هدر
صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس یکی از صرافی‌های شناخته شده در ایران
صرافی بای بیت
5 ( 6 )

ورود به وبسایت اصلی

معرفی و بررسی صرافی بای بیت | Bybit

صرافی بای بیت یک پلتفرم ارز دیجیتال مشتقات است که در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد. صرافی Bybit در حال حاضر با بیش از ۳ میلیون کاربر در سراسر جهان، به یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های جهان تبدیل شده است. این پلتفرم تجارت اهرمی را در دسترس قرار داده، و دارای نموداری پیشرفته است. معامله گران می‌توانند معاملات اهرمی تا ۱۰۰ برابر در رمزارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، XRP، EOS یا USDT انجام دهند.
تاریخ تأسیس :سال 2018
کارمزد معاملات :0.1 درصد
معامله بدون احراز :
بازار فیوچرز :
خدمات به ایران :
متاتریدر ارانته
بروکر Moneta Markets
بروکر topfx

نقد و بررسی صرافی بای بیت

آپدیت اردیبهشت ۱۴۰۲: فعال‌شدن احراز هویت اجباری در صرافی بای بیت

بنابر اعلام صرافی بای بیت، احراز هویت برای تمامی کاربران از تاریخ 8 می (۱۸ اردیبهشت) اجباری خواهد بود. کسانی که تا آن زمان حداقل فرآیند KYC سطح 1 را تکمیل نکرده‌اند، فقط می‌توانند حداکثر تا تاریخ 18 می (۲۸ اردیبهشت) موقعیت‌های باز خود را ببندند و وجوه خود را از این صرافی برداشت کنند.

در جدول زیر می‌توانید جزئیات دسترسی کاربران را قبل و بعد از این تاریخ مشاهده کنید.

  کاربر احراز هویت نشده (قبل از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲)کاربر احراز هویت نشده (بعد از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲)
واریزواریز رمزارز
واریز وجه
برداشتبرداشت رمزارزحداکثر برداشت روزانه: ۲۰ هزار تتر
حداکثر برداشت ماهانه: ۱۰۰ هزار تتر
حداکثر برداشت روزانه: ۲۰ هزار تتر
حداکثر برداشت ماهانه: ۱۰۰ هزار تتر
(بدون نیاز به احراز هویت همان میزان برداشت را می‌توان انجام داد.)
برداشت وجه
معاملهمعاملات اسپات
معاملات مارجین
توکن‌های اهرم دار
ربات معامله‌گر
(برای کاربران احراز هویت نشده از تاریخ ۱۷ اردیبهشت، ربات‌های معامله‌گر غیرفعال خواهند شد.)
لانچ پد
معاملات فیوچرز، مشتقات و آپشنمعاملات مشتقات
معاملات فیوچرز
معاملات آپشن
کپی تریدینگمعاملات مشتقات
(کاربران احراز هویت نشده تنها می‌توانند معاملات باز خود را ببندند.)

از آنجایی که ایرانیان نمی‌توانند در این صرافی اقدام به احراز هویت نمایند، پیشنهاد ما به کاربران ایرانی صرافی بای بیت این است که به سرعت وجوه خود را از این صرافی خارج نمایند.

صرافی بای بیت یکی از پلتفرم های آنلاین مربوط به حوزه رمزارزها است که طیف مناسبی از خدمات را به کاربران خود ارائه می‌دهد و هم اکنون کاربران زیادی از سراسر دنیا به خود جذب کرده است.صرافی بای بیت

موضع‌گیری صرافی بای بیت در قبال ایرانیان

یکی از اولین سوالاتی که برای کاربران ایرانی حین انتخاب یک صرافی خارجی پیش میاید، مساله موضع‌گیری صرافی در قبال کاربران ایرانی است زیرا بسیاری از صرافی‌های خارجی فعالیت کاربران ایرانی را به علت پیروی از قوانین بین‌المللی در بستر خود را محدود کرده اند.

