ارز دیجیتال

آشنایی با بهترین ارز دیجیتال 2023 | ارزهایی که بیشترین سرچ را داشته‌اند

ارز دیجیتال

مطالعه در 35 دقیقه

تا به حال پیش خود فکر کرده‌اید که بعضی از ارزهای دیجیتال نسبت به بقیه رمزارزها دارای میزان سرچ بیشتری هستند؟ برخی از ارزهای دیجیتال به دلیل اینکه با سروصدای زیادی آغاز به فعالیت می‌کنند، توجه کاربران را از سراسر دنیا به خود جلب می‌کنند. البته گاهی شکست یا فساد در یک پروژه نیز، باعث تمرکز فعالان این حوزه روی آن می‌شود.

ما در این مقاله از مجموعه ایران بروکر لیست 19دارایی دیجیتالی که بیشترین جستجوی ارزهای دیجیتال که در اواخر سال 2022 و در اوایل سال در 2023 در سراسر جهان داشته‌اند را برای شما کاربران گرامی گرد هم آورده‌ایم. مطالعه این مقاله باعث می‌شود که رویکرد بهتری نسب به انتخاب سرمایه‌گذاری خود و انتخاب بهترین ارز دیجیتال 2023 داشته باشید و دلایل محبوبیت آن را در جامعه متوجه خواهید شد.

1. بیت کوین (BTC) بهترین ارز دیجیتال 2023

به‌طور کلی بیشترین جستجو در فضای کریپتوکارنسی به‌عنوان بهترین ارز دیجیتال 2023 متعلق به بیت کوین است.

بیت کوین بیشترین جستجوی ارز دیجیتال را در سراسر جهان داشته است. این رمزارز در طول یک دهه به‌عنوان محبوب‌ترین ارز دیجیتال باقی مانده است. این ارز دیجیتال در مرحله اول به دلیل توانایی آن در جهت دادن به روند بازار کریپتو این محبوبیت را به دست آورده است.

در طول سال 2023، اکثر سرمایه‌گذاران کریپتوکارنسی به نظارت بر قیمت بیت کوین پرداختند و تا حد امکان در مورد این توکن تحقیق کردند. آنها سعی دارند متوجه شوند که آیا این کوین آماده است که از روند نزولی بلند مدت خود خارج شود یا خیر.

بهترین ارز دیجیتال 2023- بیت کوین

علاقه به بیت کوین، بیشترین افزایش را در اوایل سال 2023 داشت؛ زمانی که شروع به رشد قیمتی کرد و به بالای سطح مقاومت 30 هزار دلاری رسید. سرمایه‌گذاران در تلاش برای یافتن پاسخ به سوالاتی مانند اینکه آیا بازار کریپتو برای شروع رالی صعودی آماده است یا خیر! به اینترنت حمله‌ور شدند. آنها به دنبال این بودند که متوجه شوند که چه زمانی مقاومت 30 هزار دلار، شکست خواهد خورد.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین همچنان بیش از 50 درصد کمتر از بالاترین قیمت ثبت شده در نوامبر 2021 معامله می‌شود. اول این که بیت کوین بسیار انعطاف‌پذیر است و همیشه از ویرانگرترین سقوط‌های قیمتی جان سالم به در برده است. دوم، پذیرش آن توسط مشاغل و افراد به‌عنوان یک گزینه پرداخت در حال افزایش است. فراموش نکنیم که، سرمایه‌گذاران انتظار دارند قیمت این رمزارز در رویداد هاوینگ اوایل سال 2024، افزایش یابد.

برای مشاهده قیمت این ارز، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در ایران بروکر شوید.

2. دوج کوین (DOGE)

بیشترین جستجو میم‌کوین در جهان و بهترین ارز دیجیتال 2023 از نظر کاربران دوج کوین است.

دوج کوین پرجستجوترین میم‌کوین در جهان است. این محبوبیت را می‌توان به مجموعه‌ای از عوامل نسبت داد. اول، حمایت ایلان ماسک از این پروژه است؛ او نقش مهمی در هدایت مداوم توجه جامعه کریپتوکارنسی به این میم ایفا کرده است. به‌عنوان مثال، ایلان ماسک مدت‌ها قبل از خرید توییتر، در مورد اینکه دوج را به روش رسمی پرداخت در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی تبدیل کند، صحبت‌هایی داشت.

بنابراین، زمانی که خرید تویتر قطعی شد جستجوی دوج کوین، در فضای اینترنت داغ بود. از معامله‌گران گرفته تا سرمایه‌گذاران بلندمدت و حتی رسانه‌ها، همه می‌خواستند بدانند چنین حرکتی چه تأثیری بر دوج کوین می‌گذارد. اینها باعث افزایش قیمت دوج شد. زمانی که ایلان ماسک لوگوی توییتر را به نشان سگ شیبا اینو تغییر داد، قیمت میم‌کوین دوج بیش از 30 درصد افزایش یافت.

به‌جز توییتر و ایلان ماسک، محبوبیت دوج کوین به‌عنوان بهترین ارز دیجیتال 2023 و حجم زیاد جستجوی آن را می‌توان به جامعه عظیم فالوورهای این میم‌کوین نسبت داد. برای مثال، در پلتفرم‌هایی مانند توییتر و ردیت، دوج کوین  مجموعاً بیش از 6.1 میلیون عضو دارد. اینها نیز نقش مهمی در افزایش حجم جستجوی دوج در سال 2023 داشته‌اند.

برای مشاهده قیمت این ارز، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال دوج کوین در ایران بروکر شوید.

3. اتریوم (ETH)، بزرگترین آلت کوین بازار ویکی از بهترین ارز دیجیتال 2023

اتریوم برای مدت‌ها، پس از بیت کوین، دومین ارز دیجیتال پر جستجو در جهان بوده است. با این حال، در بخش مهمی از سال 2022 و اوایل سال 2023، قدیمی‌ترین میم‌کوین امروزی جهان از آن پیشی گرفت. اتریوم یکی از محبوب‌ترین دارایی‌های دیجیتالی در جهان باقی مانده است که به دلیل بحث داغ در مورد انتقال دائمی آن به مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) در کانون توجه قرار گرفته بود.

بنابراین، علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران کریپتو به بخش‌های مختلف اینترنتی هجوم آورده‌اند تا به دنبال پاسخی در مورد زمان تکمیل شدن ادغام باشند. در نهایت، همه اخبار اتریوم را دنبال می‌کردند و کنجکاو بودن تا متوجه شوند چه زمانی می‌توانند توکن‌های استیک شده خود را آزاد کنند.

