هدر
صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس یکی از صرافی‌های شناخته شده در ایران
بروکر Moneta Markets
3.9 ( 702 )

ورود به وبسایت اصلی

معرفی و بررسی بروکر مونتا مارکتس | Moneta Markets

بروکر Moneta Markets یک کارگزاری بین‌المللی است که از سال ۲۰۱۸ تاسیس شده و شروع به فعالیت کرده است. این کارگزاری توسط برخی نهادهای نظارتی سطح ۱ و ۲ رگوله شده و بیش از ۲۰۰ نماد معاملاتی را برای مشتریان خود در دسترس قرار داده است.

واریز و برداشت | فسا‌پی, کارت اعتباری, ارزدیجیتال

تاریخ تأسیس :2020 سال
دفتر مرکزی :قبرس
حداقل واریزی :50 دلار
حداکثر لوریج :1000 :1
خدمات به ایران :
متاتریدر ارانته
بروکر Moneta Markets
بروکر topfx

نقد و بررسی بروکر مونتا مارکتس

بروکر Moneta Markets یک کارگزار فارکس و CFD است که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. این کارگزاری دارای حساب ECN است و همچنین به عنوان یک کارگزار STP شناخته می‌شود که در ادامه بیشتر به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

معرفی بروکر مونتا مارکتس

بروکر مونتا مارکتس که به آن مونیتا هم گفته می‌شود، یک کارگزار فارکس و CFD است که در آن می‌توانید بیش از 1000 ابزار معاملاتی را ترید کنید. شما در این بروکر به پلتفرم‌های محبوب متاتریدر 4 و 5 دسترسی دارید و همچنین امکان معامله با پلتفرم اختصاصی آن یعنی Pro Trader را خواهید داشت.

جالب است بدانید که این بروکر قبلا به ایرانیان خدمات ارائه نمی‌داد! اما در حال حاضر بروکر Moneta Markets به ایرانیان خدمات می‌دهد. واریز و برداشت ایرانیان در این بروکر در حال حاضر فقط از طریق رمزارز انجام می‌شود که یکی از نقاط ضعف آن است.

بروکر مونیتا مارکتس خود را به عنوان یک کارگزار Straight Through Processing (STP) و Electronic Communication Network (ECN) در زمینه تجارت فارکس و CFD معرفی می‌کند.

در ادامه این بررسی نگاهی به رگوله‌ها، حساب‌ها، ویژگی‌ها، معایب و مزایای بروکر Moneta Markets خواهیم انداخت.

بروکر Moneta Markets
تصویر وبسایت رسمی بروکر Moneta Markets

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که بروکر در حال حاضر با 4 دامنه در حال فعالیت است که به شرح زیر هستند:

 • www.monetamarkets.com
 • www.monetaturkey.com
 • www.monetamarkets.com.au
 • www.monetamarkets.sc

ایرانیان فقط در 2 دامنه اول اجازه فعالیت دارند.

آیا بروکر Moneta Markets به ایرانیان خدمات می‌دهد؟

آپدیت آذر 1402:

ایرانیان قبلا نمی‌توانستند در بروکر مونتا مارکتس ثبت نام کنند، اما در بروزرسانی و استعلام جدیدی که در پاییز 1402 گرفتیم، بروکر تایید کرد که به ایرانیان خدمات می‌دهد.

monetamarkets update01402

به جهت شفاف‌سازی و اطمینان از خدمات‌دهی بدون مشکل بروکر مونتا مارکتس به ایرانیان، مکاتبات مفصلی با این کارگزاری داشتیم. مونتا مارکتس در این زمینه همکاری خوبی با ما داشت و اطلاعیه‌ای برای ما ارسال کرد که به شرح زیر است:

سلام

بدین وسیله اعلام میگردد که بروکر Moneta Markets از تاریخ 29/10/2023 بدون محدودیت برای کاربران ایرانی خدمات ارائه خواهد داد.
این خدمات شامل تمامی انواع حساب موجود در سایت و بر روی تمامی پلتفرمهای اعلامی (MT4 , MT5 , ProTrader) و دیگر خدمات اعلام شده در سایت رسمی بروکر می‌باشد.
این تصمیم بعد از بررسی همه جانبه حقوقی اتخاذ گردیده است و این اطمینان داده می‌شود که هیچ حسابی از کاربران به علت ملیت ایرانی یا اقامت در ایران، مسدود یا محدود نمی‌گردد و تمامی خدمات مانند تمامی کاربران ما در دیگر کشورها ارائه میگردد.

با تشکر

توجه:

با اینکه کشور ایران در لیست ثبت نام بروکر مونتا مارکتس مشاهده می‌شود و پشتیبان آن هم تایید کرده که ایرانیان می‌توانند ثبت نام کنند، اما در اسناد حقوقی و قرارداد مشتری بروکر به صراحت ذکر شده که بروکر به ساکنین کشورهای تحریمی و کشورهایی که در لیست سیاه FATF هستند خدمات نمی‌دهد و ثبت نام آنها ممنوع است!

مونتا مارکتس

با توجه به این موضوع، در نظر داشته باشید که اگر مشکلی با بروکر پیدا کنید، کارگزاری به راحتی می‌تواند با استناد به مفاد قانونی قرارداد مشتری که امضا کرده‌اید، از ادامه همکاری با شما امتناع کند!

رگوله بروکر Moneta Markets | آیا بروکر مونیتا مارکتس امن است؟

در ادامه نگاهی به رگوله‌های بروکر Moneta Markets خواهیم انداخت.

