قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال دلار آمریکا به دلار کانادا | USDCAD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال دلار آمریکا به دلار کانادا

تحلیل هفتگی جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا در یکشنبه ۲ بهمن | USDCAD

تحلیل هفتگی جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا در یکشنبه ۲ بهمن | USDCAD

تحلیل چارت جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا در تایم فریم ۴ ساعته و در یکشنبه ۲ بهمن | USDCAD
چارت معاملاتی جفت ارز USDCAD در تایم فریم ۴ ساعته

چارت معاملاتی جفت ارز USDCAD در تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد، قیمت پس از رسیدن به خط میانگین متحرک نمایی 55 روزه و 1.3519 در هفته گذشته، به شدت کاهش یافت. روند اولیه در این هفته ابتدا خنثی می‌ماند. در جهت نزولی، شکست سطح 1.3320 روند نزولی آغاز شده از سطح 1.3704 به سطح حمایت کلیدی 1.3224 را از سر خواهد گرفت. با این حال، در روند صعودی، قرارگیری قیمت در بالای سطح 1.3519، روند چارت را برای شکست مقاومت 1.3704 به سمت صعودی باز می‌گرداند.

تحلیل چارت جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا در تایم فریم روزانه و در یکشنبه ۲ بهمن | USDCAD
چارت معاملاتی جفت ارز USDCAD در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا در تایم فریم روزانه نشان می‌دهد، تازمانی که سطح حمایتی قوی 1.3222 (محدوده 38.2% فیبوناچی رسم‌شده از سطح 1.2005 به 1.3976 در قیمت 1.3223) برقرار باشد، همچنان انتظار می‌رود روند صعودی بزرگ‌تر از 1.2005 (کم‌ترین سطح در سال 2021) تا 1.3976 در مرحله بعدی از سر گرفته شود. با این حال، شکست ثابت سطح 1.3222 یا 1.3223 نشان می‌دهد که روند ممکن است در چارت معکوس شده باشد. در این صورت نزول عمیق‌تری در قیمت به سمت سطح حمایتی قوی بعدی در 1.2726 (61.8% فیبوناچی در قیمت 1.2758) مشاهده خواهد شد.

تحلیل چارت جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا در تایم فریم هفتگی و در یکشنبه ۲ بهمن | USDCAD
چارت معاملاتی جفت ارز USDCAD در تایم فریم هفتگی
تحلیل چارت جفت ارز دلار آمریکا به دلار کانادا در تایم فریم ماهانه و در یکشنبه ۲ بهمن | USDCAD
چارت معاملاتی جفت ارز USDCAD در تایم فریم ماهانه

تحلیل چارت‌های بلندمدت این جفت ارز نشان می‌دهد، اقدامات قیمت از سطح 1.4689 (بالاترین سطح در سال 2016) تنها به عنوان یک الگوی تثبیت‌کننده دیده می‌شود که ممکن است در قیمت 1.2005 تکمیل شده باشد. یعنی انتظار می‌رود روند صعودی آغاز شده از سطح 0.9506 (پایین‌ترین سطح در سال 2007) در مرحله بعدی از سر گرفته شود.

USDCAD (دلار آمریکا/دلار کانادا) چیست؟

USDCAD مخفف جفت ارز دلار آمریکا در مقابل دلار کانادا (USDCAD) است. مظنه داده شده برای جفت ارز USDCAD به معامله‌گر می‌گوید که برای خرید یک دلار آمریکا ( ارز پایه )، به چند دلار کانادا ( ارز مظنه ) نیاز است.

معامله جفت ارز USDCAD همچنین به عنوان معامله ” loonie ” نیز شناخته می‌شود، که نام سکه یک دلاری کانادا است که پرنده همنام آن را نشان می‌دهد. USDCAD نیز یکی از نقدشونده‌ترین و فعال‌ترین جفت‌ها در بازار فارکس است.

نمودار جفت ارز USDCAD

ارزش این جفت ارز، 1 دلار آمریکا به ازای هر X دلار کانادا است. به عنوان مثال، اگر جفت با قیمت 1.20 معامله می‌شود، به این معنی است که برای خرید ۱ دلار آمریکا به 1.2 دلار کانادا نیاز است، یا در عوض آن 1 CAD، ارزش 0.833 دلار آمریکا دارد.

اگرچه جفت ارز USDCAD در مقاطع مختلف تاریخ به برابری رسیده است (یعنی ۱: ۱)، اما دلار آمریکا به طور سنتی قوی‌تر بوده است.

جفت ارز USDCAD بشکل گسترده‌ای معامله می‌شود، زیرا روابط تجاری قابل توجهی بین دو کشور آمریکا و کانادا وجود دارد.

عواملی که بر جفت ارز USDCAD تأثیر می‌گذارد

USD/CAD تحت تأثیر عواملی است که بر ارزش دلار آمریکا و یا دلار کانادا در رابطه با یکدیگر و سایر ارز‌ها تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل، تفاوت نرخ بهره بین فدرال رزرو و بانک مرکزی کانادا (BoC)، بر ارزش این ارز‌ها در مقایسه با یکدیگر تأثیر می‌گذارد. برای مثال، وقتی فدرال رزرو در فعالیت‌های بازار آزاد برای قوی‌تر کردن دلار آمریکا مداخله می‌کند، ارزش تلاقی USDCAD افزایش می‌یابد، زیرا برای خرید دلار قوی‌تر، دلار کانادا بیشتری نیاز است.

ارزش دلار کانادا نیز با قیمت کالا‌ها، به ویژه نفت خام، ارتباط زیادی دارد. از آنجایی که اقتصاد کانادا به شدت به نفت وابسته است، قیمت نفت وضعیت اقتصاد، و خود ارز CAD را روشن می‌کند.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.