صرافی بیت پین
3.6 ( 24 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی بیت پین | Bitpin

نقد و بررسی صرافی بیت پین | آیا صرافی Bitpin معتبر است؟

صرافی بیت پین (Bitpin) در سال 1399 فعالیت خود را آغاز کرد. درحالِ‌حاضر، بیش از 275 ارز دیجیتال در فهرست معاملات فروشگاهی و همتابه‌همتا در صرافی بیت پین وجود دارد. حداکثر کارمزد معاملات در این صرافی برابر با 0.35 درصد است. همچنین امکان استیکینگ و دریافت وام با وثیقه ارز دیجیتال در این صرافی فراهم است.
تاریخ تأسیس :سال 1399
حداقل خرید :کمتر از 100 هزار تومان
کارمزد معاملات :0.35 درصد
نوع صرافی :فروشگاهی و بازار معاملاتی
تعداد ارزدیجیتال :بیش از 275 ارز
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

ارزهای منتخب بیت پین

# ارز فروش به شما
(تومان)
خرید از شما
(تومان)
1
بیت کوین
بیت کوین BTC
3,959,985,028 تومان
3,953,425,661 تومان
2
اتریوم
اتریوم ETH
207,643,539 تومان
207,214,295 تومان
3
تتر
تتر USDT
58,990 تومان
58,937 تومان

نقد و بررسی صرافی بیت پین

صرافی بیت پین در سال 1399 آغاز به‌کار کرد. این صرافی علاوه‌بر فعالیت در زمینه خریدوفروش ارزهای دیجیتال به‌صورت فروشگاهی و همتابه‌همتا، پلتفرم‌های استیکینگ و پرداخت وام را نیز ارائه می‌دهد. بیت پین در طول 4 سال گذشته، توجه تعداد زیادی از معامله‌گران ایرانی بازار رمزارزها را به‌خود جلب کرده است. در این مطلب قصد داریم صرافی بیت پین را با زیر ذره‌بین ایران بروکر، بررسی کنیم.

توجه: اطلاعات مندرج در این صفحه صرفاََ بر اساس بررسی کارشناسان ایران بروکر در تاریخ بررسی، درج شده است و تغییرات در همین صفحه به‌روزرسانی خواهد شد. همچنین پلتفرم‌های مالی می‌توانند در صورت ایجاد تغییرات در خدمات و امکانات خود، با پشتیبانی ایران بروکر در تماس باشند و تغییرات را اعلام کنند. در صورت تأیید کارشناسان ایران بروکر، اطلاعات جدید در وبسایت درج خواهد شد.

صفحه اصلی سایت صرافی بیت پین

صرافی بیت پین چیست؟

صرافی بیت پین (BitPin) خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال را به‌صورت فروشگاهی (OTC) و همتابه‌همتا (P2P) ارائه می‌کند. دفتر مرکزی صرافی بیت پین در منطقه آزاد انزلی قرار دارد. این صرافی درحالِ‌حاضر بیش از 275 ارز دیجیتال را در فهرست معاملات خود دارد.

آمار دقیقی از تعداد کاربران این صرافی در دسترس نیست. هر چند حجم معاملات هر یک از ارزهای دیجیتال در بیت پین به‌صورت شبانه‌روزی اطلاع‌رسانی می‌شود. اپلیکیشن اندروید صرافی بیت پین نیز عرضه شده و برای معامله در دسترس کاربران قرار دارد. یکی از دلایل شناخته‌شدن بیت کوین در بین فعالان بازار ارزهای دیجیتال، فعالیت‌های بازاریابی قابلِ‌توجه آن است.

آگهی روزنامه رسمی صرافی بیت پین

در صفحه “درباره ما” صرافی بیت پین ذکر شده که این پلتفرم متعلق به «شرکت سنا ایمن» مبادله است.

بیت پیش محصول شرکت سنا ایمن مبادله

اطلاعات شرکت سنا ایمن مبادله را در سایت رسمیو جستجو کردیم. در تصویر زیر می‌توانید آگهی روزنامه رسمی این شرکت را مشاهده کنید.

آگهی روزنامه رسمی شرکت سنا ایمن مبادله

شرکت سنا ایمن مبادله به‌صورت سهامی خاص و با شماره 3954 در روز 30 فروردین 1400 ثبت شده است. آخرین تغییرات در ترکیب هیئت مدیره این شرکت در سال 1402 اتفاق افتاده است. بر این اساس، ترکیب اعضای هیئت مدیره شرکت سنا ایمن مبادله به‌شرح زیر است:

امیرحسین مردانی، مدیرعامل صرافی بیت پین، متولد سال 1372 است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی مدیریت صنعتی دانشگاه گیلان، کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه تهران و دکتری IT دانشگاه تربیت مدرس است.

امیرحسین مردانی، مدیرعامل صرافی بیت پین

همچنین لازم به ذکر است که بر اساس اطلاعات سایت رسمیو، شرکت سنا ایمن مبادله در تاریخ 12 تیر 1400 موفق به دریافت مجوز دانش بنیان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزار‌های رایانه‌ای شده است.

آیا صرافی بیت پین مورد تایید پلیس فتا است؟

درحالِ‌حاضر، تنها مرجع ارزیابی فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران، دستورالعمل مصوب پلیس فتا در سال 1399 است. البته این دستورالعمل را نباید به‌عنوان قانون در نظر گرفت. درعینِ‌حال، کلیه صرافی‌های ارز دیجیتال ملزم به همکاری با پلیس فتا هستند.

ناگفته نماند پلیس فتا تا به امروز هیچ درگاه مشخصی برای پیگیری تأیید یا عدم تأیید صرافی‌های ارز دیجیتال به کاربران معرفی نکرده است. به‌همین دلیل باید شخصاََ نسبت به انطباق صرافی‌ها با دستورالعمل این نهاد اقدام کنید. البته برخی از بندهای ذکرشده در دستورالعمل پلیس فتا برای کاربران قابل احراز نیست. به‌عنوان مثال، صرافی‌ها مکلف به حفظ سوابق تراکنش کاربران به مدت 10 سال هستند و همچنین هر 6 ماه یک‌بار باید امنیت سرویس صرافی از طریق شرکت مورد تأیید پلیس فتا ارزیابی شود. این‌ها مواردی هستند که برای ما قابل ارزیابی نیستند.

در این قسمت به‌سراغ مواردی از دستورالعمل پلیس فتا می‌رویم که امکان بررسی آن‌ها وجود دارد. شرکت‌های صرافی ارز دیجیتال از نظر پلیس فتا باید به‌صورت تضامنی ثبت شوند. همان‌طور که اشاره کردیم، شرکت سنا ایمن مبادله به‌صورت سهامی خاص ثبت شده است.

در دستورالعمل پلیس فتا به‌صراحت ذکرشده که احراز هویت کاربران با شرایط خاص برای فعالیت در صرافی‌های ارز دیجیتال ضروری است. این موضوع از سوی بیت پین رعایت می‌شود. این صرافی مطابق با نظر پلیس فتا نیز به افراد زیر 18 سال خدمات ارائه نمی‌کند.

اولین برداشت ریالی یا رمزارزی در صرافی بیت پین بر اساس اعلام پلیس فتا بعد از 72 ساعت از نخستین واریز امکان‌پذیر است. امکان انتقال ریالی بین حساب‌های کاربری در این صرافی وجود ندارد. همچنین برداشت ریالی از این صرافی نیز تنها به حساب‌های بانکی به نام صاحب حساب کاربری امکان‌پذیر است.

امنیت صرافی بیت پین

یکی از دغدغه‌های جدی کاربران در انتخاب صرافی‌های ارز دیجیتال، ارزیابی وضعیت امنیت آن‌ها است. بررسی کارشناسان ایران بروکر نشان می‌دهد که در 4 سال گذشته، مشکلات خاص امنیتی درباره صرافی بیت پین رسانه‌ای نشده است. همچنین این صرافی مدعی است که همواره از به‌روزترین ابزارها و فناوری‌ها برای حفاظت از امنیت اطلاعات و سرمایه کاربران استفاده می‌کند.

امنیت حساب‌های کاربری در صرافی بیت پین با فعال‌سازی احراز دو مرحله‌ای در قالب ارسال کد تأیید به موبایل و ایمیل ارتقا پیدا می‌کند. ضمن اینکه می‌توانید حساب خود را به اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور متصل کنید تا هنگام ورود به اکانت و برداشت وجه، نیاز به رمز آن هم داشته باشید.

موضوع دیگری که باید درباره بیت پین مدنظر داشته باشید، فعالیت رسمی این صرافی است. هویت مدیران و همچنین محل قرارگیری دفتر صرافی بیت پین کاملاََ مشخص است. به‌همین دلیل امکان پیگیری‌های قانون در صورت بروز مشکلات احتمالی استفاده از این صرافی فراهم است.