بروکر مونتا مارکتس با نام تجاری Moneta Markets Pty Ltd به عنوان نماینده شرکت AGC Capital Securities Pty Ltd توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) رگوله شده و تنظیم می‌شود. این رگولاتوری یکی از معتبرترین نهادهای نظارتی صنعت فارکس است. لازم به ذکر است که شرکت تحت این مجوز فقط مجاز است به مشتریان مشاوره کلی محصولات مالی ارائه دهد. علاوه بر این، رگوله مختص مشتریان ایرانی نیست.

در تصویر پایین می‌توانید استعلام آن را مشاهده نمایید.

بروکر مونتا مارکتس

بروکر مونتا مارکتس همچنین توسط سازمان خدمات مالی سیشل تنظیم می‌شود و در آن ثبت شده است. این یک رگوله آفشور است. در تصویر زیر می‌توانید استعلام آن را مشاهده نمایید.

monetamarkets update 1402 4

علاوه بر موارد فوق، بروکر مونتا مارکتس دارای رگوله FSCA آفریقای جنوبی نیز است که با شماره 47490 به ثبت رسیده است. استعلام این مجوز را در زیر مشاهده می‌کنید.

monetamarkets update 1402 7

توجه کنید که مجوز ارائه خدمات بر روی محصولات مالی بروکر مونتامارکتس از نهاد نظارتی FSCA در نوامبر 2016 اخذ شده است. بروکر مونتامارکتس در آن تاریخ زیرمجموعه گروه ونتیج (Vantage Group) بوده که در سال 2022 از آن جدا شده و درحال حاضر مستقل اداره می‌شود. از آنجا که مجوزهای این بروکر از نهادهای نظارتی دیگر همگی بعد از جدایی بروکر اخذ یا تمدید شده‌اند، با اینحال مجوز FSCA تمدید نشده است. لذا لازم به ذکر است که به دلیل عدم شفافیت ساختار و محدوده شرکتی و نامشخص بودن وضعیت کنونی، معتبر و قابل استناد بودن مجوز FSCA بروکر مونتامارکتس برای ایران بروکر قابل راستی آزمایی نیست.

در همین راستا بروکر اطلاعیه‌ای به شرح زیر برای ما ارسال کرد:

در مورد رگوله FSCA ما مربوط به آفریقای جنوبی، این رگوله کاملا مستقل از vantage می‌باشد و این رگوله مشخصا به نام Monetamarkets صادر شده است و تاریخ صدور لایسنس 2016/11/08 است و تاریخ ذکر شده در سند و سایت رگولاتور مربوط به تاریخ شروع رگوله ما در FSCA می‌باشد.
رگوله ما در این رگولاتور منقضی نشده و قابل استعلام می‌باشد و از تاریخ صدور تا کنون معتبر می‌باشد.

بروکر Moneta Markets اعلام کرده که دارای مجوز VFSC با شماره ثبت ۷۰۰۲۷۱ است.

monetamarkets update 1402 6

این مجوز به نام Vantage Global Limited است. از آنجا که مونتا مارکتس مدتیست مستقل از این شرکت فعالیت می‌کند، لذا ایران بروکر نمی‌تواند آن را به عنوان رگوله این بروکر تایید کند.

انواع حساب در بروکر مونتا مارکتس

بروکر Moneta Markets در حال حاضر 3 نوع حساب معاملاتی را در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

 • Direct STP
 • Prime ECN
 • Ultra ECN
monetamarkets update 1402 5

حساب Direct STP:

 • این حساب برای مبتدیان مناسب‌تر است.
 • حداقل سپرده مورد نیاز ۵۰ دلار است.
 • اسپرد حساب‌های Direct STP از ۱/۲ پیپ به صورت شناور شروع می‌شود.
 • کمیسیون در این حساب صفر است.
 • حساب اسلامی در دسترس است.

حساب Prime ECN:

 • برای معامله‌گران با تجربه‌تر، کسانی که از ربات استفاده می‌کنند و اسکلپرها مناسب‌ است.
 • حداقل سپرده این حساب ۲۰۰ دلار است.
 • این حساب کمیسیون دارد که مقدار ان ۳ دلار در هر لات در نظر گرفته شده است.
 • اسپرد برای حساب‌های Prime ECN از صفر پیپ به صورت شناور شروع می‌شود
 • حساب اسلامی در دسترس است.

حساب Ultra ECN:

 • این حساب برای تریدرهای حرفه‌ای که تمایل دارند معاملاتشان مستقیما به LP ارجاع شود و با بالاترین سرعت و بهترین قیمت بازار اجرا شود، مناسب است.
 • حداقل مبلغ واریز در این حساب مبلغ 20000 دلار است که مبلغ بالایی نسبت به دو حساب قبلی به حساب می‌آید.
 • این حساب کمترین اسپرد را دارد که به صورت شناور است و از 0 پیپ شروع می‌شود.
 • معاملات شما در این حساب شامل کمیسیون می‌شود که مبلغ آن 1$ به ازای هر لات است.
 • امکان حذف سوآپ (حساب اسلامی) در این حساب وجود ندارد.

ابزارهای معاملاتی در بروکر مونتا مارکتس

بروکر Moneta Markets از نظر تعداد نمادهای معاملاتی می‌تواند نیاز اکثر کاربران را برآورده کند. همانطور که قبلا اشاره شد، به طور میانگین بیش از 1000 نماد برای ترید کردن در این بروکر وجود دارد.

برخی از ابزارهای قابل معامله در بروکر Moneta Markets عبارتند از:

 • بیش از 55 جفت ارز فارکس و همچنین طلا
 • حدود 17 نماد معاملاتی کالا مانند نفت، گاز، شکر، قهوه و…
 • بیش از 20شاخص مانند نزدک و داوجونز
 • بیش از 40 سی اف دی ارزدیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و…
 • بیش از 50 ETF
 • بیش از 7 اوراق قرضه
 • بیش از 135 CFD سهام شرکت‌های اروپایی
 • بیش از 500 سی اف دی سهام شرکت‌های امریکایی

پلتفرم های معاملاتی بروکر Moneta Markets

همانطور که در ابتدای بررسی هم اشاره کردیم، بروکر مونتا مارکتس از دو پلتفرم متاترید 4 و 5 پشتیبانی می‌کند. این بروکر فول لایسنس هر دو پلتفرم را دارد که می‌تواند یک مزیت برای آن به حساب بیاید.

