Search
Close this search box.

قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال طلا | اونس جهانی | GOLD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

کانال VIP رایگان تحلیل و سیگنال طلا

برای درخواست عضویت رایگان در کانال سیگنال ویژه و اختصاصی ایران بروکر فرم مقابل را پر نمایید.

بهترین بروکرهای فارکس برای معامله انس (طلا)

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
amarkets png logo 2 1
امتیاز کارشناس:
4.4/5
تحلیل تکنیکال طلا

تحلیل تکنیکال طلا | پیش بینی روند قیمت XAUUSD

طلا توانست از نواحی تاریخی خود با قدرت و شتاب عبور کند و به قیمت بالاتر از ۲۱۰۰ دلار برسد؛ اما بلافاصله با همان قدرت و شتاب به زیر ۲۱۰۰ دلار برگشت. این برگشت پر قدرت نشانه‌ی خالی کردن سفارشات و استاپ معامله‌گران هست، حال با شکست ناحیه چرخش ۲۰۳۱ در تایم‌فریم ۴ ساعته و ۱ ساعته، احتمالا طلا وارد یک استراحت قیمتی خواهد شد.

تحلیل قیمت طلا

قیمت بعد از واکنش به ناحیه مقاومتی ۲۰۳۶ درون یک کنج قرار گرفت و فشرده شد؛ نکته‌ی قابل توجه این است که بعد از این فشردگی، نقدینگی زیادی بالای کنج قرار گرفت و امکان دارد قیمت در جهت جمع کردن نقدینگی (استاپ هانت) به بالا پرتاب شود و سپس رالی نزولی خود را آغاز کند؛ بنابراین باید برای این حرکت آماده بود و نواحی بالاتر از ۲۰۳۶ را زیر نظر گرفت.

در چارت زیر نواحی مقاومتی مهم مشخص شده است. اما مهم‌ترین ناحیه حدودا نواحی ۲۰۸۶ است زیرا در قسمت گران (Premium) بازار قرار دارد و به نسبت نواحی دیگر ارزش برد بالاتری دارد.

پیش بینی قیمت طلا

اونس طلا یا XAUUSD چیست؟

به طور سنتی، طلا معمولاً به عنوان یک پناهگاه امن در طول دوره‌های آشفتگی مالی در نظر گرفته می‌شود. هنگامی که هر نوع فاجعه‌ای در بازار رخ می‌دهد، احتمالاً شاهد افزایش قیمت طلا خواهید بود، زیرا به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن در نظر گرفته می‌شود. این تا حدی به دلیل این تصور است که یک کالا با ارزش ذاتی مانند طلا، ارزش خود را بهتر از سرمایه‌گذاری در بازار‌های کمتر امن مانند ارز یا سهام حفظ می‌کند. البته هر دوی آن‌ها می‌توانند بر اساس داده‌های منفی اقتصادی به شدت سقوط کنند.

از سوی دیگر، زمانی که اقتصاد جهانی از یک دوره ثبات اقتصادی نسبی برخوردار است، نوسانات قیمت طلا عمدتاً ناشی از استفاده صنعتی در تجهیزات پزشکی و فناوری، و همچنین تولید جواهرات است. البته طلا مانند مس و روی کاربرد صنعتی زیادی ندارد.

طلا همچنین به دلار قیمت‌گذاری می‌شود، بنابراین معمولاً در جهت مخالف دلار حرکت می‌کند. دلاری که تحت فشار است، تأثیر مثبتی بر تقاضای طلا خواهد داشت، و قیمت آن را افزایش می‌دهد. بنابراین معمولا طلا در مقابل دلار و با جفت ارز XAUUSD معامله می‌شود.

تجارت انس جهانی طلا در فارکس

از آنجایی که معامله گران فارکس به دنبال سرمایه‌گذاری‌های پایداری هستند که بتواند در برابر تورم، بی‌ثباتی بازار و سایر عوامل ژئوپلیتیکی محافظت شود، طلا بیش از هر گزینه دیگری مناسب است. معامله‌گران می‌توانند از انس طلا به‌ عنوان راهی برای محافظت در برابر سایر سرمایه‌گذاری‌ها استفاده کنند. همچنین طلا به‌ عنوان پناهگاه امنی است که در طول زمان ثبات خود را حفظ می‌کند و نسبت به اکثر ارز‌های دیگر در برابر نوسانات چشمگیر مقاوم‌تر است.
با وجود تورم بالای اقتصادی در سراسر جهان در سال‌های اخیر، قیمت اونس جهانی طلا نسبتا ضعیف باقی مانده است. این پدیده بسیاری را به تعجب واداشته که آیا این فلز گرانبها هنوز در برابر تورم مقاوم است یا خیر.
نماد تجاری XAUUSD یکی از جفت ارزهای طلا است که توسط کارگزاران فارکس ارائه می‌شود و استفاده از طلا را به عنوان بخشی از استراتژی معاملاتی فارکس آسان‌تر از همیشه می‌کند. ثبات قیمت طلای جهانی در طول زمان نیز آن را به یک دارایی مهم در دوره‌های تورمی تبدیل می‌کند.

