قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال فرانک به ین | CHFJPY

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

بررسی جفت ارز CHFJPY چیست؟

به زبان ساده، CHFJPY نشان دهنده قیمت فرانک سوئیس نسبت به ین ژاپن در بازار است. به طور دقیق‌تر، توضیح می‌دهد که برای خرید یک فرانک سوئیس، به چند ین ژاپن نیاز دارید. برای مثال، اگر CHF/JPY با قیمت 117.00 معامله شود، خرید یک فرانک سوئیس در بازار جهانی 117 ین ژاپن هزینه دارد. سوئیس و ژاپن دو غول مالی جهانی هستند و ارتباط نزدیکی به هم دارند.

فارکس یکی از مهم‌ترین و گسترده‌ترین فعالیت‌های مالی در جهان است، که در آن با خرید و فروش جفت ارز‌های مختلف، و تغییرات قیمتی می‌توان سود کرد. اگرCHFJPY را بخرید، به این‌ امید هستید که ارزش فرانک در برابر ین افزایش یابد. اگر آن را بفروشید، به‌ امید افزایش ارزش ین در برابر فرانک، هستید.

سوئیس تقریباً با هر معیاری، بزرگترین سرمایه بانکی جهان را دارد. همچنین کشوری است که بزرگترین ذخایر طلای جهان، و بیش از یک سوم کل ثروت خصوصی روی کره زمین را در اختیار دارد!

این کشور کوچک عضو اتحادیه اروپا نیست، اما واحد پول آن رابطه نزدیکی با یورو دارد. CHF در ابتدا به فرانک فرانسه متصل بود، اما اکنون یک ارز شناور آزاد است که، به دلیل موقعیت سوئیس به عنوان پایتخت ثروت، یکی از ارزشمندترین، گران‌ترین و پرتقاضاترین ارز‌های روی زمین است.

ین ژاپن تاریخچه مشابهی با فرانک سوئیس دارد. این ارز در اواسط قرن نوزدهم، توسط ژاپن که مصمم بود اقتصاد‌های منطقه را تحت یک مرجع مرکزی گرد هم آورد، معرفی شد.

برخلاف فرانک، ارزش ین به طور مداوم در طول سال‌ها کاهش یافته است، که اغلب در نتیجه سیاست عمدی ژاپن به عنوان ابزاری برای رقابتی نگه داشتن صادرات بوده است.

واحد پول ژاپن بیشتر مواقع نوسانی‌تر از ارز سوئیس است، اما هر دو ارز‌های نسبتاً پایداری هستند که سرمایه‌گذاران در مواقع بحران به سمت آن‌ها ‌می‌روند.

عوامل مؤثر بر قیمت CHFJPY

CHFJPY یک جفت ارز فرعی است که به طور ثابت تحت تأثیر عوامل بی‌شماری قرار می‌گیرد که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  • تفاوت نرخ بهره: CHFJPY به شدت با اختلاف نرخ بهره بالاتر بین بانک ملی سوئیس و بانک ژاپن، همبستگی مثبت دارد.
  • عدم قطعیت اقتصادی جهانی: CHFJPY ارز‌های جهانی به اصطلاح  “پناهگاه امن” هستند که، به شدت تحت تأثیر احساسات منفی اقتصاد جهانی قرار دارند. در مواقع بحران، این دو ارز بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاران هستند.
  • روند‌های اقتصادی داخلی: داده‌هایی در سوئیس یا ژاپن که مربوط به نرخ اشتغال، تورم، تولید ناخالص داخلی، صادرات، کسری تجاری یا بازار‌های سهام است، تأثیر زیادی بر CHFJPY دارد.