lbank logo png
5 ( 5 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی ال بانک | LBank

صرافی بین المللی ال بانک به ایرانیان خدمات می‌دهد ✔️ بررسی کامل صرافی LBank

در شرایط موجود که بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی به علت تحریم‌ها به ایرانیان خدمات نمی‌دهند، یک صرافی خارجی با سابقه و حجم معاملات مناسب که به کاربران ایرانی خدمات دهد، غنیمت محسوب می‌شود. صرافی ارز دیجیتال ال بانک (Lbank) یک صرافی خارجی است که از سال 2015 فعالیت خود را آغاز کرده است.
تاریخ تأسیس :سال 2015
کارمزد معاملات :0.1 درصد
معامله بدون احراز :
بازار فیوچرز :
خدمات به ایران :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی صرافی ال بانک

صرافی ال بانک یکی از پلتفرم‌های ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال است که از سال 2015 تاسیس شده است و به کاربران خود خدمات مربوط به حوزه ارز دیجیتال را ارائه می‌دهد.

Lbank

موضع گیری صرافی ال بانک در برابر ایرانیان

به روزرسانی 8 دی 1401:

اخیرا در برخی شبکه‌ها اجتماعی و در میان جامعه کاربران ارزدیجیتال ایرانی در مورد وضعیت خدمات رسانی صرافی ارز دیجیتال Lbank به کاربران ایرانی بحث‌هایی شکل گرفته است. رسانه ایران بروکر نیز طبق رسالت خود نتایج بررسی‌های خود را به اطلاع شما می‌رساند.

تا پیش از این صرافی ال‌ بانک مشکلی با فعالیت ایرانیان درون پلتفرم معاملاتی خود نداشته است اما اخیرا مطالبی در مورد تحریم شدن ایران و چندکشور دیگر از جمله سوریه، کره شمالی و کوبا در بخش معاملات فیوچرز به گوش رسیده است.

با این حال کارشناس ایران بروکر با پشتیبانی این صرافی مکالمه‌ای برقرار کرد تا از درستی این خبر اطمینان حاصل کند. طبق گفتگویی که با پشتیبانی ال بانک انجام دادیم گفته شد که ایرانی‌ها همچنان بدون مشکل می‌توانند در این پلتفرم به معامله بپردازند و در قسمت فیوچرز تنها با یک به‌روزبرسانی مواجه هستند و به زودی این مشکل رفع خواهد شد.

آپدیت آبان 1402:

یکی از مسئولیت‌های اصلی ایران بروکر ارتباط با صرافی‌ها و پلتفرم‌های مالی است و به همین دلیل به صورت منظم با صرافی‌هایی که با فعالیت ایرانیان مشکلی ندارد در ارتباط است. در جدیدترین صحبت کارشناس ایران بروکر با پشتیبانی صرافی ال بانک، سیاست‌های این صرافی در قبال کاربران ایرانی تغییر نکرده است.

با توجه به تحریم‌ها و عدم خدمات دهی طیف وسیعی از صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی، لازم است قبل از ثبت نام و واریز وجه در هر صرافی خارجی از قوانین پلتفرم مورد نظر در برابر کاربران ایرانی مطمئن شوید زیرا در صورت زیرپا گذاشتن این قوانین صرافی مورد نظر حقوق خود را برای مسدود سازی سرمایه کاربران محفوظ می‌داند. سرمایه بسیاری از کاربران در پلتفرم‌های مختلف مسدود شده و بعد از گذشت مدت زیادی همچنان موفق به برداشت آن نشدند.

صرافی ارز دیجیتال ال بانک در قسمت قوانین و مقررات خود هیچ اشاره ای به کاربران و شهروندان کشور ایران ندارد. برای پیگیری دقیق‌تر این موضوع با پشتیبانی این صرافی ارتباط برقرار کردیم و موضع گیری صرافی در برابر کاربران ایرانی را جویا شدیم.

