بازی های ارز دیجیتال

معرفی بازی دیسنترالند | آموزش دانلود، نصب و کسب درآمد از Decentraland

بازی های ارز دیجیتال

مطالعه در 13 دقیقه
نام بازیدیسنترالند (Decentraland)
توکن بازیLAND, MANA
میزان اعتباربالا
وضعیت فعلیفعال
دسترسی برای کاربران ایرانیدر دسترس
لینک دانلودلینک دانلود
شبکه‌های اجتماعیتوییتر، ردیت
پلتفرمتحت وب برای ویندوز و مک
مارکت کپبیش از 1 میلیارد دلار
شبکه بلاک چیناکوسیستم پالیگان
صرافی معتبر برای خرید ارز دیجیتال بازیکوکوین، بینگ ایکس
لینک مشاهده قیمت به دلار و تومانقیمت ارز دیجیتال MANA
آدرس وب‌سایتوب‌سایت بازی

آیا خرید زمین مجازی در متاورس‌هایی مانند دیسنترالند توجیه منطقی دارد؟ چطور می‌توان از خرید زمین و بازی در متاورس دیسنترالند درآمد کسب کرد؟ آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید زمین مجازی در متاورس‌هایی مانند دیسنترالند است؟ شاید زمانی که قیمت هر ارز دیجیتال MANA حدود 5 دلار بود، ورود به بازی دیسنترالند، خرید زمین در این متاورس و بسیاری از فعالیت‌ها برای اکثر افراد و به‌خصوص ایرانی‌ها از نظر اقتصادی کمی دشوار بود.

اما در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال فقط 0.609 دلار است و شاید بهترین فرصت برای ورود به بازی باشد. بازی دیسنترالند (Decentraland) یکی از محبوب‌ترین بازی‌های متاورس غیرمتمرکز است که توسط تکنولوژی بلاک چین میزبانی می‌شود. این بازی حتی در بازار خرسی ارز دیجیتال نیز طرفداران زیاد و جامعه فعالی دارد که آن را به یک متاورس مرجع تبدیل کرده است. در این مطلب به معرفی ارز دیسنترالند، نحوه ورود به بازی، معرفی سایت دیسنترالند و کسب درآمد از این بازی می‌پردازیم.

بازی دیسنترالند (Decentraland) چیست؟

Esteban Ordano و Ariel Meilich دو شخصی بودند که در سال 2017 بازی دیسنترالند را عرضه کردند. دیسنترالند یک بازی مبتنی بر بلاک چین و واقعیت مجازی است که روی اتریوم راه‌اندازی شده است. این پلتفرم به کاربران خود در ازای انجام فعالیت‌های مختلف در یک واقعیت مجازی پاداش می‌دهد.

دو توکن با نام‌های LAND و MANA اصلی‌ترین نقش را در بازی دارند. LAND یک توکن غیر مثلی است که نشان‌دهنده بخشی از نقشه زمین مجازی موجود در بازی دیسنترالند است. خرید این بازی نشان‌دهنده مالکیت بخشی از این دنیای مجازی است. MANA به‌عنوان ارز دیجیتال اختصاصی در این اکوسیستم عمل می‌کند که می‌توان از آن در اکوسیستم دیسنترالند برای خرید اقلام مختلف مانند زمین استفاده کرد.

این بازی تجربه متفاوتی را برای کاربران خود فراهم کرده و به آن‌ها اجازه می‌دهد که با قسمت‌های مختلف بازی درگیر شده و از ویژگی‌های مختلف آن لذت برده و هم‌زمان درآمد به دست بیاورند.

بازی دیسنترالند را می‌توان اولین پلتفرم مجازی در نوع خود دانست که ساختار حاکمیتی غیرمتمرکز ارائه کرده و به کاربران و هولدرهای خود، اختیاراتی داده است.

ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) چیست؟

همان‌طور که گفته شد MANA ارز دیجیتال اختصاصی بازی دیسنترالند است. این رمزارز که مبتنی بر استاندارد ERC-20 اتریوم است برای خرید زمین‌های مجاز، محصولات و خدمات درون بازی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اکوسیستم بازی به شکلی طراحی‌شده که وقتی شما ارز دیجیتال MANA را برای خرید LAND در دیسنترالند استفاده می‌کنید، این تعداد از MANA سوزانده می‌شود. هر قطعه از زمینه‌ای متاورس در دیسنترالند برای اولین بار توسط تیم این بازی به مبلغ 1000 مانا برای فروش عرضه شدند. البته در حال حاضر بیشتر زمین‌ها در بازارهای ثانویه معامله می‌شوند و همین موضوع باعث شده تا نوسان قیمت به وجود بیاید.

ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) چیست؟

در زمان نوشتن این مطلب ارزان‌ترین زمین در دیسنترالند 0.0069 متیک معادل 0.009 دلار است. همچنین گران‌ترین زمین متاورس فروخته شده در دیسنترالند به قیمت 2772000 مانا بوده که معادل 1690000 دلار است.

برای اطلاع از قیمت MANA می‌توانید وارد بخش قیمت ارز دیجیتال MANA در ایران بروکر شوید.

قیمت ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA)

توکن MANA و زمینه‌ای مجازی در متاورس بازی دیسنترالند در بازه‌ای از زمان رشد چشمگیری داشتند و توجه زیادی را به خود جلب کردند. در حال حاضر قیمت دارایی‌های دیجیتال در این بازی نسبت به بالاترین قیمت خود، بسیار پایین است و شاید بتوان گفت برای کسانی که علاقه‌مند به خرید این ارز دیجیتال یا زمینه‌ای مجازی در این بازی هستند، بهترین فرصت برای خرید است. قیمت توکن MANA در حال حاضر به دلار 0.610 معادل با 31400 تومان است.

دیسنترالند چگونه کار می‌کند؟

در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف این بازی می‌پردازیم.

بازار

این بازی متاورسی یک بازار منحصربه‌فرد دارد که در آن به کاربران امکان خرید و مدیریت تمام دارایی‌های مرتبط با بازی دیسنترالند را فراهم می‌کند.

از بازار می‌توان برای موارد زیر استفاده کرد:

  • فروش زمین، املاک، پوشیدنی‌ها و نام‌های منحصربه‌فرد. شما می‌توانید در این بخش قیمت هر دارایی و تاریخ انقضای پیشنهاد خود را مشخص کنید.
  • خرید آواتار، املاک، پوشیدنی‌ها و نام‌های منحصربه‌فرد
  • انتقال مالکیت دارایی‌هایی مانند زمین و املاک به دیگران
  • از طریق نقشه موجود در بازار می‌توانید مالک زمینه‌ای مختلف را کشف کنید و از پوشیدنی‌های موجود اطلاع پیدا کنید.
  • در بازار می‌توانید به زمین‌ها و املاک خود یک نام اختصاصی با توضیحات موردنظر خود را اضافه کنید.

LAND یا قطعات زمین در دیسنترالند

به‌طورکلی متاورس دیسنترالند از زمین‌هایی تشکیل شده که ماهیت دیجیتال آن‌ها توکن های غیر مثلی مبتنی بر اتریوم است. این زمین‌ها به قطعاتی با مختصات مشخص تقسیم شده‌اند.

هر توکن LAND حاوی اطلاعاتی درباره مکان زمین، مالک و پیوندی به فایل توضیحات محتوا یا مانیفست بسته است که مطالبی را که مالک زمین می‌خواهد ارائه کند، توضیح می‌دهد و کدگذاری می‌کند.

زمین در بازی دیسنترالند

دیسنترالند برای حفظ ارزش قطعات زمین خود مقدار LAND موجود در این بازی را متناسب با کل مقدار عرضه MANA تنظیم کرده است. اکوسیستم پلتفرم به شکلی طراحی‌شده تا کمیابی زمین‌ها حفظ شود. وجود تعداد نامحدود زمین احتمالاً باعث رها شدن آن‌ها و کاهش کیفیت محتوا و درنهایت لطمه به تجربه کاربری در این بازی می‌شود.

آواتارها

آواتارها در دیسنترالند

آواتار در دیسنترالند به موجودیت‌های دیجیتال گفته می‌شود که به‌عنوان مشخصه یک کاربر در بازی مشغول به فعالیت می‌شود. این آواتارها توسط کاربر قابل تنظیم است. درواقع آواتارها نماینده شما در دنیای مجازی خواهند بود. داشتن آواتار در دیسنترالند یا هر محیط مجازی دیگر مشابه با داشتن نام کاربری در یک وب‌سایت یا شبکه اجتماعی است.

صحنه‌ها

صحنه یا Scene نوعی محتوا است که هر کاربر برای زمین خود ایجاد می‌کند. این محتوا می‌تواند شامل یک بازی، تجربه‌های تعاملی یا به‌عنوان‌مثال یک نمایشگاه هنری باشد که در زمین شما به نمایش گذاشته می‌شود.

نام‌ها

نام‌های Decentraland توکن های قابل معامله مبتنی بر استاندارد ERC-721 هستند به‌طور کامل با استفاده از سیستم نام اتریوم (ENS) ایجاد شده است.

درواقع از این نام‌ها برای ایجاد آدرس‌هایی قابل خواندن توسط انسان استفاده می‌شود. همان‌طور که احتمالاً میدانید آدرس‌های عمومی معمولاً به شکل کاراکترهای عمومی در دسترس کاربران قرار می‌گیرند که به خاطر سپردن آن‌ها بسیار دشوار است. ایجاد نام‌های قابل حفظ کردن توسط انسان‌ها به کاربران کمک می‌کند تا ارزهای دیجیتال را راحت‌تر مبادله کنند.

پوشیدنی‌ها

پوشیدنی‌ها در بازی دیسنترالند به موجودیت‌های دیجیتال مانند لباس، لوازم جانبی و ویژگی‌های بدنی آواتارها گفته می‌شود. بااینکه بسیاری از ابزارهای پوشیدنی اصلی آواتارها برای همه کاربران در دسترس هستند، دیسنترالند به کاربران خود این امکان را فراهم کرده تا بتوانند برای ارتقاء سطح خود از پوشیدنی‌های منحصربه‌فرد به شکل NFT نیز استفاده کنند.

یکی از مزیت‌های بازی دیسنترالند این است که دارایی‌های دیجیتال روی ساید چین پالیگان ساخته‌شده‌اند که به کاربران این امکان را می‌دهد که بدون پرداخت گس فی به مینت، خرید، تجارت و انتقال کالاهای بازی بپردازند.

چه چیزی بازی دیسنترالند را منحصربه‌فرد می‌کند؟

در بازی دیسنترالند هر کاربر این امکان را دارد که مالک زمین مجازی خود شود. با استفاده از جذب گیمرها و کسب‌وکارها در سراسر جهان، می‌توان هر تجربه جذاب و فعالیت‌های مرتبط با کسب‌وکار را در این زمین‌ها ایجاد کرد.

دیسنترالند یکی از اولین بازی‌ها در فضای متاورس است که اگر به پذیرش گسترده‌ای دست پیدا کند، ممکن است شاهد یک اکوسیستم کاملاً جدید از شرکت‌های مختلف و تجربیات بازی متفاوت باشیم.

بازی دیسنترالند روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده و یک دنیای مجازی سه‌بعدی غیرمتمرکز است که کاربران در آن امکان خریدوفروش زمینه‌ای مجازی را دارند. درواقع بخش اصلی این متاورس NFTهایی است که کاربران می‌توانند آن‌ها را با ارز دیجیتال اختصاصی این پلتفرم خریداری کنند.

دیسنترالند از این زمین‌ها برای به تصویر کشیدن NFT ها استفاده می‌کند و صاحبان زمین می‌توانند آثار هنری منحصربه‌فردی را به ایجاد کرده و به نمایش بگذارند. دارایی‌های دیجیتال موجود در دیسنترالند را می‌توانید با ارزهای دیجیتال مختلف از بازارهای مختلف NFT مانند اوپن سی خریداری کنید. همچنین با خرید و ترکیب زمین‌ها می‌توانید قطعات زمین منحصربه‌فرد و باارزش بالاتر را در اختیار داشته باشید.

بازیکنان در این بازی می‌توانند راحتی باهم تعامل داشته باشند، به‌عنوان‌مثال بازیکنان می‌توانند مدیریت فضاهای دیجیتال را به‌صورت مشترک انجام دهند و پاداش کسب کنند.

