قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال دلار استرالیا به دلار امریکا | AUDUSD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال دلار استرالیا به دلار آمریکا​

تحلیل هفتگی جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا در یکشنبه ۲ بهمن | AUDUSD

تحلیل هفتگی جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا در یکشنبه ۲ بهمن | AUDUSD

تحلیل چارت جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا در تایم فریم ۴ ساعته و در یکشنبه ۲ بهمن | AUDUSD
چارت معاملاتی جفت ارز AUDUSD در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل تکنیکال جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا در تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد، قیمت در هفته گذشته به سطح 0.7062 صعود کرد اما نتوانست این در این سطح باقی بماند. روند کلی چارت تا زمانی که سطح حمایتی 0.6721 حفظ شود، صعودی می‌ماند. در جهت صعودی، شکست 0.7062، روند آغاز شده از سطح 0.6169 را به محدوده 61.8% فیبوناچی اکستنشن رسم‌شده از سطح 0.6169 به 0.6892 و سپس 0.6721 در قیمت 0.7168 می‌رساند. با این حال، شکست محکم سطح 0.6721 نشان‌دهنده کوتاه‌مدت بودن روند صعودی در چارت است و روند چارت را به سمت نزولی باز می‌گرداند.

تحلیل چارت جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا در تایم فریم روزانه و در یکشنبه ۲ بهمن | AUDUSD
چارت معاملاتی جفت ارز AUDUSD در تایم فریم روزانه

تحلیل چارت روزانه جفت ارز AUDUSD نشان دهنده یک روند نزولی اصلاحی از سطح 0.8006 (بالاترین سطح در سال 2021) است که این روند باید با سه موج کاهش در سطح 0.6169 (پایین‌ترین قیمت در سال 2022) تکمیل می‌شد. در روند صعودی قیمت می‌تواند محدوده 61.8% فیبوناچی رسم‌شده از سطح 0.8006 تا 0.6169 را در قیمت 0.7304 هدف خود قرار دهد. شکست پایدار این سطح راه را برای رسیدن قیمت به سطح 0.8006 هموار می‌کند. تا زمانی که سطح حمایتی 0.6721 حفظ شود، این مورد مطلوب باقی خواهد ماند.

تحلیل چارت جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا در تایم فریم هفتگی و در یکشنبه ۲ بهمن | AUDUSD
چارت معاملاتی جفت ارز AUDUSD در تایم فریم هفتگی
تحلیل چارت جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا در تایم فریم ماهانه و در یکشنبه ۲ بهمن | AUDUSD
چارت معاملاتی جفت ارز AUDUSD در تایم فریم ماهانه

تحلیل چارت‌های بلندمدت این جفت ارز در تایم فریم‌های هفتگی و ماهانه نشان می‌دهند که روند نزولی آغاز شده از سطح 0.8006 صرفاً اصلاحی برای روند صعودی آغاز شده از سطح 0.5506 (پایین‌ترین سطح در سال 2020) بوده است. معاملات پایدار در بالای خط میانگین متحرک نمایی 55 ماهه (که اکنون در قیمت 0.7193 قرار دارد) شانس از سرگیری روند صعودی را تا سطح 0.8006 در مرحله بعدی افزایش می‌دهد.

AUDUSD چیست؟

AUDUSD مخفف جفت یا کراس دلار استرالیا و دلار آمریکا است. AUDUSD چهارمین ارز پرمعامله است، اما یکی از شش ارز تشکیل دهنده شاخص دلار آمریکا (USDX) نیست.

  • AUDUSD مخفف جفت ارز دلار استرالیا/دلار آمریکا است که در میان معامله‌گران فارکس به‌طور غیررسمی با نام «Aussie» شناخته می‌شود.
  • از آنجایی که استرالیا به شدت به صادرات مواد خام متکی است، این جفت ارز به شدت تحت تأثیر قیمت کالا‌ها است.

نمودار جفت ارز AUDUSD (دلار استرالیا/دلار آمریکا)

یک جفت ارز به معامله‌گر می‌گوید که چه مقدار از یک ارز، برای خرید یک واحد ارز دیگر لازم است. در این حالت، دلار استرالیا (به اختصار AUD) به عنوان ارز پایه در نظر گرفته می‌شود، و دلار آمریکا (مخفف USD) به عنوان ارز مظنه یا واحدی در نظر گرفته می‌شود که مظنه قیمت در آن ذکر شده است.

AUD در سال ۱۹۸۳ به یک ارز شناور آزاد تبدیل شد. محبوبیت آن در بین معامله گران به دلیل عوامل مختلف مربوط به زمین‌شناسی، جغرافیا و سیاست‌های دولت است. استرالیا از نظر منابع طبیعی از جمله فلزات، زغال سنگ، الماس، گوشت و پشم، یکی از ثروتمندترین کشور‌های جهان است.

علامت اختصاری AUDUSD نشان دهنده نرخ قیمتی است که دلار آمریکا را می توان با دلار استرالیا مبادله کرد. ارزش جفت AUDUSD 1 دلار استرالیا به ازای هر تعداد مظنه دلار آمریکا ذکر شده است. به عنوان مثال، اگر جفت ارز با قیمت 0.75 معامله می شود، به این معنی است که برای خرید 1 دلار استرالیا 0.75 دلار آمریکا لازم است.

AUDUSD یکی از پرمعامله ترین جفت ارزهای جهان است. معامله AUDUSD در زبان محاوره‌ای به عنوان معامله “Aussie” یا اِزی نیز شناخته می‌شود. بنابراین در مکالمه ، ممکن است از یک معامله‌گر بشنوید که می‌گوید: “ما اِزی را با 7495 خریدیم و 105 پیپ بالاتر، به 7600 فروختیم!.”

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.