قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال یورو به دلار کانادا | EURCAD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

جفت ارز EURCAD چیست؟

EURCAD (یورو/دلار کانادا) یک جفت فرعی در بازار فارکس است. به عنوان یک قاعده کلی، هر ارزی که در برابر دلار آمریکا معامله نشود، به عنوان ارز فرعی در نظر گرفته می‌شود. این بدان معناست که جفت‌های فارکس دارای USD، مانند EURUSD، به عنوان اصلی در نظر گرفته می‌شوند. به طور دقیق‌تر، جفت‌های فرعی آن‌هایی هستند که حجم معاملات کمتری نسبت به بقیه دارند.

اما این بدان معنا نیست که EURCAD یک بازار معاملات فارکس فعال نیست. یورو دومین ارز پرمعامله در جهان است (۳۲٪ از کل معاملات روزانه)، در حالی که دلار کانادا در رتبه ششم قرار دارد (۵٪ از کل معاملات روزانه). بنابراین، اگرچه این جفت به اندازه جفت‌های حاوی دلار محبوبیت ندارد، اما نقدینگی کافی برای مشتریان خرده‌فروشی (یعنی معامله‌گران فردی) در این جفت ارز وجود دارد.

مانند تمام جفت‌های فارکس، EURCAD ارزش یک ارز را با ارز دیگر مقایسه می‌کند. در این مثال، شما ارز پایه (EUR) را با ارز مظنه (CAD) مقایسه می‌کنید. این مقایسه به شما امکان می‌دهد ارزش یورو را تعیین کنید. به عبارت دیگر، EURCAD این سؤال را مطرح می‌کند: برای خرید ۱ یورو، چقدر CAD نیاز است؟

عواملی که بر EURCAD تأثیر می‌گذارد

تجارت EURCAD نیاز به ارزیابی بسیاری از رویداد‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای پیش‌بینی نوسانات ارز‌ها دارد. دلیل اینکه شما باید بر آنچه در این مناطق اتفاق می‌افتد نظارت کنید این است که ارزش یک ارز با قدرت اقتصادی و سیاسی یک کشور گره خورده است. اگر تولید ناخالص داخلی بالا باشد، بیکاری کم باشد و یک کشور پیوند‌های زیادی با دیگر اقتصاد‌های بزرگ داشته باشد، همه چیز خوب پیش می‌رود و پول آن قوی خواهد بود.

اگر برعکس موارد بالا باشد، ارز ضعیف خواهد بود. بنابراین، به‌عنوان یک معامله‌گر فارکس، برای معامله EURCAD، باید به آنچه در اروپا و کانادا اتفاق می‌افتد نگاه کنید. فقط با انجام این کار می‌توانید در مورد افزایش یا کاهش ارزش EURCAD پیش بینی صحیحی داشته باشید.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که اروپا و کانادا متحدانی دارند. این کشور‌ها به عنوان دو تن از بزرگترین نیرو‌های سیاسی در جهان، ارزش‌های مشترک و پیوند‌های تجاری با ایالات متحده، بریتانیا و چین دارند. این بدان معناست که باید در نظر داشته باشید که در جا‌های دیگر جهان چه اتفاقی می‌افتد و چگونه ممکن است بر EURCAD تأثیر بگذارد.