BTC مقایسه قیمت خرید و فروش بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال

۰
صرافی

فروش به شما

خرید از شما

کارمزد نوع صرافی تعداد ارزها معامله
تومان
تومان
٪۰ فروشگاهی ۱۳۷  
تومان
تومان
٪۰ بازار معاملاتی ۱۵  
تومان
تومان
٪۰.۲۹ بازار معاملاتی ۸۶  
تومان
تومان
٪۰.۳۵ بازار معاملاتی ۵۴  
تومان
تومان
تا ۰.۳۲٪ بازار معاملاتی ۶۰  
تومان
تومان
٪۰.۳۵ بازار معاملاتی ۳۸۶  
تومان
تومان
٪۰.۳۵ بازار معاملاتی ۲۱۲  
تومان
تومان
تا ۰.۳۵٪ فروشگاهی ۱۷  
تومان
تومان
٪۰.۳۵ بازار معاملاتی ۱۰۸  
تومان
تومان
تا ۰.۳٪ بازار معاملاتی ۶۹  
تومان
تومان
٪۰.۳ بازار معاملاتی ۲۶۹  
تومان
تومان
٪۰.۳۵ بازار معاملاتی ۱۵  
تومان
تومان
تا ۰.۲٪ بازار معاملاتی ۴۹۳  
تومان
تومان
تا ۰.۳۵٪ بازار معاملاتی ۵۴  
تومان
تومان
از ۰.۱٪ تا ۰.۳۵٪ بازار معاملاتی ۳۵  
تومان
تومان
٪۰.۳ فروشگاهی ۳۴۷  

خرید ارز دیجیتال از صرافی

 اگر تا به حال ارز دیجیتال نداشته‌اید، چگونه می‌توانید مقداری ارز دیجیتال، برای مثال بیت کوین، داشته باشید؟ به طور کلی چگونه باید ارز دیجیتال بخریم؟

برای خرید ارز دیجیتال، اولین قدم این است که در یک «صرافی ارز دیجیتال» یک حساب کاربری باز کنید. صرافی ارز دیجیتال یک پلتفرم معاملات آنلاین است که با استفاده از آن می‌توانید رمزارزها را بخرید، بفروشید و معامله کنید. تا قبل از صرافی‌های ارز دیجیتال، افراد بیت‌کوین (و سایر ارزهای دیجیتال) را از طریق ماینینگ یا با مذاکره با افراد در انجمن‌های آنلاین یا حتی تراکنش با افراد در دنیای واقعی خرید و فروش می‌کردند. اما در حال حاضر بیشتر افراد از طریق صرافی، وارد دنیای ارز دیجیتال می‌شوند. این صرافی‌ها خرید سریع ارز دیجیتال را برای شما آسان می‌کند و تنها با چند کلیک می‌توانید ارز دیجیتال را خرید و فروش کنید.

مقایسه قیمت در صرافی

اگر حتی با صرافی‌های ارز دیجیتال کار کرده باشید، حتما شاهد تفاوت قیمت ارزهای دیجیتال مختلف در صرافی‌ها شده‌اید. این اختلاف قیمت در صرافی‌ها به یکی از مشکلات اساسی و چالش‌های خریداران و فروشندگان ارزدیجیتال تبدیل شده است. یکی از عوامل بروز این اختلاف قیمت‌ها، نبود استانداردهای مناسب و عدم قیمت گذاری‌های جهانی و همچنین وابسته نبودن ارزهای دیجیتال به پول سنتی یا همان ارزهای فیات است.

دلایل زیادی وجود دارد که منجر به اختلاف قیمت یک ارز دیجیتال در صرافی‌های مختلف، می‌شود. و در یک زمان مشخص ممکن است قیمت یک ارز دیجیتال در یک صرافی بالاتر یا پایین‌تر از سایر صرافی‌ها باشد. این تفاوت قیمت، ضرورت مقایسه قیمت در صرافی را پیش از خرید و فروش نشان می‌دهد.

خرید در صرافی ارز دیجیتال ایرانی

ارزهای دیجیتال با ساخت بیت کوین در سال 2009 آغاز شد اما اکثریت فعالان در این حوزه از سال 2017 فعالیت جدی خود را شروع کردند. اکثر صرافی‌های مشهور نیز در همین سال‌ها بود که توسعه داده شدند. در ایران نیز صرافی‌های ایرانی معتبر و قدیمی در حوالی سال 1396 و 97 آغاز به کار کردند و همچنان به کاربران خود خدمات می‌دهند. با توجه به نبود قانون گذاری مشخص در صنعت ارزهای دیجیتال و همچنین به علت تحریم‌های بین المللی علیه شهروندان ایرانی، فعالیت در صرافی‌های خارجی ریسک بالایی در بلوکه شدن یا از دست دادن سرمایه دارد، پس بنابراین بهتر است تا کاربران در صرافی ایرانی به فعالیت بپردازند. اما پیش از شروع خرید و فروش و انتخاب صرافی مقایسه قیمت در صرافی ها را فراموش نکنید.

