفا به کسی که درخواست می‌کند پول نمی‌دهند. همانطور که قبلا توضیح دادیم، آن‌ها یک فرآیند ارزیابی چند مرحله‌ای دارند تا مطمئن شوند که معامله گرانی که استخدام می‌کنند از پس این کار بر می‌آید یا خیر. فرآیند ارزیابی معمولا دارای الزامات و محدودیت‌های سختگیرانه‌ای است که تریدرها باید بتوانند آنها را پشت سر بگذارند. این الزامات و محدودیت‌ها می‌تواند شامل یک هدف سود مشخص در یک بازه زمانی، محدودیت برداشت، محدودیت زمانی و غیره باشد. برای مثال، یک معامله‌گر ممکن است نیاز داشته باشد به هدف سود ۱۰ درصدی در ۳۰ روز و با حداکثر برداشت ۱۰ درصدی دست یابد. این سختگیری‌ها تضمین می‌کند که فقط موفق‌ترین معامله گران، که بعید است ضرر‌های بزرگی برای شرکت ایجاد کنند، می‌توانند از شرکت سرمایه دریافت کنند. علاوه بر این، شرکت‌های پراپ از معامله‌گران خود هزینه هم دریافت می‌کنند. این می‌تواند شامل هزینه‌های آزمون و ارزیابی اولیه، هزینه‌های معامله یک حساب کاربری زنده برای کسانی که ارزیابی را گذرانده‌اند، یا هر دو باشد. دریافت کارمزد تضمین می‌کند که حتی اگر تریدر شکست هم خورد، باز مقداری سود برای شرکت داشته باشد!

آیا شرکت های پراپ ترید قانونی هستند؟

اکثر شرکت‌های پراپ تریدینگ تحت نظارت نیستند. سوال اینجاست که آیا فعالیت شرکت های پراپ قانونی است؟ چرا آن‌ها مانند بروکرهای فارکس تحت نظارت نیستند؟ اول اینکه شرکت‌های پراپ با پول خودشان سروکار دارند، نه با پول دیگران! در قوانین مالی بین‌المللی، کسی برای تجارت با پول خودش نیاز به نظارت ندارد. دوم اینکه، بسیاری از شرکت‌های پروپ تریدینگ به تریدرها پول واقعی برای معامله نمی‌دهند! در این شرکت‌ها، حتی معامله‌گرانی که ارزیابی را پشت سر گذاشته‌اند و به یک حساب ریل و واقعی دسترسی پیدا کرده‌اند، هنوز هم در یک حساب آزمایشی با سرمایه مجازی معامله می‌کنند! در واقع شرکت معاملات تریدرها را در حساب واقعی شرکت کپی می‌کند و این معاملاتی هستند که خود شرکت با سرمایه خودش انجام می‌دهد. این بدان معناست که از نظر فنی، هیچ معامله یا تراکنش مالی توسط شرکت انجام نمی‌دهید که او را ملزم به داشتن مجوز برای این کار کند! به طور کلی، شرکت‌های پرواپ اصرار دارند که مؤسسات مالی نیستند و خدمات مالی ارائه نمی‌دهند. با اینحال، برخی ارگان‌های نظارتی فعالیت اینگونه شرکت‌هار را مشکوک می‌دانند و  این امکان وجود دارد که در قوانین آینده، شرکت‌های تامین‌کننده سرمایه بازار فارکس هم ملزم به اخذ مجوز شوند. اما در حال حاضر، شرکت‌های پراپ تریدینگ مجوز قانونی برای انجام خدمات خود ندارند. البته توجه داشته باشید که گاهی اوقات، نبود مقررات در یک حوزه خاص الزاما دلیل بر بد بودن آن نیست! در حال حاضر ارزهای دیجیتال در اکثر کشورهای جهان از جمله ایران، مقررات خاصی ندارند، با این حال بسیاری از مردم در آن فعالیت می‌کنند.