آموزش رایگان فارکس

اگر می‌خواهید به شکلی اصولی فارکس را یاد بگیرید، نباید بی‌گدار به آب بزنید! احتمالاً با تریدرهای زیادی مواجه خواهید شد که با این‌که سال‌هاست مشغول معامله هستند اما برخی از اصول بنیادین و بدیهی بازار را نمی‌دانند و نسبت به ساز و کار بازار شناخت کافی ندارند. یکی از عوامل مهم ضررده بودن اکثر تریدرها این است که به اندازه کافی روی یادگیری زمان نمی‌گذراند و خیلی سریع می‌خواهند معاملات خود را شروع کنند!

یادگیری فارکس یک امر یک شبه نیست. هیچ‌کس نمی‌تواند با گذراندن یک یا چند دوره به سودهای آنچنانی دست یابد. رسیدن به سوددهی مستمر احتیاج به سال‌ها تجربه، تمرین و ممارست دارد.

یادتان باشد که توقعتان از بازارهای مالی را واقعی کنید. اگر برای یک شبه ره صد ساله را رفتن به فارکس رو‌آورده‌اید بدانید که قربانی این بازار هستید. 

در این بخش در طی این سلسله مقالات با اصول کلی بازار فارکس آشنا شوید. اگر در ابتدا بعضی از مطالب را به طور کامل متوجه نشدید، نگران نباشید. در مراحل اول فقط قرار است یک دورنما و آشنایی کلی با بازار پیدا کنید.

درباره آموزش رایگان فارکس

شاید مانند بسیاری از افرادی که به‌تازگی با بازار فارکس آشنا شده‌اند، شما هم علاقه‌مند به خرید انواع دوره‌های آموزش فارکس باشید. اما پیشنهاد می‌کنیم دست نگه دارید! شاید بعد از کمی آشنایی با اصطلاحات و فضای این بازار و راهی که پیشِ رو دارید، از یادگیری آن منصرف شوید یا بسیار علاقه‌مند شده و تصمیم به یادگیری بیشتر بگیرید! بهتر است قبل از پرداخت هزینه برای دوره‌های آموزش فارکس، ابتدا از دوره‌های رایگان در سطح وب استفاده کنید. در صفحه آموزش فارکس در ایران بروکر می‌توانید به آموزش رایگان بازار فارکس از مبتدی تا پیشرفته دسترسی داشته باشید و با تمرین و تکرار به یادگیری این بازار بپردازید.

آموزش فارکس مقدماتی

در بخش آموزش مقدماتی فارکس با مباحثی مانند مفهوم بازار فارکس، اصول معامله گری در فارکس، زمان مناسب برای معاملات فارکس، مزایا و معایب فارکس و برخی از موارد مهم مانند آشنایی با بازیگران فارکس آشنا خواهید شد. این بخش مختص کاربرانی است که به تازگی وارد این بازار شده‌اند و قصد دارند با مفاهیم اولیه بازار فارکس آشنا شوند. این مطلب راهنمای آموزش فارکس و نحوه استفاده از این آموزش است و همچنین در ادامه اطلاعاتی در رابطه با مسائلی که ممکن است در این مسیر با آن روبه‌رو شوید، کسب خواهید کرد.

چه چیزی در فارکس معامله می‌شود؟

یکی از موارد مهم در آموزش فارکس این است که بدانیم چه مواردی در این بازار معامله می‌شوند. یک آموزش استاندارد فارکس باید در اوایل دوره به شما بگوید که چه مواردی در فارکس معامله می‌شود، جفت ارزها و کراس‌ها را به شما معرفی کند، درباره اینکه چه جفت ارزهایی برای معامله وجود دارد اطلاعات کاملی به شما بدهد و در نهایت بازار دوطرفه و مفهوم عبارت‌های Short/Long را مشخص کند. در دوره آموزش رایگان فارکس در ایران بروکر در بخش آشنایی با فارکس شما با تمام این موارد به زبانی ساده آشنا خواهید شد.

آموزش خرید و فروش جفت ارزها در فارکس

برای اینکه با نحوه خرید و فروش در بازار فارکس آشنا شوید باید ابتدا اصطلاحات مهم این بازار را بشناسید. یک آموزش استاندارد فارکس باید شما را با مفاهیمی مانند پیپ و پوینت، نحوه محاسبه ارزش دلاری هر پیپ، لات و میکرو لات (میزان لات مناسب برای شروع معاملات)، مفهوم اسپرد و شناسایی بروکرهایی با اسپرد کم و همچنین تاثیر این مفهوم در میزان سودآوری آشنا کند. همچنین در یک آموزش استاندارد باید با اصطلاحاتی مانند بای استاپ، سل استاپ، بای لیمیت و سل لیمیت آشنا شوید، مفاهیمی مانند حساب دمو و نحوه راه‌اندازی حساب دمو را به طور کامل یاد بگیرید. در آموزش رایگان و گام به گام فارکس در ایران بروکر که در همین صفحه مشاهده می‌کنید در بخش آشنایی با اصول معامله گری در بازار فارکس می‌توانید به طور کامل این اصطلاحات را یاد بگیرید.

آموزش زمان درست معامله در بازار فارکس

سشن‌های معاملاتی در بازار فارکس یکی از نکات اولیه است که هر معامله‌گری باید آنها را کامل بشناسد. همچنین باید بهترین روزها و ساعات معاملاتی را بشناسید. برخی از افراد این تصور را دارند که می‌توانند فارکس را به‌عنوان شغل دوم و در کنار شغل اصلی خود انجام دهند. آشنایی با ساعات مناسب و سشن‌های معاملاتی کمک می‌کند که تصور درستی از بازار فارکس و زمان مناسب برای معامله در آن داشته باشید و بتوانید زمان‌بندی مناسبی برای شروع معاملات فارکس داشته باشید. در بخش آشنایی با زمان معامله در فارکس که در آموزش رایگان فارکس در همین صفحه مشاهده می‌کنید این موارد با جزئیات کامل در اختیار شما قرار گرفته است.

