قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال دلار امریکا به فرانک | USDCHF

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال دلار آمریکا به فرانک سوئیس

تحلیل روزانه جفت ارز دلار به فرانک در دوشنبه ۳ بهمن | USDCHF

تحلیل روزانه جفت ارز دلار به فرانک در دوشنبه ۳ بهمن | USDCHF

تحلیل چارت جفت ارز دلار به فرانک در تایم فریم ۴ ساعته و در دوشنبه ۳ بهمن | USDCHF
چارت معاملاتی جفت ارز USDCHF در تایم فریم ۴ ساعته

روند در چارت ۴ ساعته جفت ارز دلار آمریکا به فرانک سوئیس با توجه به مقاومت 0.9407 نزولی باقی می‌ماند. در روند نزولی، شکست پایدار محدوده 61.8% فیبوناچی اکستنشن رسم‌شده از سطح 1.0146 به 0.9355 و سپس 0.9545 در قیمت 0.9056، راه را برای رسیدن قیمت به سطح 100% فیبوناچی اکستنشن در قیمت 0.8754 که نزدیک به سطح حمایتی بلندمدت 0.8756 است، هموار می‌کند. با این وجود، در روند صعودی، شکست سطح 0.9407 می‌تواند تاییدکننده یک کف کوتاه‌مدت در این چارت باشد و سپس روند را به سمت صعودی بازگرداند.

تحلیل چارت جفت ارز دلار به فرانک در تایم فریم روزانه و در دوشنبه ۳ بهمن | USDCHF
چارت معاملاتی جفت ارز USDCHF در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال چارت روزانه جفت ارز USDCHF نشان می‌دهد، روند صعودی آغاز شده از سطح 0.8756 (کم‌ترین سطح در سال 2021) در قیمت 1.0146 بسیار پایین‌تر از مقاومت بلندمدت 1.0342 (بالاترین قیمت در سال 2016) کامل شده است. بر اساس حرکت نزولی فعلی، نزول آغاز شده از سطح 1.0146 باید خود یک روند نزولی میان‌مدت باشد. در این صورت هدف بعدی قیمت سطح 0.8756 است. حمایت قوی باید در آنجا دیده شود تا بازگشت مجدد را به همراه داشته باشد. با این حال، در هر صورت، تا زمانی که سطح مقاومت 0.9407 پابرجا باشد، کاهش بیشتری در قیمت مورد انتظار خواهد بود.

پیوت‌های روزانه:

  • (S1) 0.9152
  • (P) 0.9193
  • (R1) 0.9245

USDCHF (دلار آمریکا/فرانک سوئیس) چیست؟

USDCHF جفت ارز دلار آمریکا و فرانک سوئیس است. این جفت ارز نشان می‌دهد که برای خرید یک دلار آمریکا ( ارز پایه ) به چند فرانک سوئیس (ارز مظنه) نیاز است. معامله جفت ارز USDCHF به عنوان معامله “Swissie” نیز شناخته می‌شود. به دلیل موقعیت سیاسی و مالی باثبات کشور سوئیس، CHF اغلب به عنوان یک ارز امن در نظر گرفته می شود. USDCHF تمایل دارد با EURUSD و GBPUSD همبستگی منفی داشته باشد.

اطلاعات نمودار USDCHF (دلار آمریکا/فرانک سوئیس)

CHF واحد پول فرانک سوئیس و USD نماد ارز دلار آمریکا است. ارز‌ها در فارکس به صورت جفتی شناخته می‌شوند، و نشان می‌دهند که خرید ارز دیگر چقدر هزینه دارد.

ارزش USDCHF برابر است با اینکه چند فرانک سوئیس برای خرید یک دلار آمریکا نیاز است. به عنوان مثال، اگر جفت ارز با قیمت 1.05 معامله می‌شود، به این معنی است که برای خرید یک دلار آمریکا به 1.05 فرانک سوئیس نیاز است. اگر نرخ 0.9850 باشد، به این معنی است که برای خرید یک دلار آمریکا، 0.9850 فرانک سوئیس نیاز است.

USDCHF تحت تأثیر عواملی است که بر ارزش دلار آمریکا یا فرانک سوئیس در رابطه با یکدیگر و سایر ارز‌ها تأثیر می‌گذارد. داده‌های اشتغال و تولید ناخالص داخلی (GDP)، از هر دو کشور، دو شاخص اقتصادی هستند که تأثیر قابل توجهی بر این جفت ارز دارند.

تفاوت نرخ بهره بین فدرال رزرو و بانک ملی سوئیس (SNB) نیز بر این جفت ارز تأثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال، زمانی که فدرال رزرو در عملیات بازار آزاد مداخله می‌کند تا دلار آمریکا را قوی‌تر کند، به دلیل تقویت دلار آمریکا در مقایسه با فرانک سوئیس، ارزش USDCHF می‌تواند افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر بانک ملی سوئیس نرخ بهره را افزایش دهد، می‌تواند سرمایه‌گذاران بیشتری را به سمت فرانک جذب کند، و در نتیجه ارزش آن را افزایش دهد. در این مورد، نرخ USDCHF کاهش می‌یابد، زیرا فرانک کمتری برای خرید دلار نیاز است.

USDCHF تمایل دارد با جفت ارز EURUSD و GBPUSD همبستگی منفی داشته باشد.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.