قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال دلار نیوزلند به دلار امریکا | NZDUSD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

NZDUSD (دلار نیوزیلند/دلار آمریکا) چیست؟

NZDUSD مخفف جفت ارز دلار نیوزیلند و دلار آمریکا است. قیمت این جفت ارز به معامله‌گر می‌گوید که برای خرید یک دلار نیوزیلند، به چند دلار آمریکا نیاز است. در میان معامله‌گران فارکس، جفت ارز NZDUSD با نام مستعار “کیوی”  نیز شناخته می‌شود.

نحوه درک نمودار NZDUSD (دلار نیوزلند/دلار آمریکا)

ارزش این جفت ارز، 1 دلار نیوزلند به ازای هر تعداد متغیر دلار آمریکا می‌باشد. به عنوان مثال، اگر جفت ارز با قیمت 1.50 معامله می‌شود، به این معنی است که برای خرید یک دلار نیوزیلند، 1.5 دلار آمریکا لازم است.

کشاورزی یک عامل اصلی در اقتصاد نیوزلند است. بیش از دو سوم صادرات این کشور مربوط به بخش کشاورزی است. یک عامل خاص که بر NZD تأثیر می‌گذارد، قیمت لبنیات است. نیوزلند بزرگترین صادرکننده شیرخشک کامل در جهان است. بنابراین اگر قیمت شیر در حال افزایش باشد، اقتصاد نیوزلند به احتمال زیاد بهبود خواهد یافت، و معاکله‌گران پیش‌بینی افزایش ارزش این نماد را خواهند داشت. گردشگری یکی دیگر از عناصر اصلی اقتصاد نیوزلند است، بنابراین با کاهش هزینه سفر به نیوزیلند، انتظار می‌رود که اقتصاد بهبود یابد و ارزش پول افزایش یابد.

اگر چه نیوزلند یکی از معدود کشور‌هایی است که بخش کشاورزی آن به طور کامل در معرض اقتصاد بین‌المللی است، اما جفت ارز NZDUSD ممکن است به دلایل مالی مختلفی نیز معامله شود که ربطی به اقتصاد محلی ندارد. بازار‌ مالی نیوزلند، اولین بازار‌ی است که در روز معاملاتی جدید شروع به کار می‌کند.