Search
Close this search box.

قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال دلار استرالیا به دلار امریکا | AUDUSD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال دلار استرالیا به دلار آمریکا​

تحلیل تکنیکال چارت دلار استرالیا به دلار آمریکا | آیا قیمت در چارت AUDUSD از سردرگمی در می آید؟

تحلیل تکنیکال چارت دلار استرالیا به دلار آمریکا | آیا قیمت در چارت AUDUSD از سردرگمی در می آید؟

قیمت در چارت یک ساعته دلار استرالیا به دلار آمریکا، وارد یک کانال صعودی شده است اما این کانال صعودی می‌تواند با یک فشار قیمتی شکسته شود.

اگر قیمت موفق شود از سقف کانال صعودی خود عبور کند، می‌تواند در ادامه سطح بسیار مهم 0.67789 را هدف آینده خود قرار دهد.

در غیر این صورت اگر قیمت به سمت پایین و نزول حرکت کند، با رسیدن به محدوده مقاومتی مهم 0.66319 تا 0.66377 باید تصمیم خود را برای ادامه‌ی روند خود بگیرد.

درصورت بازگشت روند نزولی از این منطقه مقاومتی مهم، قیمت می‌تواند مجدد صعود خود را آغاز کرده و سپس با شکست سقف کانال خود، سطح 0.67789 را هدف صعود خود قرار دهد.

اما در صورت شکسته شدن منطقه مقاومتی مهم، قیمت می‌تواند با شکست کف کانال خود، روند نزولی خود را پیش برده و سطح 0.65056 را هدف خود قرار دهد.

تحلیل تکنیکال چارت جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا در تایم فریم ۱ ساعته و در یک شنبه ۱۸ تیر
چارت معاملاتی نماد AUDUSD در تایم فریم 1 ساعته

AUDUSD چیست؟

AUDUSD مخفف جفت یا کراس دلار استرالیا و دلار آمریکا است. AUDUSD چهارمین ارز پرمعامله است، اما یکی از شش ارز تشکیل دهنده شاخص دلار آمریکا (USDX) نیست.

  • AUDUSD مخفف جفت ارز دلار استرالیا/دلار آمریکا است که در میان معامله‌گران فارکس به‌طور غیررسمی با نام «Aussie» شناخته می‌شود.
  • از آنجایی که استرالیا به شدت به صادرات مواد خام متکی است، این جفت ارز به شدت تحت تأثیر قیمت کالا‌ها است.

نمودار جفت ارز AUDUSD (دلار استرالیا/دلار آمریکا)

یک جفت ارز به معامله‌گر می‌گوید که چه مقدار از یک ارز، برای خرید یک واحد ارز دیگر لازم است. در این حالت، دلار استرالیا (به اختصار AUD) به عنوان ارز پایه در نظر گرفته می‌شود، و دلار آمریکا (مخفف USD) به عنوان ارز مظنه یا واحدی در نظر گرفته می‌شود که مظنه قیمت در آن ذکر شده است.

AUD در سال ۱۹۸۳ به یک ارز شناور آزاد تبدیل شد. محبوبیت آن در بین معامله گران به دلیل عوامل مختلف مربوط به زمین‌شناسی، جغرافیا و سیاست‌های دولت است. استرالیا از نظر منابع طبیعی از جمله فلزات، زغال سنگ، الماس، گوشت و پشم، یکی از ثروتمندترین کشور‌های جهان است.

علامت اختصاری AUDUSD نشان دهنده نرخ قیمتی است که دلار آمریکا را می توان با دلار استرالیا مبادله کرد. ارزش جفت AUDUSD 1 دلار استرالیا به ازای هر تعداد مظنه دلار آمریکا ذکر شده است. به عنوان مثال، اگر جفت ارز با قیمت 0.75 معامله می شود، به این معنی است که برای خرید 1 دلار استرالیا 0.75 دلار آمریکا لازم است.

AUDUSD یکی از پرمعامله ترین جفت ارزهای جهان است. معامله AUDUSD در زبان محاوره‌ای به عنوان معامله “Aussie” یا اِزی نیز شناخته می‌شود. بنابراین در مکالمه ، ممکن است از یک معامله‌گر بشنوید که می‌گوید: “ما اِزی را با 7495 خریدیم و 105 پیپ بالاتر، به 7600 فروختیم!.”