بهترین ارز دیجیتال 2023- اتریوم

از لحاظ تاریخی، اتریوم با زنده ماندن از سقوط‌های جدی بازار و حفظ روند کلی قیمت روند صعودی، انعطاف‌پذیری خود را ثابت کرده است. با پیشرفت‌های چشم‌گیر، انتظار می‌رود که روند قیمتی خود را حفظ کند و احتمالاً تا قبل از پایان سال به قیمت‌های بالایی دست یابد. بحث داغ در مورد اینکه چه زمانی بازار ارزهای دیجیتال از روند نزولی خود خارج می‌شود و اتریوم تا چه حد در آن نقش خواهد داشت همچنان باعث فعالیت گسترده جستجوی اینترنتی شده است.

برای مشاهده قیمت این ارز، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال اتریوم در ایران بروکر شوید.

4. شیبا اینو (SHIB)، بیشترین جستجوی میم‌توکن‌های ارزان برای خرید در لحظه

شیبا اینو، یکی از محبوب‌ترین و با ارزش‌ترین ارزهای میم، سلطه کریپتوکارنسی‌های معتبر را از سلطنت خلع کرده و تبدیل به بیشترین جستجوی رمزارز در گوگل شده است. این در حالی است که شیبا همچنان بیش از 80 درصد کمتر از بالاترین قیمت تاریخی خود در حال معامله است و بیش از 90 درصد از ارزش خود را در سال 2022 از دست داده بود.

علاقه جامعه کریپتوکارنسی که به شیبا اینو به‌عنوان بهترین ارز دیجیتال 2023 نگاه می‌کنند را می‌توان به عوامل متعددی نسبت داد. اولین دلیل تحولات سریعی است که در اکوسیستم شیبا اینو اتفاق می‌افتد؛ به‌عنوان مثال، قبلاً راه‌اندازی برنامه‌ریزی شده پروژه متاورس شیبا اینو و همچنین شبکه بلاکچین لایه 2 بومی، به نام شیباریوم را اعلام کرده بود.

دوم، به دلیل اینکه صرافی‌های متمرکز در سال گذشته مجبور به اثبات ذخایر خود و انتشار مدارک شدند، مشخص شد که برخی صرافی‌ها مانند Crypto.com مقادیر زیادی توکن شیبا در اختیار دارند. همین موضوع نیز باعث شد بحث بزرگی در مورد قابلیت اطمینان این میم‌کوین به‌عنوان یک ارز ذخیره صورت بگیرد.

همچنین نمی‌توان تأثیری را که جامعه آنلاین در حال رشد شیبا اینو در افزایش حجم جستجوی جهانی اینترنت داشت، نادیده گرفت. به‌عنوان مثال، در توییتر و ردیت، صفحات شیبا اینو بیش از 4 میلیون دنبال‌کننده را جذب کرده‌اند، که با علاقه از آن به‌عنوان ارتش SHIB یاد می‌شود. توسعه‌دهندگان این میم‌توکن متمرکز، اغلب گزارش‌ها و اخبار پیشرفت شبکه را به اشتراک می‌گذارند. همین امر ممکن است نقش کلیدی در جلب توجه جامعه کریپتوکارنسی به سمت این آلت‌کوین داشته باشد و آن را تبدیل به بهترین ارز دیجیتال 2023 کند.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال شیبا اینو در ایران بروکر شوید.

5. سولانا (SOL)، پر جستجوترین رقیب اتریوم با آینده امیدوارکننده

سولانا بدترین سال خود را در سال 2022 سپری کرد که بیش از 90 درصد از اوج قیمتی خود را در اواخر نوامبر 2021، از دست داد. بسیاری از این موارد به سقوط بازار کریپتوکارنسی، ادامه‌دار بودن بازار نزولی و همچنین درگیر شدن آن با صرافی ورشکسته FTX نسبت داده شد. این‌ها بخشی از دلایلی هستند که سولانا مورد توجه بسیاری از جامعه ارزهای دیجیتال قرار گرفته است و آن را به یکی از پرجستجوترین رمزارزها تبدیل کرده است.

محبوبیت این رمزارز همچنین به دلیل پیش‌بینی بازگشت بازار به‌وجود آمد. به‌عنوان مثال، در سه ماهه اول سال 2023، قیمت سولانا 200٪ افزایش یافت. همچنین به فهرست 10 تا از بهترین ارز دیجیتال 2023 بازار بازگشت. این موضوع باعث ایجاد یک بحث داغ در فضای مجازی، در مورد اینکه آیا سرانجام بحران FTX/Alameda تمام شده است یا خیر. و اینکه این ارز دیجیتال با چه سرعتی می‌تواند به روند صعودی خود بازگردد و تا چه حد می‌تواند به اوج قیمتی گذشته برگردد، همچنان مورد بحث در فضای اینترنت است.

بهترین ارز دیجیتال 2023- سولانا

پیش‌بینی می‌شود که بازار ارزهای دیجیتال در حال تغییر روند و احیای هیجان‌های سرمایه‌گذاری برای میم‌کوین‌‌ها، متاورس و ‌NFT‌ها باشد که همگی باعث بازگشت مجدد سولانا و تبدیل آن به بهترین ارز دیجیتال 2023 می‌شوند. اما جامعه کریپتوکارنسی، تحلیل‌گران و سرمایه‌گذاران، به شدت در مورد آینده سولانا و اینکه چقدر می‌تواند به اوج برسد اختلاف نظر دارند. بنابراین، می‌توانید انتظار داشته باشید که این بحث به افزایش حجم جستجوی اینترنتی برای سولانا ادامه دهد. این امر تأیید می‌کند که چرا SOL در این لیست وجود دارد.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال سولانا در ایران بروکر شوید.

6. بایننس کوین (BNB)، بیشترین جستجو توکن حاکمیتی صرافی‌ها

بایننس کوین، توکن بومی شبکه زنجیره هوشمند بایننس و توکن ابزاری برای صرافی بایننس است. BNB همیشه یک ارز دیجیتال محبوب بوده است که طرفداران بسیار زیادی دارد. این رمزارز به‌عنوان یکی از پرجستجوترین ارزهای دیجیتال برای خرید همواره در صدر روندها قرار دارد. بسیاری از این دلایل، نتیجه ارتباط نزدیک آن با صرافی بایننس، بزرگترین و نقدشونده‌ترین صرافی در جهان و همچنین Changpeng Zhao (CZ)، یکی از شناخته شده‌ترین چهره‌ها در جامعه کریپتو و حامیان ارزهای دیجیتال است.

بهترین ارز دیجیتال 2023- بایننس کوین

در طول سال 2022، در اوج بازار نزولی کریپتوکارنسی و در بحبوحه رسوایی تحقیقات  FTX/Alameda، ده‌ها کسب‌وکار متمرکز بر کریپتو به انحلال و ورشکستگی چشم دوخته بودند. ژائو و بایننس هر دو  برای کمک به حفظ برخی از این موارد با ارائه نقدینگی و گسترش مشارکت، وارد عمل شدند. این اقدامات باعث شد توجه‌های زیادی به سمت بایننس و بایننس کوین معطوف شود و آن را تبدیل به بهترین ارز دیجیتال 2023 کرده است.

