قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال دلار استرالیا به دلار امریکا | AUDUSD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال دلار استرالیا به دلار آمریکا​

پیش بینی قیمت دلار استرالیا

تحلیل تکنیکال دلار استرالیا | پیش بینی حرکت قیمت AUDUSD

برای بررسی تحلیلی که ۷ دی از AUDUSD منتشر شد به صفحه (تحلیل تکنیکال دلار استرالیا) مراجعه فرمایید. در این مقاله‌ی تحلیلی به این موضوع اشاره شد که صعود قیمت همراه با فشردگی و ساخت نقدینگی و همچنین رسیدن به مقاومت روزانه ۰.۶۸۷، منجر به اصلاح قیمت می‌شود.

طبق تحلیل، بعد از تغییر ساختار در تایم‌فریم پایین، قیمت شروع به ریزش کرد و اکنون در قیمت ۰.۶۷۳ معامله می‌شود. در محدوده‌ی فعلی قیمت بر روی حمایت ۴ ساعته قرار دارد که شکست آن منجر به ریزش بیشتر خواهد شد.

پیش بینی قیمت دلار استرالیا

در چارت ۱ ساعته، بعد از شکست FLIP تغییر روند رخ داد و سپس به ناحیه مقاومتی پولبک داشت و ریزش قابل توجهی هم اتفاق افتاد. در این چارت، برای ادامه‌ی ریزش باید منتظر شکست حمایت ۰.۶۷۳ ماند. در صورتی که قیمت موفق به شکست این ناحیه نشود، دلار استرالیا ممکن است به مقاومت ۰.۶۷۸ برسد.

پیش بینی قیمت دلار استرالیا

AUDUSD چیست؟

AUDUSD مخفف جفت یا کراس دلار استرالیا و دلار آمریکا است. AUDUSD چهارمین ارز پرمعامله است، اما یکی از شش ارز تشکیل دهنده شاخص دلار آمریکا (USDX) نیست.

  • AUDUSD مخفف جفت ارز دلار استرالیا/دلار آمریکا است که در میان معامله‌گران فارکس به‌طور غیررسمی با نام «Aussie» شناخته می‌شود.
  • از آنجایی که استرالیا به شدت به صادرات مواد خام متکی است، این جفت ارز به شدت تحت تأثیر قیمت کالا‌ها است.

نمودار جفت ارز AUDUSD (دلار استرالیا/دلار آمریکا)

یک جفت ارز به معامله‌گر می‌گوید که چه مقدار از یک ارز، برای خرید یک واحد ارز دیگر لازم است. در این حالت، دلار استرالیا (به اختصار AUD) به عنوان ارز پایه در نظر گرفته می‌شود، و دلار آمریکا (مخفف USD) به عنوان ارز مظنه یا واحدی در نظر گرفته می‌شود که مظنه قیمت در آن ذکر شده است.

AUD در سال ۱۹۸۳ به یک ارز شناور آزاد تبدیل شد. محبوبیت آن در بین معامله گران به دلیل عوامل مختلف مربوط به زمین‌شناسی، جغرافیا و سیاست‌های دولت است. استرالیا از نظر منابع طبیعی از جمله فلزات، زغال سنگ، الماس، گوشت و پشم، یکی از ثروتمندترین کشور‌های جهان است.

علامت اختصاری AUDUSD نشان دهنده نرخ قیمتی است که دلار آمریکا را می توان با دلار استرالیا مبادله کرد. ارزش جفت AUDUSD 1 دلار استرالیا به ازای هر تعداد مظنه دلار آمریکا ذکر شده است. به عنوان مثال، اگر جفت ارز با قیمت 0.75 معامله می شود، به این معنی است که برای خرید 1 دلار استرالیا 0.75 دلار آمریکا لازم است.

AUDUSD یکی از پرمعامله ترین جفت ارزهای جهان است. معامله AUDUSD در زبان محاوره‌ای به عنوان معامله “Aussie” یا اِزی نیز شناخته می‌شود. بنابراین در مکالمه ، ممکن است از یک معامله‌گر بشنوید که می‌گوید: “ما اِزی را با 7495 خریدیم و 105 پیپ بالاتر، به 7600 فروختیم!.”