صرافی ال بانک به ایرانیان خدمات می‌‌دهد

لازم به ذکر است تکمیل فرایندهای (KYC) در این صرافی اجباری نیست و بدون انجام این فرایندها نیز امکان استفاده از خدمات این پلتفرم، معامله و واربز و برداشت برای کاربران فراهم است. اما صرافی به کاربران پیشنهاد می‌کند احراز هویت خود را برای امنیت بیشتر تکمیل کنند. 

البته امکان احراز هویت در صرافی ال بانک با مدارک ایرانی وجود ندارد، اما کاربران ایرانی می‌توانند بدون احراز هویت در این صرافی فعالیت کنند و عوامل صرافی با فعالیت کاربران با آی‌پی ایران مشکلی ندارد. همچنین آدرس این سایت فیلتر نبوده و با آی‌پی ایران در دسترس است.

با توجه به نظرات و تجربه معامله‌گران ایرانی، مشخص است که این صرافی در برابر ایرانیان سخت‌گیری‌های خاصی ندارد و مدت زیادی است که تعداد بسیاری از کاربران ایرانی در این صرافی در حال فعالیت بدون هیچ مشکلی هستند. اگر از VPN برای ورود به این صرافی استفاده می‌کنید لازم است حتما آی‌پی VPN مورد نظر ثابت باشد تا صرافی به حساب شما مشکوک نشود. البته مادامی که صرافی با فعالیت کاربران با آی‌پی ایران مشکلی ندارد، استفاده از VPN ضرورتی ندارد.

آیا صرافی ال بانک معتبر است؟

بی تردید بررسی اعتبار یک صرافی ارز دیجیتال جزو مهم‌ترین مواردی است که هر فرد باید به خوبی در مورد آن اطلاعات کسب کند. با توجه به افزایش تعداد پلتفرم‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال، اهمیت این اتفاق نسبت به سالیان گذشته بیشتر شده است.

صرافی ال بانک در رتبه بندی سایت معتبر کوین مارکت کپ برای صرافی‌های ارز دیجیتال، در رتبه 17 قرار دارد و میانگین حجم معاملات آن به 1 میلیارد دلار در روز می‌رسد که عدد بسیار قابل قبولی است.

lbank in coinmarketcap

 لیست شدن یک صرافی در سایت معتبر کوین مارکت کپ امتیاز بسیار مهمی محسوب می‌شود و می‌تواند اعتبار مهمی به یک صرافی ببخشد و باعث جذب سرمایه بیشتر شود. در حال حاضر بیش از 7 سال از فعالیت این صرافی می‌گذرد و تا کنون (17 آبان 1402) این صرافی در حال فعالیت بدون ایجاد مشکلاتی از قبیل کلاهبرداری از کاربران و هک شدن است. با توجه به سابقه فعالیت و همچنین لیست شدن در کوین مارکت کپ، این صرافی از اعتبار مناسبی برای فعالیت برخوردار است.

می‌توانید از طریق این لینک به صفحه صرافی ال بانک در کوین مارکت کپ دسترسی داشته باشید.

بر اساس داده‌های سایت similarweb سایت این صرافی میانگین 3 میلیون بازدید دارد که مقدار قابل توجهی است.

avrage visite lbank

برخی از کاربران به اشتباه تصور می‌کنند پلتفرم‌هایی که چندین سال از فعالیت آنان می‌گذرد اعتبار قطعی و دائمی دارند و از خطرات بازار رمزارزها در امان هستند. اما این تفکر کاملا نادرست و غلط است. بازار رمزارزها همواره دست خوش اتفاقات و نوسانات قیمتی شدیدی بوده که این موارد بعضی اوقات به اوج خود می‌رسند. در این هنگام حتی بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتل در دنیانیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند و نتوانند خواسته کاربران خود را به خوبی برآورده کنند. در نتیجه اعتبار هیچ صرافی قطعی و دائمی نبوده و نمی‌باشد.