تاریخچه و بازیگران فارکس

شاید برای بسیاری از افراد مهم نباشد که تاریخچه یک بازار چیست، اما همه ما کنجکاویم که بدانیم چه بازیگرانی در یک بازار مشغول به فعالیت هستند. آیا بازیگران فارکس فقط معامله‌گران و بروکرها هستند یا نهادهای مهم‌تری در این فضا وجود دارد؟ در بخش آشنایی با بازیگران فارکس به طور کامل با تاریخچه فارکس آشنا خواهید شد و بازیگران مهم فارکس را خواهید شناخت.

مزایا و معایب فارکس

احتمالا موضوعی که باعث شده تا اینجای مطلب با ما همراه باشید، مزایای وسوسه‌برانگیز فارکس است اما آیا با معایب بازار فارکس هم آشنا هستید؟ آیا می‌دانید اگر با اصول بازار فارکس آشنا نباشید ممکن است در یک معامله تمام دارایی خود را از دست بدهید؟ شاید در ابتدای آموزش کسی در رابطه با کال مارجین شدن در بازار فارکس با شما صحبت نکند، اما بهتر است در همان ابتدای کار با معایب بازار فارکس هم آشنا شوید. در آموزش رایگان فارکس در ایران بروکر در یکی از عنوان‌های اصلی به نام آشنایی با مزایا و معایب بازار فارکس به بررسی مزایا و معایب این بازار پرداخته‌ایم.

آموزش ریسک‌های بازار فارکس

چه ریسک‌هایی ممکن است در بازار فارکس، دارایی شما را تهدید کند؟ در هر بازار مالی همواره تهدیدهایی وجود دارد که قبل از ورود به آن بازار بهتر است با این موارد آشنا شوید. یکی از تهدیدهای جدی در بازار فارکس، وجود بروکرهای اسکم است. چطور باید این بروکرها را شناسایی کنیم؟ گذشته از این موارد باید بدانیم چه آیتم‌های مهمی در انتخاب یک بروکر اهمیت دارد. همچنین آشنایی کامل با اصطلاحاتی مانند استاپ اوت، ایکوئیتی و مارجین لول باعث کاهش ریسک معاملات خواهد شد. در بخش آگاهی از ریسک های بازار فارکس در همین صفحه به آموزش کامل این اصطلاحات پرداخته‌ایم که می‌توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

آموزش انواع تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و سنتیمنتال در بازار فارکس

تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و سنتیمنتال سه تحلیل مهم در بازار فارکس هستند که باید در کنار هم مورد استفاده قرار بگیرند تا یک تحلیل جامع به شما ارائه دهند. شاید برخی از افراد معتقد باشند که همه چیز در قیمت مشخص است، اما بسیاری معتقدند که باید هر سه تحلیل را در کنار هم استفاده کرد. در آموزش رایگان فارکس سعی کردیم در عناوین مختلفی به بررسی و آموزش کامل این موارد به زبانی ساده بپردازیم. یکی از انواع دیگر تکنیک‌های معاملاتی در فارکس نیوزتریدنگ است که به راحتی می‌توانید در همین صفحه به آن دسترسی داشته باشید.

آموزش مدیریت ریسک در فارکس

همه این آموزش‌ها بدون دانستن مدیریت ریسک بی‌فایده به نظر می‌رسد، برای درک این موضوع نیاز به زمان دارید، اما به مرور زمان متوجه خواهید شد که مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای کسب درآمد در فارکس است. این بخش از آموزش فارکس نیز در ایران بروکر به طور رایگان و با مثال‌هایی ملموس در اختیار شما قرار گرفته است.

مزایای دوره آموزش فارکس ایران بروکر

در این دوره به طور جامع به آموزش فارکس از مقدماتی تا پیشرفته پرداخته شده است. شما می‌توانید با اصطلاحات رایج در فارکس شروع کنید، ریسک‌های این بازار را بشناسید، با انواع بروکرها و نحوه انتخاب و شروع به معامله آشنا شوید، یک حساب دمو باز کنید و با تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و سنتیمنتال آشنا شوید و به سمت آموزش پیشرفته ترید پیش بروید. یکی از مزایای دیگر این دوره آموزش رایگان فارکس این است که شما برای شروع نیاز به دانش قبلی ندارید و به راحتی می‌توانید از صفر شروع کنید و اطلاعات خود را تکمیل کنید. پس به طور کلی مزایای دوره آموزش فارکس در ایران بروکر به شرح زیر است:

 • آموزش اصطلاحات فارکس
 • آشنایی با جفت ارزهای معاملاتی در فارکس
 • آشنایی با سشن و زمان مناسب ترید در فارکس
 • آشنایی با بازیگران اصلی فارکس
 • آموزش ریسک‌های معاملات فارکس
 • آشنایی با نحوه انتخاب بروکر مناسب
 • ثبت نام در حساب دمو
 • یادگیری تحلیل تکنیکال، فاندامنتال، سنتیمنتال و نیوزتریدینگ
 • یادگیری ترید پیشرفته
 • یادگیری مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه
 • آموزش متاتریدر
 • آشنایی با اندیکاتورهای پرکاربرد در بازار فارکس
 • آموزش انواع کلاهبرداری در فارکس

بهترین دوره رایگان آموزش فارکس

بهترین دوره آموزش فارکس که به صورت رایگان به شما عرضه می‌شود باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • عدم نیاز به دانش قبلی درباره بازار فارکس
 • روان، ساده و قابل فهم
 • آموزش جامع از صفر تا صد
 • شامل تمام اصطلاحات رایج و مفاهیم فارکس
 • شامل انواع تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و سنتیمنتال
 • آموزش مدیریت ریسک در فارکس
 • آموزش دانلود، نصب و راه اندازی اکانت فارکس (دمو و واقعی)
 • آموزش مشخص کردن حدسود و حدضرر

