کارگزاری بورس اقتصاد بیدار
4 ( 3 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری اقتصاد بیدار | Eghtesad Bidar

نقد و بررسی کارگزاری بورس اقتصاد بیدار | آیا کارگزاری اقتصاد بیدار معتبر است؟

شرکت کارگزاری اقتصاد بیدار یک کارگزار رتبه الف است که از اوایل دهه ۸۰ پا به عرصه بازار سرمایه گذاشت و تاکنون با دو صندوق درآمد ثابت (سپر و سپرده)، یک صندوق سهامی (ارزش) و سبدگردانی اختصاصی توانسته بیش از ۹ همت دارایی تحت مدیریت جذب کند. این کارگزار علاوه بر سامانه اکسیر رایان هم افزا، یک سامانه معاملاتی اختصاصی با نام تی‌اس‌ای تریدر، یک سامانه تحلیلی با نام بیدار تریدر و یک باشگاه مشتریان با نام بیدار کلاب را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.
تاریخ تأسیس :۱۳۸۸/۰۳/۰۴
سامانه معاملات :تی اس ای تریدر
سهام معاملات :1.24 درصد
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
بروکر Moneta Markets
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی کارگزاری اقتصاد بیدار

یکی از اولین نیازهای هر معامله‌گر ایرانی برای ورود به بازار معامله سهام داخلی، ثبت نام در یک کارگزاری است.

در مطلب امروز به بررسی کامل کارگزاری اقتصاد بیدار که یکی از کارگزاری‌های قدیمی داخلی است خواهیم پرداخت.

اقتصاد بیدار

بررسی اعتبار کارگزاری اقتصاد بیدار

اعتبار یک پلتفرم معاملاتی همواره یکی از مهم ترین موضوعات در بررسی واسطه‌های مالی بوده است. در حال حاضر تعداد زیادی کارگزاری، بروکر و صرافی در حال فعالیت هستند که واسطه کاربران هستند اما آیا همه این پلتفرم‌ها معتبر هستند و توانایی محافظت از سرمایه کاربران در شرایط نوسانی بازار را دارند؟

about egtesadbidar

کارگزاری بورسی اقتصاد بیدار از سال 1383 و پس از دریافت تمامی مجوزهای لازم از مراجع قانونی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون در حال ارائه فعالیت به مشتریان و کاربران خود است. این پلتفرم در سال چهارم فعالیت خود موفق به دریافت رتبه الف از سازمان بورس و اوراق بهادار ایران شد.

این کارگزاری در جدیدترین رتبه بندی سازمان بورس هم موفق به دریافت رتبه الف در تمامی خدمات خود از جمله بورس کالا شده است.

ثبت نام آنلاین در کارگزاری اقتصاد بیدار

پس از گسترش تکنولوژی و فراهم شدن خدمات اینترنتی برای شهروندان، امروزه بیشتر کاربران تمایل به انجام کارهای خود به صورت غیر حضوری هستند. بسیاری از بانک‌ها و سازمان‌ها در حال حاضر خدمات خود را به صورت غیر حضوری به مشتریان خود ارائه می‌دهند تا رضایت حداکثری آن‌ها را جلب کرده و نیازی به حضور فیزیکی آنان نباشد.

کارگزاری بورسی اقتصاد بیدار امکان ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری را برای کاربران جدید فراهم کرده تا افراد بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی خود تمام مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهند و با عضویت در این کارگزاری به انجام معاملات خود در بازار سهام، کالا و… بپردازند.

شعب اقتصاد بیدار در سراسر کشور

بسیاری از افراد تمایلی به طی کردن مراحل ثبت نام و احراز هویت به صورت غیر حضوری را ندارند. در چنین شرایطی بحث تعداد شعب یک کارگزاری و امکان ثبت نام و ارائه خدمات به صورت حضوری به میان می‌آید. کارگزاری اقتصاد بیدار امکان انجام مراحل ثبت نام و احراز هویت را برای مشتریان جدید خود فراهم کرده است.

اقتصاد بیدار دارای بیش از 57 شعبه مختلف در سراسر کشور است. این عدد با توجه به تعداد استان‌های کشور میزان مناسبی است و می‌‌تواند نیاز افراد در هر نقطه ای از کشور برای ثبت نام و مراجعه حضوری را برآورده کند.

لیست شعب کارگزاری بورس اقتصاد بیدار را در این قسمت مشاهده کنید.

امکانات و خدمات کارگزاری اقتصاد بیدار

یکی از مواردی که در پلتفرم‌های ارائه دهنده خدمات خرید و فروش سهام برای کاربران اهمیت زیادی دارد و همچنین در جذب کاربران جدید نقش مهمی ایفا می‌ند، خدمات پلتفرم مورد نظر است. بدیهی است که کاربرانن تمایل به فعالیت در کارگزاری‌هایی دارند که نسبت به رقبا خدمات متنوع‌تر و بهتری را ارائه می‌دهند.

