ramzinex 2 logo 350x150 1
4.3 ( 13 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی رمزینکس | RAMZINEX

معرفی و بررسی رمزینکس ✔️ مقایسه امکانات و خدمات

صرافی ارز دیجیتال رمزینکس در سال ۱۳۹۷ تأسیس شده است و دفتر این صرافی در تهران قرار دارد. فعالیت و خریدوفروش در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس وابسته به تکمیل‌کردن فرایندهای احراز هویت و ارسال مدارک لازم به صرافی است. صرافی رمزینکس اپلیکیشن و کیف پول اختصاصی خود و بازار معاملاتی دارد و علاوه‌‎بر این موارد، معامله بیش از ۱۷۰ ارز در این صرافی امکان‌پذیر است.
تاریخ تأسیس :سال 1397
حداقل خرید :کمتر از 100 هزار تومان
کارمزد معاملات :0.32 درصد
نوع صرافی :بازار معاملاتی
تعداد ارزدیجیتال :بیش از 100 ارز
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

ارزهای منتخب رمزینکس

# ارز خرید از کاربر
(تومان)
قیمت فروش
(تومان)
1
کاردانو
کاردانو ADA
30,304 تومان
30,304 تومان
2
بایننس کوین
بایننس کوین BNB
36,164,818 تومان
35,442,972 تومان
3
بیت کوین
بیت کوین BTC
4,250,000,000 تومان
4,228,915,665 تومان
4
دوج کوین
دوج کوین DOGE
10,393 تومان
10,318 تومان
5
اتریوم
اتریوم ETH
204,999,975 تومان
203,503,010 تومان
6
تتر
تتر USDT
66,330 تومان
66,288 تومان

نقد و بررسی صرافی رمزینکس

معرفی صرافی رمزینکس | Ramzinex

صرافی رمزینکس یکی از پلتفرم‌های ارائه خدمات خرید و فروش و معامله رمز ارز در کشور است. با توجه به مشکلاتی که در استفاده از صرافی‌های خارجی وجود دارد، صرافی رمزینکس می‌تواند گزینه مناسبی جهت فعالیت بدون نگرانی در بازار کریپتوکارنسی‌ها باشد.

معمولا وقتی کاربران قصد بررسی یک صرافی ایرانی را دارند، به سه نکته بیشتر از دیگر موارد توجه می‌کنند. قیمت مناسب رمزارز، کارمزد مناسب و پشتیبانی قوی از جمله مواردی است که کاربران ایرانی به دنبال آن هستند. در این مطلب خواهیم دید که آیا صرافی رمزینکس در ارائه این موارد تا چه حد توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.

صرافی رمزینکس فعالیت خود را از سال 1397 آغاز کرد و تا امروز توانسته خدمات خود و تعداد رمزارزهای قابل معامله را گسترش دهد. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از معامله‌گران ایرانی در این صرافی مشغول به فعالیت هستند.

صرافی رمزینکس

آیا صرافی رمزینکس معتبر است؟

معامله‌گران بازار رمزارزها باید به این موضوع توجه داشته باشند که با توجه به تعداد بسیار بالای پلتفرم‌های مالی واسطه و صرافی‌های ارز دیجیتال، قبل از واریز وجه و ثبت نام در هر پلتفرم باید اعتبار آن را با دقت مورد بررسی قرار دهند و ایمن‌ترین و معتبرترین گزینه مورد نظر را انتخاب کنند. این اعتبار به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا با اطمینان بیشتری به تراکنش‌های خود بپردازند و در مورد مشکلات مالی و امنیتی نگرانی نداشته باشند. هنگامی که یک معامله‌گر با یک صرافی ارز دیجیتال معتبر معامله می‌کند، می‌تواند با اطمینان از خدمات صرافی مورد نظر استفاده کند. همچنین، اعتبار صرافی‌ها اهمیت زیادی در تعیین قیمت‌ها و حجم معاملات دارد، زیرا معامله‌گران بیشتر به صرافی‌هایی با حجم معاملات بالا اعتماد می‌کنند و این صرافی‌ها تاثیر زیادی بر تغییرات بازار دارند. بنابراین اعتبار صرافی‌های ارز دیجیتال برای معامله گران ابزار بسیار مهمی است که باید با دقت انتخاب شود.