تعریف بازار فارکس

فارکس بزرگ‌ترین بازار مالی در جهان است که می‌توان در آن به مبادله ارزهای کشورهای مختلف پرداخت. جالب است بدانید بازار فارکس که با FX هم نمایش داده می‌شود، هیچ نهاد فیزیکی مرکزی ندارد. در این بازار نرخ ارزهای مختلف در هر لحظه تغییر می‌کند و همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی علاقه‌مند به معامله در آن شوند. شاید تصورتان این باشد که بیشتر تبادلات ارزی در تجارت‌های بین‌المللی یا موارد دیگر انجام می‌شود اما باید بدانید که حجم بسیار زیادی از تبادلات ارزی در بازار فارکس و توسط معامله‌گران اتفاقا می‌افتد. در واقع بازار فارکس محلی برای انجام معاملات ارزی است که هر شخصی از سراسر جهان می‌تواند وارد آن شده و به معامله بپردازد. البته که این در دسترس بودن دلیلی برای موفقیت افراد در این بازار نیست. برای موفقیت در این بازار باید زمان زیادی را به آموزش بپردازید.

نحوه کار بازار فارکس

معامله‌گران و تریدرها در بازار فارکس اقدام به پیش بینی ارزش یک ارز می‌کنند و اگر تصور کنند قیمت یک ارز (به عنوان مثال یورو) در مقابل یک ارز دیگر (مانند دلار امریکا) افزایش پیدا می‌کند، اقدام به خرید می‌کنند به این امید که در قیمت بالاتر آن را فروخته و سود کسب کنند. برای ورود به این بازار و شروع معاملات شما باید پس از کسب دانش کافی اقدام به انتخاب یک بروکر معتبر کنید. بروکرهای فارکس به شما این امکان را می‌دهند که معاملات خود را در این بازار شروع کنید.

جفت ارزهای فارکس

جفت ارزها اصلی‌ترین مورد در بازار فارکس هستند. انواع مختلفی از جفت ارزها در بازار فارکس قابل معامله است. البته باید توجه داشته باشید که همه بروکرها امکان معامله تمام جفت ارزها را فراهم نمی‌کنند. سعی کنید پس از شناخت کافی در رابطه با جفت ارزها و کسب اطلاعات کامل در رابطه با بروکرها اقدام به انتخاب بروکر کنید. جفت ارزهای رایج  (اصلی) در بازار فارکس شامل موارد زیر است:

 • EUR/USD
 • GBP/USD
 • USD/JPY
 • USD/CHF
 • USD/CAD
 • AUD/USD
 • NZD/USD

آموزش شروع فعالیت در فارکس

برای شروع فعالیت در بازار فارکس ابتدا باید با مفهوم این بازار آشنا شوید، اصطلاحات پرکاربرد آن را بشناسید، انواع تحلیل را به طور کامل آموزش ببینید و سپس شروع به فعالیت در این بازار کنید. به طور کلی نحوه شروع فعالیت در بازار فارکس نیازمند گام‌های زیر است:

 • آموزش فارکس از مقدماتی تا پیشرفته
 • ایجاد یک استراتژی معاملاتی در فارکس
 • آشنایی با انواع بروکرها و انتخاب بروکر مناسب
 • باز کردن حساب دمو فارکس
 • تست کردن استراتژی معاملاتی در حساب دمو فارکس
 • ایجاد اکانت Real یا واقعی فارکس و ورود به دنیای معامله‌گری در فارکس

کلاهبرداری در فارکس | آیا فارکس امن است؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که قبل از ورود به دنیای فارکس باید بدانید، میزان امنیت آن است. هرجا صحبت از پول و به خصوص معامله باشد، افراد سودجو و کلاهبردار هم وجود دارد. به خصوص در بازارهای مالی که عمدتا افرادی که به تازگی وارد شده‌اند به دنبال کسب سود در کم‌ترین زمان ممکن هستند، در چنین شرایطی کلاهبرداران فرصت‌های بیشتری برای وسوسه کاربران خواهند داشت.

خوب است بدانید که کلاهبرداری در فارکس بسیار رایج است و شما باید مراقب دارایی‌های خود در این بازار باشید. البته در دوره آموزش رایگان فارکس در همین صفحه به بررسی نحوه تشخیص بروکر اسکم و کلاهبردار پرداخته‌ایم و لیست بروکرهای کلاهبردار نیز در این صفحه قرار دارد.

قبل از اینکه شروع به معامله در یک بروکر کنید، کافی است ابتدا نام آن بروکر را در وبسایت ایران بروکر جستجو کرده و اطلاعاتی که از سمت کارشناسان ایران بروکر بررسی شده را مطالعه کنید. یا اگر به مورد مشکوکی برخوردید کافی است به مجموعه ایران بروکر اطلاع دهید تا کارشناسان ما بررسی‌های لازم را انجام دهند.