پلتفرم مونتا مارکتس

علاوه بر دو پلتفرم بالا، مونتا مارکتس پلتفرم اختصاصی خود به نام Pro Trader را در اختیار مشتریانش قرار داده است. این پلتفرم می‌تواند محیطی شبیه Trading View را در اختیار شما قرار دهد و از همه قابلیت‌های مشابه آن بهره ببرید.

همه حساب‌های معاملاتی بروکر از این 3 پلتفرم پشتیبانی می‌کنند.

خدمات بروکر مونیتا مارکتس

در ادامه نگاهی به برخی از خدماتی که این بروکر به مشتریانش ارائه می‌دهد خواهیم انداخت:

 • کپی تریدینگ: مشتریان این بروکر امکان استفاده از اپلیکیشن اختصاصی سیگنال فارکس را دارند که از طریق آن می‌توانند به طیف وسیعی از ارائه دهندگان سیگنال دسترسی داشته باشند.
 • ارائه سرور مجازی رایگان: مشتریان بروکر به VPS دسترسی خواهند داشت. این گزینه مختص مشتریانی است که قصد راه‌اندازی سیستم‌های خودکار ترید را دارند.
 • بونوس‌های معاملاتی مختلف: بروکر مونتا مارکتس دارای بونوس معاملاتی است که به مشتریان ارائه می‌شود. این بونوس‌ها طبق قوانین و شرایط خاصی ارائه می‌شود که برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن، می‌توانید به سایت بروکر مراجعه کرده یا با پشتیبانی آن در تماس باشید.
 • Technical view: با استفاده از این ویژگی می‌توانید ایده‌های معاملاتی منخصصان بازار را در تمام ابزارها مشاهده و بررسی کنید.
 • Market Buzz: این گزینه امکان پوشش خبری رویدادهای پیش رو برای 35000 محصول قابل معامله را برای کاربران فراهم می‌کند.
 • تلوزیون اینترنتی : اخرین اخبار اقتصادی، کنفرانس‌ها و تحلیل‌های اقتصادی را میتوانید از طریق WEB TV بروکر Moneta Markets مشاهده کنید.
 • تقویم اقتصادی هوشمند: تقویم اقتصادی امکان پیگیری رویدادهای مهم بازار را برای شما فراهم می‌کند.

آموزش ثبت نام مونتا مارکتس

با کمک ویدئو زیر می‌توانید مراحل ثبت نام در بروکر مونتا مارکتس را آموزش ببینید.

آیا بروکر مونتا مارکتس برای معامله‌گران ایرانی مناسب است!

از آنجا که بروکر مونتا مارکتس به تازگی خدمات خود به ایرانی‌ها را شروع کرده، باید دید که آیا این خدمات ادامه‌دار خواهد بود یا خیر! با اینحال از انجا که حداقل دپازیت در آن پایین است، شما می‌توانید مدتی را جهت تست خدمات بروکر در آن فعالیت کنید و اگر با سبک معاملاتی و نیازهای شما همخوانی داشت، به کار کردن در ان ادامه دهید.

در وبسایت بروکر تمامی اسناد حقوقی و قوانین مشتریان موجود است که می‌تواند امتیازی برای شفافیت کاری آن باشد. سابقه بروکر در سطح متوسط است و رگوله اصلی آن سطح 1 است.

توجه داشته باشید که هیچ بروکری بی نقص نیست. در برخی منابع بین المللی گزارشات تخلفی از این بروکر موجود است که مربوط به گذشته هستند، اما حل و فصل شدند. در حال حاضر گزارش تخلفی از این بروکر مستقیما برای ایران بروکر ارسال نشده است.

در نهایت شما می‌توانید با مراجعه به صفحه لیست بروکرهای فارکس، همه کارگزاری‌هایی که به ایران خدمات می‌دهند را مشاهده و بررسی نمایید.

پرسش‌های متداول

در سال 1402 بروکر تایید کرد که امکان ثبت نام مشتریان ایرانی در آن وجود دارد.

این بروکر دارای ۳ نوع حساب معاملاتی است که از حداقل واریزی ۵۰ دلار شروع می‌شوند.

این بروکر دارای رگوله ASIC و FSA سیشل است

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (161نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
همون ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ نوع حساب: لایو سابقه: صفر تا سه ماه
5 /5

بروکر در سطح جهانی

بروکری که forexbrokers تویی لیست 20 بروکر برتر آورده
بروکری که تبلیغش در fxstreet و FPA هست
بروکری که در پلتفرم tradingview دیتاش موجود هست
نمیتونه بد باشه
یکی از بهترین ها که من باهاش کار کردم

پویا ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ نوع حساب: لایو سابقه: صفر تا سه ماه
5 /5

بروکر درجه 1

در مدت کوتاهی که با این بروکر کار کردم بسیار راضی بودم

peyman ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ نوع حساب: دمو سابقه: صفر تا سه ماه
5 /5

FXStreet

همین که در سایت FXSTREET مونتا رو توی قسمت تبلیغات بروکرها زدن این نشون از اعتبار بالای این بروکر داره چون اف اکس استریت الکی تبلیغ نمیکنه و بودن این بروکر در کنار بروکر های بزرگ میتونه اینو ثابت کنه

امید ۲۲ بهمن ۱۴۰۲

این صفحه و کامنت ها رو باید با تخمه تماشا کرد .
افرادی که بدون هیچ اطلاعی و در جهت تهدید منافعشون با ورود یک بروکر با پدر مادر را دارند تخریب میکنند.
تجربیات من از این بروکر : واریز و برداشت زیر 10 دقیقه - پروتریدر بر روی متاتریدر 4 واقعا عالی - تقویم اقتصادیش حرف نداره و همه خبر ها رو خودش میاره - سرور مجازی هم ازشون گرفتم و واقعا سرعت خوبی داره .
به حرف های این ادم ها توجه نکنید و کیفیت این بروکر با بقیه تفاوت دارد .واقعا جزو 20 تا بروکر برتر بودن جهان و تو سایت های خارجی حقش هست .

رضا ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

یکی از پیام های پایین رو میخوندم یه نفر دیدم که میگه با اوتت کار میکنم و بروکر بهتریه،،، پس احتمال زیاد این کسایی که کامنت های تخریب گونه علیه بروکر مونیتا میزارن احتمال زیاد از طرف اونا هست

Mohammed (این کاربر از طرف سایت ایران بروکر فیک شناخته شد) ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

بعضی ها خیلی ازش دفاع می کنند گزارش کاری و یا لینکی بدن اصلا ببینیم تریدر این بروکر هستند ؟
اینجوری اطلاعات ناقص میدید و آدم گمراه میشه بعد دیگه تصمیم گیری هم سخت تر میشه !! اعتماد نکنید

Elnaz (این کاربر از طرف سایت ایران بروکر فیک شناخته شد) ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

شاید طبق اطلاعات ارائه شده همه چیز خوب باشه اما کسی که ترید توی حساب ریل داشته باشه میتونه صحت اونا رو تایید کنه !!!!
من خودم تا معامله نکردم و سود رو برداشت نزدم نتونستم همه ادعاهای بروکر اوتت مارکتس رو باور کنم
اینجا هم تریدرهاش باید بیان بگن

Trader ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

بالاخره کسی اینجا واقعا با این بروکر کار کرده و یا نه
کاش یه نفر صادقانه توضیحاتی می داد؟

hamid ۱۸ بهمن ۱۴۰۲
پاسخ Trader

من با این بروکر از بدو ورود به مارکت ایران کار کردم 
چندین بار هم واریز و برداشت انجام دادم ، اول با مبلغ کم و بعد کم کم موجودی رو بالاتر بردم 
همه جوره باهاشون ترید کردم ، از سر خبر بگیرید تا ترید های شبانه و اسکالپ و ....
بدون نقص برای من کار کرده تا اینجا و تمامی برداشت ها به موفع انجام شده
در حد و اندازه خودم ، مبالغ کم نبوده تا اینجا برای من خیلی خوب بوده

Ghazal (این کاربر از طرف سایت ایران بروکر فیک شناخته شد) ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

بروکرهای زیادی رو دارید معرفی می کنید و شاید گیج کننده باشه البته در نهایت به نفع ما تریدرها خواهد بود
من که این بروکر رو اصلا ندیده بودم
خودم هم با اوتت مارکتس کار میکنم خدماتشم خوبه

Amir ۱۳ بهمن ۱۴۰۲

انصافا یکی بیاد بگه آخرش این بروکر خوب هست یانه. واقعیت دوست داریم تو این فعالیت کنیم. یکی با شرف و انسان کامل بیاد بگه من با این بروکر کار کردم و تجربه ش رو انتقال بده. بفهمیم خوبه یا نه؟
بهزاد که میگه بدبخت میشید. ما چکارکنیم؟

رضا ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
پاسخ Amir

بهترین کار اینه که خودتون با مبلغ کم تست کنید و سودهاتون رو برداشت کنید ببینید خوبه یا نه ،،، ولی تو wikifx امتیاز ۷ رو گرفته این بروکر برا همین به نظر میاد اعتبار زیادی داشته باشه

پویا ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
پاسخ Amir

حرف های بی سند همیشه از طرف کسانی زده میشه که منافعشون جای دیگه در خطر افتاده
عیبی هم نداره البته بزارید کارشون رو بکنند
من خودم به شخصه قبل از ورود این بروکر به ایران باهاش کار میکردم ( با هویت غیر ایرانی )و هیچ وقت مشکلی نداشتم

Behzad ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

اگر می خواهید به سرنوشت بروکرهایی مثل usgfx و mogafx دچار شوید در بروکر مونتا ثبت نام کنید باند تبلیغاتی هر سه بروکر یکی هستند جهت اطلاع تریدرها

رضا ۱۱ بهمن ۱۴۰۲
پاسخ Behzad

توضیح ندادید که سرنوشتشون چی شد ؟ بروکر مونیتا معتبر هست من نظرات کاربرا رو خوندم راضی هستن از این بروکر

mostafa ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
پاسخ Behzad

ظاهرا بعضی آیبی ها بد جوری تنشون به لرزه افتاده از جمله شما و دوستانتون
زمان همه چیز رو مشخص میکنه 
یک سری متوهم دوره افتادن از ترس منافعشون هرچی به ذهن شون میرسه میگن

Samir ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

تو حساب لایو لوریج هزار در دسترس هست یا خیر تو دمو که لوریج هزار در دسترس نیست ؟

کارشناس ایران بروکر ۰۹ بهمن ۱۴۰۲
پاسخ Samir

باسلام. کاربر گرامی حداکثر لوریج در حساب های ریل این بروکر 1:1000 است. برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی بروکر تماس حاصل فرمایید. با تشکر

MonetaMarkets Support ۰۹ بهمن ۱۴۰۲
پاسخ Samir

با سلام
در حساب ریل میتونید تا 1:1000 لوریج بگیرید

پیام ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

در حال حاضر 3 بروکر لول بالا به ایرانیان خدمات میدن..ترجیح اول خودم ارانته هست..و لایت فارکس و مونتا هم خیلی خوب هستند..زیادم درگیر سرچ و تحقیق نباش..رو یادگیری و ترید تمرکز کن .

ناشناس ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

لوریج هزار توی اکانت دمو نیست در لایو هست یا خیر شبیه دمو نیست؟

fargo fx ۳۰ دی ۱۴۰۲

سر تا پای همگی جمعا شاید واریزیهاتون 10 هزاردلار نشه اونوقت دنبال مدرک معتبر رگوله و غیره میگردید انگار که فارکس با پول ما میچرخه ....خوب حداکثر پولی که هر کدوم بخواید بزارید 100 دلار یا 200 دلار هست که دیگه این حرفها بر نمیداره....نیاید بگید که غیراز اینه چون اگه بود الان هنوز دنبال این مسایل اماتوری نبودید و داشتید تریدتونو میکردید و دایما دنبال عوض کردن بروکر نبودید

رضا ۰۱ بهمن ۱۴۰۲
پاسخ fargo fx

خوب بالاخره بعضی از بروکرها هستن که چند ماهی فعالیت می‌کنند و بعدسرمایه مردم رو برمیدارن فرار می‌کنند ولی وجود رگوله معتبر و سابقه طولانی باعث میشه که با خیال راحت تر سرمایه بذاریم ، این ۱۰۰ دلار و ۲۰۰ دلار هم برا ما ارزش داره

عماد ۰۳ بهمن ۱۴۰۲
پاسخ fargo fx

ببو گلابی امنیت بروکر چه ربطی به میزان واریز داره. وقتی ده هزار نفر هر کس حتی دویست دلار واریز کنه میشه دو میلیون دلار.(که البته واریزی ها خیلی بیشتر ازبن حرفاس)

مهرداد ۲۵ دی ۱۴۰۲

با توجه به تجربه طولانی من در بازار فارکس وسر و کله زدن با انواع و اقسام بروکر و کاردر حساب لایو در بیش از ۱۰ بروکر متفاوت قدیمی و حاضر در بازار ایران می‌تونم بگم که ملاک‌های درست برای انتخاب یک بروکر خوب به جز داشتن اعتبار بالا و رگوله‌های معتبر بین‌المللی و سابقه بالا که ملاک ماندگاری بروکر در این بازار ، سرعت قابل قبول در اجرای معاملات با اسپرد و کمیسیون کم و واریز و برداشت وجه آسان و سریع و پلتفرم خوب و عدم وجود دستکاری در قیمت یا عدم وجود اسلیپ پیجه!

با وجود همه نکات مثبت و منفی که در مورد بروکرها میشنویم باید به این نکته توجه کنیم که یک تریدر کاربلد باید خودش بروکر رو تست و ارزیابی کنه چرا که حتی با یک بروکر متوسط و شاید بد هم در صورت تسلط بر عملکرد تریدینگ و مدیریت سرمایه میشه به سودهای خوبی دست پیدا کرد اما در صورتی که با بروکر بهتری کار کنیم مسلما سود ما چند برابرخواهد شد.

بروکر مونیتا در حال حاضر برای من در عمل بروکر بسیار خوبی بوده و من از هر نظر از آن رضایت دارم.

موقع انتخابم هم از نظر اعتبار و عملکرد بروکرها به شخصه خیلی سخت گیر هستم و همیشه شخصا شرایط کاری بروکر رو در حساب لایو تست میکنم و علاوه بر این روی شرایط کاریشون اغلب بررسی کاملی در سایت‌های بیطرف مثل ویکی افیکس و غیره انجام میدم!

توصیه من به هم‌وطنانم اینه که وقتی با بررسی کامل بروکر مورد علاقتون رو پیدا کردید. از اون لحظه به بعد دیگه فقط روی عملکرد و تریدینگ خودتون تمرکز کنید و خودتونو درگیر مسائل فرعی در مورد نظرات افراد در مورد بروکرها نکنید.

بازار فارکس یک بازار احتمالاته و کار کردن توی اون دشواره بنابراین اگر ما بخواهیم فکرمون رو به چندین جا متمرکز کنیم از کار اصلیمون که در حقیقت کسب تجربه و تکرار و تکرار و تکرار معامله ها تا کسب تجربه و رسیدن به برایند مثبته غافل می‌شیم.

این درست مثل این می‌مونه که یک تریدر با چند تا ضرر هر چند روز یکبار سبک معاملاتی خودش رو قبل از اینکه به اون مسلط بشه عوض کنه که در این صورت دچار اغتشاش ذهنی می‌شه و از کار اصلیش که یاد گرفتنه باز می‌مونه. پس فقط روی تریدهاتون و عملکردتون تمرکز کنید.

پدرام ۲۲ دی ۱۴۰۲

اقا دمشون گرم من برای بار دوم 100 دلار برداشت زدم در کمتر از 10 دقیقه فرستادن به ولت . نکته ی جالب اینه برخلاف بعضی از بروکر ها که زمان برداشت کمیسیون درصدی میگیرن مونتا نه تنها کمیسیون نمیگیره حتی هزینه ی اون 1 دلار fee برداشت شبکه ی trc20 رو هم خودشون حساب میکنن . نمیدونم چرا در لیست امتیاز بندی بروکر ها نیست شاید لیست اپدیت نباشه ولی به نظر من به راحتی در کنار لایت فارکس یا ارانته باشه حالا اگر از الپاری و hycm و ویندزور به خاطر تجربه طولانی تر در بازار یک پله پایین تر باشه قابل درکه ولی نظر شخصی من اینه که قطعا از فیبو گروپ که بیشترین کمیسیون روی هر لات میگیره بهتره .

رضا ۱۷ دی ۱۴۰۲

سلام ، بروکر مونیتا A_bookهست یا B_book?

کارشناس ایران بروکر ۱۸ دی ۱۴۰۲
پاسخ رضا

با سلام. اینکه بروکر از کدام روش مدیریت ریسک استفاده میکند، به نوع حساب معاملاتی، سبک معاملات و ضررده یا سودده بودن حساب شما بستگی دارد. پیشنهاد میکنیم صفحه مدیریت ریسک ترکیبی در بروکرها را مطالعه کنید.

Abedin ۱۴ دی ۱۴۰۲

من افغانی هستم اما ساکن ایران
با کلی بد بختی مدرک آدرس ایران جور کردم و حساب باز کردم
دو بار هم واریز و برداشت کردم البته مبلغ کم
شرایط رو هم تست کردم خیلی خوب بود 

علی ۱۷ دی ۱۴۰۲
پاسخ Abedin

اصلا نیازی به تایید ادرس نداره

MonetaMarkets Support ۱۸ دی ۱۴۰۲
پاسخ علی

با سلام

فقط کاربران ایرانی نیازی به ارسال مدرک آدرس برای تایید حساب ندارند
کاربران افغان در صورتی که مقیم کشوری غیر افغانستان مانند ایران باشند ، با ارایه مدرک آدرس میتوانند افتتاح حساب کنند

با تشکر
Moneta Markets

آرمین ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

من ایرانی هستم اما متاسفانه بروکر میگه باید آدرس رو تایید کنید. علتش چیه؟

علیرضا ۱۴ دی ۱۴۰۲

از نظر اسپرد بروکرهای بهتری هم‌هستند چون کمیسیون بالایی داره. من تست کردم برای طلا و جفت ارزها خیلی جالب نیست. و به نظرم یه بروکر کاملا b book هست.‌ منافع این نوع بروکرها با منافع مشتری در تضاد هست.

علی ۱۷ دی ۱۴۰۲
پاسخ علیرضا

مدارک b-bookبودن این بروکر رو از کجا میتوانیم تهیه کنیم -

hamid ۱۷ دی ۱۴۰۲
پاسخ علیرضا

وقتی میخواهید در جهت منافع خودتون جای دیگه پست منفی بگزارید ، یک چیزی بگید که بشه باور کرد 
مثلا میفرمایید کمیسیون بالایی داره بنابراین Bbbok هست !!!!
خوب اولا بفرمایید کمیسیون بالا کجا بود ؟
6 دلار کمیسیون در مجموع در هر لات میشه بالا ؟؟؟ پس الان بایدICMarkets یا Global Prime رو هم با همین استدلال بزاریم توی لیست Bbbok ها
روی طلا اسپرد 8 پوینت هست و با احتساب 6 دلار کمیسیون در هر لات میشه 14 پوبنت 
الان کدام بروکر ها از این کمتر هستند ؟
واقعا اینقدر براتون مهمه که اینطوری خودتون رو تابلو میکنید ؟

علیرضا ۱۸ دی ۱۴۰۲
پاسخ hamid

شما وکیل مدافع بروکر هستید؟ چرا اینجا هر کی یه چیزی‌ میگه یکسری آدم که معلوم نیست چی کاره بروکر هستن جواب میدن؟ تشخیص abook و bbook ساده نیست اما در این بروکر خیلی ساده میشه تشخیص داد

رضا ۱۹ دی ۱۴۰۲
پاسخ علیرضا

همه بروکر هایی که به ایرانی ها خدمات میدن از هردوگزینه استفاده میکنند

mostafa ۲۶ دی ۱۴۰۲
پاسخ علیرضا

کاملا درسته 
تشخیص Abook از BBook کار ساده ای نیست 
از حوصله جمع خارج هست ارایه راهکار های بررسی این موضوع اما چیزی که مسلم هست ، بروکری که دیتاش در تریدینگ ویو موجود هست احتمال اینکه BBook باشه بسیار کم هست 
چیز دیگه ای که کاملا مشخص هست اینه که شما که اصلا صلاحیت تشخیص چنین موردی رو ندارید 
بیشتر ظاهرا قصدتون چیز دیگه ای هست 

رضا ۱۲ دی ۱۴۰۲

این بروکر روی شاخص ها و سهام ها واقعا اسپرد خوبی میگیره ، بین همه بروکرا از همه کمتر میگیره ، واقعا عالیه ،، حدسود و حد ضرر رو هم دقیق میزنه و پشتیبانی خوبی هم داره ،، امیدوارم به فعالیت صادقانشون به ایرانی ها ادامه بدن و قطع همکاری نکنن

رضا ۱۳ دی ۱۴۰۲
پاسخ رضا

بله واقعا اسپردش روی شاخص ها عالیه و کمیسیون هم نداره روی شاخص . من dax 30 ترید میکنم چارتش با fxopen که روی تریدینگ ویو هست یکیه الپاری هم از همین چارت استفاده میکنه و اسپردا یکی هست. من خودم توی هر دو بروکر ترید میکنم هم زمان هر پوزیشنی میزارم توی اون یکی هم میزارم الپاری یک خورده کمیسیون میگیره روی شاخص که البته کمه و زیاد مهم نیست . واقعا مشخصه یه عده از روی بیکاری یا به هر دلیلی الکی به بروکر ها گیر میدن اینا هیچ کدوم تریدر نیستن اصلا توجه نکنید. ثبت نام کنید با مدیریت ریسک و اموزش ترید کنید و به این حواشی توجه نکنید.

عرفان ۱۲ دی ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشبد خدمت سایت خوب ایران بروکر
من بعد از ۵ سال ترید کردن هنوز هیچ بروکری رو به خوبی و با پشتیبانی قوی مثل این بروکر ندیدم واقعا میگم بچه ا این بروکر از همه لحاظ عالیه ار لوریج ۱۰۰۰ بگیر تا حساب ecn ۲۰۰ دلاری و پشتیبانی ۲۴ ساعته که واقعا همیشه انلاین هستن و کاملا کار بلد هستن خیلی خیلی خوبن من کلی اتفاق تو‌این بروکر واسم افتاد و بخاطر پشتیبانی قوی ای که بود همه چی در کمترین زمان به بهترین شکل انجام شد

پویان ۱۱ دی ۱۴۰۲

به نظرم این پیام های بی مورد خانم الهام پاک کنید کاملا مشخصه به قصد تخریب و نیت منفی وارد این مبحث شدند.بدون مدرک اصلا شما نباید به خودتون جسارت اینچنین حرف زدن بدید و جو منفی ایجاد کنید. متاسفم برای انسان هایی که از ذات پاک اریایی به این فریبکاری ها و منفعت طلبی منفی رسیدند.

کارشناس ایران بروکر ۱۲ دی ۱۴۰۲
پاسخ پویان

کاربر گرامی هیچ نظری پاک نمیشود مگر اینکه قوانین سایت را نقض کند. همه کاربران اجازه دارند نظر خودشان را بدهند. اگر مشتری این بروکر هستید و در ان فعالیت میکنید، میتوانید نظرات خود را ثبت کنید، در غیر اینصورت از درج پیام های نامرتبط خودداری کنید. با تشکر

رضا ۱۰ دی ۱۴۰۲

سلام پشتیبان ایران بروکر ، بالاخره بروکر مونتا معتبر هست برا پرداخت سود و سرمایه گذاری ؟

کارشناس ایران بروکر ۱۱ دی ۱۴۰۲
پاسخ رضا

با سلام. توضیحات و بررسی این بروکر در همین صفحه موجود است، لطفا مطالعه بفرمایید. ایران بروکر هیچ کارگزاری را پیشنهاد یا رد نمیکند و فقط بررسی آنها را منتشر میکند. تصمیم گیری برای فعالیت در "هر بروکری" بر عهده خود کاربران است. با تشکر

mostafa ۱۲ دی ۱۴۰۲
پاسخ رضا

طی بررسی های مستقلی که خودم انجام دادم و تمامی رگلوه هاشون رو چک کردم و سابقه و اعتبارشون ، باید بگم معتبرترین بروکری هست که داره به ایران خدمات میده
به نظر من به جنجال های افرادی که در فضای مجازی از ترس به خطر افتادن منافعشون به راه میندازند اصلا توجه نکنید
بهترین کار این هست که خودتون تست کنید با مبلغ کم اول
و تست واریز و برداشت انجام بدید
از لحاظ کندل و دیتا هم من چک کردم ، دیتا تمیز هست و در تریدینگ ویو هم میشه دیتاشون رو چک کرد پس نمیتونن شیطنت هم بکنند
به نظر من گزینه مناسبی هست

علی ۰۸ دی ۱۴۰۲

سلام بروکر لیان رو بررسی میکنید معتبره یا نه خیلی تبلیغ میکنن

رضا ۰۷ دی ۱۴۰۲

اینقدر بعضیا بد میگن از این بروکر که شک میکنه آدم ثبت نام کنه داخل این بروکر یا نه ؟ نمیدونم شایدبعضیا قصد تخریب بروکر رو دارن

الهام ۰۷ دی ۱۴۰۲

ابتدا جواب فهیمه خانم عزیز را میدم سپس پشتیبانی. فهیمه عزیز شما چطور از ساپورت وارد تر‌ هستید؟ و بیشتر لحنتون به پشتیبانی میخوره تا یه تریدر تازه وارد مثل من که دغدغه اش انتخابات خوب هست. پیشنهادم به شما اینه که اگر مثل من هستید بهتره وسواس بیشتر به خرج بدید و با چشم بسته و دهان باز انتخاب نکنید. جالبه که همه بررسی کردن و رگوله هایی که شما نام بردید وجود خارجی ندارند اما شما با اسمهای مختلف تکرار می‌کنید. و اگر پشتیبانی هستید که برید اطلاعاتتون را در مورد بروکرتون بروز کنید.
و پشتیبانی محترم از شما سوال کردم تحت چه رگوله ای به ایران خدمات میدید و جواب شما نه تنها کاملا اشتباه بود که رگوله ای را نام بردید که اصلا ندارید.
پیام اول من هم در مورد دوستی بود که پولش را دریافت نکرده و آرزو کردم که مشکلش حل بشه که سانسور شد.

MonetaMarkets Support ۰۷ دی ۱۴۰۲
پاسخ الهام

دوست عزیز خانم الهام
ما همچنان منتظریم شخصی که ادعا کردند یک هفته هست که برداشت شون انجام نشده ، به ما پیام بدهند و با ما مشخصات شون رو اعلام کنند تا بتونیم چک کنیم
بنابراین روی یک کامنت که هیچ سندی برای اون ارایه نشده اینقدر محم نظر ندید و حکم هم صادر نفرمایید
رگوله های ما کاملا واضح و مشخص هستند
چندین بار هم قبلا مشخصات رگوله ها رو اعلام کردیم میتونید همگی رو چک بفرمایید

الهام ۰۶ دی ۱۴۰۲

اگر‌ پیام قبلی من را منعکس نکنید اسکرین سانسور شما را در گروههای مختلف میذارم. یعنی چی که هر چی دلتون میخواد حذف میکنید؟ اینهمه نظر منفی درباره این بروکر هست شما میذارید هر اراجیفی که میخوان بگن؟