آیا احراز هویت در صرافی ال بانک اجباری است؟

طبق قوانین صرافی شما می‌توانید بدون انجام مراحل احراز هویت (KYC) در این صرافی فعالیت کنید و به واریز و برداشت بپردازید.

در این صرافی سطوح کاربری مختلفی وجود ندارد. تفاوت اصلی کاربران در میزان برداشت روزانه است. اگر فقط ثبت نام کنید و جساب ایجاد کنید می‌توانید 0.5 بیت کوین در روز برداشت داشته باشید.

اگر سیستم 2FA (Google Auth)  را برای اکانت خود فعال کنید می‌توانید تا 13.5 بیت کوین در روز برداشت داشته باشید.

در صورت فعال کردن سیستم Asset password، به میزان برداشت شما 10 بیت کوین اضافه می‌شود.

و در صورت تکمیل کردن مراحل احراز هویت (KYC) به میزان کلی برداشت روزانه شما 2 بیت کوین اضافه می‌شود.

در اصل تفاوت اصلی میان کاربرانی که احراز هویت کردند و کسانی که این فرایندها را تکمیل نکردند در میزان بردشت روزانه است و در سطوح خدمات این صرافی به کاربران تفاوت خاصی وجود ندارد.


احراز هویت

امکان فعالیت ایرانیان

امکان احراز هویت با مدارک ایرانی

مدارک لازم جهت احراز هویت

اجباری نیست

وجود دارد

وجود ندارد

پاسپورت، آی‌دی کارت شهروندی

پشتیبانی صرافی ال بانک

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب یک صرافی باید مد نظر قرار بگیرد، مساله پشتیبانی صرافی از مشتریان خود است. برای هرکسی ممکن است حین معامله مشکلاتی پیش بیاید، به همین خاطر مساله پشتیبانی یک صرافی موضوع بسیار مهمی است زیرا نبود پشتیبانی قوی ممکن است به ضرر شما و از دست رفتن دارایی هایتان منجر شود.

صرافی Lbank از طریق چت آنلاین و تیکت پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران خود است.


روش‌های پشتیبانی

زمان فعالیت

زمان پاسخگویی

کیفیت

چت آنلاین

شبانه روزی

بین 3 تا 5 دقیقه

مناسب

تیکت

شبانه روزی

حداکثر 5 ساعت

مناسب

طبق تجربه شخصی کارشناس ایران بروکر، پشتیبانی آنلاین 24 ساعته این پلتفرم، از سرعت و ادبیات قابل قبولی برخوردار است.

کارمزد معاملات در صرافی ال بانک

یکی از مهم ترین مسائل برای انتخاب یک صرافی، کارمزد معاملات است. کارمزد صرافی ال بانک نسبت به باقی صرافی‌های متمرکز، میزان قابل قبول و معمولی است. 

کارمزد معاملات اسپات (Spot)

صرافی ال بانک در معاملات اسپات خود از هر دو نوع سفارش میکر (Maker) و تیکر (Taker) میزان 0.1 درصد کارمزد دریافت می‌کند که نسبت به رقبای خود میزان مناسبی است.

کارمزد معاملات فیوچرز (Futures)

این پلتفرم در معاملات فیوچرز برای سفارشات میکر 0.02 درصد و تیکر 0.04 درصد کارمزد دریافت می‌کند. این میزان هم نسبت به باقی صرافی‌های متمرکز مقدار قابل قبولی است.

در جدول زیر می‌توانید کارمزد چند صرافی دیگر را با کارمزدهای صرافی ارز دیجیتال ال بانک مقایسه کنید.

امکانات صرافی ال بانک

معاملات اسپات (Spot): در این بستر شما می‌توانید بیش از 500 نوع توکن را به صورت تک و جفت ارز مبادله کنید و به خرید فروش آن‌ها بپردازید. در ضمن صرافی دارای کیف پول اختصاصی است تا کاربران برای نگهداری دارایی‌ها خریداری شده مشکلی نداشته باشند.