آموزش انتخاب بهترین بروکر فارکس

برای انتخاب یک بروکر فارکس که برای شما بهترین باشد، باید موارد مختلفی را بررسی کنید. به عنوان مثال مواردی مانند حداقل واریزی، پلتفرم‌های معاملاتی، حداکثر لوریج، اسپرد و میزان کمیسیون را بررسی کنید. همچنین رگوله یک بروکر اهمیت زیادی دارد و باید بتوانید میزان اعتبار آن را بررسی کنید. در همین صفحه می‌توانید اطلاعات زیادی در رابطه با بروکرها به دست آورید، همچنین در صفحه مربوط به هر بروکر در وبسایت ایران بروکر تمام اطلاعات ضروری برای انتخاب یک گزینه مناسب، در دسترس است. با مراجعه به صفحه راهنمای انتخاب بروکر به راحتی می‌توانید بهترین بروکر را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

آموزش فارکس برای مبتدیان از صفر تا صد

در ابتدای همین صفحه می‌توانید آموزش فارکس برای مبتدیان را شروع کنید. این آموزش به شکلی طراحی شده که نیازی به هیچ دانش قبلی در رابطه با این بازار نخواهید داشت. اما باید به طور مستمر آموزش‌ها را دنبال کنید و تمرین‌های لازم را برای موفقیت در این بازار انجام دهید. اگر یک مبتدی هستید باید بدانید که نیازی نیست در ابتدا هزینه‌ای برای خرید دوره‌های آموزشی پرداخت کنید. شما به صفحه درستی مراجعه کرده‌اید. در همین صفحه می‌توانید آموزش فارکس را از مبتدی تا پیشرفته دنبال کنید و در نهایت با عضویت رایگان در کانال سیگنال ایران بروکر شروع به معامله و کسب سود از بازار فارکس کنید.

 آموزش فارکس آپارات

برای مشاهده آموزش فارکس آپارات رایگان می‌توانید از صفحه آپارات ایران بروکر استفاده کنید.

آموزش دانلود برنامه فارکس برای کامپیوتر و اندروید

معمولا بروکرها در وبسایت اصلی خود پلتفرم‌های معاملاتی را برای دانلود قرار می‌دهند. اگر یک بروکر امکان انجام معامله در موبایل را ارائه کند، معمولا در وبسایت اصلی لینک دانلود اپلیکیشن موبایل برای انجام معاملات فارکس را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. به دلیل اینکه کلاهبرداری در دنیای فارکس رایج شده است، پیشنهاد می‌کنیم برنامه‌های فارکس برای موبایل و کامپیوتر و همچنین پلتفرم‌های معاملاتی مانند متاتریدر۴ و متاتریدر ۵ را از وبسایت‌های معتبر دانلود کنید.

آموزش ثبت نام در فارکس

برای ثبت نام در فارکس کافی است یک بروکر مناسب انتخاب کنید و با انجام چند گام ساده وارد بازار فارکس شوید. برای انتخاب بروکر مناسب و مشاهده رتبه بندی بروکرهای فارکس می‌توانید از صفحه انتخاب بروکر استفاده کنید. در این صفحه اطلاعات جامعی در رابطه با بروکرها در اختیار شما قراره گرفته است که می‌تواند برای شروع کار به شما کمک کند.

پرسش‌های متداول

این دوره آموزشی فارکس از معتبرترین مقالات سایت‌های معتبر جهانی مثل سایت BabyPips تهیه شده است و از اعتبار کافی برخوردار است.

ما به هیچ‌کس توصیه نمی‌کنیم که در ابتدای راه برای آموزش هزینه‌های سنگین کند. توصیه ما همیشه استفاده از منابع متعدد آموزشی معتبر و رایگان است. پس از گذراندن یک دوره معتبر رایگان خودتان می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا به گذراندن یک دوره پولی نیز نیاز دارید یا خیر؟

این دوره به صورت گام به گام و از صفر به شما فارکس را آموزش می‌دهد. 

 • دوره پیش دبستانی
 • دوره دبستان
 • دوره دبیرستان
 • دوره دانشگاه و فارغ التحصیلی

این دوره هیچ پیش‌نیازی نمی‌خواهد. فقط به شور و شعف و انگیزه‌ی کافی برای یادگیری مستمر نیاز دارد.

تریدرهای حرفه ای، از مطالب منتشر شده در وبسایت بیبی پیپس استفاده می کنند. این وبسایت، یک دوره ی کامل صفر تا صد برای یادگیری فارکس را به زبان انگلیسی ارائه داده است. ایران بروکر با استفاده از مطالب درجه یک این وبسایت آموزشی و ترکیب آن با وبسایت های مرجع دیگر، دوره ی آموزشی کاملی را به زبان فارسی ارائه کرده است.

برای یادگیری بهترین و معتبرترین اندیکاتورهای فارکس، کافیست از مدرسه فارکس ایران بروکر وارد قسمت آموزش اندیکاتور شوید. تمامی مطالب به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار داده شده است.

بسته به مدت زمانی که شما به یادگیری مطالب اختصاص داده اید و به شرط دنبال کردن مطالب معتبر وبسایت ایران بروکر، میتوانید در کمتر از سه ماه، تمامی مطالب را یاد گرفته و استراتژی اختصاصی خود را برای ترید واقعی، تنظیم و تست کنید.

فارکس مخفف کلمه Foreign Exchange بوده و به معنای سامانه ای برای تبادلات ارزی کشورهای مختلف است. در این سامانه شما میتوانید نرخ برابری قیمت ارزهای مختلف (مثلا دلار به پوند انگلستان) را مشاهده کنید. از طرف دیگر، در این بازار میتوان با داشتن دانش کافی، دست به سرمایه گذاری زد.

برای ثبت نام در فارکس، ابتدا باید یک کارگزاری مورد اعتماد یا همان بروکر پیدا انتخاب کنید تا به دارایی های ارائه شده در این بازار، دسترسی پیدا کنید. ایران بروکر میتواند در انتخاب بروکر مناسب به شما مشاوره دهد.

فارکس بازاری برای مبادله ی ارز کشورهای مختلف بوده و سایت مستقلی ندارد. بلکه با استفاده از خدمات کارگزاری ها میتوان به خدمات این بازار دسترسی پیدا کرد.

