Search
Close this search box.

قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال یورو به دلار نیوزلند | EURNZD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

جفت ارز EURNZD چیست؟

EURNZD (یورو/دلار نیوزیلند) یک جفت ارز فارکس “فرعی” در نظر گرفته می‌شود. EURNZD با توجه به عوامل اقتصادی و سیاسی مختلفی که می‌تواند بر ارزش دلار نیوزیلند در برابر یورو تأثیر بگذارد، می‌تواند در بازار بالا و پایین برود.

از آنجایی که یورو در ابتدا جفت ارز است، این امر آن را به “ارز پایه” تبدیل می‌کند. دلار نیوزلند که در انتها قرار دارد، به عنوان “ارز مظنه” شناخته می‌شود. EURNZD نشان می‌دهد که چه مقدار از ارز دلار نیوزیلند، برای خرید یک واحد از ارز یورو مورد نیاز است.

عوامل موثر بر EURNZD

دلار نیوزلند یکی از ارز‌های کالایی پیشرو است، به این معنی که ارزش آن تا حد زیادی به دلیل موفقیت صادرات آن است. اقتصاد نیوزلند به طور قابل توجهی به کشاورزی آن وابسته است. هر زمان که تقاضا برای صادرات اولیه کشور افزایش یابد، این می‌تواند منجر به افزایش خرید و بالا رفتن ارز EURNZD شود.

همچنین، شرایط آب و هوایی نامناسب که منجر به عملکرد ضعیف کشاورزی می‌شود، می‌تواند اقتصاد کشور نیوزیلند را مختل کند، و جفت ارز EURNZD را کاهش دهد.