اطلاعات صرافی بیت پین در سایت who is

بررسی کارشناسان ایران بروکر نشان می‌دهد که URL صرافی بیت پین (bitpin.org) در سایت who is در تاریخ 24 سپتامبر 2022 مصادف با 3 مهر 1401 ثبت شده است. همچنین تاریخ انقضای دامنه این سایت نیز در 24 سپتامبر 2024 است. اطلاعات مربوط به دامنه صرافی بیت پین را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

استعلام URL سایت صرافی بیت پین در who is

پشتیبانی صرافی بیت پین

دفتر مرکزی صرافی بیت پین در استان گیلان، شهرستان بندر انزلی، بخش مرکزی، دهستان لیچارکی حسن رود، آبادی لیچارکی حسن رود، کوچه شقایق 2، بلوار شهید فاتحی، پلاک 42، ساختمان مجتمع تجاری ویانا 1 (علیزاده)، طبقه 1، واحد 5 قرار دارد. علاوه‌بر آن در بررسی آگهی‌های این شرکت در سایت رسمیو متوجه شدیم که سنا ایمن مبادله در خرداد 1402 یک شعبه دیگر نیز به نشانی تهران، سعادت آباد، خیابان 26 غربی (حق طلب)، پلاک 122، طبقه یک غربی، واحد 2 راه‌اندازی کرده است.

این صرافی راه‌های زیر را برای پاسخ‌گویی به سوالات کاربران تعریف کرده است:

  • سیستم پشتیبانی آنلاین سایت
  • پشتیبانی تلفنی: 01391033333
  • ایمیل: support@bitpin.ir
  • ربات تلگرام: https://t.me/bitpinbot

پشتیبانی آنلاین سایت و اپلیکیشن موبایل، ایمیل و ربات تلگرام بیت پین به‌صورت 24 ساعته فعال هستند. خدمات پشتیبانی تلفنی در روزهای شنبه تا چهارشنبه بین ساعت 8:30 تا 17:30 و روزهای پنجشنبه ساعت 8:30 تا 12:30 نیز در دسترس است.

امکانات و قابلیت های صرافی بیت پین

صرافی بیت پین اپلیکیشن موبایل اندروید اختصاصی خود را عرضه کرده است. این اپلیکیشن در کافه بازار بیش از 1 میلیون بار نصب‌شده و امتیاز 4.4 از 5 را از سوی کاربران دریافت کرده است. تاکنون اپلیکیشن ios صرافی عرضه نشده و کاربران می‌توانند از نسخه وب اپلیکیشن آن استفاده کنند.

بیت پین در شبکه‌های اجتماعی هم فعال است و مطالب آموزشی به‌همراه اطلاعیه‌های خود را از آن طریق با کاربران به اشتراک می‌گذارد. از سویی دیگر باید به فعالیت‌های بازاریابی در زمینه پرداخت جایزه در سایت بیت پین هم اشاره کنیم. بخش‌هایی تحت عنوان بیت پین لند و پین فینیتی در این صرافی پیش‌بینی شده‌اند. کاربران در ازای انجام ماموریت‌های تعریف‌شده در این بخش‌ها، می‌توانند جایزه دریافت کنند.

امکان سفارش کارت هدیه ارز دیجیتال به‌صورت رایگان در این صرافی وجود دارد. البته این کارت تنها برای کسانی که در بیت پین حساب کاربری دارند، قابل استفاده است.

آکادمی بیت پین نیز از طریق سایت این صرافی در زمینه انتشار مطالب آموزشی، اخبار و تحلیل ارز دیجیتال فعالیت می‌کند. پلتفرم پرداخت وام با ضمانت ارز دیجیتال (بیت لون) و سرویس استیکینگ ارز دیجیتال، دو مورد از محصولات این صرافی هستند که در ادامه بیشتر درباره آن‌ها توضیح می‌دهیم.

کارمزد معاملات در صرافی بیت پین به چه شکل است؟

3 پارامتر اصلی در تعیین میزان کارمزد معاملات این صرافی در  نظر گرفته می‌شوند که عبارت‌اند از:

  • حجم معاملات ماهانه کاربران
  • میزان دارایی افراد در حساب کاربری
  • ثبت سفارش به‌عنوان میکر یا تیکر

در جدول زیر می‌توانید سطح‌بندی کارمزد معاملات در صرافی بیت پین را مشاهده کنید. دقت داشته باشید که برای تعیین سطح کاربر، احراز یکی از شرایط ستون دوم و سوم کافی است.

سطح کاربریحجم معاملات ماهانه (تومان)حجم دارایی (تومان)کارمزد میکر (درصد)کارمزد تیکر (درصد)
سطح پایه 1کمتر از 100 میلیونکمتر از 1 میلیارد0.30.35
سطح پایه 2بین 100 تا 300 میلیونکمتر از 1 میلیارد0.280.32
سطح پایه 3بین 300 میلیون تا 1 میلیاردکمتر از 1 میلیارد0.250.30
سطح پایه 4بین 1 تا 5 میلیاردکمتر از 1 میلیارد0.220.28
سطح ویژه 1بین 5 تا 20 میلیاردبین 1 تا 2 میلیارد0.10.15
سطح ویژه 2بین 20 تا 50 میلیاردبین 2 تا 5 میلیارد0.080.135
سطح ویژه 3بین 50 تا 100 میلیاردبین 5 تا 10 میلیارد0.060.11
سطح ویژه 4بین 100 تا 500 میلیاردبین 10 تا 30 میلیارد0.030.08
سطح ویژه 5بین 500 تا 1000 میلیاردبین 30 تا 100 میلیارد00.05
سطح ویژه 6بیش از 1000 میلیاردبیشتر از 100 میلیارد00.03

دقت داشته باشید که منظور از حجم دارایی، معادل ریالی مجموع ریالی و رمزارزی موجود در حساب کاربری است. این عدد هر شب ساعت 24 محاسبه می‌شود و مبنای کارمزد روز بعد قرار می‌گیرد. کارمزد معاملات بیت پین از دارایی معامله‌شده کسر می‌شود.

آیا صرافی بیت پین به اتباع خدمات می‌دهد؟

صرافی بیت پین برای صدور مجوز خریدوفروش یا برداشت ریالی و رمزارزی، احراز هویت را اجباری کرده است. در سایت بیت پین اشاره‌ای به ارائه خدمات به اتباع خارجی نشده است. این موضوع را با پشتیبانی صرافی در میان گذاشتیم. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، بیت پین درحالِ‌حاضر به اتباع خارجی خدمات ارائه نمی‌دهد.

عدم ارائه خدمات به اتباع خارجی در صرافی بیت پین

ثبت نام و افتتاح حساب در صرافی بیت پین

برای ثبت نام در صرافی بیت پین لازم است از طریق نشانی Bitpin.ir یا bitpin.org، وارد سایت رسمی این پلتفرم شوید. بعد از ورود به سایت، گزینه “ورود / ثبت نام” از گوشه سمت چپ بالای صفحه اصلی را انتخاب کنید. به‌این ترتیب وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر می‌شوید. تب “ثبت نام” را انتخاب کنید.

صفحه ثبت نام صرافی بیت پین

با کلیک روی قوانین و مقررات، شرایط استفاده از خدمات صرافی بیت پین را مطالعه کنید. در ادامه لازم است که شماره موبایل یا ایمیل اختصاصی خود را وارد و روی ثبت نام کلیک کنید.

یک کد تأیید 6 رقمی برای شما ارسال می‌شود. بعد از واردکردن این کد، باید رمز عبور حساب کاربری خود را متشکل از حداقل 8 کاراکتر تعیین کنید. به‌این ترتب حساب کاربری شما ایجاد می‌شود.

احراز هویت در صرافی بیت پین

احراز هویت برای فعالیت در صرافی بیت پین اجباری است. دقت داشته باشید که برای انجام احراز هویت باید حداقل 18 سال سن داشته باشید. 2 سطح احراز هویت در صرافی بیت پین پیش‌بینی شده است. در سطح پایه باید مشخصات فردی، اطلاعات بانکی و ایمیل خود را وارد کنید. تنها محدودیت کاربران در سطح پایه، برداشت رمزارز است. برای برداشتن این محدودیت با آپلود تصویر شناسایی و همچنین احراز هویت تصویری به سطح کاربری پیشرفته ارتقا پیدا می‌کنید.

سطوح کاربری در صرافی بیت پین

بعد از ثبت نام، وارد صفحه جدیدی می‌شوید که باید روی گزینه “شروع احراز هویت” کلیک کنید. در مرحله اول احراز هویت پایه باید آدرس ایمیل خود را درج کنید. کد 6 رقمی ارسال‌شده را وارد کنید تا ایمیل شما احراز شود. در ادامه باید مشابه تصویر زیر، اطلاعات فردی خود را درج کنید.

احراز هویت در صرافی بیت پین

گام بعدی وارد کردن شماره کارت به نام خودتان است. تأیید سطح پایه احراز هویت به‌صورت لحظه‌ای صورت می‌گیرد. برای ارتقا به سطح پیشرفته باید گزینه تکمیل احراز هویت را انتخاب کنید. در این مرحله ابتدا باید تصویر کارت ملی هوشمند خود را آپلود کنید. برای احراز هویت تصویری هم 2 راه ارسال تعهدنامه در قالب عکس سلفی یا احراز هویت ویدیویی پیشِ‌روی شما است. سرعت احراز هویت کاربران در بیت پین بالا است و پس از چند دقیقه نتیجه به اطلاع شما می‌رسد.

ارتقای امنیت حساب کاربری در صرافی بیت پین

قبل از هرگونه واریز وجه به حساب کاربری در صرافی بیت پین، بهتر است برای ارتقای امنیت اکانت خود اقدام کنید. برای این منظور مطابق تصویر زیر در صفحه اصلی سایت، ذیل منوی پروفایل، گزینه امنیت را انتخاب کنید.

ارتقای امنیت حساب کاربری در صرافی بیت پین

در صفحه جدید، تب “ورود دو مرحله‌ای” را انتخاب کنید. در حالت پیش‌فرض، ورود دو مرحله با پیامک فعال است. شما می‌توانید دو گزینه ورود دو مرحله‌ای با ایمیل و گوگل اتنتیکیتور را نیز فعال کنید تا امنیت حساب کاربری‌تان در سطح مطلوبی قرار بگیرد.

امنیت حساب کاربری در صرافی بیت پین

واریز و برداشت ریالی صرافی بیت پین

امکان واریزوبرداشت ریالی در صرافی بیت پین وجود دارد. برای واریز ریالی از بالای صفحه اصلی سایت گزینه “کیف پول” را انتخاب کنید. در صفحه جدیدی که باز می‌شود، گزینه “واریز” را انتخاب کنید. در ادامه، گزینه واریز تومان را انتخاب کنید تا وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر شوید.

واریز تومانی صرافی بیت پین

سقف واریز تومانی از طریق درگاه بانکی برابر با 25 میلیون تومان است. اگر قصد دارید که مبلغ بیش از این مقدار را به حساب کاربری خود واریز کنید، باید تب “واریز شناسه‌دار” را انتخاب کنید. به‌این ترتیب واریز شناسه‌دار از طریق تراکنش‌های پایا و ساتنا امکان‌پذیر خواهد بود. دقت داشته باشید که حداقل مقدار واریز ریالی به صرافی بیت پین هم برابر با 90 هزار تومان است.

برای برداشت تومانی در صرافی بیت پین در صفحه کیف پول، گزینه برداشت را انتخاب کنید. به این ترتیب با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه‌رو می‌شوید. 

برداشت تومان در صرافی بیت پین

شما باید درخواست برداشت خود را ثبت کنید. کلیه عملیات‌های برداشت به‌صورت پایا یا ساتنا و صرفاََ در روزهای کاری انجام می‌شوند. حداکثر مقدار برداشت ریالی در شبانه‌روز برابر با 100 میلیون تومان است. کارمزد برداشت ریالی هم برابر با 0.02 درصد با کف 2,000 و سقف 6,000 تومان به‌ازای هر 50 میلیون تومان است.

انتقال دارایی در صرافی بیت پین

امکان واریز و برداشت رمزارزی در صرافی بیت پین هم وجود دارد. برای واریز رمزارز بار دیگر وارد صفحه کیف پول شوید. در مقابل نام ارز دیجیتال موردِنظر، گزینه واریز را انتخاب کنید. به‌این ترتیب با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد.

واریز ارز دیجیتال به صرافی بیت پین

سپس کافی است که ارز دیجیتال و شبکه انتقال آن را انتخاب کنید تا آدرس ولت به نمایش در بیاید تا بتوانید عملیات انتقال ارز دیجیتال را انجام دهید. 

برای برداشت ارز دیجیتال باید گزینه برداشت در مقابل نام ارز دیجیتال در صفحه کیف پول را انتخاب کنید تا وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر شوید. سپس باید ارز دیجیتال، مقدار آن و شبکه انتقال را مشخص کنید تا عملیات برداشت نهایی شود.

صفحه برداشت ارز دیجیتال صرافی بیت پین

هنگام ثبت درخواست، مقدار کارمزد برداشت برای شما نشان داده می‌شود. صرافی بیت پین امکان انتقال داخلی ارز دیجیتال را هم فراهم کرده است. برای این منظور باید تب انتقال داخلی در صفحه برداشت ارز دیجیتال را انتخاب کنید. پس از تعیین مقدار ارز دیجیتال، کافی است شماره موبایل یا ایمیل حساب کاربر دیگر در بیت پین را هم درج کنید تا عملیات انتقال در لحظه انجام شود. انتقال داخلی در بیت پین بدون کارمزد انجام می‌شود.

آموزش خرید و فروش در صرافی بیت پین

بیش از 275 ارز دیجیتال در صرافی بیت پین قابل خریدوفروش هستند. فرآیند خریدوفروش رمزارزها در این صرافی به‌صورت فروشگاهی (OTC) و همتابه‌همتا (P2P) انجام می‌شود. برای معامله OTC ارز دیجیتال از منوی بالای صفحه اصلی سایت بیت پین، گزینه “معامله آسان” را انتخاب کنید.

صفحه معامله OTC در صرافی بیت پین

ابتدا باید یکی از دو تب “خرید” یا “فروش” را انتخاب کنید. معاملات بخش خرید آسان تنها با استفاده از تومان انجام می‌شود. دقت داشته باشید که حداقل مقدار خرید ارز دیجیتال در این بخش 90 هزار تومان است. در بخش “خرید” باید ارز دیجیتال مدِنظر را انتخاب کنید؛ سپس مقدار تومان یا تعداد ارز دیجیتال برای خرید را مشخص کنید. معاملات این بخش با بهترین قیمت لحظه‌ای انجام می‌شوند. لازم به ذکر است که معاملات بخش خرید آسان در بیت پین بدون کارمزد انجام می‌شود.

کارمزد معامله OTC در صرافی بیت پین

برای معاملات اسپات ارز دیجیتال از منوی بالای صرافی بیت پین، گزینه “معامله” را انتخاب کنید. به‌این ترتیب با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد.

صفحه معامله اسپات در صرافی بیت پین

در این بخش تمام جفت ارزهای معاملاتی مبتنی بر تتر یا تومان هستند. به‌صورت پیش‌فرض، جفت ارز بیت کوین / تومان به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید روی آن کلیک و از منوی باز شده جفت ارز موردِنظر خود را انتخاب کنید. در ادامه حجم معاملات 24 ساعته، دفترچه سفارش، تاریخچه معاملات و نمودار قیمت جفت ارز انتخاب‌شده به نمایش در می‌آید.

برای ثبت سفارش می‌توانید یکی از چهار روش زیر را استفاده کنید:

مقدار کارمزد و همچنین ارز دریافتی در پایین پنل ثبت سفارش به نمایش در می‌آید. دقت داشته باشید که کارمزد همواره از ارز دریافتی شما کسر می‌شود. سفارش شما در دفترچه سفارش بیت پین ثبت می‌شود و به‌محض پیداشدن سفارش متناظر، اجرایی خواهد شد. حداقل مقدار خریدوفروش در بخش معاملات اسپات بیت پین برابر با 100 هزار تومان است.

راهنمای پلتفرم دریافت وام ارز دیجیتال در بیت لون

بیت لون یکی از محصولات اختصاصی صرافی بیت پین است که برای پرداخت وام با ضمانت ارز دیجیتال راه‌اندازی شده است. بیت پین این پلتفرم را با همکاری برند ونسی راه‌اندازی کرده که به‌صورت تخصصی در زمینه پرداخت وام با ضمانت ارز دیجیتال فعالیت می‌کند. شما می‌توانید از طریق منوی فوتر سایت بیت پین، وارد صفحه بیت لون شوید.

پلتفرم بیت لون در صرافی بیت پین

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، ابتدا باید وثیقه موردِنظر خود را از بین ارزهای دیجیتال موجود انتخاب کنید. در کنار نام هر ارز دیجیتال، یک عدد تحت عنوان LTV مشاهده می‌کنید. این عدد مشخص می‌کند که به‌ازای وثیقه‌گذاری ارز دیجیتال، مجاز به دریافت چه میزان وام هستید. مثلا LTV تتر برابر با 67 درصد است. به‌این معنی که اگر ارزش کل تتر وثیقه شما 100 میلیون تومان باشد، می‌توانید 67 میلیون وام بگیرید.

امکان تعیین دوره بازپرداخت وام بین 1 تا 9 ماه وجود دارد. همچنین سود سالانه تمام وام‌ها نیز به‌صورت سالانه 23 درصد محاسبه می‌شود. علاوه‌بر آن، یک کارمزد اختصاصی نیز برای پرداخت وام به‌صورت ثابت دریافت می‌شود. بیت پین امکان پرداخت وام به‌صورت ریالی یا ارز دیجیتال به انتخاب متقاضی را فراهم کرده است.

دقت داشته باشید تنها کاربرانی که احراز هویت تا سطح پیشرفته را تکمیل کرده باشند، مجاز به دریافت وام خواهند بود. امکان پرداخت هر قسط به مدت 10 روز بعد از سررسید آن بدون جریمه دیرکرد وجود دارد. اگر در این بازه زمانی قسط را پرداخت نکنید، صرافی به‌صورت خودکار معادل قسط را از وثیقه شما برداشت می‌کند. در حالت کلی هر زمان ارزش کل اقساط باقی‌مانده با ارزش وثیقه برابر شود، صرافی به‌صورت خودکار وثیقه را نقد و وام را تسویه می‌کند.

حداقل و حداکثر مبلغ دریافت وام درحالِ‌حاضر بین 5 تا 100 میلیون تومان است. پرداخت وام زیر 72 ساعت از زمان ارائه وثیقه صورت می‌گیرد. برای بازپرداخت قسط هم کافی است که مبلغ آن را در کیف پول بیت پین داشته باشید. برداشت وجه به‌صورت خودکار انجام می‌شود.

راهنمای پلتفرم استیکینگ صرافی بیت پین

صرافی بیت پین به‌تازگی سرویس استیکینگ ارز دیجیتال را نیز راه‌اندازی کرده است. شما می‌توانید از طریق این سرویس به‌صورت غیرمستقیم در شبکه‌های بلا‌ک چین با مکانیزم اجماع اثبات سهام، سپرده‌گذاری کنید. به‌این ترتیب ضمن مشارکت در تأمین امنیت آن‌ها، پاداش دریافت کنید.

برای دسترسی به این سرویس از فوتر سایت صرافی بیت پین گزینه استیکینگ را انتخاب کنید. درحالِ حاضر امکان استیکینگ 9 ارز دیجیتال فانتوم، پالیگان، کاردانو، پولکادات، سولانا، کازماس، بایننس کوین، آوالانچ و ترون در قالب طرح‌های مختلف 7 تا 90 روزه وجود دارد. ضمن اینکه میزان سود سالانه (APR) تقریبی برای استیکینگ هر ارز دیجیتال نیز مشخص است.

استیکینگ ارز دیجیتال در صرافی بیت پین

گزینه عضویت در برابر ارز دیجیتال موردِنظر خود را انتخاب کنید. سپس باید مدت‌زمان و مقدار استیکینگ را مشخص کنید. دوره زمانی شروع و پایان استیکینگ به همراه میزان سود احتمالی به شما نشان داده می‌شود. ضمن اینکه امکان تمدید خودکار آن نیز وجود دارد. به این ترتیب می‌توانید درخواست استیکینگ خود را ثبت و سپرده‌گذاری را شروع کنید.

استیکینگ ارز دیجیتال در صرافی بیت پین

جمع‌بندی

خواندیم که صرافی بیت پین از سال 1399 فعالیت خود را آغاز کرد و درحالِ‌حاضر امکان معاملات فروشگاهی و اسپات 275 ارز دیجیتال را فراهم کرده است. علاوه‌بر آن، شما می‌توانید از 2 سرویس وام با ضمانت ارز دیجیتال و استیکینگ بیت پین هم استفاده کنید. اگر تجربه کارکردن با صرافی بیت پین را دارید، نقدها و نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول

لینک ورود به وبسایت اصلی صرافی Bitpin چیست؟

برای ورود به سایت اصلی بیت پین میتوانید از همین صفحه استفاده کنید. دکمه سبزرنگ را فشار دهید.

آیا صرافی بیت پین اعتبار کافی دارد؟

صرافی بیت پین یکی پلتفرم‌های ایرانی است که کاربران زیادی در آن فعالیت می‌کنند و حدود 4 سال سابقه دارد.

آیا احراز هویت در بیت پین الزامی است؟

بله. شما برای بهره‌مندی از تمامی قابلیت‌های صرافی، باید فرآیند احراز هویت را انجام دهید.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (15نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
رضا جهانی ۱۸ خرداد ۱۴۰۳
1 /5

بیت پین سر گردنه شده

من کلی ناتکوین انتقال دادم به این صرافی حالا میگه برای فروش باید 2 میلیون هزینه تراکنش بدی که هیچ جا اینطور نیست حالا هرچی میگم میخوام انتقال بدم میگن شبکه ton خرابه نمیشه انتقال داد درصورتی که همه جا درسته میگه اگه میخوای بفروش متاسفانه یه زمانی این صرافی خوب بود الان شروع کرده به کلاهبرداری

محسن طالع ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
1 /5

کلاهبرداری بیت پین

۱۷ میلیون تومان رمز ارز رو انتقال دادم به بیت پین با توجه به درست بودن همه مراحل ولی به حساب بیت پینم واریز نشد هرچقدر هم با پشتیبانی چت کردیم میگن تراکنش موفق بوده ولی صبور باشید واریز میشه...
قیمت اون رمز ارز در لحظه درحال تغییره و من متضرر شدم تازه اگه واریز بشه که من بتونم بفروشمش که الان یکهفته هست که واریز نشده
من ده ها صرافی کار کردم نهایتا ۱ساعته انتقال ها به حساب واریز میشه ولی پشتیبانی بیت پین میگه بخاطر شلوغی شبکه هست
چرا فقط برای بیت پین شلوغه
و من مطمئنم یه کلاهبرداری تو کار هست

حسین ۱۴ خرداد ۱۴۰۳
1 /5

نابسامانی این صرافی

خدا وکیلی یا این کاربرها از کارکنان این صرافی هستن یا واقعا معامله نکردن و چیزی نمی‌دونن
یعنی واقعا صرافیه خوبه؟
یبار نشد وقتی حجم معاملات میره بالا شما بتونی اون آرزو نقد کنی و به دلار و تومان تبدیل کنی
یبار و دوبار نیست بعد شماها متوجه نمیشین؟
وقتی جوابگو نیستن پس چرا اینقدر تبلیغ الکی میکنیم و میکنن
من از 380دلار تو سود خواستم بیرون بیام اجاره نداده .بعلت مشکل‌های زیرساخت و رو 300 دلار مشکل بعد چند ساعت حل شده که به هیچ دردت ما نمیخوره.
نوبیتکس خیلی بهتره یعنی واقعا قابل مقایسه نیستن
هر کی باور ندارها تمام گفتگو با پشتیبانی که 20دقیقه باید تو صف بمونی دارم
تمام صرافی و بروکرهای خارجی حتی بی نام و نشون به یک ثانیه نکشیده جواب میدم ولی اینجا میریتو صف 50نفری
صف نونوایی داره🤣😂😅

NoroziSaman ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
5 /5

عالی

خیلی خوب و ساده است من که باهاش راحت کار میکنم

اصغر قره خان زاده ۱۱ فروردین ۱۴۰۳
1 /5

اشکال به نوع عمل کرد

با ادب . طی چند روز که وارده این صرافی شدم . وچند ارز دیجیتال جز ه خریداری نمودم همه انها درصد بالا بازده ای داشتند که هر مرحله نه بازده رانه دیدیم وهم از اصل مقدار وجه هم کم شده هم زمان باسه صرافی در حال کار هستم این صرافی کار ها را به درستی انجام نمی دهد.

ریحانه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

من تا چند ماه پیش تو این صرافی خیلی فعال بودم یک زمانی بیت پین از لحاظ امکانات حرف نداشت
اما حالا آساکوین امکانات بهتری نسبت بهش داره و اینکه کارمزدهای بیت پین از اکثر صرافی ها بیشتر شده

سید حسن نوروزی ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

ن بدون شک یکی از صرافی‌های معتبر در ایران است این صرافی با ارائه ابزارها و خدمات متنوعی برای کاربران خود جذابیت زیادی ایجاد میکند، از جمله ارائه کارت هدیه ارز دیجیتال و آموزش‌های مختلف در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال. شبکه اجتماعی فعال و بروز، دریافت وام بدون ضامن با ارز دیجیتال که این مورد برای اشخاصی که هولدر یک ارز هستند میتواند بسیار جذاب و کاربردی در نظر گرفته شود.
تسویه ریالی از طریق بانک آینده بصورت آنی است و برای دیگر بانک ها از طریق سیکل پایا صورت می‌پذیرد.
مهمترین نکات مثبت این صرافی شامل، پشتیبانی از کیف‌پول اختصاصی، سیستم درآمدزایی، ورود دو مرحله‌ای برای افزایش امنیت، قابلیت تبدیل موجودی‌های خرد و روش‌های ارتباط متعدد از جمله چت، تلفن و ارتباط حضوری می‌باشند.
همچنین، اپلیکیشن اندرویدی برای دسترسی سریعتر به خدمات این صرافی در دسترس کاربران است. صرافی از بازار تتر و تومان پشتیبانی می‌کند و امکان استفاده از شبکه‌های معتبر از جمله ETH، BNB، BSC، TRX، BTC را فراهم می‌کند.
در مقابل، از نکات منفی این صرافی میتوان به عدم پشتیبانی از راه ارتباطی تیکت، عدم ارائه اپلیکیشن برای iOS و عدم پشتیبانی از بازار بیت‌کوین به دیگر رمز ارزها و کندی اپ اندروید اشاره کرد کد رفرال منو بزنید E2QkqTbr

حسین ۱۴ خرداد ۱۴۰۳

دقیقا چه ابزار و خدماتی میشه بگین ماهم متوجه بشیم؟
این امکانات حداقلیه هر صرافی هست.
حداقلی

عباس شریعتی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

بیش از یکسال هست که دارم با این صرافی کار میکنم ، رابط کاربری و فضای معاملاتی مناسبی داره و پشتیبانیش هم یک بار منو از خطر نابودی داراییم هنگام انتقال نجات داد . در کل خیلی راضی ام . بیت پین و نوبیتکس توی ایران از بهترینان

محسن ۱۹ آذر ۱۴۰۱

یکسال پیش ثبت نام کرده بودم ولی اون موقع خیلی ضعیف تر بودن. الان توی تلگرام هم پشتیبانی داشت و خیلی هم خوش برخورد بودن. چند هفتس دارم با بیت پین کار میکنم خیلی خیلی بهتر از قبل شده و تاحالا موردی ندیدم و راضیم 🙂

امید ۱۷ آذر ۱۴۰۱

امروز به مورد جدیدی تو صرافی بیت پین مواجه شدم و آن این بود که 72 ساعت بعد تتر رو به آدرس صرافی خارجی زد و پشتیبانی گفت به دستور ف ت ا س مواظب باشید شما هم مثل من رکب نخورید چون ما با همه جای دنیا فرق داریم

محمد ۰۳ مهر ۱۴۰۱

من مدت زیادی است باصرافی بیت پین کار میکنم صادقانه هیچ مشکلی نداشتم عالیه

شهاب ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

ممنون از معرفی صرافی خوب بیت پین
تو این صرافی ثبت نام کردم و دارم معامله می کنم.
سرعت خوبی داره

حمید رضا سلطانی ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

عالی است.

Rasul ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

خوبه، که که راضی هستم