mofid logo png
3.6 ( 7 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری مفید | Mofid

نقد و بررسی کارگزاری مفید | خرید خودرو در بورس کالا از کارگزاری مفید

کارگزاری مفید اولین مجموعه هلدینگ مالی مفید است که از سال ۱۳۷۳ شروع به فعالیت کرده و طی سال‌های متوالی رتبه نخست را بین سایر کارگزاران کسب کرده است. این کارگزار با بیش از ۱۵ صندوق متنوع، سبدگردانی و مشاوره مالی تنوع سرمایه گذاری متستقیم و غیرمستقیم را برای مشتریان خود ایجاد کرده است. همچنین می‌توان به خدمات ویژه این کارگزار از جمله تعلق سود به مانده حساب (طرح حامی)، تخفیف کارمزد، ارائه سبد پیشنهادی هفتگی و اعتبار بدون بهره در قالب باشگاه اختصاصی مشتریان (پلکان) و... اشاره کرد. لازم بذکر است این کارگزار علاوه بر سامانه آنلاین پلاس، سامانه معاملاتی اختصاصی اٌربیس را ارائه داده و بیش از یک چهارم معاملات بازار سرمایه در این کارگزاری انجام می‌شود.

سامانه‌های معاملاتی پشتیبانی شده | ایزی‌ تریدر, انلاین پلاس, مفید تریدر, Ebgo

تاریخ تأسیس :۱۳۸۸/۰۱/۱۹
سامانه معاملات اختصاصی :ایزی تریدر
احراز هویت آنلاین :
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته
ایکس چیف

نقد و بررسی کارگزاری مفید

یکی از بازارهای مالی در داخل کشور که چند سالی است جذب سرمایه خوبی داشته و نظر تریدرهای داخلی را به خود جذب کرده است، بازار بورس و اواراق بهادار ایران است. معامله‌گران داخلی در بازار سرمایه می‌توانند با مبالغ اندک، سهام شرکت‌های مختلف در صنایع گوناگون را خریداری کنند و به اندازه سرمایه خود به سهامداران شرکت‌های داخلی تبدیل شوند.

پس از دریافت کد بورسی یکی از اولین اقدامات لازم برای شروع فعالیت در بازار بورس و اوراق بهادار، انتخاب یک کارگزاری برای انجام معاملات است. در این مطلب به نقد و بررسی کارگزاری مفید که یکی از قدیمی‌ترین کارگزاری‌های داخلی است خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

نقد و بررسی کارگزاری مفید | خرید خودرو در بورس کالا از کارگزاری مفید

بررسی اعتبار کارگزاری مفید

از زمان پیدایش بازارهای مالی مختلف، بحث کلاهبرداری پلتفرم‌های واسطه و سرقت وجوه مشتریان همواره جزو نگرانی اصلی معامله‌گران بوده است. به همین دلیل لازم است قبل از شروع فعالیت در هر کارگزاری از صحت اعتبار و امنیت آن اطمینان حاصل کنیم تا در آینده سرمایه و اطلاعات شخصی ما در معرض سرقت قرار نگیرند.

کارگزاری مفید در سال 1373 در یک دفتر 4 متری و تنها با دو نفر نیرو فعالیت رسمی خود در بازار سرمایه را آغاز کرده است. از این حیث مفید جزو قدیمی ترین کارگزاری‌های ایران محسوب می‌شود. کارگزاری مفید زیر نظر نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند و موفق به دریافت تمامی مجوزهای لازم در حوزه‌های مربوط شده است.

کارگزاری مفید مالکیت چندین شرکت مرتبط دیگر از جمله شرکت سبدگردان مفید، شرکت مشاوره سرمایه گذاری ایده مفید و شرکت پردازش اطلاعات مالی پویا را نیز در اختیار دارد.

این شرکت در حال حاضر بیش از 380 هزار میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت دارد و در بیش از 5000 نقطه در کشور خدمات این شرکت‌ها به مشتریان در حال ارائه است. لازم به ذکر است 28 درصد کل معاملات سهام و بورس و اوراق بهادار متعلق به کارگزاری مفید است.

لازم به ذکر است هم اکنون (1 بهمن 1401) کارگزاری مفید سهمی معادل 13.7 درصد از کل معاملات بورس و اوراق بهادار را که به مبلغ تقریبی 1,408,687,023,060,950 ریال است در اختیار دارد که در نوع خود عدد بسیار مقبول و قابل توجهی نسبت به باقی کارگزاری‌ها است.

ثبت نام آنلاین در کارگزاری مفید

بسیاری از شرکت‌ها و پلتفرم‌های بزرگ در حال توسعه خدمات یر حضوری خود برای سهولت کاربران و مشتریان خود هستند. در حال حاضر به دلیل پشیرفت تکنولوژی بسیاری از فرایندهای مالی افراد بدون نیاز به حضور فیزیکی آنان و با استفاده از خدمات آنلاین انجام می‌شود. ثبت نام در کارگزاری‌های مختلف هم فرایندی است که نیاز به احرااز و تایید هویت افراد دارد و امکان ثبت نام آنلاین برای یک کارگزاری مزیت مهمی به شمار می‌رود. اما آیا امکان ثبت نام آنلاین در کارگزاری مفید وجود دارد؟

کارگزاری بورس و اوراق بهادار مفید به عنوان یکی از با سابقه ترین کارگزاری‌های داخل کشور در زمینه معاملات سهام، کالا و… امکان ثبت نام به صورت آنلاین و غیر حضوری را برای کاربران خود فراهم کرده است. بدین ترتیب مشتریان جدیدی که قصو ثبت نام و ورود به این کارگزاری را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت این کارگزاری فرایندهای ثبت نام و احراز هویت را به صورت غیر حضوری تکمیل کرده تا پس از تایید از طرف عوامل کارگزاری و دریافت مشخصات حساب کاربری، به خرید و فروش و معامله در این پلتفرم بپردازند.

شعب کارگزاری مفید در کشور

باوجود ابزارهای آنلاین و پرسرعت برای انجام فرایندها و خدمات ثبت نام و احراز هویت در کارگزاری‌های مختلف سراسر کشور، هنوز هم بعضی افراد به دلایل مختلف از جمله عدم دانش کافی در حوزه تکنولوژی علاقه ای به تکمیل مراحل ثبت نام و یا احراز هویت خود به صورت غیر حضوری و آنلاین ندارند. در این صورت تعداد شعب یک کارگزاری و امکان ثبت نام و احراز هویت به صورت حضوری نقش مهمی را ایفا می‌کند. طبیعی است هرچه تعداد شعب یک کارگزاری بیشتر باشد دسترسی افراد در سراسر کشور آسان تر و سریع تر انجام شده و برای کارگزاری مذکور مزیت مهمی به شمار می‌رود.

کاگزاری مفید در حال حاضر (1 بهمن 1401) دارای 50 شعبه مختلف در سراسر کشور است که به مشتریان و کاربران این کارگزاری در بازارهای مختلف خدمات ارائه می‌کنند. لازم به ذکر است این تعداد شعبه فیزیکی برای یک کارگزاری داخی بورس و اوراق بهادار تعداد مناسب و قابل قبولی است.

خدمات کارگزاری مفید

یکی از مهم ترین مباحثی که در استفاده از یک پلتفرم مالی واسطه مانند صرافی و یا کارگزاری وجود دارد، سطح خدمات پلتفرم مورد نظر برای کاربران خود است. در حال حاضر تعداد زیادی کارگزاری رسمی بورس و اوراق بهادار در حال فعالیت هستند و خدمات و امکانات خوب و مناسب یک کارگزاری می‌تواند اهمیت ویژه ای در جذب مشتریان جدید و رضایت آنان داشته باشد.

اولین و پر کاربرد ترین خدمت یک کارگزاری برای مشتریان خود، خرید و فروش سهام و انواع اوراق بهادر موجود در بازار سرمایه است. در واقع کارگزاری مشتریان خود را به هسته معاملات متصل کرده تا با افراد دیگر در بازار در ارتباط باشند و به خرید و فروش سهم‌های مختلف بپردازند. کارگزاری مفید برای ارائه خدمات به مشتریان خود از سامانه‌های معاملاتی مختلفی مانند آنلاین پلاس و ایزی تریدر استفاده کرده و هم اکنون تعداد زیادی از معامله‌گران موجود در بازار اوراق بهادار از این کارگزاری قدیمی و با سابقه استفاده می‌کنند.

در کارگزاری مفید امکان فعالیت در بازار آتی نیز برای کاربران و مشتریان وجود دارد. بازار آتی کالا بازاری است که در آن طبق قرارداد، فروشنده و خریدار یک کالا متعهد می‌شوند در سررسید معین (در آینده)، مقدار مشخصی از آن کالا را با استانداردهای از قبل تعیین‌شده و با قیمت توافق‌شده معامله کنند. کالاهایی مانند زعفران، نقره و صندوق کالا در این بازار قابل معامله است. همچنین وجود اهرم در این بازار از جذابیت‌های این بازار بوده و می‌تواند حاشیه سود شما را چندین برابر بالاتر ببرد.

خدمات کارگزاری مفید

بازار اختیار معامله هم یکی از بازارهای نسبتا جدید در داخل کشور محسوب می‌شود. کارگزاری مفید به سبب جلب رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود امکان معامله در این بازار را هم برای کاربران فراهم کرده است و معامله‌گران می‌توانند با ثبت نام مربوط به این بخش، به معامله در این بازار از طریق کارگزاری مفید بپردازند.