بازی دیسنترالند همچنین برای تولیدکنندگان محتوا، شرکت‌ها و افرادی که به دنبال ایجاد رسانه‌های هنری، کارآفرینی یا ایجاد یک محتوای سرگرم کننده هستند فضای مناسبی است. زمین‌ها در متاورس دیسنترالند به 90601 قطعه تقسیم شده‌اند که هر کدام از آن‌ها با یک توکن NFT نمایش داده می‌شوند و قابل مبادله هستند. تولیدکنندگان محتوا می‌توانند این زمین‌ها را خریداری کرده و به تولید محتوا در آن بپردازند.

اندازه هر زمین در متاورس دیسنترالند 16 متر مربع (در دنیای مجازی) است و در هر کدام موقعیت خاصی دارند. مالکان زمین آزادی کامل خواهند داشت تا به توسعه در زمینه‌ای خود بپردازند. البته بیشتر متاورس دیسنترالند به چند منطقه در اندازه‌های مختلف و با موضوعات مشخص تقسیم‌بندی شده‌اند.

یکی دیگر از ویژگی‌های دیسنترالند امکان حاکمیت است. هولدرهای ارز دیجیتال MANA می‌توانند در رابطه با خط‌مشی، جزئیات حراج زمین و انواع مواد مجاز در متاورس رأی دهند. همچنین امکان اجاره و تبلیغ زمین برای دارندگان LAND وجود دارد که می‌توانند به این شکل درآمد کسب کنند.

نحوه بازی در دیسنترالند

برای شروع دیسنترالند نیاز به طی کردن مراحل زیادی ندارید اما بااین‌حال در ادامه این مطلب آموزش کامل دانلود، نصب و راه‌اندازی بازی دیسنترالند را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

به‌عنوان یک کاربر جدید فقط باید به صفحه وب خود در رایانه دسترسی داشته باشید. همچنین، مراحلی مانند ایجاد یک شخصیت، دادن نام کاربری و اعلام سن مناسب بخشی از کارهایی است که برای ورود به بازی باید انجام دهید.

به‌عنوان آخرین مرحله، به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید تا در حین انجام بازی، دارایی‌ها را امن نگه دارید. این نکته مهم است بدانید که اگر کیف پول نداشته باشید، صرفاً می‌توانید در بازی قدم بزنید، شخصیت خود را ارتقا دهید، اما نمی‌توانید در فعالیت‌های دیگر مشارکت کنید.

برای کاوش در دیسنترالند، از Genesis Plaza شروع می‌کنید، جایی که دیگر تازه‌کارها را نیز مشاهده خواهید کرد. برای کمک به کاربران برای شروع، یک پنجره آموزشی روی صفحه نمایش شما وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که این بازی را به‌طور کامل درک نکرده‌اید، این پنجره را باز نگه دارید.

چند برج در اطراف Genesis Plaza وجود دارد و هر کدام مجموعه‌ای از رویدادها را به شما ارائه می‌دهند که می‌توانید انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید قسمت‌های مختلف دیسنترالند را کاوش کنید، یک نقشه تعاملی در بازی شما را راهنمایی می‌کند.. در قسمت پایین صفحه، می‌توانید موقعیت فعلی خود را ببینید. وقتی روی “کاوش” کلیک می‌کنید، به صفحه‌ای فرستاده می‌شوید که در آن می‌توانید مکان‌ها، فعالیت‌ها و موارد مختلف را مرور کنید.

آموزش دانلود، نصب، راه‌اندازی و کسب درآمد از بازی دیسنترالند

در ادامه این مطلب قصد داریم به نحوه انجام بازی دیسنترالند و کسب درآمد از آن بپردازیم.

دیسنترالند برای موبایل، اندروید و IOS

در ابتدا باید بگوییم که توسعه‌دهندگان بازی دیسنترالند هنوز برنامه اندرید ارائه نکرده است. در حال حاضر این بازی هیچ اپلیکیشنی برای موبایل ندارد و فقط به‌صورت تحت وب یا برنامه ویندوز قابل استفاده است.

مرحله اول: ورود به وب‌سایت بازی دیسنترالند

وقتی وارد وب‌سایت بازی می‌شوید مانند شکل زیر دو گزینه برای شما وجود دارد. گزینه اول دانلود برنامه و گزینه دوم بازی تحت وب است.

