معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال ماتیک (MATIC) چیست؟ | معرفی کامل پالیگان (Polygon)

معرفی رمزارزها

مطالعه در 10 دقیقه

پالیگان نوعی ارز دیجیتال با نماد MATIC است، همچنین نوعی پلتفرم با هدف ایجاد قابلیت برقراری ارتباط و مقیاس‌پذیری بین شبکه‌های بلاکچین در نظر گرفته می‌شود. در سال ۲۰۱۷، پالیگان، توکن MATIC را به عنوان محصولی برروی بلاکچین اتریوم راه اندازی کرد. پلتفرم پالیگان به نحوه‌ای عمل می‌کند که در آن با استفاده از بلاک چین اتریوم تمامی پروژه‌های مبتنی بر اتریوم را به یکدیگر وصل می‌کند.

پالیگان علاوه‌بر تامین امنیت، قابلیت اتصال چند بلاکچین و مزایای ساختاری شبکه بلاکچین اتریوم، باعث افزایش انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و قدرت پروژه‌های شبکه‌ی بلاک چین نیز می‌شود. در واقع MATIC توکنی بر پایه شبکه‌ی ERC-20 است که با تمام ارز‌های دیجیتال بر پایه‌ی اتریوم سازگار است. در گذشته برای اداره و برقراری امنیت شبکه‌ی پالیگان و همچنین پرداخت کارمزد تراکنش‌های شبکه از توکن MATIC استفاده می‌شد. ایران بروکر را همراهی کنید تا هرچه بیشتر درباره پالیگان اطلاعات کسب کنید.

پالیگان (Polygon) چیست؟

پالیگان برای مجموعه افرادی که دارای اتفاق نظر هستند، امکان دسترسی به هر بلوک را از طریق مکانیزم اجماع اثبات سهام اصلاح شده فراهم می‌سازد. (برای رسیدن به اجماع از طریق مکانیزم اثبات سهام سنتی، نیاز به پردازش بسیاری از بلوک‌ها دارد). در این مکانیزم از شرکت کنندگان درخواست می‌شود که در ازای حق اعتبارسنجی تراکنش‌های شبکه‌ی پالیگان، موافقت خود را به جهت‌عدم فروش یا معامله‌ی موجودی متیک خود اعلام کنند. در نهایت کسانی که تایید نهایی را ثبت می‌کنند از طریق متیک پاداش دریافت می‌کنند.

مفهوم پالیگان چیست؟

پلتفرم اتریوم دارای محدودیت‌هایی از جمله کارمزد بالای تراکنش و سرعت پایین تراکنش است که شبکه‌ی پالیگان به عنوان یک راه حل مقیاس‌پذیری ثانویه این ایراد را برطرف می‌کند.

پالیگان می‌تواند کارایی‌های زیر را به همراه داشته باشد:

  • گسترش شبکه‌های بلاک چین فعلی و توسعه‌ی بلاک چین‌های معمولی
  • برقراری ارتباط بین اتریوم و سایر بلاک چین‌ها
  • سازگار کردن شبکه‌های بلاک چین موجود با اتریوم

شبکه‌ی پالیگان اعتبار ۱۰۰ میلیون دلاری برای توانمندسازی پروژه‌هایی که می‌خواهند به اینترنت غیر متمرکز منتقل شوند در نظر گرفته است؛ به عبارت دیگر به عنوان یک بستر تسهیل کننده Web ۳.۰ شناخته می‌شود.

از زمان تاسیس شبکه‌ی پالیگان توسط Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal, Anurag Arju و Mihailo Bjelic تا به امروز، بیش از ۷۰۰۰ پروژه بر پایه‌ی بلاکچین، توسط آن پشتیبانی شده است.

مزایا و معایب پالیگان

پالیگان دارای مزایا و معایب عجیبی است که پیشنهاد می‌کنیم چنانچه قصد خرید ارز دیجیتال متیک را دارید، حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید.

مزایای پولیگان

سرعت بالای پردازش تراکنش ها: پالیگان با استفاده از مکانیزم اجماع که از طریق آن تایید تراکنش تنها در یک بلوک کامل صورت می‌گیرد؛ می‌تواند تراکنش را در زمانی حدود ۱/۲ ثانیه پردازش کند.

کارمزد تراکنش‌ها همواره پایین هستند: پالیگان برای اینکه استفاده شود کارمزد تراکنش‌های خود را حدود ۰/۰۱ دلار نگه می‌دارد.

معایب پالیگان

غیر مستقل بودن پالیگان: پالیگان یک راه حل لایه‌ی دوم است که زیر نظر اتریوم کار می‌کند و در صورت بروز اختلال برای اتریوم یا نابود شدن اتریوم احتمالا پالیگان هم بی‌ارزش خواهد شد.