به دنبال تاثیر همه‌گیری بیماری کرونا بر اقتصاد جهانی، دولت‌های خارجی و معامله‌گران فارکس باهوش، بیشتر پول خود را به طلا تبدیل کرده‌اند تا در مقابل ضرر‌های ناشی از تورم فعلی از آنها محافظت کند. شیوه‌های اقتصادی مانند چاپ بیشتر پول می‌تواند ارز‌های جهانی را تضعیف کند و ارزش آن‌ها را نسبت به دارایی‌های پایدار مانند طلا کاهش دهد.

ثبات طلا عمدتا به خاطر حجم نسبتا ثابت جهانی آن است که نمی‌توان آن را به‌طور چشمگیری افزایش داد، اما در مقابل دولت‌ها می‌توانند پول کاغذی بیشتری را چاپ کنند.

خرید اونس جهانی طلا در فارکس یا به صورت سنتی؟!

از آنجایی که تجارت طلا در شرایط اقتصادی متزلزل حجم بیشتری پیدا می‌کند، در میان معامله‌گرانی که می‌خواهند خود را در برابر نوسانات بازار یا تورم محافظت کنند، محبوب است. این بدان معناست که معامله گران طلا تمایل دارند روی روندهای بلندمدت بازار تمرکز کنند. در همین حال، فارکس شرایطی را برای تحلیل اونس طلا و معامله آن در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر فراهم می‌کند.

معامله گران فارکس معمولا بر قیمت جهانی انس طلا در کوتاه مدت متمرکز هستند. آنها می‌توانند بدون نیاز به روش‌های سنتی خرید و فروش طلا، از نوسانات قیمتی آن در فارکس کسب سود کنند.

تحلیل تکنیکال طلا به همراه قیمت انس جهانی طلا

از مزایای معامله طلا در فارکس، دسترسی به قیمت لحظه ای انس طلا در آن است. با ابزارهایی که معامله در فارکس در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد، تحلیل اونس جهانی بسیار آسان است و می‌توانید با نمودار تکنیکال طلا به خرید و فروش آن بپردازید.

همچنین صفحه‌ای که در آن هستید می‌تواند به شما در تحلیل انس طلا کمک کند. علاوه بر امکان مشاهده نمودار انس جهانی طلا، شما می‌توانید قدرت خریداران و فروشندگان آن را مشاهده کرده و ببینید که بازار در دست کدام گروه است. این موضوع می‌تواند در تحلیل تکنیکال طلا شما مفید باشد تا بتوانید بهترین تصمیم معاملاتی را بگیرید.

چه عواملی باعث تغییر قیمت انس جهانی طلا می شود؟

با اینکه همیشه طلا به عنوان یک سرمایه امن شناخته شده است، با این حال برخی عوامل می‌تواند بر قیمت اونس جهانی طلا تاثیر بگذارد. فعالیت‌های تجاری کشورها، تورم اقتصادی و عرضه و تقاضا عوامل اصلی هستند که می‌توانند بر قیمت طلا تاثیر بگذارند. علاوه بر این، زمانی که طلا بیش از حد استخراج می‌شود و از تقاضای فعلی پیشی می‌گیرد، می‌تواند باعث کاهش قیمت طلا آن شود.

خریداران و فروشندگان طلا نیز می‌توانند منجر به نوسانات کوتاه مدت در قیمت طلا شوند. علاوه بر این موارد، دلایل دیگری ممکن است به طور مقطعی بر قیمت اونس تاثیر بگذارند. از جمله این موارد می‌توان به تنش‌های سیاسی بین کشورهای دارای ذخایر طلا، جنگ، بلایای طبیعی و… اشاره نمود.

نکاتی برای معامله و تحلیل طلا فارکس!

تحلیل طلا فارکس و استفاده از نمودار طلا در آن مانند دیگر جفت‌ارزها است. شما باید دانش تحلیل تکنیکال را بلد باشید تا بتوانید بهترین بازده‌ای را داشته باشید. اگر مشتاق استفاده بهتر از طلا و سرمایه گذاری در آن هستید، در اینجا به 9 نکته تجاری اشاره خواهیم کرد که باید به خاطر داشته باشید.

۱. چارت طلا در سشن معاملاتی نیویورک بیشترین حرکت را دارد!

طلا یک بازار تقریبا ۲۴ ساعته است، اما اوج نقدینگی آن معمولا در ساعات معاملات نیویورک مشاهده می‌شود. اینکه آیا باید معاملات را در طول یا بعد از ساعات معاملات نیویورک انجام دهید به اهداف و سبک معاملاتی شما بستگی دارد.

معاملات در زمان اوج فعالیت، نقدینگی بالاتر و نوسانات پایینی را ارائه می‌کنند، که در نتیجه معاملات امن‌تری را برای ما رقم خواهند زد. با این حال، معاملات خارج از این ساعت هم می‌تواند نوسانات مورد نیاز برای اجرای استراتژی‌های اسکالپینگ را فراهم کند. در عین حال، این نوسانات اضافی ریسک نسبی هر معامله را افزایش می‌دهد. می‌توانید از طریق صفحه ابزارهای معاملاتی، اندیکاتورهای مخصوص نمایش سشن‌های معاملاتی را برای متاتریدر دانلود کنید.

۲. نمودار قیمت جهانی طلا به سقف و کف قبلی قیمت واکنش نشان می‌دهد!

از آنجایی که XAUUSD تمایل به معامله در یک محدوده قیمتی دارد، یکی از ساده‌ترین استراتژی معامله طلا، شناسایی فرصت‌های خرید یا فروش در سطوح بالا و پایین قبلی برای ورود به معامله است. به عنوان مثال، معامله‌گران می‌توانند زمانی که قیمت طلا در حال افزایش است، موقعیت خریدی را باز کنند و بالاترین قیمت قبلی را به عنوان قیمت خروج از معامله و فروش خود هدف قرار دهند یا برعکس.

طلا دارایی نسبتا پایداری است که همین امر باعث می‌شود در طول زمان قیمت آن به حداکثر و حداقل قیمت‌های قبلی واکنش نشان دهد. با این حال، این یک استراتژی خوب برای معاملات بلند مدت است و شاید برای ترید روزانه مناسب نباشد، زیرا ممکن است برای رسیدن به اهداف خود زمان ببرد.

با این حال، این یک استراتژی نسبتا کم خطر برای تحلیل انس است که برای ایجاد سود از تغییرات قابل اعتماد قیمت XAUUSD طراحی شده است. این یک پیشنهاد تجاری نیست و شما در نهایت باید با توجه به استراتژی معاملاتی خود ترید کنید.

۳. هنگام معامله طلا، پیامد‌های ژئوپلیتیکی روی ارز‌های دیگر را در نظر بگیرید!

هنگامی که عدم اطمینان سیاسی یا اقتصادی نگرانی‌هایی را در مورد قیمت ارز ایجاد می‌کند، طلا می‌تواند یک پناهگاه امن با ثبات باشد که از دارایی‌های نقدی شما محافظت می‌کند.

طلا به شدت با دلار آمریکا و همچنین سایر ارز‌های باثبات مانند ین ژاپن مرتبط است و باز کردن یک معامله XAUUSD می‌تواند وسیله‌ای مطمئن برای محافظت از دارایی‌های شما در برابر موقعیت‌های غیرقابل پیش‌بینی تأثیرگذار بر سایر بازار‌های فارکس باشد.

۴. از الگو مثلث متقارن برای تحلیل چارت طلا فارکس استفاده کنید!

مثلث متقارن یک الگوی نمودار ساده می‌باشد که نشان دهنده تثبیت قیمت در یک مثلث است که ممکن است منجر به شکست قیمت از یک سمت آن شود. مثلث‌های متقارن دارای همگرایی دو خط روند هستند که در یک شیب مشابه اما در جهت مخالف پیش ‌می‌روند. با پیشرفت نمودار در مثلت، حرکت قیمت فشرده و تنگ‌تر می‌شود و فرصت معاملاتی بالقوه‌ای را در زمان شکست  مثلث ایجاد می‌کند.

تحلیل طلا
الگوی مثلث متقارن

اکثر معامله گران از الگوی مثلث متقارن همراه با سایر اندیکاتورها مانند حجم نقدینگی یا RSI استفاده می‌کنند. هنگامی که سایر شاخص‌ها حاکی از شکست احتمالی قیمت هستند، مثلث متقارن می‌تواند تایید بیشتری را به معامله شما بدهد و درصد موفقیت در معاملات GOLD را افزایش دهد.

5. پیگیری اخبار مربوط به تقاضای صنعتی و تجاری نمودار انس طلا!

افزایش تقاضای بازار برای طلا به دلیل عرضه ثابت جهانی این ماده می‌تواند بر قیمت‌ها آن تاثیر بگذارد. تقاضا می‌تواند به اشکال مختلف باشد. برخی از صنایع ممکن است به دلیل استفاده از این ماده در محصولات خود، خرید طلای خود را افزایش دهند. برای مثال، هر دو صنعت پزشکی و فناوری، از طلا در محصولات و محلول‌های خاصی استفاده می‌کنند.

تقاضای مصرف‌کننده برای جواهرات طلا نیز می‌تواند بر قیمت‌ها تاثیر بگذارد. تقاضای جهانی را در بازار‌های خارجی در نظر بگیرید و نمودار قیمت طلا جهانی را رصد کنید.

۶. خرید طلا توسط بانک های مرکزی را رصد کنید!

زمانی که بانک‌های مرکزی نوسان ارز‌های خاصی را پیش‌بینی می‌کنند، تمایل دارند طلا را به عنوان پوشش محافظتی خریداری کنند. به عنوان مثال، اخیرا چین و روسیه به دلیل انجام سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه در طلا خبرساز شدند که نشان دهنده نگرانی آن‌ها در مورد قیمت آتی دلار آمریکا و یورو در میان سایر ارز‌های اصلی جهانی است.

هنگامی که بانک‌های مرکزی شروع به خرید طلا در مقادیر زیاد می‌کنند، دو چیز را به معامله‌گران فارکس می‌گوید. اول، دولت‌ها بر اساس این باور عمل می‌کنند که ارزش ارز‌های اصلی ممکن است کاهش یابد، که در نتیجه قیمت انس طلا بالا می‎رود! این می‌تواند معامله‌گران را تشویق کند تا درصد بیشتری از سرمایه‌گذاری‌های خود را به سمت دارایی‌هایی با نوسان کمتر منتقل کنند.

دوم، افزایش خرید بانک مرکزی معمولا باعث افزایش قیمت طلا می‌شود (حداقل در کوتاه مدت). اگر روند صعودی قیمت طلا شروع شود، می‌تواند فرصتی برای کسب سود سریع باشد.

۷. نرخ بهره را برای تحلیل قیمت اونس طلا پیگیری کنید!

طلا همبستگی زیادی با نرخ‌های بهره واقعی دارد، به طوری که با کاهش نرخ بهره، قیمت Gold افزایش می‌یابد و با افزایش نرخ بهره، قیمت طلا کاهش می‌یابد.

از نظر تاریخی، زمانی که نرخ بهره واقعی به زیر 1 درصد می‌رسد، قیمت طلا افزایش می‌یابد. با مشاهده این نرخ بهره که در طول زمان تغییر می‌کند، می‌توانید یک فرصت خرید قوی را شناسایی کنید (به خصوص اگر به دنبال فرصت‌های معاملاتی بلندمدت هستید).

در مقابل، نرخ بهره واقعی بالای 2 درصد احتمالا قیمت انس را کاهش می‌دهد. اگر نرخ بهره واقعی به این آستانه برسد، بسیاری از کارشناسان فروش XAUUSD را توصیه می‌کنند.

۸. از کراس اوور‌های میانگین متحرک در نمودار آنلاین طلا فارکس استفاده کنید!

از آنجایی که قیمت طلا تمایل به نوسان در یک سمت را دارد، باعث می‌شود نوسانات کاذب میانگین‌های متحرک در نمودار‌های فارکس از بین برود. بسیاری از معامله گران هر زمان که میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلند مدت عبور کند، خرید می‌کنند. به عنوان مثال، اگر میانگین متحرک 20 روزه از نقطه قیمت میانگین متحرک 50 روزه عبور کند، نشان دهنده فرصت خرید برای معامله گران بلند مدت خواهد بود.

