samanbank logo png
0 ( 0 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری بانک سامان | Bank Saman

بررسی کارگزاری بانک سامان | همه چیز در مورد کارگزاری بانک سامان

شرکت کارگزاری بانک سامان در واقع همان کارگزاری کریشچی است که در سال ۱۳۴۶ تاسیس شده و درسال ۱۳۸۲ به کارگزاری بانک سامان تغییر نام داده است، از آنجا که این کارگزار سهم ۱.۳۶ درصدی از حجم معاملات را دارد در جایگاه یازدهم دربین سایر کارگزاری‌ها قرار‌گرفته‌است. این کارگزاری خدمات ویژه ای از جمله باشگاه مشتریان، درخواست وجه آنی و دریافت وجه آنی اعتباری بدون تسویه اعتبار و اعطای درصد بازاریابی (مارکترز کلاب) را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

سامانه‌های معاملاتی پشتیبانی شده | Ebgo, سامانه معاملات آفلاین, سامانه معاملات آنلاین تدبیرپرداز

تاریخ تأسیس :۱۳۸۸/۰۳/۰۴
سامانه معاملات اختصاصی :
احراز هویت آنلاین :
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته
ایکس چیف

نقد و بررسی کارگزاری بانک سامان

مدتی است فعالیت در بازارهای مالی برای ایرانیان به موضوعی جذاب بدل شده است. از سال 1399 و آشنا شدن طیف وسیعی از جامعه با بازار سرمایه داخلی، حجم معاملات این بازارهای به خصوص بازار سهام و اوراق بهادار افزایش چشم گیری پیدا کرد. یکی از کارگزاری‌های داخلی که دارای سابقه مناسبی است و هم اکنون در حال فعالیت است، کارگزاری بانک سامان است که در این مطلب به بررسی این پلتفرم خواهیم پرداخت.

کارگزاری بانک سامان
صفحه اصلی سایت کارگزاری بانک سامان

آیا کارگزاری بانک سامان معتبر است؟

بسیاری از افراد تازه وارد به بازارهای مالی ممکن است در ابتدای فعالیت خود با افراد و یا بسترهای کلاهبردار رو به رو شوند و سرمایه خود را از دست بدهند و یا اطلاعات شخصیشان در معرض خطر قرار بگیرد. لذا موضوع مهم در انتخاب یک پلتفرم مالی بررسی درست و با دقت اعتبار پلتفرم مورد نظر است.

کارگزاری بانک سامان در سال 1346 با نام کارگزاری کریشچی تاسیس شده و فعالیت خود را آغاز کرده است. در سال 1382 نام این پلتفرم به کارگزاری بانک سامان تغییر یافت و در سال 1391 این کارگزاری موفق به کسب رتبه الف از سازمان بورس و اوراق بهادار شد.

کارگزاری بانک سامان تمامی مجوزهای لازم را از نهادهای مربوط دریافت کرده است و هم اکنون (بهمن 1401) سهمی 1.6 درصدی از کل معاملات بازار سرمایه داخلی را در اختیار دارد که این مقدار مبلغی معادل 164,536,021,238,952 ریال است. این میزان برای یک کارگزاری با این میزان سابقه عدد مناسب و قابل قبولی است.

البته کاربران عزیز باید به این موضوع دقت داشته باشند که اعتبار هیچ پلتفرم مالی دائمی نبوده و حتی بزرگترین موسسات مالی هم در نوسانات شدید بازار به مشکل می‌خورند و ممکن است نتوانند خواسته کاربران خود را به خوبی برآورده کنند. در نتیجه اعتبار هیچ پلتفرم مالی دائمی نبوده و نخواهد بود.

ثبت نام آنلاین در کارگزاری بانک سامان

در حال حاضر وجود خدمات آنلاین برای یک پلتفرم مالی از اهمیت زیادی برخودار است. یکی از دلایل این موضوع افزایش سهولت در ارائه خدمات به مشتریان و صرفه جویی در وقت آنان است. به همین دلیل پلتفرم‌هایی که خدمات دهی بهتری در این زمینه دارند از محبوبیت بیشتری میان کاربران برخوردار هستند.

کاربران و مشتریان جدید می‌توانند به صورت کاملا غیر حضوری ثبت نام و احراز هویت خود را در کارگزاری بانک سامان انجام ددهند و تمام این موارد بدون نیاز به حضور فیزیکی افرار قابل انجام و در دسترس است.