همچنین باید اضافه کنیم که بایننس یک صرافی طرفدار خودنظارتی و قانون محور است که آن را با چندین آژانس نظارتی مالی در سراسر جهان، به ویژه در اروپا و آمریکای شمالی، ارتباط داده است. در ایالات متحده، CFTC اخیراً پرونده‌ای علیه بایننس تشکیل داده و این صرافی را عمیقا به نقض قوانین معاملات و مشتقات متهم کرده است.

بنابراین، علاقه‌مندان به رمزارزها به انجمن‌های گفتگوی کریپتو و سایت‌های خبری مختلف مراجعه می‌کنند تا ببینند که این اقدامات قانونی، برای توکن BNB و صرافی بایننس چه معنایی دارد. همچنین باید اضافه کنیم که جامعه عظیم کریپتوکارنسی بایننس، با حمایت هزاران تأثیرگذار رمزارز، نقش مهمی در افزایش حجم جستجوی توکن‌های BNB ایفا کرده است.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین در ایران بروکر شوید.

7. ریپل (XRP)، آلت کوین ارزان و بهترین ارز دیجیتال 2023 برای سرمایه‌گذاری

ریپل یکی از جدی‌ترین رقبای بیت کوین به‌حساب می‌آید که بحث‌برانگیزترین دارایی صنعت کریپتو نیز بوده است و اکنون بیش از دو سال است که در حال مبارزه با یک پرونده علیه SEC در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک است. این موضوع باعث شده است که XRP بیش از 90 درصد از رکورد تاریخی خود در اوایل سال 2018 فاصله بگیرد.

بنابراین، اکثر معامله‌گران و سرمایه‌گذاران توکن ریپل، و دنبال‌کنندگان ارزهای دیجیتال به سایت‌های خبری آنلاین و انجمن‌های گفتگو برای تحقیق در مورد پیشرفت پرونده هجوم آورده‌اند. این نکته باعث شده است ریپل در لیست 10 تا از بهترین‌ ارزهای دیجیتال 2023 و بیشترین جستجو قرار بگیرد.

علاقه به این ارز دیجیتال در اوایل سال 2023، پس از ارائه نهایی مطالبات وکلای SEC و ریپل افزایش یافت. بنابراین، جامعه کریپتو در حال هجوم به اینترنت بوده و به دنبال سرنخ‌هایی در مورد تاریخ صدور حکم دادگاه بوده، در حالی که تحلیل‌گران و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال در مورد نتیجه احتمالی پرونده بحث می‌کنند. این حدس و گمان‌ها در مورد بازگشت احتمالی و افزایش قیمت پس از حکم (که در اوایل ماه مه پیش‌بینی می‌شد)، XRP را به یکی از پرجست‌وجوترین و بهترین ارز دیجیتال 2023 برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال ریپل در ایران بروکر شوید.

8. کاردانو (ADA)، قاتل اتریوم اما با قیمتی ارزان و با آینده‌ای بسیار امیدوارکننده

کاردانو یکی از قدرتمندترین رقبای اتریوم است. همچنین، علی‌رغم کاهش بیش از 70 درصد از اوج قیمت خود که در اواخر سال 2021 به آن دست یافت در بین ارزهای دیجیتال بیشترین جستجو را داشته است. بیشتر این محبوبیت را می‌توان به پیشرفت‌های زیادی که در اکوسیستم ADA رخ می‌دهد نسبت داد. اخیراً، تیم کاردانو کیف پول دیجیتال جدیدی را برای خود راه‌اندازی کرد و همچنین به امکان تمرکز بیشتر اکوسیستم بر هوش مصنوعی اشاره کرده است.

بهترین ارز دیجیتال 2023- کاردانو

شاید از این موضوع اطلاعی نداشته باشید، اما بر خلاف سایر شبکه‌های بلاکچین، تیم توسعه کاردانو گزارش‌های پیشرفت هفتگی را با جامعه ADA به اشتراک می‌گذارد. جامعه بزرگ شبکه، سایت‌های جدید کریپتو، شکل‌دهنده‌های افکار و جامعه ارزهای دیجیتال به‌طور کلی، همیشه راهی برای ایجاد هیجان در این گزارش‌ها و جلب علاقه گسترده به سمت قاتل اتریوم پیدا کرده‌اند.

همچنین باید اشاره کنیم که اگرچه کاردانو جایگاه خود را در بین 10 دارایی دیجیتال ارزشمند حفظ کرده است، اما نرخ رشد نسبتاً آهسته‌ای را ثبت کرده است. اما از زمان آخرین اوج قیمت آن و در سرتاسر بازار نزولی کریپتو، تحولات عظیمی در اکوسیستم کاردانو رخ داده است.

بنابراین، گمانه‌زنی‌ها در مورد تأثیری که بهبود بازار کریپتو بر قیمت ADA خواهد داشت، وجود دارد. هولدرها، معامله‌گران فعال و پیش‌بینی‌کنندگان با پیش‌بینی‌هایی مبنی‌بر افزایش قیمت‌های ADA تا قبل از پایان سال اینترنت را شلوغ کرده‌اند. همه‌ی این دلایل همچنین به تبدیل شدن کاردانو به یکی از بهترین ارز دیجیتال 2023 در گوگل، کمک کرده‌اند.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال کاردانو در ایران بروکر شوید.

9. ایپ کوین (APE)، میم کوین جدید متمرکز بر NFT با بیشترین جستجو

ایپ کوین یکی از شناخته‌شده‌ترین میم کوین‌های متمرکز بر NFT است. این توکن ابزاری برای پروژه‌های بسیار محبوب BAYC و MAYC NFT است. همچنین یکی از جدیدترین ارزهای مجازی و پر جستجو است که در لیست بهترین ارز دیجیتال 2023 قرار دارد.

بهترین ارز دیجیتال 2023- ایپ کوین

APE در مارس 2022، در اوج سقوط بازار کریپتو، که با یک بازار نزولی گسترده دنبال شد، راه‌اندازی شد. بنابراین، گمانه‌زنی‌های زیادی در سطح اینترنت در مورد اینکه چگونه ایپ می‌تواند در بازار گاوی و صعودی بعدی به بالاترین سطح برسد وجود دارد.