محدودیت‌های استفاده ازMATIC : پالیگان توکن متیک را با هدف کنترل و ایمن‌سازی پلتفرم خود و همچنین پرداخت هزینه‌ی تراکنش‌ها طراحی کرده است. اما متیک مانند سایر ارزهای دیجیتال جهت خرید‌های روزمره مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

ارتباط پلیگان و اتریوم

ارتباط پلیگان و اتریوم

 پالیگان با اتریوم سازگار بوده و از طریق اضافه کردن ویژگی‌هایی مانند امنیت، حاکمیت بلاکچین، تجربه‌ی کاربر و توسعه دهنده و ماژولار بودن به آن باعث بهبود اتریوم به عنوان یک شبکه‌ی توسعه بلاک چین می‌شود.

آینده‌ی پالیگان

پالیگان در سال ۲۰۲۱ Polygon Studios را به عنوان یکی از شرکت‌های وابسته‌ی خود با هدف تمرکز روی بازی‌های بلاکچین و NFT‌ها راه‌اندازی کرد که در صورت موفقیت این شرکت، شبکه‌ی پالیگان به عنوان ارائه دهنده‌ی پیشرو در زمینه‌ی بازی‌های غیر متمرکز و توکن‌های غیر قابل تعویض شناخته خواهد شد.

رایان واتس مدیر بخش بازی‌های یوتیوب در ژانویه‌ی ۲۰۲۲ به پالیگان پیوست و به عنوان یکی از مدیران ارشد اجرایی آن معرفی گردید.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال پالیگان

در زمان نگارش این مطلب قیمت ارز دیجیتال پالیگان ۰.۵۵ دلار است و در رتبه ۱۴ قرار دارد. همچنین مارکت کپ این ارز دیجیتال در حال حاضر (۱۰ مهر ۱۴۰۲) بیش از ۵ میلیارد دلار است.

بیشترین قیمت متیک ۲.۹۲۳ دلار است در حالی که کمترین قیمتی که تا به حال تجربه کرده ۰.۰۰۳ دلار بوده است. این ارز دیجیتال در بازار نزولی همچنان توانسته رتبه خوبی داشته باشد و به ارزش یک ششم بیشترین قیمت خود معامله می‌شود.

پیش بینی قیمت پالیگان (MATIC) ۲۰۲۳ و ۲۰۲۵

سایت پرایس پردیکشن که به صورت تخصصی به پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال مختلف می‌پردازد، معتقد است که طبق تحلیل تکنیکال در سال ۲۰۲۳ این ارز می‌تواند به حداقل قیمت ۰.۷۹ دلار برسد. همچنین این وبسایت انتظار رسیدن قیمت پالیگان را به ۰.۸۷ دلار را دارد. در ادامه این وبسایت انتظار دارد که قیمت متیک تا ۲۰۲۴ به ۱.۱۵ برسد. همچنین پیش بینی قیمت ماتیک توسط سایت پرایس پریدکشن نشان می‌دهد که قیمت MATIC تا سال ۲۰۲۵ حداقل به ۱.۶۹ و در بهترین حالت به ۲ دلار خواهد رسید.

سینگال رایگان ارز ماتیک (پالیگان)

بسیاری از وبسایت‌ها اقدام به ارائه سیگنال ارز دیجیتال می‌کنند. همچنین کانال‌های تلگرامی که به انتشار سیگنال ارزهای دیجیتال می‌پردازند بسیار زیاد است. برای استفاده از این سیگنال‌ها باید اطلاعات کافی داشته باشید و مراقب کلاهبرداران در این زمینه باشید. در صفحه قیمت ارزهای دیجیتال در ایران بروکر نیز می‌توانید نمودار عقربه‌ای و سیگنال ارز دیجیتال پالیگان را به صورت رایگان مشاهده کنید. این نمودار حاصل تجمیع چندین اندیکاتور و شاخص‌های مختلف است تا سیگنال خرید یا فروش ارز دیجیتال را نمایش دهد. اما توجه داشته باشید که این نمودار عقربه‌ای نباید تنها دلیل شما برای خرید باشد و صرفا می‌توانید از آن برای تایید یا رد کردن تحلیل‌های شخصی خود استفاده کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در زمان نگارش این مطلب این نمودار به ما سیگنال خرید می‌دهد.

سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال متیک

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال پالیگان

همانطور که احتمالا می‌دانید تحلیل تکنیکال یکی از رایج‌ترین تحلیل‌ها برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال است. منابع مختلفی برای مشاهده نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال پالیگان وجود دارد. شما می‌توانید در صفحه قیمت ارز دیجیتال در ایران بروکر نیز به نمودار تحلیل تکنیکال و آخرین تحلیل‌های تکنیکال انجام شده توسط کارشناسان ما در ایران بروکر دسترسی داشته باشید.

خرید و فروش ارز پالیگان (متیک)

برای خرید و فروش ارز دیجیتال پالیگان شما نیاز به یک صرافی ایرانی معتبر دارید که بتوانید به طور مستقیم پالیگان بخرید. همچنین می‌توانید در صرافی‌های ایرانی استیبل کوین تهیه کنید و با انتقال آن به صرافی های خارجی اقدام به خرید ارز دیجیتال پالیگان کنید. در صفحه قیمت ارز دیجیتال MATIC در ایران بروکر می‌توانید به صرافی‌های معتبر و ارزیابی شده دسترسی داشته باشید و به خرید و فروش رمزارز متیک بپردازید.