شعب کارگزاری بانک سامان

با وجود پیشرفت و رشد خدمات آنلاین و افزایش سهولت کاربران، باز هم بعضی افراد تمایلی به ثبت نام به صورت آنلاین ندارند و می‌خواهند فرایند ورود به یک کارگزاری جدید را به صورت حضوری پیگیری و تکمیل کنند. وقتی صحبت از ارائه خدمات به صورت حضوری می‌شود یکی از مهم ترین مسائل تعداد شعب کارگزاری مورد نظر در ساسر کشور است. بدیهی است هرچه تعداد شعب کارگزاری بیشتر باشد دسترسی کاربران از هر نقطه‌ای در کشور به آن راحت‌تر و سریع‌تر است.

offices saman broker

کارگزاری بانک سامان دارای 17 شعبه در سراسر کشور است. با توجه به سابقه و تعداد استان‌های کشور و همچنین پراکندگی این شعبات، این تعداد برای یک کارگزاری مناسب نمی‌باشد. کاربران می‌توانند از این لینک به آدرس و اطلاعات شعب کارگزاری بانک سامان دسترسی داشته باشند.

خدمات و امکانات بانک سامان

به دلیل تنوع پایین بازار سرمایه داخلی نسبت به بازارهای جهانی، در حال حاضر بیشتر کارگزاری‌ها خدمات مشابهی را برای کاربران خود فراهم کردند. در این بخش به امکانات و خمات کارگزاری بانک سامان خواهیم پرداخت.

  • معاملات اوراق بهادار: بی تردید از مهم ترین خدمت هر کارگزاری، بخش معاملات سهام و اوراق بهادار آن است و بیشترین حجم معاملات مربوط به این بخش است. کارگزاری بانک سامان با دریافت مجوزهای لازم در این زمینه این خدمات را برای کاربران خود فراهم کرده و مشتریان می‌توانند با تکمیل مراحل احراز هویت و ثبت نام در این کارگزاری به معاملات سهام مشغول شوند.
  • بورس کالا: بورس کالا یکی از بازارهای داخلی در کشور است که در آن بعضی کالاها و مشتقات انرژی معامله می‌شود. مزیت این بازار نسبت به بازارهای کالایی دیگر، فرآیند قیمت گذاری آن است که صرفا بر اساس عرضه و تقاضا می‌باشد.
  • بازار آتی: بازار آتی یکی از بازارهای نسبتا تازه تاسیس به شمار می‌رود. معامله‌گران در این بازار می‌توانند هم از رشد و هم نزول قیمت سود کسب کنند و هم اکنون فعالیت در این بازار از طریق کارگزاری بانک سامان قابل انجام است.
bazar ati

پشتیبانی بانک سامان

یکی از مسائلی که برای طیف وسیعی از کاربران حائز اهمیت است، پشتیبانی پلتفرم مورد نظر از کاربران خود است.وجود یک پشتیبانی قدرتمند امتیاز ویژه ای برای یک پلتفرم محسوب می‌شود و در جذب کاربران جدید نقش مهمی را ایفا می‌کند.

بانک سامان از طریق تیکت، تلفن، ایمیل و چت آنلاین با کاربران خود در ارتباط است تا پاسخگوی سوالات و مشکلات آنان باشد.

طبق بررسی کارشناس ایران بروکر، پشتیبانی آنلاین این کارگزاری از عملکرد قابل قبولی برخوردار است.

لازم به ذکر است ساعات کاری پشتیبانی کارگزاری بانک سامان روزهای کاری از ساعت 8 الی 16 است.

پلتفرم معاملاتی کارگزای بانک سامان

داشتن یک پلتفرم معاملاتی با ظاهر ساده و کاربرپسند و همچنین کاربردی، امتیاز مهمی برای یک پلتفرم مالی محسوب می‌شود و می‌‌تواند نیاز طیف وسیعی از کاربران را فراهم کند. البته تنوع این پلتفرم‌ها در کارگزاری‌های داخلی پایین است و اکثر آنان از چندین پلتفرم معاملاتی رایج مانند اکسیر و آنلاین پلاس استفاده می‌کنند.

کارگازری بانک سامان هم از طریق سامانه آنلایم پلاس به کاربران خود خدمات می‌دهد. آنلاین پلاس یکی از قدیمی ترین و پرطرفدار ترین پلتفرم‌های معاملاتی موجود در بازار سرمایه است.

همچنین کاربران می‌توانند از طریق وب اپلیکیشن همراه پلاس معاملات خود در این کارگزاری را انجام دهند.

نتیجه گیری

کارگزاری بانک سامان یکی از قدیمی ترین کارگزاری‌های داخلی است و سرمایه مناسبی در این پلتفرم جریان دارد. در بررسی سطح خدمات و پشتیبانی، این کارگزاری نمره قابل قبولی را دریافت می‌کند.

یکی از موارد منفی در مورد این کارگزاری، تعداد شعب پایین است که ممکن است دسترسی برای بعضی کاربران را دشوار کند.

آیا کارگزاری بانک سامان معتبر است؟

کارگزاری بانک سامان مجوزهای لازم را دریافت کرده و از سال 1346 در حال فعالیت است.

آیا امکان ثبت نام غیر حضوری در کارگزاری بانک سامان وجود دارد؟

بله، کاربران می‌توانند تمام مراحل ثبت نام و احراز هویت را به صورت غیر حضوری تکمیل کنند.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)