صرافی رمزینکس در سال 1397 تاسیس شده است و هم اکنون (3 مهر 1402) در حال فعالیت و ارائه خدمات به مشتریان خود است. تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر هک و یا پولشویی این صرافی منتشر نشده است. در صورت بروز کوچک‌ترین مشکل، ایران بروکر به سرعت شما را در جریان خواهد گذاشت.

طبق داده‌های دریافتی از سایت Similarweb، سایت صرافی رمزینکی به طور میانگین ماهیانه 122 هزار بازدید کننده دارد.

اعتبار صرافی رمزینکس

همچنین طبق داده‌های سایت WHO.IS دامنه سایت صرافی رمزینکس در سال 2018 تاسیس شده است.

ramzinex in who.is

 نوسانات و حرکات شدید قیمتی جزو ذات و بخش جدا نشدنی بازارهای مالی است، و حتی بزرگترین صرافی‌های دنیا هم در هنگام نوسانات شدید بازار دچار مشکلاتی می‌شوند و در انجام خواسته‌های کاربران ناتوان می‌شوند. با این تفاسیر نمی‌تواند در مورد اعتبار هیچ صرافی نظر قطعی داد و اعتبار هیچ صرافی دائمی نیست.

ثبت نام و احزار هویت در رمزینکس

احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال اصلی مرحله برای ثبت نام معامله گران می‌باشد. اهمیت احراز هویت به عنوان یک عامل کلیدی در تضمین امنیت مالی و اطلاعاتی معامله گران ظاهر می‌شود. همچنین اغلب صرافی‌های معتبر و قانونی از احراز هویت دقیق به عنوان قسمتی از روال ثبت‌نام استفاده می‌کنند، که این موضوع به معامله گران اطمینان می‌دهد که با یک صرافی معتبر و قابل اعتماد سر و کار دارند. در کل احراز هویت موضوعی مهم برای ایجاد اعتماد و امنیت در معاملات ارز دیجیتال است و برای معامله‌گران حیاتی است که به این موضوع توجه کنند و با صرافی‌های معتبر همکاری کنند.

فعالیت و خرید و فروش در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس هم منوط به تکمیل کردن فرایندهای احراز هویتی و ارسال مدارک لازم به صرفی است و معامله در این صرافی بدون احراز هویت ممکن نیست.

حداکثر زمان برداشت رمزارزیحداکثر زمان برداشت ریالیمدت زمان تکمیل شدن احراز هویتمدارک لازم جهت احراز هویت
برداشت اول بعد از 24 ساعت، برداشت‌های بعدی آنیبرداشت اول بعد از 24 ساعت، برداشت‌های بعدی طبق سیکل پایاکمتر از 10 دقیقهتصویر کارت ملی یا شناسنامه، متن دست نویس به همراه عکس شخص

کارمزد صرافی رمزینکس | Ramzinex

کارمزدهای دریافتی هر صرافی یکی از اصلی‌ترین منابع درآمد برای صرافی‌های ارز دیجیتال محسوب می‌شود. البته این موضوع برای کربران نیز اهمیت دارد و بیشتر افراد تمایلی به فعالیت در صرافی‌هایی که کارمزدهای بالایی از مشتریان خود دریافت می‌کنند ندارند.

کارمزدهای دریافتی صرافی رمزینکس از مشتریان خود بر اساس حجم معاملات ماهیانه آنان است. در این جدول کارمزدهای دریافتی صرافی رمزینکس مشخص است.

سطح کارمزدیحجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)
سطح 1کمتر از 100 میلیون0.2 %0.25 %
سطح 2100 تا 500 میلیون تومان0.18 %0.225 %
سطح 3500 میلیون تا 1 میلیارد تومان0.16 %0.2 %
سطح 41 تا 4 میلیارد تومان0.14 %0.18 %
سطح 54 تا 10 میلیارد تومان0.125 %0.17 %
VIP110 تا 20 میلیارد تومان0.12 %0.15 %
VIP220 تا 100 میلیارد تومان0.1 %0.135 %
VIP3100 تا 500 میلیارد تومان0.075 %0.12 %
VIP4500 میلیارد تومان و بیشتر0.07 %0.12 %

کارمزدهای دریافتی صرافی رمزینکی در مقایسه با کارمزدهای باقی صرافی‌های هم‌رده، مناسب و قابل قبول است.

