رمزینکس
4.1 ( 15 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی رمزینکس | Ramzinex

معرفی و بررسی صرافی رمزینکس ✔️ امکانات و خدمات Ramzinex

صرافی ارز دیجیتال رمزینکس در سال ۱۳۹۷ تأسیس شده است. دفتر این صرافی در تهران قرار دارد. فعالیت و خریدوفروش در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس وابسته به تکمیل‌کردن فرایندهای احراز هویت و ارسال مدارک لازم به صرافی است. صرافی رمزینکس اپلیکیشن و کیف پول اختصاصی خود و بازار معاملاتی دارد و علاوه‌‎بر این موارد، معامله بیش از 200 ارز در این صرافی امکان‌پذیر است.
تاریخ تأسیس :سال 1397
حداقل خرید :کمتر از 100 هزار تومان
کارمزد معاملات :0.25 درصد
نوع صرافی :فروشگاهی و بازار معاملاتی
تعداد ارزدیجیتال :بیش از 200 ارز
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

ارزهای منتخب رمزینکس

# ارز فروش به شما
(تومان)
خرید از شما
(تومان)
1
کاردانو
کاردانو ADA
22,349 تومان
22,155 تومان
2
بایننس کوین
بایننس کوین BNB
34,875,443 تومان
34,644,706 تومان
3
بیت کوین
بیت کوین BTC
3,824,611,351 تومان
3,810,037,500 تومان
4
دوج کوین
دوج کوین DOGE
7,339 تومان
7,300 تومان
5
اتریوم
اتریوم ETH
206,756,174 تومان
206,064,682 تومان
6
تتر
تتر USDT
59,300 تومان
59,250 تومان

نقد و بررسی صرافی رمزینکس

صرافی رمزینکس در سال 1397 آغاز به‌کار کرد. این صرافی در زمینه خریدوفروش ارزهای دیجیتال به‌صورت فروشگاهی (OTC) و همتابه‌همتا (P2P) فعالیت می‌کند. رمزینکس بیش از 200 ارز دیجیتال در فهرست معاملات خود دارد و اپلیکیشن اندروید اختصاصی خود را نیز عرضه کرده است. در این مطلب قصد داریم صرافی رمزینکس را نقدوبررسی کنیم تا هرآنچه که باید را، در مورد این صرافی بدانید.

توجه: اطلاعات مندرج در این صفحه صرفا بر اساس بررسی کارشناسان ایران بروکر در تاریخ بررسی درج شده و تغیرات در همین صفحه به‌روزرسانی خواهد شد. همچنین پلتفرم‌های مالی می‌توانند در صورت ایجاد تغییرات در خدمات و امکانات خود، با پشتیبانی ایران بروکر در تماس باشند و تغییرات را اعلام کنند. در صورت تایید کارشناسان ایران بروکر، تغییرات اعمال خواهد شد.

The main page of the Ramzinex exchange site

صرافی رمزینکس (Ramzinex) چیست؟

صرافی رمزینکس خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به‌صورت فروشگاهی (OTC) و همتابه‌همتا (P2P) ارائه می‌دهد. در صفحه اصلی سایت این صرافی اعلام‌شده که بیش از 2 میلیون کاربر در آن فعالیت می‌کنند. همچنین آمار تعداد معاملات ثبت‌شده در آن بیش از 150 میلیون اعلام‌شده است.

دفتر صرافی رمزینکس در شهر تهران قرار دارد و توسط گروهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف و تهران اداره می‌شود. هر چند این پلتفرم یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است، اما برخی از کاربران نقدهایی را نسبت به خدمات آن مطرح می‌کنند که در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

آگهی روزنامه رسمی صرافی رمزینکس

در صفحه “درباره ما” صرافی رمزینکس ذکرشده که این پلتفرم متعلق به شرکت نوآوران تجارت الکترونیک رمزینه است. در همین صفحه اشاره‌ شده که رمزینکس در سال 1396 آغاز به‌کار کرده است. البته بررسی ما نشان می‌دهد که دامنه اینترنتی سایت صرافی در سال 1397 ثبت شده است. اطلاعات شرکت نوآوران تجارت الکترونیک رمزینه را در سایت روزنامه رسمی جستجو کردیم. در تصویر زیر می‌توانید آگهی روزنامه رسمی این شرکت را مشاهده کنید.

آگهی روزنامه رسمی شرکت نوآوران تجارت الکترونیک رمزینه

شرکت نوآوران تجارت الکترونیک رمزینه به‌صورت سهامی خاص و با شماره 563473 در روز 28 مرداد 1399 ثبت شده است. آخرین تغییرات در ترکیب هیئت مدیره این شرکت در 27 خرداد 1402 اتفاق افتاده است. بر این اساس، ترکیب اعضای هیئت مدیره شرکت نوآوران تجارت الکترونیک رمزینه به‌شرح زیر است:

 • محمد حکیمی: مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره
 • سید علیرضا رادمنش: رئیس هیئت مدیره
 • روح الله جهنده: عضو هیئت مدیره
 • شرکت پیشران کسب‌وکار آراد به‌نمایندگی محمد حکیمی: عضو هیئت مدیره

محمد حکیمی، مدیرعامل صرافی رمزینکس، متولد سال 1372 و فارغ‌التحصیل کارشناسی مکانیک و کارشناسی ارشد مدیریت کسب‌وکار از دانشگاه صنعتی شریف است.