اولین قدم برای ورود به بازار Forex، یادگیری و آموزش دیدن است. در گام اول، وارد مدرسه ایران بروکر شوید تا قدم به قدم بتوانید دانش مورد نیاز خود را بدست آورید. در مرحله بعد، باید کارگزار خود را انتخاب کنید تا به دنیای بزرگ و جذاب این بازار متصل شده و دارایی های مورد نظر خود را معامله کنید.

بسیاری از وبسایت‌ها آموزش‌های رایگان بازارهای مالی مانند فارکس را ارائه می‌کنند. ما نیز در ایران بروکر پکیج کامل آموزش فارکس را به صورت رایگان و از مبتدی تا پیشرفته در اختیار کاربران قرار داده‌ایم. در همین صفحه می‌توانید سرفصل‌های آموزش رایگان فارکس در ایران بروکر را مشاهده کنید.

اگر علاقه‌مند به آموزش رایگان فارکس هستید می‌توانید از همین صفحه استفاده کنید. به زودی فایل pdf این آموزش‌ها نیز در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

آموزش فارکس در فرمت‌های مختلفی مانند ویدیو، متن، pdf و کتاب در دسترس است. اگر قصد دارید فیلم آموزش فارکس را از آپارات دنبال کنید باید مدرس دوره و ارائه‌کنندگان آن را بشناسید. یک آموزش کاربردی باید علاوه بر جامع بودن برای کاربران مبتدی تا پیشرفته نیز مناسب باشد و به زبانی ساده ایجاد شده باشد. همچنین با توجه به اینکه اطلاعات افراد از بازارهای مالی در حال تکامل است اگر قصد دارید فیلم آموزش فارکس ببینید می‌توانید از منابعی مانند یوتیوب استفاده کنید و در صورت استفاده از فیلم آموزش فارکس در آپارات یا یوتیوب به تاریخ انتشار آن نیز توجه کنید.

اگر قصد دارید کتاب‌های آموزش فارکس را دانلود کنید پیشنهاد می‌کنیم کتاب‌های زیر را جستجو کنید:

 • تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه اثر جان ج. مورفی
 • معامله گر منضبط اثر مارک داگلاس
 • کتاب داینامیک تریدینگ اثر رابرت ماینر
 • کتاب الگوهای شمعی ژاپنی اثیر استیونیسون

BabyPips یکی از بهترین سایت های آموزش رایگان فارکس است که ما در این محتوا از آن کمک گرفته‌ایم.

اگر آموزش فارکس به شکل پی دی اف شامل اطلاعات کاملی باشد و احتیاج به پیش نیاز نداشته باشد می تواند به موفقیت شما در این بازار کمک کند. یک آموزش معتبر فارکس باید شامل تصاویر و اطلاعات کافی باشد و به زبانی ساده بیان شود تا به شما کمک کند به راحتی به کسب آگاهی بپردازید.

آموزش فارکس در همین صفحه به صورت رایگان از مبتدی تا پیشرفته قرار دارد. اگر به تازگی با دنیای فارکس آشنا شده‌اید پیشنهاد می‌کنم از اولین عنوان شروع به مطالعه کنید.

بسیاری از اطلاعات لازم برای ورود به بازار فارکس به صورت رایگان در دسترس است. هیچ راه میانبری وجود ندارد، همچنین هیچ راه مشخصی برای کسب سود مشخص ماهیانه وجود ندارد. مهم‌ترین کاری که باید در این مسیر انجام دهید این است که آموزش ببینید و به صورت اصولی به تمرین بپردازید. بسیاری از افراد با استفاده از اعداد و ارقام و با ارائه وعده‌های دروغین دست به فریب کاربران می‌زنند و آموزش‌هایی را به شما می‌دهند که به راحتی در سطح وب در دسترس است. سعی کنید از خرید پکیج های نامعتبر در این فضا دوری کنید. به خصوص اگر کسی پکیج خود را با عناوینی مانند تضمین سود در فارکس به شما معرفی کرد، به هیچ عنوان اعتماد نکنید.

برای رسیدن به یک استراتژی معاملاتی موفق در فارکس باید زمان زیادی را صرف کنید. تنها راه رسیدن به یک استراتژی معاملاتی موفق این است که آموزش ببینید و در حساب دمو به تمرین بپردازید. به یاد داشته باشید که بهترین استاد شما در بازارهای معاملاتی مانند فارکس خود بازار است. می‌توانید از آموزش رایگان فارکس در ایران بروکر در همین صفحه شروع کنید و با استفاده از کانال سیگنال رایگان نقطه خوبی را برای شروع تمرینات خود انتخاب کنید.

مسلما آگاهی از یک بازار معاملاتی می‌تواند به کاهش ریسک شما به شیوه‌های مختلفی کمک کند اما در رابطه با فارکس باید گفت که رعایت مواردی که یاد می‌گیرید بسیار اهمیت دارد. درست است که با آموزش بازار فارکس می‌توانید با افزایش آگاهی به کاهش ریسک خود کمک کنید اما نکته مهم در این بازار پایبند بودن به دانسته‌هاست که به مرور زمان و با تمرین و تکرار درست به دست می‌آید.

ویدیو آموزش فارکس در سطح وب بسیار زیاد است، شما با یک جستجوی ساده می‌توانید به انواع مختلف منابع دسترسی داشته باشید. اما توجه کنید که مهم‌ترین سرمایه شما در این مسیر زمان است، بنابراین تشخیص محتوای باکیفیت بسیار اهمیت دارد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید فیلم آموزش فارکس ابتدا به طور کامل این صفحه را مطالعه کنید و اگر نیاز به آموزش بیشتر داشتید، اقدام به خرید ویدیوهای آموزش فارکس کنید.