محبوبیت بی‌نظیر ایپ را می‌توان به ارتباط نزدیک آن با افراد مشهور و اینفلوئنسرهای کریپتو نیز نسبت داد. افرادی مانند جاستین بیبر، جیمی فالون، پاریس هیلتون، امینم، مدونا و مارک کوبان همگی در BAYC سرمایه‌گذاری کرده‌اند. توجه داشته باشید که اکثر این افراد به‌طور فعال توکن‌های ایپ یا پروژه‌های BAYC/MAYC NFT را به بازار عرضه نمی‌کنند، اما ارتباط نزدیک آن‌ها با این پروژه کریپتوکارنسی برای جامعه این ارز دیجیتال بسیار مفید است؛ همچنین به وجود علاقه دائمی به پروژه کمک می‌کنند.

مهم‌تر از آن، اکوسیستم APE دست‌خوش تغییر و تحولات بزرگی شده است. توسعه‌دهندگان آن اخیراً متاورس آدرساید را راه‌اندازی و برنامه‌هایی را برای ایجاد شبکه اصلی بلاکچین خود اعلام کرده‌اند. بنابراین، هولدرهای APE و سرمایه‌گذاران به‌طور مداوم به اینترنت هجوم می‌آورند تا پیشرفت این پروژه‌ها را دنبال کنند. آنها همچنین در حال بررسی نظرات متخصصان در مورد این موضوع هستند که بازار ارزهای دیجیتال کی بهبود می‌یابد و این بهبود و پیشرفت‌ها، دنیای توسعه داده شده NFTها، میم‌کوین و متاورس‌ها چه تاثیری بر قیمت APE خواهد داشت.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال ایپ کوین در ایران بروکر شوید.

10. دیسنترالند (MANA)، بهترین ارز دیجیتال 2023 متمرکز بر متاورس

می‌توان گفت دیسنترالند (Decentraland) قدیمی‌ترین و با ارزش‌ترین پروژه متاورس است. این رمزارز روی شبکه اتریوم ساخته شده است و بیشترین جستجوی ارز دیجیتال را در سال جاری در بازار متاورس دارد. بیشتر این حجم جستجو را می‌توان به جامعه آنلاین در حال رشد فضای دیسنترالند نسبت داد. سایت‌های خبری کریپتوکارنسی‌ها و انجمن‌های گفتگو با تمرکز بر بررسی پیشرفت توسعه در مورد متاورس و بینش‌هایی درباره حرکت بعدی قیمت آن هجوم آورده‌اند.

بهترین ارز دیجیتال 2023- دیسنترالند
بهترین ارز دیجیتال 2023 در زمینه متاورس

مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، قیمت توکن مانا در کنار تمام بازار کریپتو دچار ریزش شد و در طول سال 2022 در پایین‌ترین سطوح خود معامله شد؛ برای مثال در سال 2023، ارز دیجیتال مانا پیشگام متاورس، 95 درصد کمتر از اوج قیمتی خود در نوامبر 2021 معامله می‌شد.

اکثر سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به ارز دیجیتال دیسنترالند تاکید می‌کنند که این قیمت کاهش یافته، منعکس‌کننده بسیاری از پیشرفت‌هایی نیست که در طول سال 2022 در متاورس رخ داد. بنابراین، وقتی بازار شروع به بهبود نسبی در سال 2023 کرد، همه به سرعت به‌صورت آنلاین نظرات خود را به اشتراک گذاشتند و در مورد قیمت این ارز دیجیتال در آینده تبادل نظر کردند.

انتظار می‌رود بهبود و شروع یک رالی صعودی در کل بازار کریپتوکارنسی و توسعه روندهای سرمایه‌گذاری محبوب در اطراف NFT، P2E، املاک متاورسی، دیفای و Web3 همگی باعث ایجاد و تقویت روند صعودی بعدی ارز دیجیتال مانا شوند. انتقال اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام نیز روی روند این ارز دیجیتال تاثیرگذار بوده است، که انتظار می‌رود شبکه را مقیاس‌پذیرتر کند و سرعت پردازش تراکنش‌های آن را افزایش دهد و مانا را به بهترین ارز دیجیتال 2023 تبدیل کند.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال دیسنترالند در ایران بروکر شوید.

11. لایت کوین (LTC)، جایگزین بیت کوین که بیشترین جستجو را داشته است

لایت کوین قدیمی‌ترین و موفق‌ترین فورک بیت کوین است. در بلند مدت عملکرد قیمت لایت کوین دقیقاً منعکس‌کننده قیمت بیت‌کوین بوده است، قیمت این رمزارز با افزایش بیت‌کوین افزایش می‌یابد و زمانی که ریزش می‌کند لایت کوین نیز سقوط می‌کند. بنابراین، زمانی که بیت کوین در اوایل سال 2023، شروع به افزایش کرد، جامعه کریپتوکارنسی به لایت کوین روی آورد و منتظر ماند تا مشاهده کند نسبت به یک روند صعودی احتمالی چه واکنشی نشان خواهد داد. این امر منجر به گمانه‌زنی‌های بسیار هیجان‌انگیزی شد که حجم جستجوی اینترنتی لایت کوین را به سقف جدیدی روانه کرد. همچنین ویژگی آن را در میان فضای کریپتوکارنسی با بهترین ارز دیجیتال 2023 و بیشترین جستجو برای خرید در سال جاری توضیح می‌دهد.

علاوه بر حدس و گمان‌ها در مورد قیمت این ارزدیجیتال، چندین عامل دیگر به ویژه تحولاتی که در اکوسیستم لایت کوین رخ می‌دهد نقش مهمی در ایجاد بحث آنلاین در مورد لایت کوین داشته‌اند. تحلیلگران، سرمایه‌گذاران و جامعه آنلاین لایت کوین، همگی مشارکت‌ها، به‌روز رسانی‌ها و سایر گزارش‌های توسعه شبکه را دنبال می‌کنند. به‌عنوان مثال، هاوینگ شبکه لایت کوین در تاریخ 7 مرداد سال 1402، طوفان اینترنتی بزرگی را در مورد آینده لایت کوین به راه انداخته است.

لایت کوین همچنین عملکرد مثبت قیمت خود را حفظ کرده است. همچنین ماندگاری و مقاومت خود را با زنده ماندن از سقوط‌های متعدد بازار ارزهای دیجیتال و همچنین رسوایی تهدید‌کننده آینده که توسط بنیان‌گذار و توسعه‌دهنده اصلی آن، آقای چارلی لی، در سال 2017 کنار گذاشته شد، به اثبات رسانده است.

سرعت تراکنش سریع و کارمزدهای پایین لایت کوین، آن را به جایگزین مناسبی برای بیت کوین برای اکثر افراد و مشاغل تبدیل کرده است و تیم توسعه‌دهنده آن شبانه‌روزی تلاش کرده است تا پذیرش این رمزارز را افزایش دهند. انتظار می‌رود که این موارد و یک بازار در حال رشد و بهبود، رالی صعودی بعدی لایت کوین را تقویت کنند، که LTC را به یکی از بهترین ارز دیجیتال 2023 در میان پرجست‌وجوترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در حال حاضر تبدیل می‌کند.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال لایت کوین در ایران بروکر شوید.