کارگزاری اقتصاد بیدار امکان معامله انواع اوراق بهادار و سهام را به صورت آنلاین را برای کاربران خود فراهم کرده و مشتریان از این طریق می‌‌توانند به هسته مرکزی معاملات متصل شوند.

stock market ebidar

اقتصاد بیدار علاوه بر معاملات سهام، امکان معاملات و فعالیت در بورس کالا را برای کاربران خود فراهم کرده است. بورس کالا محیطی است که در آن بسیاری از کالاهای اساسی مورد استفاده در صنایع مختلف معامله می‌شود و صاحبان کسب کارهای تولیدی و یا افراد عادی می‌‌توانند به خرید و فروش این کالاها در بورس کالا بپردازند. قیمت این کالاها بر اساس قوانین عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

مشتریان این کارگزاری می‌توانند از ابزار معاملات مشتقه (آپشن) در محیط معاملاتی این کارگزاری استفاده کنند. معاملات آپشن یا مشتقه ابزارهایی در بازارهای مالی هستند که به دارندگان این حق داده می‌شود که دارایی را در یک بازه زمانی با یک قیمت مشخص به خرید و یا فروش برسانند. در واقع یک مهلت زمانی معین برای استفاده از این آپشن برای خریدار وجود دارد این معاملات به تازگی طرفداران زیادی در بازار داخلی پیدا کرده است و کارگزاری اقتصاد بیدار امکان انجام این معاملات را برای کاربران خود فراهم کرده است.

یکی از امکاناتی که کمتر در کارگزاری‌های داخی به چشم می‌خورد اما در اقتصاد بیدار وجود دارد، دوره‌ها و مطالب آموزشی است. مشتریان با شرکت در این دوره‌ها و کلاس‌ها می‌توانند دانش خود در زمنیه معاملات اوراق بهادار را افزایش داده تا بازدهی بهتری در معاملات خود داشته باشند. این دوره‌ها و مطالب در سایت اصلی کارگزاری اقتصاد بیدار موجود است و کاربران با هر سطح دانشی می‌توانند از این مطالب استفاده کنند.

تعداد زیادی از شهروندان ایرانی دارای سهام عدالت هستند. این سهام در سال‌های گذشته به مردم و قشرهای مختلف جامعه داده شد تا افراد بتواند از ارزش آن بهرمند شوند. در کارگزاذی اقتصاد بیدار امکان فروش و مدیریت سهام عدالت وجود دارد و مشتریان می‌توانند با ثبت نام در بخش مربوط به سهام عدالت و وارد کردن اطلاعات لازم، میزان موجودی سهام عدالت خود را مشاهده کرده و نسبت به فروش آن از طیق کارگزای اقتصاد بیدار اقدام کنند.

saham edalat

کارگزاری اقتصاد بیدار برای مشتریان خود که میزان تراکنش آن‌ها بیشتر از سایر افراد است شرایط تخفیف کارمزد را فراهم کرده است. کاربران برای استفاده از این شرایط باید با پشتیبانی کارگزاری در ارتباط باشند تا از نحوه اعطای این تخفیفات مطلع شوند.

شرکت‌های مختلف برای پذیرش سهام خود در بورس و فروش آن به معامله‌گران، باید مشاوره‌های لازم و مربوط به این موضوع را دریافت کنند تا به درستی از این شرایط آگاه شوند. کارگزاری اقتصاد بیدار این شرایط را برای شرکت‌هایی که به پذیرش در بورس اوراق بهادار علاقه دارند را فراهم کرده است و علاوه بر فراهم کردن مشاوره‌های لازم در این موضوع به فرایند پذیرش این شرکت‌ها در بورس کمک می‌کند.

investing

ممکن است بسیاری از افراد به سرمایه گذاری در بازار سهام علاقه داشته باشند اما وقت و یا دانش کافی در این زمینه را نداشته باشند. در چنین شرایطی افراد سرمایه خود را به سبدگردان‌ای مختلف می‌دهند تا سرمایه آنان در بازار را مدیریت کرده و قسمتی از سود حاصل را به عنوان دستمزد دریافت کند. کارگزای اقتصاد بیدار شرایط سبدگردانی برای کاربران خود را فراهم کرده و افراد با حداقل سرمایه 200 میلیون تومان می‌توانند از این شرایط استفاده کنند.

تغییر کارگزار ناظر در کارگزاری اقتصاد بیدار

ممکن است هر معامله‌گری علاقه به تعویض کارگزاری و بستر فعالیت خود در بازار سهام باشد. در این میان بعد از یافتن کارگزاری جدید باید سهم‌ها و دارایی‌های خود را به آن انتقال دهد. این فرایند از طریق تغییر کارگزار ناظر انجام پذیر است.

امکان تغییر کارگزار ناظر در کارگزاری اقتصاد بیدار به صورت آنلاین وجود دارد و مشتریان جدید می‌توانند از این طیق سهام خود را به اقتصاد بیدار انتقال دهند. این فرایند حداکثر دو روز کاری به طول می‌انجامد.