آموزش دانلود، نصب، راه‌اندازی و کسب درآمد از بازی دیسنترالند

مرحله دوم: نصب بازی دیسنترالند

در ادامه آموزش برنامه نصب شده روی ویندوز را مشاهده می‌کنید، مراحل بازی تحت وب نیز مشابه همین مراحل است. در این بخش باید انتخاب کنیدکه به‌عنوان مهمان وارد بازی می‌شوید یا کیف پول ارز دیجیتال خودرا نصب می‌کنید.

آموزش دانلود، نصب، راه‌اندازی و کسب درآمد از بازی دیسنترالند

مرحله سوم: اتصال کیف پول به بازی دیسنترالند

زمانی که بازی را نصب می‌کنید دو گزینه برای بازی خواهید داشت، گزینه اول اتصال کیف پول و گزینه دوم بازی به‌عنوان مهمان است.

ما گزینه اول و اتصال کیف پول را انتخاب کردیم.

توجه داشته باشید باید کیف پول شما روی حالت Etherum mainnet باشد.

اتصال کیف پول به بازی دیسنترالند

مرحله چهارم: ثبت‌نام در بازی دیسنترالند

پس از اتصال کیف پول شما باید یک نام کاربری انتخاب کنید و یک ایمیل به‌صورت اختیاری وارد کنید.

 ثبت‌نام در بازی دیسنترالند

مرحله پنجم: انتخاب آواتار و شروع بازی

در مرحله بعد شما می‌توانید برای آواتار خود ویژگی‌های مختلف را مشخص کنید.

انتخاب آواتار و شروع بازی

بعد از موافقت با قوانین وارد صفحه بازی به شکل زیر می‌شوید.

آموزش دانلود، نصب و کسب درآمد از دیسنترالند

سخن پایانی – آموزش دانلود، نصب و کسب درآمد از دیسنترالند

با استفاده از پلتفرم واقعیت مجازی دیسنترالند می‌توانید به‌راحتی وارد یکی از بازی‌های جذاب ارز دیجیتال شوید، به نمایشگاه‌های NFT دسترسی داشته باشید، آثار هنری ساخته‌شده توسط دیگر بازیکنان را خریداری کنید، در مهمانی‌ها شرکت کنید و به تعامل با دیگر افراد بپردازید.

این بازی از زمان راه‌اندازی تاکنون قابلیت‌های زیادی را به دنیای بازی‌های مبتنی بر ارز دیجیتال اضافه کرده است. فناوری‌های جدیدی در بازی‌های مبتنی بر ارز دیجیتال درحال‌توسعه هستند و دیسنترالند نیز احتمالاً از این تکنولوژی‌ها استفاده خواهد کرد.

سؤالات متداول درباره آموزش دانلود، نصب و کسب درآمد از دیسنترالند

برای شروع بازی دیسنترالند به چه چیزی نیاز داریم؟

برای شروع بازی دیسنترالند در حال حاضر فقط می‌توانید از مرورگر استفاده کنید. این بازی با مرورگرهای فایرفاکس و کروم سازگار است.

آیا بازی دیسنترالند برای موبایل (اندروید و IOS) در دسترس است؟

در حال حاضر برنامه‌ای برای موبایل توسط وب‌سایت دیسنترالند ارائه نشده است.

چطور از بازی دیسنترالند درآمد کسب کنیم؟

کسب درآمد از بازی دیسنترالند امکان‌پذیر است. شما می‌توانید با خریدوفروش زمین، فروش املاک در دیسنترالند، انجام بازی‌های مختلف و درنهایت از طریق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بازی دیسنترالند درآمد کسب کنید.

آیا می‌توان بازی دیسنترالند را رایگان بازی کرد؟

بله، شما می‌توانید دیسنترالند را به‌صورت رایگان بازی کنید. شما می‌توانید به‌عنوان یک کاربر مهمان وارد بازی شده و با ایجاد یک آواتار و انتخاب نام برای آن، شروع به کاوش در بازی کنید. آینده بازی دیسنترالند چطور خواهد بود؟

آینده بازی دیسنترالند چطور خواهد بود؟

دیسنترالند به دلیل اینکه از صنعت NFT و ارز دیجیتال استفاده می‌کند و همچنین به دلیل مدل حاکمیت در بازی و جامعه خوبی که دارد، احتمالاً آینده خوبی خواهد داشت.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
amirttl ۱۰ مهر ۱۴۰۲

عالی بود