12. پالیگان (MATIC)، بهترین ارز دیجیتال 2023 در حوزه لایه 2 و انقلاب Web3

پالیگان یک شبکه ارز دیجیتال نسبتاً جدید است که در سال 2019 ایجاد شد. این شبکه فقط در جریان صعود بازار صعودی اوایل سال 2021 رشد انفجاری را تجربه کرد و توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد. این ارز دیجیتال 14,600 درصد افزایش یافت تا به بالاترین حد فعلی خود در نوامبر همان سال برسد. از آن زمان، این شبکه لایه 2 اتریوم در صدر اخبار و رسانه‌ها بوده و حتی به فهرست 10 تا از بهترین ارز دیجیتال 2023 راه یافته است.

بهترین ارز دیجیتال 2023- پالیگان

یکی از نقش‌های کلیدی رمزارز پالیگان در شبکه لایه 2 کمک به مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم با بهبود سرعت پردازش تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های گس فی است. بنابراین، وقتی مشخص شد که انتقال اتریوم به پروتکل اثبات سهام این شبکه را گسترش می‌دهد، سرمایه‌گذاران پالیگان و جامعه ارزهای دیجیتال به اینترنت حمله‌ور شدند تا در مورد آینده پالیگان گفتگو کنند. این موضوع کمک کرد تا آن را به لیست ارزهای دیجیتال که بیشترین جستجو را داشته‌اند، برساند.

تحلیل‌گران مطمئن هستند که انتقال اتریوم به مکانیسم اثبات سهام تأثیر ناچیزی بر قیمت توکن‌ MATIC خواهد داشت. این موضوع تا حدی به دلیل این واقعیت است که راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری پالیگان به اتریوم محدود نمی‌شود؛ بلکه قصد دارد این سرویس را به تمام بلاکچین‌های سازگار با ماشین مجازی EVM گسترش دهد. این امر در جهت جلب توجه توسعه‌دهندگان DeFi، dApps و Web3 بوده است، که نه تنها به دنبال افزایش مقیاس‌پذیری آن هستند، بلکه به دنبال افزایش قابلیت همکاری نهایی آن نیز می‌باشند.

تعدادی از تحلیل‌گران حتی به این باور رسیده‌اند که شبکه پالیگان بهترین گزینه برای قدرت بخشیدن به انقلاب Web3 است. با توجه به مشارکت آن در تمام این راه‌حل‌های فضای کریپتوکارنسی و همکاری‌های زیادی که به دست آورده، انتظار می‌رود همچنان این همکاری‌ها را جذب کند و نشان می‌دهد که چرا MATIC می‌تواند بهترین ارز دیجیتال 2023 با بیشترین جستجو برای انفجار در قیمت باشد.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال پالیگان در ایران بروکر شوید.

13. آربیتروم (ARB)، بهترین ارز دیجیتال 2023 که بیشترین جستجو را داشته است

آربیتروم جدیدترین پروژه ارز دیجیتال موجود در این لیست است که به‌عنوان پروتکل مقیاس‌پذیری لایه 2 برای اتریوم که در مارس 2023 راه‌اندازی شد و از اواخر سال 2022 کمپین‌های بازاریابی گسترده‌ای را اجرا کرده بود. بنابراین، انتظارات و هیاهوی زیادی در مورد ایردراپ توکن ARB و همچنین راه‌اندازی نهایی راه‌حل مقیاس‌پذیری وجود داشت. این ارز دیجیتال از مجموعه‌های نوآورانه و خوش‌بینانه در مسیر خود استفاده می‌کند که آن را به یکی از ارزهای دیجیتال با بیشترین جستجو تبدیل کرده است.

بهترین ارز دیجیتال 2023-آربیتروم

انتظار می‌رود دو عامل کلیدی همچنان توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به آربیرتوم جلب کند؛ اول، این واقعیت که آربیرتوم یک ارز دیجیتال کاملا جدید است که نشان می‌دهد که بسیاری از پروژه‌های آینده آن فعلا در صدر اخبار نیست و به مرور زمان خود را نمایان خواهند کرد. بنابراین، به احتمال زیاد باید انتظار داشته باشید که اخبار مربوط به پروژه، گزارش‌های پیشرفت توسعه‌دهنده، تبلیغات سرمایه‌گذاران و رسانه‌های اجتماعی همچنان باعث جلب توجه بسیاری از پلتفرم‌ها به این ارز دیجیتال شود.

دوم، آربیتروم در خلال افت بازار کریپتو راه‌اندازی شد و چیزی که بیشتر انتظار می‌رود این است که ایجاد این ارز دیجیتال، پایه‌ای برای روند صعودی بازار کریپتو باشد. بنابراین، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران توکن ARB، تغییرات قیمت توکن را زیر نظر خواهند داشت. انتظار می‌رود که این موضوع نیز به‌علاوه مشارکت‌ها و همکاری‌های احتمالی با برندهای داخلی و خارجی، به محبوبیت آربیتروم کمک کند.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال آربیتروم در ایران بروکر شوید.

14. کازماس (ATOM)، بهترین ارز دیجیتال 2023 متمرکز روی بلاکچین قابل تعامل

یکی از اهداف اصلی کازماس تسریع در ایجاد یک کریپتوورس (crypto-verse) واقعی قابل تعامل است و امیدوار است با پروتکل مبتکرانه خود به ارتباطات بین بلاکچینی (IBC) مهمی دست یابد. کازماس و پروتکل نوآورانه آن و همچنین پلتفرم انقلابی SDK که در سال 2019 ایجاد شد، با چندین برند داخلی و خارجی وارد مشارکت و همکاری شده است. تبلیغات در مورد این مشارکت‌ها و افکار یک بلاکچین با قابلیت همکاری به کازماس کمک کرده است که به‌طور مداوم در بین ارزهای دیجیتال با بیشترین جستجو قرار بگیرد.

با جستجوی اخبار بلاکچین کازماس و پیگیری پیشرفت توسعه‌دهندگان آن، جامعه ارزهای دیجیتال فقط به دنبال پیگیری پیشرفت یک رمزارز قابل همکاری نیستند. بلکه آنها می‌خواهند متوجه شوند که این همکاری‌ها و مشارکت‌ها چه تاثیری بر قیمت توکن ATOM خواهد گذاشت.