محمد حکیمی، مدیرعامل صرافی رمزینکس

همچنین لازم به ذکر است که بر اساس اطلاعات سایت روزنامه رسمی، شرکت نوآوران تجارت الکترونیک رمزینه در تاریخ 5 مهر 1399 موفق به دریافت مجوز دانش بنیان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزار‌های رایانه‌ای شده است. تعداد کارکنان این شرکت هم بیش از 200 نفر اعلام شده است.

آیا صرافی رمزینکس مورد تایید پلیس فتا است؟

همان‌طور که می‌دانید تاکنون قوانین مشخصی از سوی نهادهای قانون‌گذار کشور برای فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال تصویب نشده است. در این بین تنها پلیس فتا یک دستورالعمل اختصاصی را در سال 1399 صادر کرد. بر این اساس، کلیه صرافی‌های رمزارز فعال در کشور موظف به همکاری با پلیس فتا و رعایت این قوانین هستند.

از سویی دیگر، پلیس فتا تا به امروز هیچ درگاه مشخصی برای پیگیری تأیید یا عدم تأیید صرافی‌های ارز دیجیتال به کاربران معرفی نکرده است. به‌همین دلیل باید شخصاََ نسبت به انطباق صرافی‌ها با دستورالعمل این نهاد اقدام کنید. البته برخی از بندهای ذکرشده در دستورالعمل پلیس فتا برای کاربران قابل احراز نیست؛ به‌عنوان مثال صرافی‌ها مکلف به حفظ سوابق تراکنش کاربران به مدت 10 سال هستند و همچنین هر 6 ماه یک‌بار باید امنیت سرویس صرافی از طریق شرکت مورد تأیید پلیس فتا ارزیابی شود. این‌ها مواردی هستند که برای ما قابل ارزیابی نیستند.

یکی از موارد ذکرشده در دستورالعمل پلیس فتا، تضامنی‌بودن شرکت‌های صرافی ارز دیجیتال است. همان‌طور که اشاره کردیم، صرافی رمزینکس به‌صورت سهامی خاص ثبت شده است. از سویی دیگر، احراز هویت با شرایط خاصی از سوی این نهاد الزامی‌شده که رمزینکس آن را رعایت می‌کند.

در دستورالعمل پلیس فتا ذکرشده که صرافی‌ها مجاز به ارائه خدمات به افراد زیر 18 سال نیستند. درحالی‌که رمزینکس اعلام کرده در صورت دریافت رضایت قانونی ولی یا قیم، این افراد هم می‌توانند از خدمات صرافی استفاده کنند. از سویی دیگر، پلیس فتا صرافی‌های ارز دیجیتال را از ارائه خدمات به اتباع خارجی منع کرده است. در این مورد رمزینکس درحالِ‌حاضر به اتباع خارجی خدمات ارائه می‌کند.

امکان انتقال ریالی بین حساب‌های کاربران در رمزینکس (طبق دستورالعمل پلیس فتا) وجود ندارد. برداشت ریالی از صرافی رمزینکس تنها از طریق واریز به حساب بانکی صاحبان حساب‌های کاربری صورت می‌گیرد. افزایش حجم معاملات کاربران جدید در رمزینکس نیز مطابق دستورالعمل پلیس فتا به‌صورت پلکانی اتفاق می‌افتد.

امنیت صرافی رمزینکس

امنیت صرافی رمزینکس در سطح مطلوب ارزیابی می‌شود. این صرافی، مدعی است که از کیف پول سرد اختصاصی برای نگهداری ارزهای دیجیتال کاربران خود استفاده می‌کند. عدم نیاز به اتصال دائمی ولت‌های سرد موجب می‌شود که امنیت مناسبی داشته باشند. هر چند زیرساخت مورد نیاز برای راستی آزمایی این مورد در ایران بروکر وجود ندارد و چاره‌ای جز اکتفا به خوداظهاری صرافی وجود ندارد.