معاملات فیوچرز (Perpetual Futures): یکی از امکاناتی که صرافی ال بانک برای کاربران خود فراهم کرده است، معاملات فیوچرز همراه با اهرم است. قراردادهای آتی (Futures) به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا دارایی‌ها را خرید و فروش کنند و از ریزش قیمت‌ها هم سود کسب کنند، بدون اینکه واقعاً آن‌ها را در اختیار داشته باشند. ال بانک معاملات فیوچرز خود را با حداکثر اهرم 125x ارائه می‌دهد.

futures market

امکان سفارش گذاری (Order Limit): در ال بانک شما می‌توانید سفارشات و معاملات خود را به قیمت دلخواه ثبت کنید تا خرید و فروش ها با قیمت مد نظر شما انجام شود تا هیچ نگرانی بابت معاملات خود نداشته باشید.

معامله NFT: توکن NFT که مانند سایر رمزارزها بر بستر بلاکچین فعال است، این روزها یکی از مفاهیم پر‌طرفدار و مورد بحث دنیای کریپتوکارنسی است. NFT‌ها نوع غیر قابل تعویض و انحصاری رمزارزها هستند که می‌‌توان در زمینه‌های مختلف از قابلیت منحصر به ‌فرد بودن آن‌ها استفاده کرد.

nft market lbank

قابلیت ارائه API: کلمه API مخفف “Application Programming Interface” به معنای “رابط کاربردی برنامه‌نویسی” است. در واقع API درخواست کاربر را دریافت کرده و به سیستم ها و نرم افزارها منتقل می‌کند و سپس پاسخ را به کاربر بازمی‌گرداند. به عبارتی می‌توان API را یک پیام‌رسان نامید. این قابلیت به شما کمک می‌کند حساب خود را به پلتفرم‌های مختلف متصل کنید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. صرافی پولونیکس برای راحتی بیشتر کاربران خود این قابلیت را فراهم کرده است.

اپلیکیشن اختصاصی ال بانک

یکی از امکاناتی که هر صرافی می‌تواند برای راحتی و سهولت کاربران خود فراهم کند، ایجاد اپلیکشن اختصاصی است. ال بانک برای راحتی و افزایش سرعت معاملات معامله‌گران خود، اپلیکیشن اختصاصی خود را در دو سیستم عامل اندروید و IOS عرضه کرده است.

می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را از طریق صفحه اصلی سایت صرافی دانلود کنید و یا از لینک‌های زیر استفاده کنید.

تیم توسعه دهنده و دفتر مرکزی صرافی ال بانک

صرافی ارز دیجیتال ال بانک (Lbank) از سال 2015 تاسیس شده و هم اکنون دارای حجم معاملات مناسب و تعداد بسیار زیادی مشتری است. 

صفحه لینکدین این صرافی دارای 206 عضو است.

lbank in linkedin

در برخی منابع خبری از فردی به نام اریک هی (Eric He) به عنوان بنیانگذار این صرافی نام برده می‌شود. یک اکانت توییتر منتسب به این فرد وجود دارد.

eric he

مکان دفتر مرکزی

در برخی منابع خبری، از هنگ کنگ به عنوان مکان دفتر مرکزی این صرافی یاد شده است اما طبق صحبتی که کارشناس ایران بروکر با پشتیبان صرافی داشت، مکان دفتر مرکزی این صرافی در جزایر ویرجین است.

office lbank

آموزش ثبت نام در صرافی ال بانک

برای شروع ثبت نام ابتدا روی لینک زیر کلیک کنید.

در صفحه باز شده ایمیل و رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید.

signup in lbank

سپس کدی که به ایمیل شما ارسال شده است را وارد کنید.

signup in lbank2

و تمام! در کمتر از دو دقیقه حساب شما در صرافی ال بانک ایجاد شد.