بهترین ارز دیجیتال 2023- کاسموس

توکن اتم در گذشته عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان داده و نزدیک به 45,000 درصد افزایش یافته است تا بالاترین رکورد فعلی خود را در اواخر سال 2021 ثبت کند. این توکن بومی یک پروژه بلاکچین بسیار پایدار است و آینده بسیار امیدوارکننده‌ای دارد. انتظار می‌رود که این موارد و بازار ارزهای دیجیتال در حال رشد، قیمت توکن اتم را به سقف‌های جدیدی برساند که به احتمال زیاد این سقف‌ها بسیار بالاتر از اوج‌های اواخر سال 2021 خواهد بود.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال کازماس در ایران بروکر شوید.

15. بیسیک اتنشن توکن (BAT)، بهترین ارز دیجیتال 2023 که فضای تولید محتوا را تقویت می‌کند

بت (BAT) توکن بومی یک پلتفرم تبلیغات دیجیتال جدید و مبتنی‌بر بلاکچین و مرورگر اینترنتی بریو (brave) است. این پلتفرم به دنبال ایجاد بازاریابی در پلتفرم تبلیغات دیجیتالی با پاداش دادن به کاربرانی که به تبلیغات آن کمک می‌کند، مورد توجه قرار گرفته است.

بهترین ارز دیجیتال 2023- بت
بت در حال حاضر دارای بیشترین جستجو بیشترین رمزارزها برای سرمایه‌گذاری است.

تجربه تبلیغات دیجیتال و توزیع توکن بت، از طریق مرورگر بریو انجام می‌شود. این مرورگر بیش از ۲۱ میلیون کاربر روزانه و ۵۴ میلیون کاربر ماهانه را به ثبت رسانده است. فعالیت مرورگر بریو و توکن‌های بت از داغ‌ترین موضوعات در دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ هستند.

اما توکن بت در مدت زمان آغاز به فعالیت خود همیشه در لیست‌ ارزهای دیجیتال با بیشترین جستجو قرار گرفته است. این میزان از توجه بیشتر به دلیل پیشرفت‌های زیادی که در اکوسیستم آن و در دنیای بازاریابی دیجیتال رخ می‌دهد، به‌وجود آمده است؛ برای مثال، در حال حاضر موتورهای جستجوی اینترنتی مشهور، از بایدو در چین گرفته تا کروم گوگل و بینگ مایکروسافت همگی برای پذیرش هوش مصنوعی و چت بات‌ها در رقابت باهم به سر می‌برند و بریو با معرفی ابزار Summarizer AI خود را وارد این عرصه رقابت کرده است.

هم ابزار هوش مصنوعی و هم بازار ارزهای دیجیتال در حال رشد، بحث‌های آنلاین بسیار زیادی را درباره آینده بریو و بت به راه انداخته‌اند. تحلیل‌گران به این باور رسیده‌اند که بت می‌تواند رمزارز بعدی با بیشترین میزان جست‌وجو در سطح اینترنت باشد و با توجه به قیمت‌های فوق‌العاده در گذشته، استفاده از این رمزارز به‌سرعت در حال افزایش است. شبکه بلاکچینی آن مقیاس‌پذیر، پایدار و آینده‌ای بسیار امیدوارکننده دارد که آن را به یکی از بهترین ارز دیجیتال 2023 تبدیل خواهد کرد.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن در ایران بروکر شوید.

16. آوالانچ (AVAX)، ارزدیجیتالی محبوب با قیمت ارزان و آینده امیدوارکننده.

دو عامل کلیدی، آوالانچ و توکن‌ بومی آن یعنی آواکس را وارد لیست ارزهای دیجیتال با بیشترین جستجو و بهترین ارز دیجیتال 2023 کرده است.

اول، تحولات عظیمی است که در بلاکچین اتریوم رخ می‌دهد. با مشاهده اینکه آوالانچ یکی از قاتلان فرضی اتریوم است، در اواسط سال 2022، بحث در مورد اینکه چه اتفاقی برای این نوع از بلاکچین‌های لایه 1 در صورت انتقال اتریوم به اثبات سهام می‌افتد، بالا گرفته بود. بنابراین، علاقه‌مندان به این ارزدیجیتال، سایت‌های خبری و انجمن‌های گفتگوی مختلف را برای به اشتراک گذاشتن و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آینده آوالانچ بررسی و جمع‌آوری می‌کردند. این امر تایید کرد که آوالانچ در میان ارزهای دیجیتال که بیشترین جستجو در گوگل داشته‌اند، قرار گرفته است.

دوم، جهت‌گیری بازار ارزهای دیجیتال و نکاتی در مورد بهبود احتمالی است که آواکس آنقدر هیجان زده شده بود که در سه ماهه اول سال 2023، حدود 72 درصد صعود را تجربه کرد. جهش قیمت باعث رای اعتماد به آینده آواکس و درک این موضوع شد که یک بلاکچین اتریومی مقیاس‌پذیرتر این کار را انجام نمی‌دهد. به لطف عملکرد فوق‌العاده قیمت در گذشته این توکن و آینده بسیار امیدوارکننده، قیمت توکن آواکس در طول دوره صعودی بعدی به احتمال زیاد شاهد یک رشد انفجاری باشد. این موضوع باعث می‌شود که در حال حاضر در میان ارزهای دیجیتال که بیشترین جستجو را برای سرمایه‌گذاری و بهترین ارز دیجیتال 2023 باشد، مورد توجه قرار بگیرد.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال آوالانچ در ایران بروکر شوید.

17. سندباکس (SAND)، متاورس محبوب و پلتفرم متمرکز بر بازی برای کسب درآمد

سندباکس یکی از محبوب‌ترین و ارزشمندترین پروژه‌های حوزه متاورس است. توکن سند این شبکه نیز به لطف مجموعه‌ای از عوامل، در میان ارزهای دیجیتال با بیشترین جستجو قرار می‌گیرد. اول، پیشرفت‌های زیادی در متاورس سندباکس وجود داشته است که با تحقق نقاط عطف مهم در نقشه راه زمین مجازی (LAND NFT) شروع می‌شود. به این ترتیب قیمت آن در سه ماهه اول سال 2023، بیش از 60 درصد افزایش یافت.

بهترین ارز دیجیتال 2023- سند باکس
سندباکس متاورس محبوب و پلتفرم متمرکز بازی برای کسب درآمد

علاوه‌بر افزایش قیمت، سندباکس به‌دلیل انتظارات بسیار زیاد در مورد علاقه‌های سرمایه‌گذاران کریپتوهای مختلف که با آن همکاری داشته است، مورد توجه قرار گرفته بود. بحث در مورد بهبود احتمالی روند NFT، P2E، DeFi، dApps و متاورس بالا گرفته است و این موضوع در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد که کدام شبکه‌های بلاکچین بیشترین سود را از بهبود این ترند از آن خود خواهند کرد. سندباکس در این موارد به‌طور قابل‌توجهی نقش دارد و آن را به یکی از پرجستجوترین ارزهای دیجیتال برای خرید در دنیای امروزی تبدیل می‌کند.