پشتیبانی صرافی رمزینکس

پشتیبانی از مشتریان یکی از جنبه‌های بسیار مهم در عملکرد صرافی‌های ارز دیجیتال می‌باشد و برای طیف وسیعی از کاربران حرفه‌ای تا مبتدی حائز اهمیت است. در دنیای پیچیده ارزهای دیجیتال، ارتباط مستمر و کارامد با پشتیبانی می‌تواند تفاوت بزرگی در تجربه معامله‌گران ایجاد کند. معامله‌گران می‌توانند با مشکلات فنی، پرسش‌های امنیتی یا حتی خطاهای مالی مواجه شوند، و در این مواقع پشتیبانی کارآمد می‌تواند آن‌ها را در رفع مشکلات یاری رساند. همچنین امکان مشاوره و راهنمایی از طرف تیم پشتیبانی به معامله‌گران کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری در معاملات خود بگیرند و از احتمال خطاها کاسته شود. در کل پشتیبانی قوی و دقیق در صرافی‌های ارز دیجیتال برای کاربران بسیار ارزشمند و ضروری است تا تجربه مثبت و مطمئنی در معاملاتشان داشته باشند.

صرافی ارز دیجیتال رمزینکس از طریق تماس تلفنی و چت آنلاین 24 ساعته پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران خود است.

روش‌های پشتیبانیزمان فعالیتزمان پاسخگوییکیفیت
چت آنلاینشبانه روزیبین 5 تا 10 دقیقهمناسب
تماس تلفنیشنبه تا چهارشنبه 8 صبح الی 12 شب، پنجشنبه 9 صبح الی 5 عصربین 3 تا 5 دقیقهمناسب
ramzinex support

طبق ارتباط کارشناس ایران بروکر با پشتیبانی آنلاین و تلفنی صرافی رمزینکس، پشتیبانی این پلتفرم سرعت و ابیات مناسبی در پاسخگویی دارد.

خدمات و امکانات صرافی رمزینکس

صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال معمولا به دو روش قروشگاهی و یا بازار معاملاتی به مشتریان خود خدمات می‌دهند. البته چند سالی اتس صرافی‌های فروشگاهی به دلیل اختلاف قیمت خرید از کاربران و فروش به آن‌ها محبوبیت خود میان کاربران را از دست داده‌اند و بیشتر کاربران به سمت صرافی‌های دارای بازار معاملاتی کوچ کرده‌اند تا به صورت مستقیم با دیگر کاربران به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند.

صرافی رمزینکس دارای بازار معاملاتی است. در این بازار امکاناتی مانند انواع سفارش‌گذاری‌های مختلف و حجم معاملات مناسب نسبت به سایر صرافی‌های وجود دارد و کاربران می‌توانند در محیطی حرفه‌ای و بسیار شبیه به صرافی‌ها بین‌المللی به معامله بپردازند.

ramzinex market

بخش دیگری برای معامله ارزهای دیجیتال در این صرافی با عنوان معامله آسان وجود داردو این بخش به صورت فروشگاهی فعالیت می‌کند و برای کاربرانی مناسب است که علاقه‌ای به فعالیت و سفارش‌گذاری در بازار معاملاتی ندارند.

علاوه بر این موارد امکان معامله بیش از 170 ارز در این صرافی وجود دارد و کاربران می‌توانند دارایی‌ها خریداری شده را در محیط صرافی نگهداری کنند و از کیف پول اختصاصی این صرافی استفاده کنند. در کل خدمات این صرافی در مقایسه با باقی صرافی‌های ایرانی در رده مناسبی قرار دارد.