برای شروع یادگیری فارکس بهتر است با آموزش های رایگان و معتبر فارکس شروع کنید. در همین صفحه آموزش کامل فارکس از مبتدی تا حرفه ای به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

شما می‌توانید در بسیاری از وبسایت‌های معتبر به یادگیری رایگان فارکس بپردازید. در همین صفحه آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد و از مبتدی تا پیشرفته در دسترس کاربران ایران بروکر قرار دارد. آموزش رایگان فارکس در ایران بروکر شامل موارد زیر است:

آشنایی با بازار فارکس، انواع جفت ارزها و کراس ها در فارکس

 • آشنایی با نحوه کار بازار فارکس
 • اصول معامله گری در فارکس
 • معرفی مزایا و معایب فارکس
 • آموزش کامل تحلیل تکنیکال در فارکس از صفر تا صد
 • آموزش تحلیل فاندامنتال و نیوزتریدینگ در فارکس
 • آموزش تحلیل سنتیمنتال در فارکس
 • آشنایی کامل با ریسک ها و مزایا و معایب فارکس
 • تایم فریم ها و مولتی تایم ها در فارکس
 • ترید پیشرفته در بازار فارکس
 • مدیریت ریسک در فارکس
 • همبستگی بین جفت ارزها در فارکس

قطعا بله. حتی اگر قصد دارید دارایی خود را به شخص دیگری بسپارید تا برای شما معامله کند (که به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم) باز هم باید با ماهیت بازار فارکس آشنا شوید، نحوه کار آن را بدانید و انتظارات خود را از کسب درآمد در این بازار با واقعیت مطابقت دهید.

آموزش انواع مختلف تحلیل در بازار فارکس می‌تواند در بازار ارز دیجیتال هم کمک‌کننده باشد اما به طور کلی اگر قصد ورود به بازار ارز دیجیتال را دارید پیشنهاد می‌کنیم، از صفحه آموزش رایگان ارز دیجیتال استفاده کنید.

متاسفانه تعداد زیادی از کانال های تلگرام برای سیگنال فارکس در دسترس است که معمولا اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کنند. ما در ایران بروکر کانال رایگان سیگنال فارکس را راه‌اندازی کرده‌ایم تا کاربران با خیال راحت از این امکان استفاده کنند. برای دریافت دسترسی رایگان به کانال سیگنال کافی است درخواست خود را طبق اطلاعات صفحه سیگنال فارکس در ایران بروکر ارسال کنید.

بستگی به کانال سیگنالی که استفاده می‌کنید دارد. توجه داشته باشید که کلاهبرداری در این زمینه بسیار زیاد است و بسیاری از کانال ها صرفا با هدف سودجویی اداره می‌شوند. در این مورد باید بسیار محطاطانه برخورد کنید و به هر کانالی اعتماد نکنید. همچنین هرچقدر یک کانال سیگنال کاربردی و مفید باشد، اگر شما اصطلاحات مهم این بازار را نشناسید یا تجربه کافی نداشته باشید یا در مدیریت سرمایه دچار اشتباه شوید، ممکن است برای شما کاربردی نباشد. موفقیت در بازار فارکس از عوامل مختلفی تاثیر می‌پذیرد که شما باید علاوه بر شناخت این عوامل، همه آنها را رعایت کنید و انتظار بازدهی سریع نداشته باشید. اما با تمرین درست و استفاده از منابع معتبر می‌توانید سهم خود را از این بازار دریافت کنید.

متاسفانه بسیاری از کانال ها اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. همچنین برخی از کانال های سیگنال اطلاعات کانال را از وبسایت‌ها و کانال‌های مختلف کپی می‌کنند. شما باید یک کانال سیگنال را به طور کامل بررسی کنید و در حساب دمو به تست سیگنال‌ها بپردازید. زمانی که از سیگنال یک کانال مطمئن شدید، اقدام به معامله در حساب ریل خود کنید و توجه داشته باشید که مدیریت سرمایه و ریسک به عهده شماست. همچنین توجه داشته باشید که یک کانال سیگنال هرچقدر هم با استفاده از تریدرهای حرفه‌ای اداره شود، نباید انتظار داشته باشید که هر ماه بازدهی مثبت داشته باشند. و حتی می‌توان گفت کانال سیگنالی معتبر است که سیگنال هایی که بازدهی منفی داشته را از کانال حذف نکرده و صادقانه به شما نمایش دهد.

بسته به شرایط شما ممکن است آموزش آنلاین یا حضور در کلاس خصوصی یا گروهی فارکس برای شما مناسب باشد. به طور کلی حضور در یک اجتماع فارکس و ارتباط با افرادی که تجربه خوبی در این بازار دارند، می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. شما می‌توانید با عضویت در کانال سیگنال فارکس ایران بروکر از تجربه‌های کارشناسان ما در این زمینه کمک بگیرید. علاوه بر این می‌توانید با استفاده از سیگنال رایگان به مرور زمان در ترید فارکس تجربه کسب کرده و به یک تریدر حرفه‌ای تبدیل شوید.

بهترین دوره آموزش فارکس باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • بدون نیاز به دانش قبلی
 • شامل تمام اصطلاحات کاربردی فارکس
 • شامل آموزش انتخاب بروکر
 • شامل آموزش ایجاد اکانت دمو فارکس
 • آموزش انواع تحلیل تکنیکال، فاندامنتال، سنتیمنتال و نیوزتریدینگ
 • شامل آموزش‌های کاربردی شناسایی کلاهبرداران در بازار فارکش
 • معرفی معایب بازار فارکس
 • عدم تشویق کاربر به ورود سریع و با حجم زیاد به بازار فارکس
 • معرفی معایب بازار فارکس

شما می‌توانید به صورت رایگان در همین صفحه به آموزش صفر تا صد و رایگان فارکس دسترسی داشته باشید و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به تمام نکات لازم برای ورود به بازار فارکس و موفقیت در آن دسترسی داشته باشید.

