قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال دلار امریکا به ین ژاپن | USDJPY

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال دلار آمریکا به ین

تحلیل چارت دلار به ین | آیا روند اصلاحی موجب شکست کانال صعودی خواهد شد؟

تحلیل چارت دلار به ین | آیا روند اصلاحی موجب شکست کانال صعودی خواهد شد؟

قیمت در چارت جفت ارز دلار به ین درحال حاضر در نیمه‌ی کانال صعودی خود قرار دارد. دراین مرحله انتظار می‌رود قیمت یک روند اصلاحی برای ادامه‌ی راه صعودی خود داشته باشد.

همچنین انتظار می‌رود این روند اصلاحی در محل تلاقی سطح 139.158 و کف کانال، مسیر خود را مشخص کند. اگر قیمت بخواهد روند نزولی خود را ادامه دهد، می‌تواند محدوده 134.875 تا 135.859 را هدف روند نزولی خود قرار دهد.

اما اگر قیمت موفق به شکست سطح 139.158 نشود، می‌تواند صعود خود را حداقل تا محدوده نیمه‌ی کانال و سطح 144.450 پیش ببرد. درصورت شکست این سطح، قیمت می‌تواند ۲ سطح دیگر 146.178 و 148.536 را اهداف بعدی صعود خود قرار دهد.

تحلیل چارت جفت ارز دلار به ین در یک شنبه ۱ مرداد
چارت معاملاتی نماد USDJPY در تایم فریم 4 ساعته

USDJPY (دلار آمریکا/ین ژاپن) چیست؟

USDJPY مخفف مورد استفاده برای نشان دادن نرخ تبدیل ارز برای دلار آمریکا و ین ژاپن است. این جفت ارز نشان می‌دهد که برای خرید یک دلار آمریکا ( ارز پایه ) به چند ین ژاپن ( ارز مظنه ) نیاز است. نرخ مبادله USDJPY یکی از نقدشونده‌ترین و پر معامله‌ترین جفت ارزها در جهان است. USDJPY همبستگی مثبتی با USDCHF دارد، زیرا جدا از این واقعیت که هر دو از دلار آمریکا به عنوان ارز پایه استفاده می‌کنند، فرانک سوئیس ارز دیگری است که جایگاه امنی نزد سرمایه‌گذاران دارد.

نمودار جفت USDJPY (دلار آمریکا/ین ژاپن)

ارزش جفت USDJPY به عنوان یک دلار آمریکا به ازای هر مقدار مشخصی ین ژاپن ذکر شده است. به عنوان مثال، اگر جفت ارز با قیمت ۱۵۰ معامله می‌شود، به این معنی است که یک دلار آمریکا را می‌توان با ۱۵۰ ین ژاپن مبادله کرد. با توجه به اینکه ین ژاپن نیز مانند دلار آمریکا به طور گسترده به عنوان ارز ذخیره استفاده می‌شود، نرخ مبادله USDJPY یکی از نقدشونده‌ترین جفت ارزها در جهان است.

USDJPY تحت تأثیر عواملی است که بر ارزش دلار آمریکا و ین ژاپن، هم در رابطه با یکدیگر و هم نسبت به سایر ارز‌ها تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل، تفاوت نرخ بهره بین فدرال رزرو (FED) و بانک ژاپن (BOJ) بر ارزش این ارز‌ها در مقایسه با یکدیگر تأثیر می‌گذارد. برای مثال، زمانی که فدرال رزرو در فعالیت‌های بازار آزاد برای قوی‌تر کردن دلار آمریکا مداخله می‌کند، ارزش تلاقی USDJPY می‌تواند به دلیل تقویت دلار آمریکا در مقایسه با ین ژاپن افزایش یابد.