قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال شاخص 500 S&P

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

شاخص S&P500 چیست؟

شاخص S&P 500 یا Standard & Poors 500  قیمت سهام شرکت‌های ایالات متحده که  ارزش کل سهام آنها بیش از 10 میلیارد دلار است را دنبال می‌کند. با تحلیل شاخص S&P 500، به راحتی می توانید وضعیت سهام شرکت‌های بزرگ ایالات متحده را تحلیل کنید و ببینید که ارزش سهام شرکت‌های امریکایی در حال افزایش است یا کاهش!

شاخص S&P500 که به آن US500 هم گفته می‌شود به قدری قدرتمند و مهم است که از آن به عنوان معیاری برای توصیف سلامت کلی بازار سهام و حتی اقتصاد ایالات متحده استفاده می‌شود.

چه شرکت هایی در شاخص S&P500 قرار دارند؟

۵۰۰ شرکت بزرگ سهامی عام ایالات متحده بر اساس ارزش بازار در S&P500 قرار دارند. شرکت‌هایی که در S&P 500 گنجانده شده‌اند، بر اساس ارزش بازاری که دارند رتبه می‌گیرند و به نوعی نماینده حوزه کاری خود به حساب می‌آیند.

شرکت‌هایی با ارزش بازار بزرگتر دارای درصد وزنی بالاتری در شاخص هستند، در حالی که ارزش بازار‌های کوچکتر وزن کمتری دارند.

۱۰ شرکت برتر S&P500 از نظر وزن شاخص را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

شرکت نماد سهام بخش
Apple AAPL فناوری اطلاعات
Microsoft MSFT فناوری اطلاعات
Amazon.com AMZN مصرف کننده
Nvidia NVDA فناوری اطلاعات
Alphabet (class A) GOOGL خدمات ارتباطی
Tesla TSLA مصرف کننده
Meta Platforms (class A) META خدمات ارتباطی
Alphabet (class C) GOOGL خدمات ارتباطی
Berkshire Hathaway (class B) BRK.B امور مالی
Unitedhealth Group UNH مراقبت های بهداشتی

چه ساعتی برای ترید S&P 500 مناسب است؟

از آنجایی که شرکت‌های S&P 500 در NASDAQ و بورس نیویورک معامله می‌کنند، معامله گران تمایل دارند شاخص S&P 500 را در ساعات اصلی بازار در سشن نیویورک ترید کنند. اکثر تریدرها معتقدند که بهترین ساعت ترید S&P500 بین ساعت ۶ عصر تا ۱ بامداد به وقت تهران است.

در این ساعات اغلب نقدینگی بیشتری در بازار وجود دارد و اسپردها محدودتر کمتر هستند.

با این حال، می‌توانید S&P 500 را 24 ساعت در روز معامله کنید و محدودیتی وجود ندارد.

نحوه معامله CFD شاخص S&P 500

قیمت S&P 500 معمولا نقدینگی بالایی دارد و در تمام ساعات روز معامله می‌شود. در حال حاضر می‌توان شاخص S&P 500 را با استفاده از CFD‌ها در اکثر بروکرهای فارکس معامله کنید . استفاده از CFD‌ها برای معامله S&P 500 به شما این امکان را می‌دهد که بدون مالیک آن در دو جهت صعودی و نزولی آن را خرید و فروش کنید.

شاخص S&P 500 معمولا در نمودار خود حرکات واضح و مشخصی دارد که همین موضوع باعث می‌شود تحلیل آن آسان باشد.

تاریخچه شاخص S&P500


در سال ۱۹۲۳، شرکت آمار استاندارد اولین شاخص بازار سهام خود را ایجاد کرد که شامل سهام ۲۳۳ شرکت آمریکایی بود. در سال ۱۹۲۶، این شرکت یک شاخص ۹۰ سهامی را توسعه داد که به صورت روزانه محاسبه می‌شد.

در سال ۱۹۴۱، شرکت آمار استاندارد با انتشارات “پورز” ادغام شد تا “استاندارد‌اند پورز” در قالب یک شرکت اطلاعات مالی و تجزیه و تحلیل را تشکیل دهد. در ۴ مارس ۱۹۵۷، این شاخص از ۹۰ به ۵۰۰ عضو فعلی آن افزایش یافت و به S&P ۵۰۰ تغییر نام داد.

از آن زمان تا کنون مجموعه سهام این شاخص برای نشان دادن وضعیت کلی اقتصاد ایالات متحده در نظر گرفته می‌شود. امروزه بیشتر به عنوان یک معیار کلی برای سلامت بازار سهام ایالات متحده استفاده می‌شود.

از زمان پیدایش، شاخص S&P عملکرد نسبتا خوبی داشته است و از سایر طبقات دارایی اصلی مانند کالا‌ها و اوراق قرضه رشد بیشتری داشته است.

شاخص S&P 500


این شاخص تا فوریه 2020 به غیر از چند اصلاح کوتاه مدت عمدتا در یک روند صعودی قرار داشته. این شاخص در 19 فوریه 2020 به 3386.15 رسید، درست قبل از اینکه شیوع کووید-19 رشد اقتصاد جهانی را متوقف کند.

زمانی که قرنطینه‌های مرتبط با ویروس کرونا فعالیت‌های اقتصادی را در سراسر جهان کاهش داد، شاخص S&P 500 تغییرات قیمتی چشمگیری را تجربه کرد.

در 12 مارس 2020، بدترین کاهش روزانه خود را از سال 1987 به این طرف تجربه کرد و 9.5 درصد از ارزش خود را از دست داد. ارزش این شاخص در 23 مارس به 2208 واحد کاهش یافت.

با این حال، به دلیل کمک‌های بی‌سابقه فدرال رزرو، رشد مجدد اقتصاد و خوش‌بینی برای بازگشت سریع به وضعیت قبلی، شاخص مجددا به 3233.3 رسید و زیان‌های سال قبل خود را جبران کرد.

کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