بله آموزش فارکس ایران بروکر که در همین صفحه در دسترس شما قرار گرفته، برای مبتدیان مناسب است و به هیچ پیش نیازی احتیاج نخواهید داشت. پس با خیال راحت آموزش فارکس را شروع کنید.

مرتب سازی
عرفان برزگر‌ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

سلام
آموزش هایی که 120بخش بودن الان چرا در دسترس نیست؟

کارشناس ایران بروکر ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

با سلام. کاربر گرامی کلیه دروس آموزشی موجود است و هیچکدام حذف نشده اند! شما میتوانید شماره هر درس را بر روی عکس کنار آن مشاهده کنید که دقیقا 120 درس هستند. با تشکر

Hadi ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام
آیا مجموعه فایلهای صوتی وجود دارد که بتوانیم همه را بترتیب گوش بدیم و در دسترسمون باشه همیشه ؟
یا مثلا اپلیکیشنی باشه که همه فایلها اونجا باشه

کارشناس ایران بروکر ۱۹ اسفند ۱۴۰۲
پاسخ Hadi

با سلام. کاربر گرامی در حال حاضر آموزش صوتی در دسترس نیست. در صورتی که این گزینه در دستور کار قرار بگیرد، در وبسایت و شبکه های اجتماعی ایران بروکر اطلاع رسانی خواهیم کرد. با تشکر

امین صدیق ۲۰ بهمن ۱۴۰۲

با سلام آیا جایی در این سایت چگونکی اردر (سفارش) گذاشتن آموزش داده شده اگر جواب مثبته کجا؟ میشه لینکشو در پاسخ برام بفرستین. با سپاس

کارشناس ایران بروکر ۲۱ بهمن ۱۴۰۲

با سلام. کاربر گرامی شما میتوانید از طریق صفحات آموزش سفارشات در فارکس و آموزش متاتریدر میتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید. با تشکر

حامد مهدوی ۲۴ تیر ۱۴۰۲

سلام ممنون نکته ای رو عرض کنم اینکه زحمت می کشید و برنامه ضبط می کنید یکبار خودتون هم ببنید و بشنوید تا اگه مشکلی داشت همون جا برطرف بشه در بخش اندیکاتورهای فارکس تا الآن که شنیدم کیفیت صدا خراب ضبط شده و حتی گاهی اسم اندیکاتور هم نیامده !! مثل اندیکاتور daily data باز هم تشکر

کارشناس ایران بروکر ۲۴ تیر ۱۴۰۲

با سلام. از شما بابت ثبت نظرتان سپاسگذاریم. موردی که به آن اشاره کردید بررسی خواهد شد

عالیرضا ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

عالی ب
ود دمتون گرم

لیلا ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

عالی بود مطالب خدا خیرتون بده🙏🌺🌺🌺

مسعود کلهر ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
پاسخ لیلا

از حسن توجه شما سپاسگزاریم
خوشحالیم که مطالب مفید واقع شده.

محمد ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

درود برشما
لطفا در مورد شیوه انجام معاملات در بازار فارکس توسط بروکر یه توضیحی بدید
منظورم اینه که آیا اصلا معامله ای انجام میشه یا صرفا شرط بندی معامله گر با بروکر صورت میگیره
در مطالبتون چیزی به این عنوان ندیدم

کارشناس ایران بروکر ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
پاسخ محمد

با سلام. کاربر گرامی لطفا مقالات سربرگ "آشنایی با ساز و کار بروکرهای فارکس" را در همین صفحه به طور کامل مطالعه کنید. با تشکر

علی ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

ممنونم از اینهمه اطلاعات مفید و ارزشمند شما

سیدحمیدرضاداودی ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

بی نظیر و عالی.

momo ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

عالی عالی عالی

آسمان ۱۵ دی ۱۴۰۱

مقاله ای هست که توی اون سواپ رو به طور کامل گفته باشید؟
چون من توی معامله بودم و خوابیدم بعدش صبح دیدم به مقداری رو بروکر به عنوان سواپ برداشته و تاحالا یک چنین چیزی رو توی معاملاتم ندیده بودم

کارشناس ایران بروکر ۱۵ دی ۱۴۰۱
پاسخ آسمان

با سلام. لطفا لینک زیر را مطالعه بفرمایید
https://iranbroker.net/swap-in-forex

سها ۲۳ آبان ۱۴۰۱

مقاله‌ ای درمورد نیوز تریدینگ ندارید؟

کارشناس ایران بروکر ۲۴ آبان ۱۴۰۱
پاسخ سها

با سلام. طی روزهای آینده یک مقاله مفصل در این زمینه منتشر خواهد شد

مسعود کلهر ۱۵ دی ۱۴۰۱
پاسخ سها

می‌توانید مقاله نیوز تریدینگ رو مطالعه فرمایید.

ناشناس ۲۱ آبان ۱۴۰۱

میشه توی ارز های دیجیتال هم از این آموزش ها استفاده کرد؟

کارشناس ایران بروکر ۲۱ آبان ۱۴۰۱
پاسخ ناشناس

سلام وقت بخیر
برخی بخشها مانند مدیریت ریسک و تحلیل تکنیکال طبیعتا بین تمام بازارهای مالی مشترک هستند.
دوره‌ی آموزش رایگان ارزهای دیجیتال ما نیز منتشر شده است و می‌توانید آن را مستقلا دنبال نمایید.
با احترام

محسن ۱۸ آبان ۱۴۰۱

واقعا سایت جامعی در زمینه فارکس

سبحان ۱۸ آبان ۱۴۰۱

مقاله درمورد همبستگی نمادهای فارکس ندارید؟

کارشناس ایران بروکر ۱۸ آبان ۱۴۰۱
پاسخ سبحان

سلام وقت شما بخیر
این مقاله را مطالعه نمایید
همبستگی بین جفت ارزهای فارکس

علی ۱۶ آبان ۱۴۰۱

یه سوالی داشتم

مقالاتتون رو خوندم اما نتونستم جواب سوالمو پیدا کنم!