به عنوان مثال، در نمودار XAU زیر، میانگین متحرک 50 روزه بالاتر از میانگین متحرک 100 روزه در اوایل‌ آوریل 2020 حرکت می‌کند (زمانی که همه‌گیری کرونا شروع به وارد کردن آسیب‌های قابل توجهی به اقتصاد‌های سراسر جهان کرد). همانطور که میبینید این کراس مووینگ اوریج افزایش قابل توجهی در ارزش طلا طی چند ماه آینده را پیش‌بینی کرد:

تحلیل Gold

عکس این موضوع نیز صادق است: اگر میانگین متحرک کوتاه مدت به زیر میانگین متحرک بلندمدت نزول کند، معامله گرانی که از این استراتژی استفاده می‌کنند احتمالا وارد فروش می‌شوند.

هیچ مدرک ثابت شده و علمی در مورد اینکه از کدام میانگین‌های متحرک برای انجام این استراتژی استفاده کنید وجود ندارد، اما خوب است که فاصله زیادی بین این دو وجود داشته باشد. به عنوان مثال، میانگین متحرک 10 و 20 روزه آنقدر متمایز نیست که بتواند سیگنال معتبری را در این سناریو ارائه دهد. با این حال، میانگین متحرک 10 و 60 روزه یک پارامتر محبوب برای تحلیل طلا انلاین در بین تریدرها است.

توجه داشته باشید که استفاده از مووینگ اوریج‌ها برای تحلیل انس لحظه ای زیاد مناسب نیستند و بیشتر برای معاملات بلند مدت کاربرد دارند.

۹. به آمار استخراج و تولید طلا برای تحلیل نرخ اونس طلا توجه کنید!

در چند سال گذشته، استخراج طلا تغییر چشمگیری نداشته است. این لزوما به راکد بودن تقاضا برای طلا مربوط نیست. اگرچه طلا تقاضای زیادی دارد و تولید کلی استخراج معادن طی دهه گذشته افزایش یافته است، اما تلاش‌های امروزی برای استخراج طلا به دلیل چالش‌های دسترسی به ذخایر طلای زیرزمینی با هزینه‌های بالاتری روبرو هستند.

در دسترس‌ترین ذخایر طلا (حداقل آن‌هایی که در حال حاضر شناخته شده‌اند) قبلا استخراج شده و در عرضه جهانی قرار گرفته‌اند. استخراج ذخایر طلای باقی‌مانده بسیار گران‌تر است و پتانسیل کسب سود را برای شرکت‌های اسخراج کننده کاهش می‌دهد.

تولید پایدار طلا می‌تواند تقاضای جهانی را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به افزایش قیمت لحظه ای اونس طلا شود، به‌ویژه اگر بانک‌های مرکزی و سایر خریداران معمولی طلا به دنبال این دارایی ارزشمند باشند.

اگر چه نرخ انس طلا تحت تاثیر عوامل متفاوتی نسبت به ارز‌های رایج فارکس است، بسیاری از قوانین ارزیابی ارز‌های فارکس نیز برای قیمت طلا هم استفاده می‌شود.

معامله‌گران فارکس باید XAU/USD را به‌عنوان یک پناهگاه مطمئن برای فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خود و همچنین منبع سود بالقوه‌ای در نظر بگیرند. در صورتی که بتوانند حرکت قیمت طلا را تجزیه و تحلیل کنند و یک استراتژی معاملاتی برای استفاده از این فرصت ایجاد کنند، این نماد معاملاتی می‌تواند سودهای زیادی را به همراه داشته باشد.

نمودار طلای جهانی زنده در ایران بروکر!

اونس طلا امروز به یکی از محبوبترین نمادهای معاملاتی در فارکس تبدیل شده است! شما در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه ای طلا را مشاهده کنید و از آن در معاملات خود بهره ببرید. در کنار نمودار طلای جهانی، ما اندیکاتور قدرت خریداران و فروشندگان را در دسترس شما قرار داده‌ایم. اطلاعات این اندیکاتور از 30 اندیکاتو مجزا استخراج می‌شود و در نهایت میانگینی را محاسبه کرده و ارائه می‌کند.

این اندیکاتور به شما نشان می‌دهدکه در هر تایم فریم، بازار تمایل حرکت به کدام جهت را دارد. در واقع با دانستن اینکه قدرت خریداران بیشتر است یا فروشندگان، می‌توانید تصمیم بگیرید که باید در کدام جهت بازار تحلیل انجام دهید.