استفاده از کیف پول سرد در صرافی رمزینکس

سرورهای صرافی رمزینکس همگی در داخل کشور مستقر هستند. از سویی دیگر، این صرافی برای ذخیره و انتقال داده‌های کاربران از جدید‌ترین متدهای رمزنگاری استفاده می‌کند. امکانات قابلِ‌توجهی برای ارتقای امنیت حساب کاربری مشتریان این صرافی پیش‌بینی شده است که عبارت‌اند از:

 • ارسال کد تأیید در قالب پیامک برای ورود به حساب و برداشت وجه
 • ارسال کد تأیید از طریق ایمیل برای ورود به حساب و برداشت وجه
 • فعال‌کردن کد احراز دو مرحله‌ای گوگل اتنتیکیتور
 • امکان تعیین آی پی‌های مجاز برای ورود به حساب کاربری
 • فعال‌سازی ورود با اثر انگشت در اپلیکیشن موبایل

موضوع دیگری که باعث می‌شود امنیت صرافی رمزینکس مطلوب ارزیابی شود، شفافیت اطلاعات است. علاوه‌بر مشخص‌بودن هویت مدیران و محل فعالیت این صرافی، حجم معاملات ارزهای دیجیتال نیز در این صرافی اطلاع‌رسانی می‌شود.

اطلاعات صرافی رمزینکس در سایت who is

بررسی کارشناسان ایران بروکر نشان می‌دهد که URL صرافی رمزینکس در سایت who is در تاریخ 1 مارس سال 2018 مصادف با 13 اسفند 1397 ثبت شده است. همچنین تاریخ انقضای دامنه این سایت نیز در 1 مارس 2025 است. اطلاعات مربوط به دامنه صرافی رمزینکس را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

استعلام URL سایت صرافی رمزینکس در who is

پشتیبانی صرافی رمزینکس

دفتر مرکزی صرافی رمزینکس در شهر تهران، خیابان تیموری، خیابان آزاده، بلوار شهید حمید صالحی، پلاک 28، برج فناوری شریف، طبقه 9، واحد 901 قرار دارد. محل دقیق قرارگیری دفتر صرافی رمزینکس در صفحه “تماس با ما” سایت آن مشخص شده است.

این صرافی راه‌های زیر را برای پاسخ‌گویی به سوالات کاربران تعریف کرده است:

 • سیستم پشتیبانی آنلاین سایت 
 • پشتیبانی تلفنی: 02162999214

پشتیبانی آنلاین سایت و اپلیکیشن موبایل به‌صورت 24 ساعته فعال هستند. این در حالی است که خدمات پشتیبانی تلفنی در روزهای شنبه تا چهارشنبه بین ساعت 8 تا 24 و روز پنجشنبه هم بین ساعت 9 تا 17 در دسترس است.

صرافی رمزینکس هیچ‌گونه پشتیبانی از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها ندارد. صرفاََ اطلاعیه‌ها و اخبار مرتبط با فعالیت‌های رمزینکس از طریق فضای مجازی منتشر می‌شوند.

امکانات و قابلیت های صرافی رمزینکس

صرافی رمزینکس اپلیکیشن موبایل اندروید اختصاصی خود را عرضه کرده است. این اپلیکیشن در کافه بازار بیش از 500 هزار بار نصب شده و امتیاز 4.4 از 5 را از سوی کاربران دریافت کرده است. البته در بخش نظرات کافه بازار، اظهار نظرهای منفی هم درباره رمزینکس وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم حتماََ مطالعه کنید. برخی از کاربران از اختلاف قیمت ارزهای دیجیتال در این صرافی با نرخ‌های جهانی گلایه‌مند هستند. کاربران اندروید می‌توانند از وب اپلیکیشن رمزینکس استفاده کنند.

صرافی رمزینکس یک بلاگ اختصاصی هم دارد که در قالب آن، اخبار بازار ارز دیجیتال و مطالب آموزشی را پوشش می‌دهد. موضوع دیگری که درباره این صرافی باید اشاره کنیم، ربات معامله‌گر اسپات آن است که در ادامه راهنمای کارکردن با آن را ارائه می‌کنیم. یکی دیگر از خدمات این صرافی، ارائه سبد سرمایه‌گذاری رمزباکس است که در پایان همین مطلب به تشریح آن می‌پردازیم.

کارمزد معاملات در صرافی رمزینکس به چه شکل است؟

2 پارامتر اصلی در تعیین میزان کارمزد معاملات این صرافی در  نظر گرفته می‌شوند که عبارت‌اند از:

 • حجم معاملات ماهانه کاربران
 • ثبت سفارش به‌عنوان میکر یا تیکر
سطح کاربریحجم معاملات ماهانه (تومان)کارمزد میکر (درصد)کارمزد تیکر (درصد)
سطح 1زیر 100 میلیون 0.20.25
سطح 2100 تا 500 میلیون0.180.225
سطح 3500 میلیون تا 1 میلیارد0.160.2
سطح 41 تا 4 میلیارد0.140.18
سطح 54 تا 10 میلیارد0.1250.17
VIP 110 تا 20 میلیارد0.120.15
VIP 220 تا 100 میلیارد0.10.135
VIP 3100 تا 500 میلیارد0.0750.12
VIP 4500 میلیارد و بیشتر0.070.12
VIP 50.05250.12

همچنین صرافی رمزینکس اعلام کرده که کارمزد معاملاتی ارزهای سیفمون، ریوین و انکور پروتکل، 1 درصد در هر معامله است.