نکات مهم در مقایسه قیمت صرافی ها ارز دیجیتال

حتما برای شما سوال پیش آمده که برای خرید بیت کوین کدام صرافی ارزان‌تر می‌فروشد؟ یا برای فروش ارز دیجیتال‌ خود به دنبال صرافی هستید که با فروش آن سود بیشتری کسب کنید. فرصت آربیتراژ را کدام صرافی‌ها خواهند داشت و یا کارمزد کدام صرافی از دیگران کمتر است؟

تمام این سوالات یا بهتر است بگوییم نکات، در لحظه خرید و فروش برای معامله گران پیش آمده است. مهمترین اصول در مقایسه قیمت صرافی شامل موارد زیر می‌شوند:

  • کدام صرافی ارزان ترین ارز دیجیتال مورد نظر را دارد؟ (برای خرید)
  • کدام صرافی گران ترین ارز دیجیتال مورد نظر را دارد؟ (برای فروش)
  • کمترین و بیشترین میزان کارمزد را کدام صرافی دارد؟ آیا صرافی من کارمزد مناسبی می‌گیرد؟
  • فرصت آربیتراژ در کدام صرافی و در چه رمزارزی مهیا است؟

شما در این بخش از سایت، به تمامی این ویژگی‌ها دسترسی دارید و می‌توانید ارزیابی خودتان را از معامله خود به‌دست آورید و به راحتی قیمت در صرافی های مختلف را مقایسه کنید و بین بهترین قیمت ارائه شده برای خرید و فروش انتخاب کنید.

نحوه خرید ارز دیجیتال با استفاده از ریال پس از مقایسه قیمت صرافی

برای خرید ارز دیجیتال در صرافی ایرانی، ابتدا در آن صرافی ثبت نام می‌کنید. سپس برای واریز ریال و خرید رمزارز با توجه به دستورات پلیس فتا، باید اقدام به احراز هویت انجام دهید. پس از احراز هویت، اطلاعات حساب بانکی‌تان را ثبت می‌کنید و درنهایت با استفاده از درگاه اینترنتی، وجه ریالی مورد نظر را به داخل صرافی واریز می‌کنید.توجه داشته باشید که واریز ریالی، محدودیت 100 میلیون تومان در هر کارت بانکی دارد.

حال که واریز را انجام دادید به بخش معاملات ریالی صرافی می‌روید و با موجودی‌تان ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری می‌کنید. پس از خرید، ارز دیجیتال مورد نظر در بخش کیف پول صرافی نشان داده خواهد شد.

نحوه فروش ارز دیجیتال در صرافی‌های ایرانی پس از مقایسه قیمت صرافی

اگر شما می‌خواهید ارز دیجیتال مورد نظرتان را در صرافی ایرانی به فروش برسانید باید به این نکته توجه داشته باشید که مانند خرید، فروش ارز دیجیتال نیز احتیاج به ثبت نام و احراز هویت دارد. نکته مهم دیگر، بازبینی شبکه ارسالی آن کوین یا توکن مورد نظر است. اگر آدرس کیف پول صرافی یا شبکه انتقال صحیح نباشد، احتمال از دست رفتن دارایی‌تان وجود دارد. پس از رعایت این نکات زمانی که رمزارزتان در کیف پول صرافی قرار گرفت می‌توانید در بخش بازارها، ان رمزارز را به ریال و به استیبل کوین‌ها مانند تتر تبدیل کنید.

آیا قیمت‌های مقایسه صرافی‌های ارز دیجیتال به‌روز هستند؟

بله، قیمت‌های این بخش با استفاده از قیمت‌های ارائه شده توسط صرافی‌ها خوانده می‌شوند و هر 1 دقیقه به‌روزرسانی می‌شوند.

قابلیت مرتب سازی قیمت‌ صرافی‌های ارز دیجیتال وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید قیمت خرید و فروش را از کمترین به بیشترین قیمت و برعکس مرتب سازی کنید. برای این کار کافیست بر روی ستون مورد نظر کلیک کنید.
مرتب سازی
imansalehi ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

این سایت اپ موبایلی نداره ؟؟

علی ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

ابزار ساده و خوبی هستش.
آیا امکان ارائه این ابزار برای استفاده در سایت های دیگه وجود داره؟

سامان ۱۲ آذر ۱۴۰۲

توی چند تا سایت مقایسه قیمت دیدم
ولی ابزار شما خیلی ساده، جذاب و دقیق تر هست
ممنون از سایت خوبتون

حسین ۲۱ مهر ۱۴۰۲

ممنون از بابت سایت خیلی خوبتون وخواهش میکنم اگر امکان داره در عملکرد صارافیها فیلتر بیشترین و کمترین قیمت رو اضافه کنید.

مهدی نظری ۲۲ مهر ۱۴۰۲
پاسخ حسین

سلام. ممنون از پیگیری شما
شما میتونید با زدن روی گزینه فروش به شما یا خرید از شما بر اساس بهترین قیمت مرتب کنید

امید ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

ضمنا سایت بسیار عالی هست .. اما اون قسمتهای خرید ازشما و برداشت تعغیر بدید یکم گیچ کننده هست ..حجم وعمق بازار هم اگه ممکنه اضاف کنید

امید ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

عالی... سایتهای دیگه بعضی صرافیها را لیست کردن که فقط تتر واریز و برداشت داره .. و بقیه ارزها را با اون صرافی که هیچ ارضی نداره درصد میدن مثل تترلند .. نمیگم تترلند بد هست اما واریز و برداشتش تتری هست و ارزهای دیگه را \شتیبانی نمیکنه ...صرافیهای کار درست بیشتری لیست کنید ممنون

Hamid ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

من تازه با سایت شما آشنا شدم پیام ای بغیر از تشکر کردن وتبریک گفتن بابت سایت به این خوبی و کاربردی که دارید ندارم امیدوارم که روز به روز موفق بشین