اپلیکیشن صرافی رمزینکس

در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از کاربران معاملات و خرید و فروش‌های خود را با گوشی موبایل خود انجام می‌دهند. بنابراین وجود اپلیکیشن اختصاصی برای یک صرافی امتیاز ویژه و مهمی محسوب می‌شود. اپلیکیشن اختصاصی صرافی در افزایش سرعت و کیفیت معاملات کاربران نقش ویژه ای را ایفا می‌کند.

app

صرافی ارز دیجیتال رمزینکس اپلیکیشن خود را در دو سیستم عامل محبوب اندروید و IOS توسعه داده است تا معامله‌گران در نهایت سرعت به انجام معاملات خود بپردازند. شما می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را از طریق سایت این صرافی و یا با استفاده از لینک‌های زیر دانلود کنید.

دانلود اپلیکشن اندروید
دانلود اپلیکشن IOS

امنیت صرافی رمزینکس

سیاست‌های امنیتی صرافی برای حفظ اطلاعات شخصی و دارایی‌های کاربران جزو موارد بسیار مهمی است که قبل از ثبت نام در هر صرافی باید به دقت مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد. زیرا صرافی بستری برای نگهداری وجوه و اطلاعات شخصی شما است و به خطر افتادن این موارد می‌تواند در آینده برای شما موجب بروز مشکلات پیش بینی نشده ای شود.

صرافی ارز دیجیتال رمزینکس اکثر موارد امنیتی معمول در صرافی‌ها از جمله تایید دو مرحله ای گوگل، تایید دو مرحله ای پیامک و تایید ایمیل را برای کاربران خود فراهم کرده است. همچنین طبق گفته تیم اجرایی رمزینکس، این صرافی از کیف پول‌های سرد برای نگهداری دارایی کاربران استفاده می‌کند.

مقایسه صرافی نوبیتکس و رمزینکس

در این بخش دو صرافی نوبیتکس و رمزینکس را برای کاربران مورد مقایسه قرار می‌دهیم تا بر اساس نیازهای خود بهترین انتخاب را داشته باشید. هر دو صرافی جزو قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی هستند و هر کدام خدمات متفاوتی را برای کاربران خود به ارمغان آوردند.

موردصرافی نوبیتکسصرافی رمزینکس
نوع صرافیمتمرکزمتمرکز
ارزهای قابل معاملهبیتکوین، اتریوم، لایت کوین و سایر ارزهای رایجبیت کوین، اتریوم و ارزهای رایج دیگر
حداکثر کارمزد تراکنش0.35 درصد0.25 درصد
حداقل و حداکثر مبلغ تریدحداقل 300 هزار تومان، بدون محدودیت در حداکثر مبلغحداقل 10 هزار تومان و بدون محدودیت در حداکثر مبلغ
رابط کاربریرابط کاربری کاربرپسند و ساده‌ جهت استفادهرابط کاربری کاملا سفارشی‌شده و کارآمد
حداکثر حجم معاملاتبدون محدودیتبدون محدودیت
ترید بدون احراز هویتنداردندارد

ثبت نام در صرافی رمزینکس | Ramzinex

ثبت نام در صرافی رمزینکس هیچ فرآیند خاصی ندارد وبه راحتی می‌توانید در آن ثبت نام کنید. ابتدا لازم است از طریق لینک موجود در همین صفحه، به وبسایت اصلی سایت وارد شوید. پس از وارد شدن به وبسایت، از بالای تصویر سمت چپ گزینه ثبت نام را کلیک کنید تا وارد صفحه ثبت نام شوید تا با تصویر زیر روبرو شوید.

ثبت نام در صرافی رمزینکس
  1. برای ثبت نام در رمزینکس شما می‌توانید هم از طریق ایمیل و هم شماره تلفن همراه خود اقدام کنید. توجه کنید که در صورت ثبت نام با تلفن همراه، شماره آن باید حتما به نام خودتان باشد. همچنین امکان ثبت نام از طریق اکانت گوگل نیز میسر است.
  2. شرایط و قوانین صرافی را به دقت مطالعه کرده و در صورت توافق تیک مربوط به آن را بزنید. دکمه “ادامه” را کلیک کنید.
  3. در این مرحله کد تاییدی برای شما ارسال شده که لازم است آن را وارد کنید.
  4. در انتها یک رمز عبور قوی برای حساب خود انتخاب کنید. مراحل ثبت نام به پایان رسید.

توجه داشته باشید که برای بهره‌مندی از تمامی قابلیت‌های صرافی، لازم است فرآیند احراز هویت را با مدارک شناسایی خود در سایت تکمیل کنید.

انتخاب یک صرافی مناسب ایرانی در میان تعداد زیاد صرافی‌های رمز ارز کار دشواری است. ایران بروکر تلاش کرده با بی طرفی کامل، اقدام به بررسی و معرفی این صرافی‌ها کند. شما می‌توانید از قسمت معرفی صرافی‌ها به لیست تمامی آنها دسترسی داشته باشید و اقدام به بررسی و مقایسه نمائید.

پرسش‌های متداول

لینک ورود به وبسایت اصلی صرافی Ramzinex چیست؟

برای ورود به سایت اصلی Ramzinex کلیک کنید. 

مزایا صرافی رمزینکس چیست؟

صرافی صرافی رمزینکس در حال حاضر تعداد توکن‌های بیشتری را نسبت به صرافی نوبیتکس پشتیبانی می‌کند اما نوبیتکس حجم معاملات بسیار بالاتری دارد.

آیا کاربران ایرانی برای فعالیت در صرافی Ramzinex محدودیت دارند؟

خیر. صرافی Ramzinex یک پلتفرم ایرانی است و در داخل کشور فعالیت می‌کند.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (21نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
رضا ۲۰ اسفند ۱۴۰۲
5 /5

عالیه تنوع ارزیش

عالیه تنوع ارزیش

ناشناس ۰۹ دی ۱۴۰۲

صرافی خوبی بود الان.

پیمان ۲۳ آذر ۱۴۰۲

با اختلاف قیمت زیاد با جهانی دزدی میکند خصوصا در ارز های زیر ۱۰تومان مثلا سیف مون جهانی ۴تومان بود رمزینکس ۳تومان

محمدجواد گودرزی ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
پاسخ پیمان
4 /5

چطوری یعنی؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

ایمان ۰۲ آذر ۱۴۰۲

اصلا بدرد نمیخوره بهتره دنبال یه بروکر دیگه بگردین...منم سرمایمو خارج کردم

عزیزی ۲۴ آبان ۱۴۰۲

من تو این صرافی ۶۲۵ میلیون معامله انجام دادم اما سطح کارمزدی من آپدیت نشد و هنوز برای هر معامله باید بیشترین سطح کارمزد رو بپردازم در حالی که تو این سطح باید ۴۰٪ تخفیف کارمزد بگیرم
پشتیبانیش هم هر بار جواب سربالا میده

علی اکبر ۱۳ آبان ۱۴۰۲

من ترون ازتراست ولت برداشت زدم به رمزینکس واریزی نیومد قبلا دوسوته واریزمیشد

محمد ۲۸ مهر ۱۴۰۲

پشتیبانی افتضاحی داره دو روز پیش سیستم دچار مشکل شده بود کارت گیفت هر کسی دریافت کرده بود و فروخته بود برایش همون مقدار ارز اضافه فروش زده بودن و همون ارزها به تولید کننده و فرستنده ارز اضافه شده بود و در همین مورد از حساب کاربری من مبلغ ۱۴ میلیون تومان برداشتن و با قیمت خیلی بالاتر از بازار ارز خریدند و مبلغ حدود ۴ میلیون تومان هم منفی بر جا گذاشتن و اینگونه از من کلاهبرداری کردن و هرچی میگم گیفت کارت مشکل دارین قبول نمیکنن

ناشناس ۲۲ مهر ۱۴۰۲

متاسفانه من فروش داشتم و الان ده تومان کمتر واریز شده باید با کی صحبت کنم ؟

مهدی نظری ۲۲ مهر ۱۴۰۲
پاسخ ناشناس

اگر مدارکی دال بر این مورد دارید لطفا از طریق بخش گزارش تخلف صرافی برامون ارسال کنید.