پشتیبانی کارگزاری اقتصاد بیدار

بدیهی است که پشتیبانی یکی از مهم ترین موضوعات در یک پلتفرم واسطه در بازارهای مالی است و بسیاری از کاربران اعم از مبتدی و حرفه ای قبل از ثبت نام در یک پلتفرم به این موضوع توجه ویژه ای دارند. در حال حاضر بسیاری از کارگزاری‌های بورسی داخل ایران از طریق تماس تلفنی پاسخگوی سوالات کاربران خود هستند.

کارگزاری اقتصاد بیدار علاوه بر پشتیبانی از طریق تماس تلفنی، یک بخش پشتیبانی آنلاین هم در سایت خود راه اندازی کرده تا با سرعت هرچه بیشتر به سوالات و مشکلات کاربران خود پاسخ دهد. تایم کاری این پشتیبانی‌ها شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16 است.

طبق بررسی پشتیبان سایت ایران بروکر پشتیبانی کارگزاری اقتصاد بیدار از سرعت و عملکرد قابل قبولی برخوردار است.

پلتفرم معاملاتی اقتصاد بیدار

اگر در بازار داخلی خرید و فروش سهام فعال باشید، حتما نام پلتفرم‌های معاملاتی رایج مانند آنلاین پلاس به گوش شما رسیده است. در داخل کشور چندین پلتفرم معاملاتی رایج وجود دارد که بسیاری از کارگزاری‌ها از طریق آنان به مشتریان خود خدمات می‌دهند. اما بعضی کارگزاری‌ها پلتفرم معاملاتی مخصوص به خود را دارند.

exir ebidar

کارگزاری اقتصاد بیدار از طریق پلتفرم اکسیر به مشرتیان خود خدمات می‌دهد. پس از ثبت نام و احراز هویت، نام کاربری و رمز عبور برای کاربر ارسال می‌شود تا از طریق اکسیر به انجام معاملات و خرید و فروش‌ها بپردازد.

اپلیکیشن کارگزاری اقتصاد بیدار

وجود یک اپلیکیشن اختصاصی اهمیت ویژه ای در موضوع امتیاز دهی به خدمات یک کارگزاری دارد. همچنین اپلیکیشن اختصاصی می‌تواند در افزایش سرعت و کیفیت معاملات کاربران نقش مهمی ایفا کند.

کارگزاری اقتصاد بیدار دارای اپلیکیشن اختصاصی است و از طریق اپلیکیشن رایان همراه به مشتریان خود خدمات می‌دهد تا کاربران بتوانند معاملات خود را با گوشی‌های هوشمند خود انجام دهند.

اعطای اعتبار در کارگزاری اقتصاد بیدار

تریدرهای داخلی می‌توانند با استفاده از دارایی‌های سهامی خود، اقدام به دریافت اعتبار از کارگزاری‌های مختلف کنند تا با مبلغ بیشتر در بازار به فعالیت و خرید و فروش بپردازند. هر کارگزاری شرایط مخصوص به خود را برای اعطای اعتبار معاملاتی به مشتریان دارد.

کارگزاری اقتصاد بیدار هم به مشتریان خود اعتبار معاملاتی اعطا می‌کند. کاربران برای ثبت درخواست اعتبار بایستی با پشتیبانی کارگزاری اقتصاد بیدار در ارتباط باشند تا از نحوه اهدای اعتبار معاملتی و همچنین واجد شرایط بودن آن مطلع شوند. لازم به ذکر است در صورت دریافت اعتبار از کارگزاری سهم‌های شما قل شده و امکان تغییر کارگزار ناظر و انتقال آنان به کارگزاری دیگر وجود ندارد.

سخن پایانی

در این مقاله کارگزای اقتصاد بیدار برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت تا از مزایا و معایب این پلفترم مالی به خوبی آگاه شوید.

اقتصاد بیدار یکی از قدیمی ترین کارگزاری‌ای داخل کشور محسوب می‌شود و هم اکنون در حال ارائه خدمات به تعداد زیادی مشتری از سراسر کشور است.

ایران بروکر همواره سعی کرده بررسی‌های خود را با نهایت دقت و صداقت انجام دهد تا هموطنان عزیز بر اساس نیازهای خود بهترین انتخاب‌ها را در بازارهای مالی داشته باشند.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (3نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
Moradranjbar69 ۱۱ فروردین ۱۴۰۳
5 /5

بازدید بسیار خوب

عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی موفق خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خوب خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خوب، دل خواستنی

Moradranjbar69 ۱۱ فروردین ۱۴۰۳
5 /5

کارکرد خیلی عالی

بسیار بسیار بسیار مقبول زیبا وعالی موفق وسربلند رضایتی با دل خوب مشتری صمیمانه هست خیلی خیلی خیلی ممنونم، متشکرم ❤❤❤🙏🏿🙏🏿🙏🏿🙏🏿🌹🌹🌹

Moradranjbar69 ۱۱ فروردین ۱۴۰۳
5 /5

رضایت قلبی

سلام، عرض ادب واحترام سپاس فراوان دارم