نقد و بررسی کارگزاری مبین سرمایه | همه چیز در مورد کارگزاری مبین سرمایه
5 ( 2 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری مبین سرمایه | Mobin Sarmayeh

نقد و بررسی کارگزاری مبین سرمایه | همه چیز در مورد کارگزاری مبین سرمایه

شرکت کارگزاری مبین سرمایه یکی از ۱۰ کارگزاری برتر از لحاظ حجم معاملات است که در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را از بورس کالا آغاز کرد و در سال های آتی در بازار سرمایه وارد بازار اوراق بهادار و انرژی شده است. در این کارگزاری به مانده حساب مشتریان سود روز شمار می‌دهد و علاوه بر سامانه معاملاتی آنلاین پلاس از پلتفرم اختصاصی اسمارت هم پشتیبانی می‌کند‌ و در باشگاه مشتریان اختصاصی خود خدمات متنوعی ارائه می‌دهد.
تاریخ تأسیس :1388/02/06
سامانه معاملات :اسمارت-باشگاه
سهام معاملات :3.85 درصد
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی کارگزاری مبین سرمایه

با توجه به افزایش روز افزون محبوبیت معامله در بازارهای مالی، نیاز به یک پلتفرم مالی مطمئن برای کاربران در حال افزایش است. کارگزای مبین سرمایه یکی از کارگزاری‌های بورسی در داخل کشور است که خدمات متنوعی مانند بورس کالا و بازار مشتقه را برای کاربران خود فراهم کرده است.

مبین سرمایه

آیا کارگزاری مبین سرمایه معتبر است؟

برای ورود به بازارهای مالی، یافتن یک پلتفرم مالی واسطه به تنهایی کافی نیست. در حال حاضر پلتفرم‌های بی شماری در داخل و خارج کشور در حال فعالیت هستند اما آیا تمام این پلتفرم‌ها امکان محافظت از دارایی و اطلاعات شخصی کاربران را دارند؟ قطعا خیر.

کارگزاری مبین سرمایه از سال 1388 فعالیت خود در بورس کالا را آغاز کرده و هم اکنون (10 بهمن 1401) در حال ارائه خدمات به بیش از یک میلیون مشتری خود در سراسر کشور است. همچنین در سال 1392 با اخذ تمامی مجوزهای لازم، فعالیت خود در بورس اوراق بهادار را شروع کرد.

مبین سرمایه در سال 1390 و در سال دوم فعالیت خود، موفق به کسب رتبه اول کارگزاران بورس کالای ایران شد.

مبین سرمایه در حال حاضر سهمی بیش از 2 درصد از کل معاملات بازارهای مختلف را در اختیار دارد که این میزان مبلغی بالغ بر 219,520,642,921,930 ریال است که این میزان با توجه به سابقه و میزان فعالیت این پلتفرم خوب و قابل قبول است.

ثبت نام آنلاین در کارگزاری مبین سرمایه

کاربران برای شروع فعالیت در یک کارگزاری بایستی مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل کنند و اطلاعات مربوط را برای کارگزاری ارسال کنند تا اجازه فعالیت در پلتفرم مربوط را کسب نمایند. این فرایندها می‌توانند به صورت حضوری و غیر حضوری و بدون نیاز به حضور فیزیکی افراد انجام شوند. بدیهی است امکان انجام این مراحل برای کاربران به صورت غیر حضوری مطلوب‌تر است.

کارگزاری مبین سرمایه امکان تکمیل تمام مراحل ثبت نام و احراز هویت را برای مشترین جدید خود به صورت غیر حضوری و کاملا آنلاین فراهم کرده است. این موضوع می‌تواند نقش مهمی در افزایش سطح خدمات این کارگزاری داشته باشد. البته نا گفته نماند بعضی افراد تمایلی به ثبت نام و احراز هویت آنلاین ندارند و خواستار تکمیل این مراحل به صورت حضوری هستند.

شعب کارگزاری مبین سرمایه

وقتی صحبت از انجام فرایندهای ثبت نام به صورت حضوری به میان می‌آید، تعداد شعب کارگزاری مورد نظر در کشور مهم‌ترین موضوعی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. بدیهی است هرچه تعداد شعبات کارگزاری در کشور بیشتر باشد دسترسی افراد برای مراجعه حضوری سریع تر است. کارگزاری مبین سرمایه امکان خدمات دهی به صورت حضوری را نیز برای مشتریان خود را راه اندازی کرده است.

کارگزاری مبین سرمایه دارای بیش از 90 شعبه فعال در سراسر کشور است. با توجه به استان‌های کشور، این تعداد برای خدمات دهی مطلوب به کابران تعداد مناسبی است و می‌‌تواند سطح دسترسی خوبی را برای کاربران فراهم کند.

امکانات و خدمات کارگزاری مبین سرمایه

در حال حاضر اکثر معامله‌گران فعال در بازار سرمایه داخلی، به معامله و خرید و فروش اوراق بهادار مشغول هستند و بیشترین حجم معاملات مربوط به این بازار است. به همین دلیل یکی از اصلی‌ترین خدمت هر کارگزاری امکان فعالیت در بازار اوراق بهادار و سهام است.