نمودار لحظه ای طلا در کنار اندیکاتور آن می‌تواند یک ابزار آسان برای تحلیل به شما ارائه دهد.

بهترین سایت تحلیل بازار طلا (XAUUSD)

وبسایت ایران بروکر با در اختیار قرار دادن ابزارهای معاملاتی مختلف و همچنین تحلیل روزانه نمودار انس جهانی طلا، می‌تواند شما را در پیدا کردن ایده‌های معاملاتی مناسب یاری دهد. همچنین ما به صورت روزانه مهمترین اخبار مرتبط با طلا را در وبسایت منتشر می‌کنیم که به شدت می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی  و تحلیل اونس طلا لحظه ای، مفید باشد.

در صورتی که برای استفاده از چارت رایگان طلا سوالی داشتید، می‌توانید از بخش پشتیبانی سایت بپرسید. تحلیل اونس طلا فارکس امروز بسیار آسانتر از قبل است و این را مدیون ابزارهای معاملاتی نوین هستیم.

انتخاب یک بروکر مناسب برای تحلیل طلای جهانی و ترید بر روی آن نیز بسیار مهم است. بروکر با کمترین اسپرد طلا و کمیسیون کم می‌تواند در مقدار سود و ضرر نهایی شما تاثیرگذار باشد. از طریق صفحه انتخاب بروکر فارکس، می‌توانید جزئیات کارگزاران مختلف را بررسی کنید. بروکرهای فارکس امکان معامله انس طلا لحظه ای را برای تریدرها به بهترین شکل فراهم کرده‌اند.

معامله XAUUSD در آلپاری

بسیاری از بروکرهای فارکس امکان معامله XAUUSD را برای کاربران فراهم می‌کنند. در این مطلب قصد داریم به آموزش معامله XAUUSD در بروکر آلپاری بپردازیم. در ادامه نحوه جستجو و دسترسی به چارت معاملاتی XAUUSD در بروکر آلپاری را باهم مرور می‌کنیم.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید امکان معامله XAUUSD در بخش Metals در دسترس است و با کلیک کردن روز گزینه Show می‌توانید این نماد را به حساب آلپاری خود اضافه کنید و شروع به خرید و فروش جفت ارز طلا دلار کنید.

آموزش معامله XAUUSD در آلپاری

بهترین بروکر برای معامله XAUUSD

همانطور که گفته شد بسیاری از بروکرها جفت ارز XAUUSD را برای معامله در اختیار کاربران قرار می‌دهند و در واقع یکی از اصلی‌ترین نمادهای معاملاتی محسوب می‌شود. در ادامه چند مورد از بهترین بروکرها برای معامله جفت ارز XAUUSD را مشاهده می‌کنید:

آلپاری

فارکس چیف

ارانته

آمارکتس

فیبوگروپ

 

پرسش‌های متداول

هر اونس طلا در معیار جهانی معادل ۳۱٫۱۰۳۴۷۶۸ گرم است.

قیمت اونس طلا در تاریخ ۳ آگوست ۲۰۲۰ به بیشترین میزان خود در طول تاریخ رسید که در آن زمان هر اونس طلا معادل ۲۰۷۵ دلار معامله می‌شد.

عوامل زیادی می‌تواند بر قیمت طلا موثر باشند اما مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا عبارت‌اند از:

  • عرضه و تقاضا
  • ثبات اقتصادی و سیاسی
  • نرخ تورم
  • نرخ بهره
  • قدرت دلار آمریکا

.طلا در طول تاریخ به عنوان محافظ در برابر تورم استفاده می‌شده است، زیرا ارزش آن با افزایش تورم افزایش می‌یابد

نرخ بهره پایین‌تر می‌تواند تقاضا برای طلا را به عنوان جایگزینی برای سرمایه‌گذاری‌های دیگر افزایش دهد، درحالی که نرخ بهره‌های بالاتر می‌تواند تقاضا برای این فلز را کاهش دهد.

سیاست‌های بانک مرکزی، مانند تسهیل کمی، می‌تواند بر قیمت طلا از طریق تأثیر آن بر انتظارات تورمی و ارزش ارز تأثیر بگذارد.

حجم بالای معاملات می‌تواند نشان‌دهنده افزایش فشار خرید یا فروش باشد که می‌تواند بر قیمت طلا تاثیر بگذارد.