سندباکس همچنین وارد مشارکت‌های استراتژیک متعددی با برندهای داخلی و خارج از بلاکچین شده است. اکثر آن‌ها املاک و مستغلات مجازی را در متاورس سندباکس به دست آورده‌اند و متعهد به توسعه این پروژه هستند. برجسته‌ترین برندهایی که انتظار می‌رود زمین‌های Sandbox را توسعه دهند شامل گوچی، آدیداس، سامسونگ و بیش از 200 برند و افراد مشهور دیگر هستند. این موضوع باعث به‌وجود آمدن بحث‌های داغ در فضای مجازی شده است؛ زیرا سرمایه‌گذاران سندباکس و جامعه کریپتو بیان می‌کنند که چگونه هر برند یا شخصیت مشهوری به متاورس سندباکس و قیمت توکن آن شکل می‌دهند.

از سوی دیگر، تحلیل‌گران انتظار دارند انعطاف‌پذیری، محبوبیت، مشارکت بیشتر و تحقق تعهدات سندباکس نقش کلیدی در افزایش قیمت توکن سند ایفا کند. فراموش نکنیم که شروع رالی بازار کریپتو به آن کمک می‌کند تا رالی اواخر سال 2021 را دوباره از سر بگیرد و به بهترین ارز دیجیتال 2023 تبدیل شود.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال سندباکس در ایران بروکر شوید.

18. تتر (USDT)، بیشترین جستجوی استیبل کوین در تمام دوران

تتر محبوب‌ترین و با ارزش‌ترین استیبل کوین در جهان است. این ارز دیجیتال که در سال 2014 راه‌اندازی شد، ارزش آن با دلار آمریکا مرتبط است؛ به این معنی که برخلاف سایر ارزهای دیجیتال که ارزش آنها همچنان در نوسان قرار دارند، ارزش تتر همیشه 1 دلار خواهد بود.

ثبات نسبی قیمت و انعطاف‌پذیری عظیم آن باعث شد از چندین تهدید دیپگ ( از دست دادن برابری خود با دلار) جان سالم به در ببرد و باعث تحسین جامعه کریپتوکارنسی شده است. این موضوع حتی می‌تواند به تسلط بیشتر تتر در بازار استیبل کوین نسبت داده شود.

تتر تقریباً همیشه در صدر اخبار قرار داشته است و همین موضوع آن را تبدیل به رمزارزی کرده است که بیشترین جستجو را در سال جاری داشته است. به‌عنوان مثال، در حال حاضر، بحث بسیار زیادی در مورد دارایی‌های ذخیره تتر وجود دارد!

بهترین ارز دیجیتال 2023- تتر

تعداد بسیار زیادی از تحلیل‌گران و جامعه ارزهای دیجیتال شایعاتی را مطرح کرده‌اند که تتر می‌تواند دارایی‌های بسیار کمتری نسبت به ادعاها و بدهی‌های خود داشته باشد و هیاهوی تتر مبنی‌بر انتشار اسناد حسابرسی شده خود از ذخایر این دارایی، به ویژه بعد از ورشکستگی FTX و آلامدا ریسرچ به اوج خود رسیده است. همچنین به دلیل اینکه تمامی ارزهای دیجیتال در سال 2022 دچار سقوط‌های وحشتناک شدند، استیبل کوین تتر به‌عنوان بهترین ارز دیجیتال 2023 خود را اثبات کرد.

برای مشاهده قیمت این استیبل کوین، وارد صفحه قیمت استیبل کوین تتر در ایران بروکر شوید.

19. اکسی اینفینیتی (AXS)، شبکه متمرکز بر بازی برای کسب درآمد

اکسی اینفینیتی محبوب‌ترین شبکه بازی برای کسب درآمد مبتنی‌بر بلاکچین است. اکسی اینفینیتی که در اواخر سال 2020 آغاز به کار کرد، در سال 2021، زمانی که قیمت توکن AXS بیش از 33,000 درصد در سال افزایش یافت و به بالاترین قیمت فعلی یعنی 165 دلار رسید، بسیار محبوب شد. با افزایش دو برابری سرمایه‌گذاران کریپتوکارنسی در توکن AXS، گیمرها به پروتکل اکسی اینفینیتی هجوم آوردند و آن را به سریع‌ترین محیط بازی برای کسب درآمد در سال 2022 تبدیل کردند.

بهترین ارز دیجیتال 2023- اکسی اینفینیتی

تحلیل‌گران، سرمایه‌گذاران و گیمرها همگی موافق هستند که سقوط بازار کریپتوکارنسی‌ها و بازار نزولی پایدار فقط بر قیمت توکن AXS تأثیر نگذاشته است و نرخ رشد شبکه را نیز تحت تاثیر قرار داده است؛ زیرا کاهش قیمت AXS به معنای بازدهی پایین برای گیمرها بود. با این حال، توسعه‌دهندگان اکسی اینفینیتی، با سقوط بازار دلسرد و ناامید نشدند و به توسعه شبکه ادامه دادند. امروزه، همه قبول دارند که قیمت AXS منعکس‌کننده رشد ثبت شده توسط پلتفرم بازی P2E در چند ماه گذشته نبوده است.

از آنجا که روند نزولی بازار کریپتو به پایان خود نزدیک می‌شود، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به انجمن‌های گفتگوی اینترنتی و سایت‌های خبری کریپتو یورش برده‌اند. آنها در مورد تأثیری که یک بازار در حال بازیابی بر شبکه‌های مختلف بلاکچین خواهد داشت، با هم دیگر تبادل نظر می‌کنند. در این انجمن‌ها، اکسی اینفینیتی یکی از ارزهای دیجیتالی است که بیشتر مورد بحث و جستجو قرار گرفته‌ است که کارشناسان معتقدند از شور و شوق بازی برای کسب درآمد، بیشترین سود را خواهند برد.

برای مشاهده قیمت این ارز دیجیتال، وارد صفحه قیمت ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی در ایران بروکر شوید.

چگونه می‌توان بهترین ارز دیجیتال 2023 برای سرمایه‌گذاری در حال حاضر را شناسایی کرد؟

در این مقاله ما در مورد ارزهای دیجیتالی که بیشترین جستجو را در سال جاری داشته‌اند صحبت کردیم. ما همچنین می‌دانیم که شناسایی بهترین ارز دیجیتال 2023 برای سرمایه‌گذاری از میان چنین مجموعه‌ای از دارایی‌ها چقدر می‌تواند حساس باشد و در انجام یک سرمایه‌گذاری موفق نقش کلیدی خواهد داشت. بنابراین، برای کمک به شما در شروع سرمایه‌گذاری، برخی از عواملی را که باید در هنگام انتخاب بهترین رمزارز برای افزودن به سبد خود بیشترین توجه را داشته باشید، بررسی خواهیم کرد.