صرافی ال بانک، آری یا خیر؟

در این مقاله سعی شد تمام جوانب صرافی ال بانک به دقت مورد بررسی قرار بگیرد تا شما عزیزان از مزایا و معایب و همینطور موضع گیری صرافی در برابر کاربران ایرانی آگاه شوید.

همانطور که در بالاتر اشاره شد این صرافی سخت گیری خاصی در برابر کاربران ایرانی ندارد و طبق گفته پشتیبان صرافی حتی نیازی به VPN آی‌پی ثابت نیست. اما ایران بروکر به شما پیشنهاد می‌کند جهت جلوگیری از خطرات احتمالی که ممکن است در آینده برای شما و حسابتان پیش بیاید از یک VPN آی‌پی ثابت استفاده کنید.

همچنین این صرافی از اعتبار، سابقه و حجم معاملات خوبی برخوردار است و تا این تاریخ (8 شهریور ۱۴۰۱) تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر کلاهبراری و پولشویی صرافی ال بانک منتشر نشده است. با توجه به اعتبار این صرافی و لیست شدن آن در کوین مارکت کپ، می‌توانید از خدمات ارائه شده در این پلتفرم استفاده کنید. در صورت بروز کوچکترین مشکل، حتما ایران بروکر شما را در جریان آن قرار خواهد داد.

همچنین می‌توانید با استفاده از این لینک به صرافی‌های بررسی شده توسط ایران بروکر دسترسی داشته باشید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. تیم ایران بروکر همواره سعی کرده تا بررسی‌های خود را با دقت هرچه بیشتر و صداقت کامل انجام دهد، تا هموطنان عزیز بتوانند صرافی خود را با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتری انتخاب کنند.

موفق و پر سود باشید!

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (8نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
بلاش ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
5 /5

محدودیت در معامله و برداشت

سلام ، برای من بدلیل ورود از دو IP ایرانی و خارجی محدودیت معامله و برداشت ایجاد شده پشتیبانی از من احراز هویت خواست من گفتم محدودیت منطقه‌ای دارم و در نهایت از من یک ویدئوی احراز هویت با کارت شناسایی و صورت خودم نمود ، به نظر شما با توجه به محدودیت برای ایرانیان انجام بدم یا نه

کارشناس ایران بروکر ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
پاسخ بلاش

با سلام. شما راهی جز ارسال مدارک خواسته شده ندارید. حتما در توضیحاتتان اشاره کنید که از محدودیت منطقه ای صرافی اطلاعی نداشتید. اینکه محدودیت شما برداشته شود یا خیر، به سیاست صرافی بستگی دارد. با تشکر

بلاش ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
5 /5

محدودیت در معامله و برداشت

سلام ، متاسفانه بدلیل ورود با فیلتر شکن و بدون فیلتر شکن الان حساب من را محدود کرده و نه معامله و نه برداشت می توانم انجام دهم و از من احرار هویت ویدئویی مطالبه میکند چون در ایمیل پشتیبانی گفتم که محدودیت منطقه ای برای احراز هویت دارم ، به نظر شما خواسته این صرافی را انجام دهم ؟

مهدی ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
5 /5

بهترین سایت

سلام. بهترین سایتی که صرافی ها و موارد مربوط به ترید را پیگیری می‌کنید. صمیمانه از کارشناسان ایران بروکر تشکر میکنم.

حمید فرهمند ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

باسلام: درصرافی ال بانک آیا مبتوانیم رمز ارز برپایه BEP2 به شبکه اسمارت چین تبدیل کنیم؟

حسین ۱۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام در مورد تحریم ایرانیان در این صرافی باز هم پیگیری میکنید؟

کارشناس ایران بروکر ۱۴ مرداد ۱۴۰۲
پاسخ حسین

با سلام. اطلاعات مقاله بروز هستند، با اینحال درخواست شما جهت پیگیری به واحد مربوطه ارجاع خواهد شد. با تشکر

رضا ۰۱ بهمن ۱۴۰۲
پاسخ حسین

سلام ببخشیدبدون اپی ثابت میتونیم فعالیت کنیم