قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال پوند به دلار استرالیا| GBPAUD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

جفت ارز GBPAUD چیست؟

GBPAUD مخفف پوند بریتانیا و دلار استرالیا است. این جفت ارز فرعی به طور گسترده با حجم بالایی در بازار فارکس معامله می‌شود. در این جفت، GBP ارز پایه و AUD ارز مظنه است.

ارزش GBPAUD در بازار، ارزش دلار استرالیا معادل یک پوند است. به عنوان مثال، اگر ارزش GBPAUD 1.8505 باشد، یعنی 1.8505 دلار استرالیا باید برای دریافت 1 پوند داده شود.

عواملی که بر قیمت GBPAUD تاثیر می‌گذارند

بریتانیا در حال حاضر هشتمین شریک تجاری بزرگ استرالیا است.  اگر چه ممکن است این دو کشور هزاران کیلومتر از هم فاصله داشته باشند، اما واضح است که بریتانیا و استرالیا در سطح اقتصادی و تجاری به شدت در هم ادغام شده‌اند.

به همین دلیل جفت ارز معاملاتی فارکس GBPAUD نیز تحت تاثیر سیاست‌های پولی در هر دو طرف، و همچنین هرگونه عملکرد اقتصادی از جمله نرخ بیکاری، واردات و صادرات قرار می‌گیرد.