کارگزاری مبین سرمایه در ابتدای فعالیت خود فقط خدمات مربوط به بورس کالا را برای کاربران خود فراهم کرده بود اما مدتی بعد امکان خرید و فروش اوراق بهادار نیز در این بستر فراهم شد. این کارگزاری هم اکنون تعداد زیادی کاربر فعال در بازار سهام و اوراق بهادار دارد و تاکنون مشکل خاصی برای کاربران خود نداشته است.

همانطور که گفته شد، این کارگزاری در بورس کالا هم فعال است. بورس کالا بستری برای خرید و فروش کالاهای مختلف است که قیمت گذاری در این بازار فقط بر اساس عرضه و تقاضا است. این بازار همواره طرفداران خود را داشته و به مرور زمان کالاهای بیشتری به آن درحال اضافه شدن است. از مرداد 1401 امکان خرید و فروش خودرو در این بازار فراهم شد و کاربران می‌‌توانند با دریافت کد فیزیکی مربوط به بورس کالا در کارگزاری مبین سرمایه نسبت به معامله خودرو در بورس کالا اقدام کنند.

علاوه بر موارد گفته شده، کاربران این کارگزاری می‌توانند با دریافت مدارک لازم فعالیت خود در بازار مشتقه را در بستر این کارگزاری آغاز کنند. معاملات این بازار به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است و سرمایه خوبی به سمت این بازار متمایل شده است.

امکانات و خدمات کارگزاری مبین سرمایه

تعلق سود به مانده حساب

یکی از خدمات جذابی که امروزه بعضی کارگزاری‌ها برای کاربران فراهم کردند، تعلق سود به مانده حساب است. این موضوع به این معناست که اگر کاربر در حساب خود موجودی ریالی داشته باشد، بدون نیاز به خرید هیچ صندوق درآمد ثابتی، برای این مبلغ سود در نظر گرفته می‌شود.

کارگزاری مبین سرمایه برای کاربران خود که از طریق پلتفرم اسمارت در حال معامله هستند این خدمت را به ارمغان آورده است.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری مبین سرمایه

در سیستم معاملات بازار سرمایه داخلی، چندین پلتفرم رایج از جمله اکسیر و آنلاین پلاس وجود دارد و بیشتر کارگزاری‌ها نیز از این موارد برای خدمات دهی به کاربران خود استفاده می‌کنند. اما بعضی کارگزاری‌ها پلتفرم معاملاتی مخصوص به خود را برای راحتی هرچه بیشتر کاربران خود توسعه دادند.

کارگزاری مبین سرمایه از پلتفرم اسمارت که مخصوص به این کارگزاری است استفاده می‌کند. این پلتفرم از شکل ظاهری و محیط کابر پسند مناسبی برخوردار است و می‌تواند نیاز طیف وسیعی از کاربران اعم از حرفه ای و مبتدی را برآورده کند.

علاوه بر این کاربران مبین سرمایه می‌‌توانند اپلیکیشن اسمارت موبایل را برای گوشی‌های اندرویدی خود دریافت کرده تا با تلفن همراه هوشمند خود به انجام معاملات بپردازند.

پشتیبانی کارگزاری مبین سرمایه

امور پشتیبانی جزو مواردی است که تقریبا برای هر معامله‌گر و در هر سطحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک پشتیبانی سریع و پاسخگو می‌تواند در جلب رضایت کاربران و افزایش سطح خدمات کاربری نقش مهمی داشته باشد.

کارگزاری مبین سرمایه از طریق تماس تلفنی در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16 پاسخگوی کاربران خود است. نداشتن پشتیبانی 24 ساعته یکی از معایب این پلتفرم محسوب می‌شود.

طبق بررسی کارشناس ایران بروکر پشتیبانی تلفنی این کارگزای از عملکرد قابل قبولی برخوردار است.

جمع بندی مقاله بررسی کارگزاری مبین سرمایه

کارگزاری مبین سرمایه از لحاظ سابقه و مدت زمان فعالیت عملکرد قابل قبولی و مناسبی دارد و طیف خدمات خوبی را برای کاربران و مشتریان خود فراهم کرده است. این پلتفرم می‌تواند نیاز جمع زیادی از معامله‌گران را به خوبی برآورده کند و تعداد شعب مناسبی در سراسر کشور دارد.

یکی از معایب این کارگزاری نداشتن یک پشتیبانی 24 ساعته است که این پلتفرم می‌‌تواند با راه اندازی یک پشتیبانی دائمی برای کاربران سطح خدمات خود را به خوبی افزایش دهد.

سوالات متداول مقاله بررسی کارگزاری مبین سرمایه

آیا کارگزاری مبین سرمایه معتبر است؟

مبین سرمایه مجوزهای لازم را دریافت کرده و از سال 1388 در حال فعالیت است.

آیا امکان ثبت نام غیر حضوری در کارگزاری مبین سرمایه وجود دارد؟

بله، امکان ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری در کارگزاری مبین سرمایه برای مشتریان وجود دارد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (1نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
محمود فتاحی ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

به نظر من بهترین کارگزاری در شهرمان قزوین میباشد کاملا راضی هستم ازهمه لحاظ چون من در چند تا کارگزاری کار کردم ازهمه بهتر همین کارگزاری میباشد ممنونم از مدیریت وخدمات دهی این شرکت ومن الله توفیق