اهداف سرمایه گذاری

مهمترین عاملی که باید در هنگام جستجوی بهترین ارز دیجیتال برای خرید در نظر بگیرید، اهداف سرمایه‌گذاری شما هستند. ابتدا تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید یک سرمایه‌گذار کوتاه مدت یا یک معامله‌گر فعال باشید، سپس انتخاب ارز دیجیتال خود را با هدف سرمایه‌گذاری هماهنگ کنید.

عملکرد قیمت در گذشته و انتظارات از آن

شما می‌خواهید فقط روی یک ارز دیجیتال انعطاف‌پذیر و با آینده‌ای درخشان سرمایه‌گذاری کنید و می‌توانید با بررسی عملکرد قیمت در گذشته به نتیجه مطلوب برسید. به‌میزان کاهش قیمت نسبت به بازار و سرعت بازگشت آن با شروع بهبود بازار ارزهای دیجیتال نگاه بیندازید. در این بررسی‌ها رمزارز مذکور باید آینده امیدوارکننده‌ای داشته باشد.

پایداری فناوری بلاک چین زیربنایی

همچنین باید پایداری شبکه بلاکچین یا پروتکل پشتیبان ارز دیجیتال مورد نظر را ارزیابی کنید. فقط روی توکنی سرمایه‌گذاری کنید که توسط یک بلاکچین محبوب با موارد استفاده زیاد و توانایی آن در مقیاس بین‌المللی پشتیبانی می‌شود.

حمایت جامعه

ارز دیجیتال مورد نظر شما باید از حمایت جامعه کریپتوکارنسی نیز برخوردار باشد. تعداد فالوورهای فعال در انجمن‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر، ردیت و دیسکورد را بررسی کنید. میزان فعال بودن سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان بلاکچین در این پلتفرم‌ها را تأیید کنید.

توکنومیک ارزدیجیتال را مطالعه کنید

همچنین باید قبل از اقدام به خرید، توکنومیک ارز دیجیتال را بررسی کنید. نحوه توزیع توکن‌ها را تأیید کنید و از ارزهای دیجیتالی که مقدار قابل توجهی از دارایی‌ها در اختیار چند آدرس متمرکز است، دوری کنید.

معیارهای بازار کریپتوکارنسی را بررسی کنید

همچنین معیارهای توکن، مانند: حداکثر عرضه توکن، کل عرضه در حال حاضر و میانگین حجم معاملات روزانه و ماهانه را بررسی کنید. معامله‌گران فعال باید نوسانات روزانه توکن را نیز بررسی کنند.

تیم و شرکای آن را بررسی کنید

همچنین توصیه می‌کنیم که فقط در پروژه‌های ارز دیجیتال و بلاکچینی سرمایه‌گذاری کنید که توسط افراد معتبر و با تجربه بسیار بالا راه‌اندازی شده‌اند. علاوه‌بر این، مهم است که تعداد و معروفیت برندهایی که روی رمزارز یا فناوری بلاکچین آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، را در نظر بگیرید.

آنچه در مقاله بهترین ارز دیجیتال 2023 مطالعه کردید

سال 2022 و 2023 یک دوره بسیار پرتلاطم برای بازار کریپتوکارنسی‌ها بود. در این دوره بسیاری از رمزارزها و پروژه‌های کریپتوکارنسی نابود و ورشکسته شدند و تقریبا چیزی از آنها باقی نمانده است. اما بعضی دیگر از این دارایی‌ها عملکرد عالی از خود نشان دادند و یک بار دیگر توانستد از بحران نزولی نجات پیدا کنند؛ به همین دلیل در این لیست ارائه شده از ایران بروکر به بررسی بهترین ارز دیجیتال 2023 پرداختیم و توانستیم 19 رمزارز پرجستجو در فضای اینترنت را به شما معرفی کنیم.

برخی از این دارایی‌ها مانند آربیتروم از قلب بحران نزولی متولد شده‌اند و مورد توجه فعالان این حوزه قرار گرفته است. برخی دیگر مانند بیت کوین از قدیمی‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان است و برای بار چندم جزو بهترین ارزهای دیجیتال در جهان شده است.

به‌نظر شما بهترین ارز دیجیتال 2023 برای سرمایه‌گذاری کدام است؟ نظرات خود را با ایران بروکر به اشتراک بگذارید.

پربازدیدترین ارزهای دیجیتال را از کجا می‌توانم مشاهده کنم؟

بازدید و مشاهده پربازدیدترین ارزهای دیجیتال کار ساده‌ای است و کافی است که به صفحه
قیمت ارز دیجیتال مراجعه کرده و لیست را مشاهده کنید.

بازی بلاکچینی که در لیست بهترین ارز دیجیتال 2023 بوده‌اند کدام است؟

از جمله این بازی‌های می‌توان به اکسی اینفینیتی (AXS) اشاره کرد.

بهترین ارز دیجیتال 2023 کدام رمزارز بود؟

به‌طور قطع نمی‌توان به این سوال پاسخ داد ولی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و آربیتروم در سال 2023 عملکرد بسیار عالی از خود به نمایش گذاشته‌اند.

چرا لونا کلاسیک در این لیست نبود؟

از آنجا که این مقاله به بررسی بهترین ارز دیجیتال 2023 می‌پردازد لونا جایی در آن ندارد. اما از نظر پرجستجوترین ارز دیجیتال می‌توان آن را در نظر گرفت. زیرا نابودی این شبکه تا ماه‌ها سرتیتر اخبار رسانه‌ها بود!

آیا تتر به‌عنوان استیبل کوین جزو بهترین ارز دیجیتال 2023 بوده است؟

بله زیرا تتر تقریباً همیشه در صدر اخبار قرار داشته است و آن را تبدیل به رمزارزی کرده که بیشترین جستجو را در سال جاری داشته است. به‌عنوان مثال، در حال حاضر، بحث بسیار زیادی در مورد دارایی‌های ذخیره تتر وجود دارد!

نمونه‌هایی از پروژه‌های متاورس که در لیست بهترین ارز دیجیتال 2023 بوده‌اند کدام است؟

از جمله پروژه های متاورس می‌توان به دیسنترالند (MANA) و سندباکس (SAND) اشاره کرد.

آیا میم کوین‌ها هم جزو بهترین ارز دیجیتال 2023 هستند؟

بله. دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) جزو پر جستجوترین میم‌های دنیای کریپتوکارنسی هستند.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید