قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال شاخص دکس آلمان | Dax index

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

شاخص سهام DAX چیست؟

شاخص DAX( Deutscher Aktien یا GER40 ) یک شاخص سهام می‌باشد که نشان دهنده 40 شرکت از بزرگترین و نقدشونده‌ترین شرکت‌های آلمانی است. این شرکت‌ها در بورس فرانکفورت معامله می‌کنند. این نماد میانگین حجم معاملات این 40 شرکت را نشان می‌دهد.

DAX در سال ۱۹۸۸ با سطح شاخص اولیه ۱۱۶۳ واحد ایجاد شد. شرکت‌های عضو DAX تقریباً ۸۰ درصد از کل سرمایه بازار را که در بورس فرانکفورت معامله می‌کنند، تشکیل می‌دهند.

این شاخص از لحاظ تاریخی از ۳۰ شرکت تشکیل شده بود، اما تا ۳ سپتامبر ۲۰۲۱ به ۴۰ شرکت افزایش یافت.


آشنایی با شاخص سهام DAX

شاخص DAX که 40 شرکت بزرگ و فعال آلمانی را دنبال می‌کند، توسط بسیاری از تحلیلگران، به عنوان معیاری برای قدرت اقتصادی آلمان در نظر گرفته می‌شود. شرکت‌هایی که در DAX فهرست شده‌اند، چند ملیتی هستند و بر اقتصاد داخلی آلمان و اقتصاد جهانی نیز تأثیر می‌گذارند. موفقیت این شرکت‌ها کمک زیادی به رشد اقتصادی آلمان می‌کنند.

شرکت‌های موجود در شاخص DAX طیف وسیعی از صنایع را در بر می‌گیرند. به عنوان مثال، Bayer AG یک شرکت داروسازی و سلامت است که در سال ۱۸۶۳ تأسیس شد، و به دلیل محصولات ضد درد و آلرژی خود شناخته شده است. Allianz SE یک شرکت خدمات مالی جهانی است که بر ارائه محصولات بیمه و مدیریت دارایی به مشتریان تمرکز دارد. آدیداس AG کفش‌های ورزشی، پوشاک و تجهیزات محبوب ورزشی را توسعه، تولید و به بازار عرضه می‌کند.

کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