خدمات خرید و فروش در کارگزاری مفید

یکی از خدمات کارگزای مفید که احتمالا برای بسیاری از معامله‌گران مبتدی و تازه کار جذابیت دارد، مشاوره سرمایه گذاری رایگان است. کاربران می‌توانند از طریق این لینک و ورود اطلاعات خود منتظر تماس مشاوران این کارگزاری باشند تا به سوالات مختلف آنان پاسخ دهد.

در سال‌های گذشته، دولت وقت طرحی تحت عنوان اعطای سهام به اقشار مختلف جامعه با عنوان سهام عدالت را راه اندازی کرد. در این طرح سبد سهامی به اقشار مختلف جامعه اهدا شد و برخی دیگر نسبت به خرید این سبد سهامی به صورت جداگانه اقدام کردند. پس از این طرح سود سهام مورد نظر برای افراد واریز می‌شد. در سال 1399 دولت تصمیم گرفت در صورت تمایل افراد، مدیریت سبد سهام عدالت را به آنان واگذار کند تا در بازار بورس به خرید و فروش اسن سهام بپردازند. یکی از اولین اقدامات در راستای این موضوع یافتن کارگزاری است که امکان مدیریت و خرید و فروش سهام عدالت در آن وجود داشته باشد. کارگزاری مفید یکی از پلتفرم‌های است که فراد می‌توانند با ثبت نام در بخش مربوط به سهام عدالت به مدیریت سبد سهامی خود بپردازند.

از دیگر امکانات مفید این کارگزاری امکان اعطای کد معاملات بورس کالا و انرژی است. معامله‌گران در بورس کالا و انرژی می‌توانند اقلام و کالاهای موجود را با قیمت‌هایی که صرفا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود انجام دهند. برای معامله در این بازار هم نیاز به دریافت کد جداگانه و ثبت نام در یک کارگزاری است که کارگزاری مفید این امکان را برای کاربران و مشتریان خود فراهم کرده است.

خرید خودرو در بورس کالا از طریق کارگزاری مفید

از زمان تاسیس بورس کالا و انرژی، به مرور زمان کالاهای زیادی به این بازار وارد شد و امکان خرید و فروش و قیمت گذاری کالاها در این بازار برای مشتریان فراهم شد. از مرداد 1401 و پس از آشفتگی قیمت خودروهای مختلف در بازار داخلی، مسئولین به جهت ایجاد ثبات قیمتی در بازار خودرو تصمیم به عرضه خودرو در بورس کالا گرفتند. شاید این سوال برای بسیاری از کاربران وجود داشته باشد که چگونه می‌‌توان از طریق کارگزاری مفید از بورس کالا خودرو خریداری کرد؟

خرید خودرو در بورس کالا از طریق کارگزاری مفید

قبل از هر موضوعی کاربران باید توجه داشته باشند که فرایند قیمت گذاری خودروهای عرضه شده در بورس کالا به صورت رقابتی و با توجه به نظام عرضه و تقاضا می‌باشد و مشتریان با در نظر گرفتن قیمت پایه اعلام شده هر خودرو، باید یک روز قبل از عرضه، مبلغ مورد نظر خود را به حساب کارگزاری واریز کنند.

خرید خودرو در بورس کالا علاوه بر داشتن کد بورسی معاملات آنلاین، نیاز به دریافت کد معاملاتی بازار فیزیکی بورس کالا دارد و افرادی که تمایل به خرید خودرو در بورس کالا دارند باید نسبت به دریافت کد مذکور اقدام کنند.

پس از دریافت کد مربوط به بورس کالا، متقاضیان بایدیک حساب وکالتی ایجاد کرده و آن را به کارگزاری مفید معرفی کنند. در واقع این حسابی است که متقاضی باید وجه مورد نظر خود را به آن واریز کند.

پس از ایجاد حساب وکالتی و تایید آن از طرف عوامل کارگزاری، مبلغ مورد نظر معامله‌گر باید به حساب مذکور وارد شود تا آماده ثبت سفارش در بازار معاملاتی مورد نظر شود.

نکاتی در مورد خرید خودرو از بورس کالا که کاربران باید به آن توجه داشته باشند:

  • ثبت و ارسال سفارش از سوی متقاضی به منزله برنده شدن در رقابت نیست و متقاضیان باید تا زمان اعلام نتایج منتظر بمانند.
  • متقاضیان خرید خودرو باید با توجه به قیمت پایه اعلام شده از سوی شرکت خودروسازی و هزینه‌های جانبی هر خودرو (مالیات و عوارض شماره‌گذاری خودرو، مالیات ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش، هوشمندسازی کارت خودرو، خدمات حمل و نقل پستی، تولید پلاک، شماره‌گذاری و بیمه شخص ثالث) قیمت پیشنهادی خود را اعلام کنند.
  • افراد منتخب در رقابت خرید خودرو، در صورتی که بنا به هر دلیلی قصد انصراف از خرید و تکمیل وجه داشته باشند، موظفند میزان ۵ درصد ارزش کل معامله را به عنوان هزینه انفساخ به علاوه ۰.۵ درصد هزینه کارمزد دو سر معامله (در مجموع پنج و نیم درصد ارزش کل معامله) را پرداخت نمایند.

تغییر کارگزار ناظر در کارگزاری مفید

معامله‌گران مختلف حق دارند پس از مدتی به دلایل مختلف قصد تغییر کارگزاری محل فعالیت خود را داشته باشند. در این صورت نیاز است پس از ثبت نام در کارگزاری جدید، دارایی‌های خود را به بستر معاملاتی آن انتقال دهند. این فرایند تغییر کارگزار ناظر نام دارد.

کارگزاری مفید این امکان را برای کاربران جدید خود فراهم که در فرایندی کاملا آنلاین اقدام به تغییر کارگزار ناظر کنند و دارایی‌های خود را به بستر کارگزاری مفید انتقال دهند. لازم به ذکر است این فرایند 24 الی 48 ساعت کاری زمان می‌برد.

پشتیبانی کارگزاری مفید

از مسائلی که در بررسی سطح خدمات یک کارگزاری از اهمیت بالایی برخوردار است، پشتیبانی پلتفرم مورد نظر است. بدیهی است عدم وجود یک پشتیبانی مناسب در زمان معاملات و حل نشدن هرچه سریع مشکلات معامله‌گران می‌تواند به ریسک‌ها و زیان‌های پیش بینی نشده ای منجر شود. در حال حاضر بیشتر کارگزاری‌ها از طریق تماس تلفنی پاسخگوی مشتریان خود هستند.

کارگزاری مفید از طریق تیکت، چت آنلاین در ساعات 8 الی 16 (به غیر از روزهای تعطیل) و تماس تلفنی پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران خود است.

لازم به ذکر است طبق بررسی کارشناس ایران بروکر چت آنلاین این کارگزاری سرعت و ادبیات مناسبی در پاسخگویی به مشتریان دارد.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری مفید

کارگزاری مفید در بحث پلتفرم معاملاتی برای کاربران خود از تنوع بالایی برخوردار است و این تنوع می‌تواند نیاز طیف وسیعی از معامله‌گران رابرآورده کند. مفید از 7 پلتفرم معاملاتی مختلف که شامل اپلیکیشن موبایل و اپلیکیشن تحت وب است پشتیبانی می‌کند تا کاربران با نهایت سرعت و امینت به معامله در بستر این کارگزاری بپردازند.

این سامانه‌های معاملاتی شامل ایزی تریدر، آنلاین پلاس، مفید تریدر و… است که معامله‌گران می‌توانند با توجه به نیازهای خود پلتفرم معاملاتی خود در این کارگزاری را انتخاب کنند.

جمع بندی مقاله بررسی کارگزاری مفید

کارگزاری مفید یکی از بزرگترین کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار است. این کارگزاری ۱۳.۷ درصد از کل معاملات بورس را در اختیار خود دارد. از مزایای این کارگزاری می‌توان به داشتن بیش از ۵۰ نمایندگی در سراسر کشور، پلتفرم‌های معاملاتی متنوع و همچنین راه‌های ارتباطی متعدد اشاره کرد.

کارگزاری مفید را می‌توان قدیمی ترین کارگزاری معاملات بورس و اوراق بهادار در داخل کشور دانست. اما سابقه یک پلتفرم به معنای ارائه خدمات مطلوب و مناسب نیست و قبل از ثبت نام در هر پلتفرم باید سطح خدمات و اعتبار آن به دقت مورد بررسی قرار بگیرد.

آیا امکان ثبت نام آنلاین در کارگزاری مفید وجود دارد؟

بله شما می‌توانید تمام مراحل ثبت نام و احراز هویت خود در این کارگزاری را به صورت آنلاین انجام دهید.

آیا امکان خرید خودرو از بورس کالا در کارگزاری مفید وجود دارد؟

بله کاربران می‌توانند با دریافت کد معاملات بورس کالا از این کارگزاری از طریق بورس کالا خودرو خریداری کنند.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (2نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
شروین ۱۲ فروردین ۱۴۰۳
5 /5

بهترین کارگزاری ایران

شماره 1 تمام کارگزاری ها

امین ۲۳ آذر ۱۴۰۲

سلام پشتیبانی تلفنی ۲۴ ساعت را دارا میباشد با تشکر