آیا صرافی رمزینکس به اتباع خدمات می‌دهد؟

صرافی رمزینکس برای صدور مجوز خرید و فروش یا برداشت ریالی و رمزارزی، احراز هویت را اجباری کرده است. درحالِ‌حاضر، اتباع خارجی هم می‌توانند در صرافی رمزینکس ثبت نام کنند. برای این منظور باید در صفحه ثبت نام، گزینه “اتباع خارجی هستم” را انتخاب کنند. البته اتباع خارجی هم موظف به بارگذاری پاسپورت یا کارت آمایش برای ثبت نام هستند. 

ثبت نام اتباع خارجی در صرافی رمزینکس

ثبت نام و افتتاح حساب در صرافی رمزینکس

برای ثبت نام در صرافی رمزینکس لازم است از طریق نشانی ramzinex.com وارد سایت رسمی این پلتفرم شوید. بعد از ورود به سایت، گزینه “ثبت نام” از گوشه سمت چپ بالای صفحه اصلی را انتخاب کنید. به‌این ترتیب وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر می‌شوید.

صفحه ثبت نام صرافی رمزینکس

برای ثبت نام در رمزینکس شما می‌توانید هم از طریق ایمیل و هم شماره تلفن همراه خود اقدام کنید. توجه کنید که در صورت ثبت نام با تلفن همراه، شماره آن باید حتماََ به نام خودتان باشد. شرایط و قوانین صرافی را به دقت مطالعه کرده و در صورت توافق، تیک مربوط به آن را بزنید. در ادامه گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.

یک کد تأیید 6 رقمی برای شما ارسال می‌شود. بعد از واردکردن این کد به صفحه احراز هویت در داشبورد صرافی منتقل می‌شوید. در ادامه فرآیند احراز هویت در این صرافی را توضیح خواهیم داد.

صفحه داشبورد صرافی رمزینکس

احراز هویت در صرافی رمزینکس

بعد از طی‌کردن مراحل ثبت نام به صفحه احراز هویت در صرافی انتقال پیدا می‌کنید. احراز هویت برای فعالیت در رمزینکس اجباری است. در صفحه قوانین و مقررات ذکرشده که 3 سطح احراز هویت برای کاربران درنظرگرفته‌شده است که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

سطوح احراز هویت صرافی رمزینکس

در وهله اول باید نام و نام خانوادگی، کد ملی و تاریخ تولد خود را در صفحه احراز هویت رمزینکس وارد کنید. بعد از تکمیل این مرحله، امکان واریزوبرداشت ریالی و همچنین واریز ارز دیجیتال برای شما وجود خواهد داشت. اما همچنان مجاز به برداشت ارز دیجیتال نیستید.

در داشبورد اختصاصی از پنل سمت راست، گزینه پروفایل و سپس تب احراز هویت را انتخاب و روی گزینه “ارتقا به سطح احراز ویژه” کلیک کنید. بار دیگر از شما درخواست می‌شود تا یک شماره موبایل به نام خودتان را وارد کنید. سپس یک کد 6 رقمی برای موبایل شما ارسال می‌شود که باید آن را در کادر مشخص‌شده ثبت کنید.

سپس باید آدرس محل سکونت و همچنین تصویر کارت ملی هوشمند، گواهینامه یا شناسنامه خود را وارد کنید. در گام آخر هم نوبت به بارگذاری عکس ویدیو سلفی با توجه به شرایط اعلام‌شده از سوی صرافی می‌رسد. بررسی احراز هویت سطح ویژه کمتر از 1 روز کاری زمان می‌برد.

ارتقای امنیت حساب کاربری در صرافی رمزینکس 

قبل از هرگونه واریز وجه به حساب کاربری در صرافی رمزینکس، بهتر است برای ارتقای امنیت اکانت خود اقدام کنید. برای این منظور مطابق تصویر زیر در داشبورد اختصاصی‌تان در صرافی، ذیل بخش پروفایل، گزینه “امنیت” را انتخاب کنید.

امنیت حساب کاربری در صرافی رمزینکس

در بخش کد دو عاملی، امکان فعال‌سازی ارسال کد تأیید دو مرحله‌ای به شماره موبایل و همچنین گوگل اتنتیکیتور وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای ارتقای امنیت حساب، هر دو گزینه را حتماََ فعال کنید. دقت داشته باشید که باید اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را روی تلفن همراه خود نصب کنید. پس از متصل‌کردن اکانت خود به این نرم افزار، برای ورود به حساب و برداشت وجه باید کد تأیید گوگل اتنتیکیتور را هم وارد کنید. این کد به‌صورت خودکار هر 1 دقیقه یک‌بار تغییر می‌کند.