حسین روکی ۱۳ مهر ۱۴۰۲

سلام من همین الانه 100هزارتومان شاذژ کردم و پرید هنوز اول کارم بود واقعا اعتماد نباید کرد

داود احمدی ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

از اواخر سال ۹۸ دارم با صرافی رمزینکس کار میکنم ، کاربران قدیمی شرایط خاص این صرافی رو خوب میدونند ،بهترین صرافی ایرانی رمزینکس هست سرعت واریز و برداشت بسیار بالا اکثر برداشت زیر یک دقیقه تایید نهایی میشوند، البته در گاهی موارد باگی که داره ارز ها توی شبکه می مونه و باید یک ساعت صبر کنی تا لغو کنند که بسیار کم این مشکل رخ میدهد ، با وجود بعضی از مشکلات جزئی که داره البته قابل اطمینان هست و در حال حاضر تیم پشتیبانی بسیار قوی داره که نصف شب هم باشه بلافاصله جواب میدهند

سویل ۱۷ مرداد ۱۴۰۲

از نظر امنیتی چطوره ایا مورد تایید فتا و قابل اعتماد هستش چون برای احراز هویت مدارک میخواد

داود احمدی ۱۱ مهر ۱۴۰۲
پاسخ سویل

بله با پلیس فتا هم همکاری دارند و در ضمن هیچ کدوم از صرافی ها هنوز به طور رسمی مجوز قانونی ندارند ولی تابع قوانین هستند و زیر نظر پلیس فتا فعالیت میکنند

پیروز ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

من یکی از کاربران جدید رمزینکس هستم و تجربه افتضاحی رو باهاشون شروع کردم و در حال حاضر ۷۲ ساعت هست که برداشت ارز رو به بهانه های مختلف انجام نمیدن و در جواب هم پاسخ مناسبی نمیدن فقط میگن صبور باشید تیم فنی در حال بررسی مشکل میباشد.و کلا هدفشون اینه که کاربر رو وادار به فروش ارز کنه اونم توی شرایطی که رو به بالاست با قیمت پایین بفروشی به خودشون حتی انتقال ارز به شبکه داخلی و صرافی های ایرانی رو هم انجام نمیدن .اصلا گول نخورید فریبتون ندن ،من یه نمونه ی زنده از تجربه با این به اصطلاح صرافی هستم.

متین ماجدی ۲۹ آذر ۱۴۰۱

بررسی که من از کارمزدای رمزینکس و نوبیتکس داشتم این بوده که اگر شما مبلغ معاملتون کمتر از 100 میلیونه کارمزد معاملات تو نوبیتکس کمتر میفته ولی اگر مبالغ سنگین تر میخواید خرید و فروش کنید کارمزد رمزینکس کمتر میشه
در کنار این ها خب امنیت حرف اول رو میزنه من با جفتشون کار کردم و تا به حال به مشکل نخوردم
اپ رمزینکس فقط یه مقدار زمان نوسانات گیر میکنه و رو مخ میره

ناشناس ۲۸ آذر ۱۴۰۱

من با اپ اختصاصی رمزینکس معامله میکنم. نسبت به باقی صرافی های ایرانی خیلی اپ تمیز و خوبی دارن. سرعت معاملات و برداشت ها هم خوب بوده از طرفی برای واریز رمزارزها به کیف پولشون زمان بیشتری نسبت به نوبیتکس و اکسیر سپری میشه ولی در مجموع من راضی بودم

محسن ۲۱ آذر ۱۴۰۱

افتضاح در زمانی که بازار رو به رشد میشه کلا هم سایت هم برنامه مبایلی برای یکی دو روز از دسترس خارج میشه بهونه همیشگیشونم به روز رسانی دقیقا همون روز همون ساعت

draco ۲۰ آذر ۱۴۰۱

حواستون باشه بی دلیل حسابتون رو میبنده و ریالتون رو منفی میکنه شدیدا استعداد اسکم داره، بهتره اسم سایتش رو بزاره رمزی باگ

سعید ۱۸ آذر ۱۴۰۱

سلام حسابم 0 شده . رمزینکس کامل به هم ریخته.احتمال *****

ali ۱۰ آبان ۱۴۰۱

افتضاح به معنای واقعی کلمه