تجزیه و تحلیل تکنیکال می‌تواند ابزار مفیدی برای پیش‌بینی قیمت آتی طلا باشد، اما همیشه قابل اعتماد نیست و باید در ترکیب با سایر اشکال تحلیل استفاده شود.

قیمت لحظه‌ای طلا به قیمت فعلی آن در بازار برای تحویل فوری این فلز اشاره دارد، درحالی که قیمت آتی نشان‌دهنده انتظارات بازار از میزان قیمت در تاریخ آینده است.

طلا به دلیل توانایی در حفظ ارزش خود در زمان وقوع بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی و همچنین محافظت در برابر تورم به عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود.

در ابتدای همین صفحه می‌توانید تحلیل قیمت XAUUSD را مشاهده کنید.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

33 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بهروز

هر انس طلای جهانی ۲۸ گرمه؟ چقدر اطلاعات غلط توی این صفحه وجود داره

کارشناس ایران بروکر

با سلام. 28 گرم مقدار هر اونس معمولی است که به اشتباه به جای اونس طلا نوشته شده. اصلاح شد. با تشکر از شما

جعفری

با سلام و خدا قوت متاسفانه تحلیل هایتان مال چند ماه قبل است شاید تحلیل گراهایتان در خواب تابستانی فرو رفتند.

کارشناس ایران بروکر

با سلام. تحلیل های وبسایت ایران بروکر در ابتدای هر هفته و قبل از باز شدن مارکت منتشر میشوند. با تشکر

امیر

سلام‌ بنظرتون امروز یا فردا میتونه ۱۹۵۰ را ببینه؟

مسعود کلهر

سلام
تحلیل‌های طلا در وبسایت بصورت هفتگی بروز شده و شما می‌توانید در قسمت ابتدایی همین صفحه آخرین تحلیل طلا را مشاهده کنید.

سجاد

سلام اونس میتونه ۱۹۹۰ ببینه امروز

احمد

چرا تحلیلاتون اکثرا کلی و غلط هست؟

مسعود کلهر

تحلیل‌های ما صرفا برای تایید تحلیل و بررسی معامله‌گران در وبسایت منتشر می‌شوند و هیچ‌گونه سیگنال معاملاتی در آنها به کاربران ارائه نمی‌شود.
ما چارت را بر اساس یک سری ابزارهای معاملاتی مرسوم مانند رسم کانال، فیبوناچی و دیگر ابزارهای تحلیل تکنیکال تحلیل می‌کنیم که اگر شما دنبال کننده تحلیل‌های ما باشید، بسیاری از تحلیل‌ها در بسیاری از نمادها به هدف خود می‌رسند اما ممکن است در مواردی بازار با تحلیل‌های ما پیش نرود.
از آنجایی که ما هیچ‌گونه سیگنالی به کاربران انتقال نمی‌دهیم، فقط بازار را در دو سناریوی صعودی و نزولی تحلیل می‌کنیم و بهترین مناطق تارگت قیمت را با توجه به این ابزارها تحلیل و بررسی می‌کنیم.
هرگونه مسئولیت انجام معاملات با کاربران بوده و تحلیل‌های ارائه شده صرفا یک تحلیل توسط تیم تحلیل‌گر وبسایت می‌باشد و هیچ سیگنالی را به معامله‌گران ارائه نمی‌دهد.

سعید

سلام وقت بخیر

طلا سعودی میشه؟ تا چقدر و تا کی ؟

مسعود کلهر

سلام وقت بخیر
شما می‌توانید از بخش ابتدایی همین صفحه، آخرین تحلیل طلا را بصورت کامل مشاهده کنید.

Csanaz

طلا سعودی نمیشه بیسواد

ولی صعودی میشه اونم شدید دیگه دلار در حال سقوطه تا چقدرش برو تا بینهایت
حداقل ۱۰۰ هزار دلار ۱ میلیون هم میرسه تا سالیان های بعد

رضا

سلام به نظرتون انس میتونه امروز یا فردا ۱۹۹۰را ببینه ؟

امیر

سلام به نظرتون میتونه ۱۸۹۷را ببینه

ناشناس

و اینم از 1897 انس

یاسین

سلام به نظرتون انس به بالا میاد؟

مسعود کلهر

سلام
به نظر میرسه باتوجه به قرار گیری قیمت در کانال صعودی در تایم فریم روزانه، انس بعد از یک اصلاح رو به پایین به روند صعودی خودش ادامه میده.
البته این تحلیل صرفا شخصیه و هیچ پیشنهاد خرید یا فروشی به شما ارائه نمیده.