در بخش “افزودن رمز عبور” شما می‌توانید پسورد اختصاصی برای حساب کاربری خود تعیین کنید. بخش دیگر “کد پین” است که با فعال‌کردن آن برای ورود به پنل کاربری باید یک کد عبور 4 رقمی را وارد کنید. برای فعال‌سازی قابلیت اثر انگشت در اپلیکیشن موبایل نیز باید گزینه “قفل دستگاه” را فعال کنید.

واریز و برداشت ریالی صرافی رمزینکس

امکان واریز و برداشت ریالی در صرافی رمزینکس وجود دارد. برای واریز ریالی از بالای صفحه داشبورد اختصاصی رمزینکس گزینه “واریز رمزارز” را انتخاب کنید. به‌این ترتیب وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر می‌شوید.

واریز ریالی صرافی رمزینکس

سقف واریز ریالی از طریق درگاه بانکی برابر با 25 میلیون تومان است. اگر قصد دارید که مبلغ بیش از این مقدار را به حساب کاربری خود واریز کنید، باید تب “واریز +25 میلیون تومان” را انتخاب کنید. به‌این ترتیب واریز شناسه‌دار از طریق تراکنش‌های پایا و ساتنا امکان‌پذیر می‌شود.

دقت داشته باشید که حداقل مقدار واریز ریالی به صرافی رمزینکس هم برابر با 100 هزار تومان است. کارمزد واریز ریالی به صرافی رمزینکس هم برابر با 0.02 درصد با حداقل 120 تومان و حداکثر 4000 تومان است.

برای برداشت ریالی در صرافی رمزینکس از صفحه داشبورد گزینه “برداشت” را انتخاب کنید. به این ترتیب با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه‌رو می‌شوید. ابتدا روی گزینه “افزودن کارت بانکی” بزنید و اطلاعات حساب بانکی به نام خود را ثبت کنید. سپس درخواست برداشت ریالی را کامل کنید.

برداشت ریالی در صرافی Ramzinex

کارمزد برداشت ریالی در صرافی رمزینکس به صورت ثابت برابر با 4500 تومان است. همچنین سقف برداشت ریالی در هر شبانه‌روز برای هر حساب کاربری نیز 500 میلیون تومان است. عملیات برداشت برای بانک‌های ملی، سامان، آینده، پارسیان، صادرات، اقتصاد نوین و پاسارگاد به‌صورت آنی و نهایتاََ ظرف یک‌ساعت انجام می‌شود. برای سایر بانک‌ها نیز عملیات برداشت حداکثر ظرف 2 سیکل پایا پردازش می‌شود.

انتقال دارایی در صرافی رمزینکس

امکان واریزوبرداشت رمزارزی در صرافی رمزینکس هم وجود دارد. برای واریز رمزارز بار دیگر وارد صفحه واریز شوید و این بار تب “واریز ارز دیجیتال” را انتخاب کنید. به‌این ترتیب با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد.

واریز ارز دیجیتال به صرافی رمزینکس

سپس کافی است که ارز دیجیتال و شبکه انتقال آن را انتخاب کنید. پس از آن گزینه “ساخت کیف پول” را بزنید. به‌این ترتیب آدرس ولت به نمایش در می‌آید و می‌توانید عملیات انتقال ارز دیجیتال را انجام دهید. برای برخی از ارزهای دیجیتال، آدرس تگ یا ممو در اختیار شما قرار می‌گیرد که علاوه‌بر نشانی ولت، باید آن را هم در کیف پول مبدأ درج کنید.

برای برداشت ارز دیجیتال باید حتماََ احراز دو عاملی گوگل اتنتیکیتور را فعال کنید و ضمناََ 24 ساعت از این کار گذشته باشد. گزینه برداشت در صفحه داشبورد اختصاصی خود را انتخاب کنید تا وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر شوید. سپس باید ارز دیجیتال، مقدار آن و شبکه انتقال را مشخص کنید تا عملیات برداشت نهایی شود.

صفحه برداشت ارز دیجیتال صرافی رمزینکس

کارمزد برداشت هر یک از ارزهای دیجیتال در این صرافی را می‌توانید در صفحه کارمزدها ببینید. حداقل مقدار برداشت هر ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس متفاوت است که می‌توانید در صفحه “سوالی دارید” موجود در سایت، مشاهده کنید. از طرفی دیگر حداکثر مقدار برداشت رمزارز در شبانه روز برابر با 500 میلیون تومان است. البته سقف برداشت ریالی و رمزارزی برای کاربران با سطوح VIP افزایش پیدا می‌کند که به شرح زیر است:

 • سطح 1 و 2: سقف برداشت 500 میلیون تومان
 • سطح 3 تا 5: سقف برداشت 1 میلیارد تومان
 • سطح VIP1:  سقف برداشت 5 میلیارد تومان
 • سطح VIP2: سقف برداشت 10 میلیارد تومان
 • سطح VIP3 و VIP4: سقف برداشت 50 میلیارد تومان

دقت داشته باشید که اعداد فوق برای مجموع برداشت ارز دیجیتال و ریالی در شبانه‌روز است.

گزارش مشکلات برداشت کاربران در صرافی رمزینکس

اگر به قسمت کامنت‌های این مطلب مراجعه کنید، تعداد قابلِ‌توجهی از پیام‌های کاربران را (مبنی بر تجربه نه‌چندان مناسب برداشت ریالی و رمزارزی در صرافی رمزینکس) مشاهده خواهید کرد. پیام‌های مبنی بر واریزوبرداشت با تأخیر زیاد و مجبورشدن کاربران برای تبدیل ارزهای دیجیتال به ریال برای برداشت از حساب، پرتکرار هستند. تأیید یا رد این موضوع بر عهده ایران بروکر نیست. با‌توجه‌به اهمیت موضوع واریزوبرداشت در یک صرافی ارز دیجیتال، لازم بود که این نکته را متذکر شویم.

آموزش خریدوفروش در صرافی رمزینکس

بیش از 200 ارز دیجیتال در این صرافی به‌صورت فروشگاهی (OTC) و همتابه‌همتا (P2P) قابل خریدوفروش هستند. برای معامله OTC ارز دیجیتال در صفحه داشبورد رمزینکس، گزینه “معامله آسان” را ذیل بخش معامله از منوی بالای صفحه انتخاب کنید.

صفحه معامله OTC در صرافی رمزینکس

ابتدا باید یکی از دو تب “خرید” یا “فروش” را انتخاب کنید. امکان خریدوفروش ارزهای دیجیتال با تومان و تتر در این بخش وجود دارد. شما می‌توانید مقدار ارز دیجیتال یا معادل ریالی برای خرید یا فروش را وارد و معامله را نهایی کنید. موجودی خرید یا فروش ارز دیجیتال از طریق کیف پول ریالی شما در رمزینکس پرداخت می‌شود. ناگفته نماند که معاملات این بخش بدون کارمزد است. درآمد صرافی از محل اختلاف قیمت خریدوفروش ارز‌های دیجیتال به‌دست می‌آید.

برای ترید ارز دیجیتال به‌صورت همتابه‌همتا (P2P) از منوی داشبورد صرافی، گزینه “معامله حرفه‌ای” ذیل منوی معامله در بالای صفحه را انتخاب کنید. به‌این ترتیب با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد.

صفحه معامله P2P در صرافی رمزینکس

در این بخش نیز تمام جفت ارزهای معاملاتی مبتنی بر تتر یا تومان هستند. شما باید در ابتدا جفت ارز مدنظر خود را از کادر جستجوی سمت راست صفحه معاملات انتخاب کنید. پنل ثبت سفارش در پایین نمودار قیمت قابل مشاهده است. امکان ثبت سفارش خریدوفروش به دو صورت محدود و بازار وجود دارد.

صفحه معامله محدود P2P در صرافی رمزینکس

راهنمای ربات معامله‌گر رمزینکس

صرافی رمزینکس، ربات معامله‌گر را نیز برای معاملات اسپات ارزهای دیجیتال در اختیار کاربران قرار داده است. برای ورود به این بخش از منوی داشبورد اختصاصی خود، گزینه “ربات‌های معامله‌گر” را انتخاب کنید. وقتی برای اولین‌بار وارد این بخش می‌شوید با پنجره بیانه ریسک روبه‌رو خواهید شد. در این بخش تعدادی سوال پیشِ‌روی شما قرار می‌گیرد که باید به آن‌ها پاسخ دهید. هدف از این سوالات، ارزیابی میزان آشنایی کاربران با ریسک استفاده از ربات معامله‌گر است.

بعد از پاسخ به این سوال، وارد بخش ربات معامله‌گر رمزینکس خواهید شد. در این صفحه روی گزینه “ساخت ربات معامله‌گر” کلیک کنید. در صفحه بعدی، نام ارز دیجیتال موردنظر خود را در کادر جستجو وارد کنید. اگر تب اتوماتیک را انتخاب کنید، مواردی مانند بازه قیمت، تعداد سفارش، میزان سود هر معامله و فاصله قیمت به‌صورت خودکار توسط خود صرافی تعیین می‌شود. اما در صورت انتخاب تب دستی باید همه اطلاعات یادشده را شخصاََ تکمیل کنید.

ربات معامله‌گر صرافی رمزینکس

این امکان وجود دارد که برای راه‌اندازی ربات معامله‌گر از ارز دیجیتال استفاده کنید که باید آن را فعال کنید. در ادامه باید مقدار سرمایه‌ای را که به ربات تخصیص می‌دهید، وارد کنید. به‌این ترتیب ربات را ایجاد کنید. مادامی که قیمت ارز دیجیتال در بازه تعیین‌شده قرار داشته باشد، ربات فعال است. همچنین می‌توانید وضعیت سودآوری ربات‌های معامله‌گر ایجادشده را در صفحه اصلی ربات‌های معامله‌گر رمزینکس مشاهده کنید.

رمزباکس چیست؟

در فهرست ارزهای تحت پشتیبانی صرافی رمزینکس، گزینه “رمزباکس” را هم مشاهده می‌کنید. باید توجه داشته باشید که رمزباکس، نام یک ارز دیجیتال نیست، بلکه یک سبد سرمایه‌گذاری متشکل از 10 ارز دیجیتال برتر از نظر مارکت کپ است که توسط صرافی رمزینکس با هدف کمک به سرمایه‌گذاری با ریسک کمتر ابداع شده است. در تصویر زیر می‌توانید نمودار درصد سهم هر یک از 10 ارز دیجیتال برتر در سبد رمزباکس را مشاهده کنید.

نمودار سهم ارزهای سبد رمزباکس در صرافی رمزینکس

کلام پایانی 

صرافی رمزینکس، امکان معامله بیش از 200 ارز دیجیتال را به‌صورت فروشگاهی (OTC) و همتابه‌همتا (P2P) فراهم کرده است. بیش از 6 سال از فعالیت رمزینکس سپری شده و با 2 میلیون کاربر یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال در ایران است. اگر تجربه کارکردن با این صرافی را دارید، نقدها و نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

انتخاب یک صرافی مناسب ایرانی در میان تعداد زیاد صرافی‌ها کار دشواری است. ایران بروکر تلاش کرده با بی‌طرفی کامل، اقدام به بررسی و معرفی صرافی‌ها و سایر نهادهای مالی کند. شما می‌توانید از قسمت بررسی صرافی‌ها به لیست تمامی صرافی‌های ارز دیجیتال دسترسی داشته باشید و اقدام به بررسی و مقایسه کنید.

پرسش‌های متداول

لینک ورود به وبسایت اصلی صرافی Ramzinex چیست؟

برای ورود به سایت اصلی Ramzinex می توانید از بخش ثبت نام در کادر سبز رنگ در همین صفحه استفاده کنید.

آیا احراز هویت در صرافی رمزینکس الزامی است؟

بله، برای خریدوفروش در صرافی رمزینکس باید احراز هویت را تکمیل کنید.

آیا صرافی رمزینکس اعتبار کافی دارد؟

صرافی رمزینکس با 2 میلیون کاربر یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های خریدوفروش ارز دیجیتال در ایران است.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (23نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
امیر خداداد ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
5 /5

کلاهبرداری رمزنیکس

عوامل رمزنیکس از اختلاس گرها هم بی وجدان و بی وجود هستن و به طور آشکار دستکاری و دزدی میکنن مثال ارز سیفمون قیمت در تمام صرافی ها پنچ برابر رمزنیکس هست تا قیمت رفت بالا نمودار رو حذف کردن تا راحت دستکاری و دزدی کنن وقتی علت رو میپرسی میگن ما در قیمت دخالتی نداریم اما به راحتی نمودار رو حذف میکنن و به آشنایان خود این اختیار رو میدن که قیمت رو دستکاری کنن مثل انکور پرتوکل یا تایتان و خیلی های دیگه

رضا ۲۰ اسفند ۱۴۰۲
5 /5

عالیه تنوع ارزیش

عالیه تنوع ارزیش

ناشناس ۰۹ دی ۱۴۰۲

صرافی خوبی بود الان.

پیمان ۲۳ آذر ۱۴۰۲

با اختلاف قیمت زیاد با جهانی دزدی میکند خصوصا در ارز های زیر ۱۰تومان مثلا سیف مون جهانی ۴تومان بود رمزینکس ۳تومان

محمدجواد گودرزی ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
پاسخ پیمان
4 /5

چطوری یعنی؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

ایمان ۰۲ آذر ۱۴۰۲

اصلا بدرد نمیخوره بهتره دنبال یه بروکر دیگه بگردین...منم سرمایمو خارج کردم

عزیزی ۲۴ آبان ۱۴۰۲

من تو این صرافی ۶۲۵ میلیون معامله انجام دادم اما سطح کارمزدی من آپدیت نشد و هنوز برای هر معامله باید بیشترین سطح کارمزد رو بپردازم در حالی که تو این سطح باید ۴۰٪ تخفیف کارمزد بگیرم
پشتیبانیش هم هر بار جواب سربالا میده

علی اکبر ۱۳ آبان ۱۴۰۲

من ترون ازتراست ولت برداشت زدم به رمزینکس واریزی نیومد قبلا دوسوته واریزمیشد

محمد ۲۸ مهر ۱۴۰۲

پشتیبانی افتضاحی داره دو روز پیش سیستم دچار مشکل شده بود کارت گیفت هر کسی دریافت کرده بود و فروخته بود برایش همون مقدار ارز اضافه فروش زده بودن و همون ارزها به تولید کننده و فرستنده ارز اضافه شده بود و در همین مورد از حساب کاربری من مبلغ ۱۴ میلیون تومان برداشتن و با قیمت خیلی بالاتر از بازار ارز خریدند و مبلغ حدود ۴ میلیون تومان هم منفی بر جا گذاشتن و اینگونه از من کلاهبرداری کردن و هرچی میگم گیفت کارت مشکل دارین قبول نمیکنن

ناشناس ۲۲ مهر ۱۴۰۲

متاسفانه من فروش داشتم و الان ده تومان کمتر واریز شده باید با کی صحبت کنم ؟

مهدی نظری ۲۲ مهر ۱۴۰۲
پاسخ ناشناس

اگر مدارکی دال بر این مورد دارید لطفا از طریق بخش گزارش تخلف صرافی برامون ارسال کنید.

