قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال پوند دلار | GBPUSD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال پوند به دلار

پیش بینی قیمت پوند

تحلیل تکنیکال پوند | پیش‌بینی تحلیلگران برای نرخ بهره انگلستان

تحلیلگران نومورا در مورد نشست سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس چه می‌گویند؟

موسسه نومورا پیش‌بینی می‌کند که بانک مرکزی انگلستان در نشست امروز خود، نرخ بهره را ثابت نگه دارد.

دلیل این امر، عدم ضعف کافی داده‌های داخلی برای توجیه آغاز چرخه کاهش نرخ بهره عنوان شده است.

با وجود ثبات نرخ بهره، تحلیلگران نومورا همچنان چشم‌انداز مثبتی برای پوند دارند.

آنها انتظار ندارند که بیانیه سیاست پولی امروز تاثیر قابل‌توجهی بر ارزش پوند داشته باشد.

نکات کلیدی:

  • بیانیه سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس امروز‌ منتشر ‌خواهد شد.
  • سرمایه‌گذاران منتظرند تا ببینند آیا این بیانیه سیگنالی مبنی بر تغییر احتمالی نرخ بهره در آینده نزدیک ارائه می‌دهد یا خیر.

تحلیل تکنیکال پوند

در تایم‌فریم بلند‌مدت و روزانه،‌ چارت GBP/USD با وضعیتی نسبتا پیچیده روبرو شده است. شکست حمایت ۱/۲۵۰۲ دلار گمانه‌زنی‌ها را به سمت نزولی شدن روند برد اما از طرفی دیگر برگشت پرشتاب و رشد قوی پوند سناریوی صعودی را تقویت کرد.

با این حال پوند پس از رسیدن به مقاومت ۱/۲۸۸۳ دلار و تشکیل واگرایی، با ریزش مواجه شد. به طور کل تا زمانی که قیمت موفق به شکست مقاومت ۱/۲۸۸۳ نشود نمی‌توان به سناریوی صعود اطمینان زیادی داشت.

چارت روزانه پوند

از طرفی دیگر در تایم‌فریم ۴ ساعته نیز تغییر ساختار به نزولی هنوز به طور کامل رخ نداده و روند در این بازه وارد فاز نزولی نشده است. بنابراین برای همراهی با روند نزولی لازم است حمایت ۱/۲۶۵۹ شکسته شود.

چارت ۴ ساعته پوند

به طور خلاصه:

روند در تایم‌فریم روزانه همچنان نزولی اما در تایم‌فریم ۴ ساعته صعودی است. برای همراهی با روند بلندمدت لازم است حمایت ۱/۲۶۵۹ شکسته شود.

توجه: در تایم‌فریم ۱ ساعته کانال صعودی در حال تشکیل است.

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

GBPUSD (پوند انگلیس/دلار آمریکا) چیست؟

GBPUSD (پوند بریتانیا/دلار آمریکا) مخفف جفت ارز یا کراس پوند بریتانیا و دلار آمریکا است. جفت ارز به معامله‌گر می‌گوید که برای خرید یک پوند انگلیس (ارز پایه) به چند دلار آمریکا (ارز مظنه) نیاز است.

GBP/USD سومین جفت ارز تجاری بزرگ است، که حدود ۱۱ درصد از کل بازار فارکس را به خود اختصاص داده است.

  • جفت ارز GBP/USD سومین جفت ارز پرمعامله در جهان است.
  • این جفت ارز تحت تأثیر شاخص‌های اقتصادی، و اقدامات بانک‌های مرکزی هر دو کشور برای تقویت یا کاهش ارزش پول خود قرار دارد.
  • پوند انگلیس از نظر تاریخی قوی‌تر از دلار است، اگرچه در دهه‌های پس از جنگ جهانی دوم به طور پیوسته ضعیف شده است.
  • پس از رکود بزرگ، پوند تقریباً یک سوم ارزش خود را از دست داد، زیرا سرمایه‌گذاران به سمت دلار هجوم آوردند.

آشنایی با GBPUSD (پوند انگلیس/دلار آمریکا)

ارزش جفت ارز GBPUSD به ازای هر X دلار آمریکا 1 پوند انگلیس است. به عنوان مثال، اگر جفت ارز با قیمت 1.50 معامله می‌شود، به این معنی است که برای خرید 1 پوند انگلیس، 1.5 دلار آمریکا لازم است.

GBPUSD جزو پنج جفت ارز پرمعامله برتر در جهان است. این نماد تحت تأثیر عواملی است که بر ارزش پوند انگلیس و یا دلار آمریکا در رابطه با یکدیگر و سایر ارزها تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل، تفاوت نرخ بهره بین بانک مرکزی انگلستان (BoE) و فدرال رزرو، بر ارزش این ارزها در مقایسه با یکدیگر تأثیر می‌گذارد.

برای مثال، زمانی که فدرال رزرو در فعالیت‌های بازار آزاد برای قوی‌تر کردن دلار آمریکا مداخله می‌کند، ارزش GBPUSD می‌تواند به دلیل تقویت دلار آمریکا در مقایسه با پوند انگلیس، کاهش یابد.

پرسش‌های متداول

نماد پوند به دلار در بازارهای مالی و همچنین بازار فارکس GBPUSD است.

به طور کلی قیمت پوند به دلار بر مبنای عرضه و تقاضای این دو ارز تعیین می‌شود که عوامل سیاسی و پولی هرکدام از دولت‌های آمریکا و انگلیس می‌توانند بر عرضه و تقاضای این دو ارز موثر باشند.

بالاترین قیمت GBPUSD ثبت شده تاکنون 2.4546 در نوامبر 1972 بوده است.

کم‌ترین قیمت GBPUSD که تاکنون ثبت شده است، 1.0539 در مارس 1985 بوده است.

نرخ بهره بالاتر باعث افزایش ارزش پول می‌شود، به این معنی که با توجه به جهش نرخ بهره، پوند ممکن است افزایش یابد که به نوبه خود ممکن است ارزش GBPUSD را افزایش دهد و بالعکس.

GBPUSD را می‌توان از طریق ابزارهای مالی مختلف مانند معاملات فارکس، CFD، اختیار معامله، قراردادهای آتی و صندوق‌های قابل معامله در بورس معامله کرد.

بسته به استراتژی معاملاتی شما، بهترین زمان برای معامله GBPUSD می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، فعال‌ترین سشن‌های معاملاتی برای GBPUSD معمولاً در طول همپوشانی سشن‌های لندن و نیویورک است.