ناشناس

بنظرتون امروز طلارو بفروشم؟

مسعود کلهر

قیمت طلا امروز به دلیل کاهش شاخص دلار، صعود بسیار زیادی داشته اما به نظر میرسه قیمت طلا بعد از کمی بالارفتن، روند نزولی خودش رو ادامه بده
در هر حال تصمیم انجام معامله و خرید یا فروش با شماست.

علیرضا

سلام و وقت بخیر. این روند کاهشی تا چه زمانی ادامه دارد؟

مسعود کلهر

سلام
وقت شما هم بخیر باشه
نوروزتون شادباش
اگر منظورتون روند کاهشی شاخص دلار هست، روند نزولی این شاخص به نظر می‌رسه تقریبا تا محدوده ۹۶-۹۷ ادامه داشته باشه البته در این روند نزولی، محدوده‌های مقاومتی زیادی وجود داره که می‌تونه موجب بازگشت روند بشه.
این تحلیل صرفا شخصی بوده و هیچ پیشنهاد خرید و فروشی ارائه نمی‌کنه

علیرضا

ممنونم. در مورد نرخ طلا در ایران چطور؟

مسعود کلهر

خواهش می‌کنم
دوست عزیز نرخ طلا در ایران به عوامل دیگری مانند نرخ دلار بستگی دارد

Amiri

سلام
آیا نماد نقره با طلا همبستگی دارن؟
چون من توی چارت داشتم نگاه میکردم میدیدم که هر حرکتی که طلا انجام میده چند دقیقه بعد نقره هم همون حرکت رو توی چارت انجام میده
آیا پیپ های طلا و نقره باهم یا با بقیه ی جفت ارز ها متفاوت هستن؟

عامل

آیا این درسته که تحلیل چارت طلا از بقیه ی نماد ها یکم سخت تره
بعضی از اوقات توی گروه های تلگرامی میبینم که خیلی ها از طلا مینالن و میگن تحلیل این شاخص خیلی سخت تر از شاخص های دیگه فارکسه

کارشناس ایران بروکر

با سلام. این موضوع میتواند برای هر تریدر متفاوت باشد. طلا به دلیل حجم بالای معاملات دارای حرکت منظم است که امکان تحلیل تکنیکال را آسانتر می‌کند، از آن طرف اخبار به شدت باعث بروز نوسان در این نماد میشود! پس نمیتوان با قطعیت گفت که آسانتر است یا سختتر! دلیل اینکه بسیاری از معامله گران از طلا متضرر میشوند این است که کانترکت سایز طلا با جفت ارزها متفاوت است و اگر مدیریت ریسک و سرمایه را لحاظ نکنید ممکن است ضرر بیشتری به شما وارد شود.

الهام نصر

سلام عذر میخوام ساعت باز شدن انس امروز چه ساعتیه؟

کارشناس ایران بروکر

با سلام. ساعت باز شدن بروکر خود را از پشتیبانی آن سوال بفرمایید. با این حال امروز اکثر بانک ها تعطیل هستند
https://iranbroker.net/economic-calendar

کامران

توی فاندامنتال طلا فقط اخباری که برای دلار منتشر میشه روی قیمتش تاثیر داره؟
و اینکه همبستگی طلا با چه ارزهایی هست؟ چون من در زمان معاملاتم دیدم که طلا خیلی روی قیمت نقره تاثیر داره ولی نمیدونم چه ارز هایی با طلا همبستگی دارن و چه حرکاتی در بازار روی قیمت انس طلا تاثیرگذارن؟

کارشناس ایران بروکر

با سلام. بیشترین همبستگی را با دلار دارد اما با ارز کشورهایی که معادن بزرگ طلا دارند هم همبستگی دارد مانند استرالیا

ناشناس

چارت طلا با AUDUSD یکی است

کوروش

آقا خواستم یه تشکر ویژه ازتون بکنم. این مطلبی که زیر چارت نوشتید در مورد طلا خیلی دنبالش میگشتم
در مورد فاندامنتال تحلیل طلا هم مطلب بیشتر بزارید
مرسی مرسی

کارشناس ایران بروکر

با سلام. خوشحالیم که موردپسند واقع شد. شما میتوانید از طریق لینک زیر آخرین اخبار روزانه مربوط به فارکس را دنبال کنید.
https://iranbroker.net/news