حسین روکی ۱۳ مهر ۱۴۰۲

سلام من همین الانه 100هزارتومان شاذژ کردم و پرید هنوز اول کارم بود واقعا اعتماد نباید کرد

داود احمدی ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

از اواخر سال ۹۸ دارم با صرافی رمزینکس کار میکنم ، کاربران قدیمی شرایط خاص این صرافی رو خوب میدونند ،بهترین صرافی ایرانی رمزینکس هست سرعت واریز و برداشت بسیار بالا اکثر برداشت زیر یک دقیقه تایید نهایی میشوند، البته در گاهی موارد باگی که داره ارز ها توی شبکه می مونه و باید یک ساعت صبر کنی تا لغو کنند که بسیار کم این مشکل رخ میدهد ، با وجود بعضی از مشکلات جزئی که داره البته قابل اطمینان هست و در حال حاضر تیم پشتیبانی بسیار قوی داره که نصف شب هم باشه بلافاصله جواب میدهند

سویل ۱۷ مرداد ۱۴۰۲

از نظر امنیتی چطوره ایا مورد تایید فتا و قابل اعتماد هستش چون برای احراز هویت مدارک میخواد

داود احمدی ۱۱ مهر ۱۴۰۲
پاسخ سویل

بله با پلیس فتا هم همکاری دارند و در ضمن هیچ کدوم از صرافی ها هنوز به طور رسمی مجوز قانونی ندارند ولی تابع قوانین هستند و زیر نظر پلیس فتا فعالیت میکنند

امیر خداداد ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
5 /5

شما شاید از دوستان و آشنایان هستین در همه ای موارد دزدی و کلاهبرداری میکنن

پیروز ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

من یکی از کاربران جدید رمزینکس هستم و تجربه افتضاحی رو باهاشون شروع کردم و در حال حاضر ۷۲ ساعت هست که برداشت ارز رو به بهانه های مختلف انجام نمیدن و در جواب هم پاسخ مناسبی نمیدن فقط میگن صبور باشید تیم فنی در حال بررسی مشکل میباشد.و کلا هدفشون اینه که کاربر رو وادار به فروش ارز کنه اونم توی شرایطی که رو به بالاست با قیمت پایین بفروشی به خودشون حتی انتقال ارز به شبکه داخلی و صرافی های ایرانی رو هم انجام نمیدن .اصلا گول نخورید فریبتون ندن ،من یه نمونه ی زنده از تجربه با این به اصطلاح صرافی هستم.

متین ماجدی ۲۹ آذر ۱۴۰۱

بررسی که من از کارمزدای رمزینکس و نوبیتکس داشتم این بوده که اگر شما مبلغ معاملتون کمتر از 100 میلیونه کارمزد معاملات تو نوبیتکس کمتر میفته ولی اگر مبالغ سنگین تر میخواید خرید و فروش کنید کارمزد رمزینکس کمتر میشه
در کنار این ها خب امنیت حرف اول رو میزنه من با جفتشون کار کردم و تا به حال به مشکل نخوردم
اپ رمزینکس فقط یه مقدار زمان نوسانات گیر میکنه و رو مخ میره

ناشناس ۲۸ آذر ۱۴۰۱

من با اپ اختصاصی رمزینکس معامله میکنم. نسبت به باقی صرافی های ایرانی خیلی اپ تمیز و خوبی دارن. سرعت معاملات و برداشت ها هم خوب بوده از طرفی برای واریز رمزارزها به کیف پولشون زمان بیشتری نسبت به نوبیتکس و اکسیر سپری میشه ولی در مجموع من راضی بودم

محسن ۲۱ آذر ۱۴۰۱

افتضاح در زمانی که بازار رو به رشد میشه کلا هم سایت هم برنامه مبایلی برای یکی دو روز از دسترس خارج میشه بهونه همیشگیشونم به روز رسانی دقیقا همون روز همون ساعت

draco ۲۰ آذر ۱۴۰۱

حواستون باشه بی دلیل حسابتون رو میبنده و ریالتون رو منفی میکنه شدیدا استعداد اسکم داره، بهتره اسم سایتش رو بزاره رمزی باگ

سعید ۱۸ آذر ۱۴۰۱

سلام حسابم 0 شده . رمزینکس کامل به هم ریخته.احتمال *****

ali ۱۰ آبان ۱۴۰۱

افتضاح به معنای واقعی کلمه