چجوری لوریج رو فعال کنیم؟ گزینه خاصی رو باید انتخاب کنیم یا به طور خودکار فعال میشه؟

مثلا من 100 دلار دارم میخوام با لوریج 500 معامله باز کنم باید چجوری فعالش کنم؟

کارشناس ایران بروکر ۱۷ آبان ۱۴۰۱
پاسخ علی

با سلام. لوریج موقع افتتاح حساب قابل انتخاب است. با تشکر

ناشناس ۱۴ آبان ۱۴۰۱

طبقه بندی دوره آموزشی خیلی خوبه
ممنون از سایت خوبتون

کارشناس ایران بروکر ۱۴ آبان ۱۴۰۱
پاسخ ناشناس

با سلام، ممنون از همراهی شما

ناشناس ۱۱ آبان ۱۴۰۱

با دیدن دوره‌های فارکس میشه به سوددهی و درآمد رسید؟

ناشناس ۱۱ آبان ۱۴۰۱

تفاوت بین بروکر ECN و STP چیه؟

کارشناس ایران بروکر ۱۲ آبان ۱۴۰۱
پاسخ ناشناس

با سلام. لطفا لینک زیر را مطالعه بفرمایید
https://iranbroker.net/ndd-vs-market-maker

ناشناس ۰۱ آبان ۱۴۰۱

مطالب مفیدی بود، مخصوصا در قسمت تحلیل بنیادی، سپاس گذارم

مجیدی راد ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

تشکر مطالب مفیدی بود ممنون میشم در فارکس بیشتر اموزش بدسد

کارشناس ایران بروکر ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

با سلام. خوشحالیم که مطالب مفید واقع شد. ما به طور مداوم و روزانه، در حال آپدیت و بارگزاری مطالب جدید مربوط به فارکس و بروکرها هستیم. با این حال در صورت داشتن هر سوالی، میتوانید از پشتیبانی آنلاین وبسایت استفاده نمایید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. با تشکر

علیرضا رضایی ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

شما گفتید ما در فارکس واقعا ارز خریداری نمیکنیم و این بروکر هست که برای ما بازارسازی میکنه و طرف مقابل هست، آیا در حساب ecn هم همینطور هست؟ اصلا ما حقیقی ها واقعا کی ارز میخریم و میفروشیم یا فقط روی قیمت اردر میگذاریم و برنده یا بازنده میشویم؟
اصلا معامله گران حقیقی خارجی هم ارز خریداری نمیکنند و فقط پوزیشن باز میکنند؟
با تشکر

کارشناس ایران بروکر ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

با سلام. توضیح این موارد بسیار مفصل است. برای درک کامل این موضوع پیشنهاد میکنیم لینک های زیر را به ترتیب مطالعه نمائید.
https://iranbroker.net/what-retail-forex-traders-trade
https://iranbroker.net/where-retail-forex-traders-trade
https://iranbroker.net/how-forex-brokers-manage-risk-make-money

Mahdi ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

واقعا مطالبتون عالیه ممنون برای زحماتتون 🙏
ارزوی عشق و نور برای همتون دارم❤🕊

کارشناس ایران بروکر ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
پاسخ Mahdi

با سلام. سپاس از همراهی شما کاربر گرامی. خوشحالیم که مطالب برای شما مفید واقع شدند. پرسود باشید.

قاسم ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام ممنون از آموزش های مفید که برای عموم قرار دادید لطفا فیلم های آموزشی هم به سایت اضافه کنید

محسن ۱۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام ، خدا قوت
من سه ماهه که دارم مطالب رو پیوسته میخونم ، واقعا عالی و بی نظیر هستین
از خدا براتون موفقیت بی انتها رو آرزو میکنم

رضا ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام.شما به صورت ویدیویی هم اموزش میدید؟؟
یا اگر مطالب بخونیم میتونیم بصورت کامل یاد بگیریم وترید کنیم؟؟

آریا ۲۲ آبان ۱۴۰۰

سلام. ممنون از مطالب ارزشمندتان. واقعا که طبقه بندی اطلاعات ارائه شده بسیار عالی بود. دستمریزاد

کارشناس ایران بروکر ۲۳ آبان ۱۴۰۰
پاسخ آریا

باعث خوشحالی و دلگرمی ماست که راضی بودید.

مهدی ۲۱ آبان ۱۴۰۰

خدایی هر چی بگم کم گفتم دستتون درد نکنه انشاالله همیشه موفق باشید❤🌹

کارشناس ایران بروکر ۲۲ آبان ۱۴۰۰
پاسخ مهدی

ممنون.خوشحالیم که مطالب براتون مفید بوده

ali ۲۳ مهر ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید عالی عالی عالی هر چی بگم کم گفتم واقعا ممنون از شما بخاطر سایت خوبتون ، بیرون پول هم بدی اینقدر کامل همه چیز یاد نمیدن

کارشناس ایران بروکر ۲۴ مهر ۱۴۰۰
پاسخ ali

ممنون از شما و از بابت این موضوع خوشحالیم

ناشناس ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

ممنون از وقتی که گذاشتید و مطالب رو یکجا و با بیان آسون در دسترس قرار دادید.

کارشناس ایران بروکر ۱۹ مرداد ۱۴۰۰
پاسخ ناشناس

خوشحالیم که مورد رضایتتون بوده

مسود ۲۸ تیر ۱۴۰۰

سلام خیلی ممنون بابت دوره جامع و کاملتون.منم تو کانالم سایتتونو معرفی میکنم که کسی پول دوره هایی که خیلیییی ناقصنو نده