بهترین صرافی برای خرید MATIC

صرافی های ایرانی و خارجی متعددی برای خرید ارز دیجیتال متیک وجود دارد. متاسفانه بسیاری از صرافی های خارجی به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند اما خبر خوب این است که صرافی های ایرانی زیادی از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند که می‌توانید لیست آنها را در صفحه قیمت ارز دیجیتال در ایران بروکر مشاهده کنید و با توجه به قیمت و کارمزد و بسیاری از فاکتورهای دیگر که به راحتی قابل مقایسه است، صرافی مناسب خود را انتخاب کنید و اقدام به خرید ارز دیجیتال پالیگان کنید.

کیف پول مناسب برای نگهداری ارز ماتیک

اگر قصد نگهداری بلندمدت یک ارز دیجیتال را دارید احتمالا می‌دانید که نگهداری ارز دیجیتال در صرافی تصمیم معقولی نیست و باید یک کیف پول مناسب انتخاب کنید. برای انجام این کار باید یک کیف پول انتخاب کنید و مطمئن شوید که کیف پول موردنظر از ارز دیجیتال شما پشتیبانی می‌کند. برای انجام این کار به راحتی می‌توانید وارد صفحه قیمت ارزهای دیجیتال در ایران بروکر شوید. ارز دیجیتال مورد نظر خود را جستجو کنید و در انتهای صفحه کیف پول‌های مناسب برای خرید و نگهداری ارز دیجیتال پالیگان را مشاهده کنید.

جمع بندی مقاله معرفی پولیگان

همان‌طور که متوجه شدیم، پالیگان علاوه‌بر داشتن توکن متیک(MATIC)، خود نیز به عنوان یک پلتفرم شناخته می‌شود که پروژه‌ها و بلاکچین‌های سازگار با اتریوم را به یکدیگر وصل می‌کند و آن‌ها را توسعه می‌دهد. به‌علاوه، از توکن‌های متیک جهت اداره و ایمن‌سازی شبکه‌ی پالیگان استفاده می‌شوند و همچنین کارمزد تراکنش‌ها نیز از طریق همین توکن‌ها قابل پرداخت هستند. در پایان از شما دعوت می‌کنیم که ایران بروکر را دنبال کنید تا اطلاعات کامل‌تری درباره بازار ارز‌های دیجیتال و صرافی‌های موجود به‌دست بیاورید.

کوین‌های متیک چقدر ارزش دارند؟

توکن‌های متیک شبکه‌ی پالیگان در سال‌های قبل به مدت طولانی در حدود کمتر از ۵ سنت ارزش داشته است اما با افزایش قیمت بیت کوین تا نزدیک به ۳ دلار قیمت پیدا کرد اما در حال حاضر قیمت آن زیر ۱ دلار است.

چه تعداد کوین پلیگان وجود دارد؟

حداکثر موجودی قابل عرضه‌ی متیک ۱۰ میلیارد توکن است که بیش از ۷۳/۸ میلیارد آن قبلا استخراج شده است.

چطور می‌توان ماتیک را خریداری کرد؟

صرافی‌ها ساده‌ترین راه خرید ارز‌های دیجیتال هستند. برای این منظور، ابتدا بایستی در یک صرافی حساب باز کنید و سپس با استفاده از یک کیف پول شخصی یا یک کیف پول داخل صرافی می‌توانید حساب خود را شارژ کرده و در نهایت ارز مورد نظر را از صرافی خریداری کنید.
برای ثبت‌نام در صرافی‌های ارز دیجیتال شما می‌توانید به صفحه بررسی صرافی ارز دیجیتال مراجعه نمایید.

بهترین قیمت خرید و فروش پالیگان را در چه سایتی مشاهده کنیم؟

برای مقایسه قیمت ارز دیجیتال MATIC می‌توانید از صفحه قیمت ارز دیجیتال متیک در ایران بروکر استفاده کنید.

پالیگان ارزان را از کجا بخریم؟

برای اینکه بدانید کدام صرافی ایرانی ارز دیجیتال MATIC را با قیمت کمتری می‌فروشد کافی است از صفحه مقایسه قیمت صرافی ها در ایران بروکر کمک بگیرید.

سیگنال خرید و فروش پالیگان را از کجا تهیه کنیم؟

در صفحه قیمت ارز دیجیتال MATIC در ایران بروکر می‌توانید نمودار عقربه‌ای سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال متیک را مشاهده کنید.

پیش بینی قیمت ارز MATIC در 2023 را از کجا دنبال کنیم؟

برای مشاهده آخرین پیش بینی قیمت ارز دیجیتال پالیگان توسط کارشناسان ایران بروکر به صفحه قیمت متیک در ایران بروکر مراجعه کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید