قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال یورو به دلار استرالیا | EURAUD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

جفت ارز EURAUD چیست؟

EURAUD (یورو/دلار استرالیا) به عنوان یک جفت فرعی در نظر گرفته می‌شود. در معاملات فارکس، جفت‌ ارزهای فرعی، جفت‌هایی هستند که یک طرف آنها USD یا دلار آمریکا قرار ندارد. با این حال، این نماد توسط معامله‌گران خرید و فروش می‌شود و دارای نقدشوندگی مناسبی است. یورو دومین ارز پرمعامله در جهان، و دلار استرالیا پنجمین ارز پرمعامله است.

معامله EURAUD به این معنی است که شما ارزش ارز پایه (EUR) را با ارز مظنه (AUD) مقایسه می‌کنید. به عنوان مثال، شما تعیین می‌کنید که چقدر AUD برای خرید ۱ یورو نیاز است. بنابراین، با تغییر ارزش هر دو ارز، قیمت معاملات فارکس EURAUD تغییر خواهد کرد.

عواملی که بر EURAUD تاثیر می‌گذارد

قیمت EURAUD می‌تواند روزانه در نوسان باشد. این ماهیت معاملات فارکس است. دلایل این نوسانات متفاوت خواهد بود، اما اغلب بر اساس عوامل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است.

به عنوان مثال، اختلاف تجاری بین اروپا و استرالیا می‌تواند به ارزش هر دو ارز یورو و دلار استرالیا آسیب برساند. برعکس، تعاملات سیاسی مثبت بین دو کشور، می‌تواند به ارزش یورو و دلار استرالیا کمک کند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که EURAUD مستقیماً تحت تأثیر رویداد‌هایی است که در اروپا و استرالیا رخ می‌دهد.

همچنین رویداد‌هایی در خارج از هر دو کشور نیز رخ می‌دهد که می‌تواند بر قیمت EURAUD تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اروپا روابط نزدیکی با بریتانیا و ایالات متحده دارد، و اتفاقات در این مناطق می‌تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد. اگر در میان متحدان اروپا و استرالیا ناآرامی وجود داشته باشد، یورو و دلار استرالیا می‌توانند تحت تأثیر قرار گیرند.