کارشناس ایران بروکر ۰۶ دی ۱۴۰۲
پاسخ الهام

با سلام. برای ثبت شکایت یا ارسال مدارک باید از طریق صفحه گزارش تخلف اقدام کنید. ما این مورد را بارها به شما و دوستانتان اعلام کردیم! به همین دلیل از آنجا که مدام اقدام به ثبت کامنت به قصد فریب و گمراه کردن کاربران میکنید، طبق قوانین سایت ما تا احراز هویت شما، امکان ثبت نظر نخواهید داشت. لازم به ذکر است که برای استفاده از خدمات سایت ما موظف به رعایت قوانین آن هستید. جهت احراز هویت، لطفا مشخصات و شماره اکانت معاملاتی خود در این بروکر را برای واحد پشتیبانی انلاین سایت ارسال نمایید تا مشخص شود که اصلا مشتری این بروکر بودید یا خیر. بدیهی است که در صورت عدم همکاری، دسترسی شما به بخش کامنت ها مسدود میشود. با تشکر

الهام ۰۶ دی ۱۴۰۲

پیام قبلی من رو نذاشتید. از نظر شما هر کی طرفدار حقه با هم دوسته. ایرادی از نظر من نداره که دوست اونایی باشم که دنبال کلاه گذاشتن سر مردم نیستند. بنده هم همون اول که دیدم شرایط این بروکر رو دیگه ادامه ندادم و هیچ حسابی ندارم و نخواهم داشت

فهیمه ۰۶ دی ۱۴۰۲
پاسخ الهام

فکر نمیکنید یکم طرز صحبت کردن تون بیشتر مردونه هست و برازنده یک خانم محترم نیست ؟
از چی اینقدر ناراحت شدید و چه احساس خطری کردید که هنوز نیومده از یک بروکر معتبر در سطح دنیا اینقدر ایراد پیدا کردید ؟
شما محترمانه ایراداتی که دارید رو اعلام بفرمایید و البته اگر مشکل فنی پیدا کردید حتما مستند باشه
ساپورتش اینجا هست یا مشکل رو حل میکنه ، یا توضیح میده چی هست موضوع یا اینکه ما هم پشت شما میایستیم و بیشتر از شما بدش رو میگیم
اینکه اینقدر آتیشی شدن نداره

MonetaMarkets Support ۰۶ دی ۱۴۰۲
پاسخ الهام

سلام دوست عزیز
شما هر موردی دارید متوانید با ما دریان بگزارید و ما هم شفاف مورد رو براتون بررسی میکنیم
به شرط اینکه بدونیم موردتون چی هست دقیقا !!!!
در هر صورت ما این آمادگی رو داریم که در هر گروه عمومی که خواستید حضور پیدا کنیم و به تمامی ایرادات شما مستند پاسخ بدهیم
موفق باشید

امیر ۰۵ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
دوستان من الان 1 هفته میشه درخواست برداشت کردم ولی هنوز به جوابی نرسیدم و پشتیبانی میگه فعلا منتظر بمانید تا حساب شما بررسی شود.

MonetaMarkets Support ۰۵ دی ۱۴۰۲
پاسخ امیر

ما هیچ برداشت انجام شده ای نداریم
لطفا با ما در تلگرام ارتباط برقرار کنید تا اگر مشکلی هست براتون بررسی بشه

علی ۰۵ دی ۱۴۰۲

چرا پیام من رو منتشر نکردید من تو پیام انتقاد کرده بودم به اینکه چرا یه عده ای دارن این بروکر رو بدون هیچ گونه دلیلی و سابقه بالا تعریف می کنند در حالی که نه سابقه و رگوله ارجحی نسبت به خیلی از بروکرا نداره این یه سواله جدیه !؟

کارشناس ایران بروکر ۰۵ دی ۱۴۰۲
پاسخ علی

با سلام. ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید! وظیفه ما در سایت ایران بروکر بررسی همه کارگزاری های فارکس است و هیچ استثنایی وجود ندارد ! شما اگر از این بروکر خوشتان نمی اید، میتوانید وارد صفحه بروکر مورد علاقه خودتان شوید و در آنجا کامنت ثبت کنید. اگر هم گزارش مستندی از این بروکر دارید، از صفحه ثبت گزارش در سایت ما استفاده کنید. با تشکر

فهیمه ۰۵ دی ۱۴۰۲
پاسخ علی

دوست خوبم
شما به 7 سال سابقه میگید بدون سابقه ؟
به داشتن Review های عالی ، رگوله های معتبر ، امکانات و شرایط ترید عالی میگید بی دلیل ؟
الان یک بروکر رگوله کجا رو داشته باشه برای شما میشه ارجح ؟
الان رگوله های ASIC , FSCA , FSA Seychelles و .... چی میگید دقیقا ؟
بخدا منافع شما به خطر نمیوفته نترسید 

ارش ۰۵ دی ۱۴۰۲
پاسخ فهیمه

درود بر شما
من یکبار پیام گذاشتم حذف کردن
تو سایت wikifx در مورد رگوله FSCA مشخصهه که دیگه نیست
همچنین در لیست سیاه گذاشته شده و هشدار داده شده

MonetaMarkets Support ۰۶ دی ۱۴۰۲
پاسخ ارش

آقای آرش عزیز
ممنونیم که اینقدر با دقت ما رو دنبال میکنید
چطور ممکنه WIKIFX ما رو در لیست سیاه گذاشته باشه و امتیاز 7.01 از 10 به ما داده باشه ؟
در مورد رگوله FSCA هم که در سایت WIKIFX برای ما منقضی شده ثبت کرده اند باهاشون ارتباط گرفتیم و مورد رو بهشون اعلام کردیم و بزودی این مورد رو در سایتشون تصحیح خواهند کرد