صرافی بای بیت به وضوح در قسمت شرایط و ضوابط (Terms and Conditions) خود اعلام کرده که به دلیل پیروی از قوانین بین‌المللی به کاربران برخی از کشورها از جمله ایران خدمات ارائه نمی‌کند. همچنین در این قوانین ذکر شده که صرافی این امکان را دارد که به خاطر مشکوک شدن به یک حساب به دلیل نقض قوانین ذکر شده، حق دارد حساب را مسدود کند و دارایی آن را فریز کند تا تحقیقات مربوطه انجام شود و می‌تواند از کاربر مورد نظر درخواست احراز هویت داشته باشد.

iran in bybit

طی صحبت کارشناس ایران بروکر با پشتیبان صرافی بای بیت مبنی بر اینکه آیا ایرانیان می‌توانند با استفاده از تغییر آی‌پی در این صرافی فعالیت کرده یا از خدمات آن استفاده کنند پشتیبان گفت: متاسفانه خیر!

iranian in bybit

در نهایت سوالی که پیش میاید این است که آیا ایرانیان می‌توانند از این صرافی استفاده کنند یا خیر؟ باید به این نکته توجه داشته باشید در تاریخ تالیف این مقاله یعنی 21 مرداد 1401، به دلیل تحریم‌های بین‌المللی، هیچ صرافی بزرگ و معتبر خارجی، اجازه احراز هویت کاربران ایرانی را ندارد.

باتوجه به اینکه برای استفاده از این صرافی فرایند احراز هویت (KYC) اجباری نیست و شما می‌توانید بدون انجام فرایندهای مربوط به احراز هویت از خدمات این صرافی استفاده کرده و واریز برداشت داشته باشید، باید بگوییم که با استفاده از یک VPN آی‌پی ثابت این کار امکان پذیر است و هم‌اکنون کاربران ایرانی زیادی در حال استفاده از این صرافی با همین روش هستند.

اما باید توجه داشته باشید که این کار پرریسک است و همانطور که در بالاتر اشاره شد اگر صرافی به حساب شما به دلیل نقض قوانین از جمله اقامت در کشور های ممنوعه مشکوک شود، می‌تواند حساب و دارایی شما را مسدود کند و از شما درخواست احراز هویت داشته باشد.

لطفا به این موضوع توجه داشته باشید که برای فعالیت در این صرافی حتما باید از یک VPN آی‌پی ثابت استفاده کنید.

شما میتوانید برای کمتر شدن ریسک فعالیت در یک صرافی خارجی، از صرافی‌هایی مانند کوکوین و کوینکس که سخت‌گیری‌های کمتری در قبال کاربران ایرانی دارند استفاده کنید تا دارایی خود را در برابر مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده برای شما پیش بیاید حفظ کنید.

آیا صرافی Bybit معتبر است؟

در تاریخ تالیف این مقاله (21 مرداد 1401) صرافی بای بیت در رتبه 40 رده‌بندی سایت معتبر کوین مارکت کپ قرار دارد و میانگین حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته بیش از 290 میلیون دلار است که برای یک صرافی متمرکز میزان قابل قبولی است و این پلتفرم موفق به جذب کاربران زیادی از سراسر دنیا شده است و هم‌اکنون به مشتریان خود خدمات مربوط به حوزه رمزارزها را ارائه می‌دهد.

bybit in coinmarket cap

 لیست شدن یک صرافی در سایت معتبر کوین مارکت کپ امتیاز بسیار مهمی محسوب می‌شود و می‌تواند اعتبار مهمی به یک صرافی ببخشد و باعث جذب سرمایه بیشتر شود. در زمان تالیف این مقاله (21 مرداد 1401) تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر کلاهبراری، پولشویی و یا هک شدن صرافی بای بیت منتشر نشده است. با توجه به اعتبار این صرافی و لیست شدن آن در کوین مارکت کپ، می‌توانید از خدمات ارائه شده در این پلتفرم استفاده کنید. در صورت بروز کوچکترین مشکل، حتما ایران بروکر شما را در جریان آن قرار خواهد داد.

آیا احراز هویت در صرافی بای بیت اجباری است؟

یکی از مهم ترین مسائل در مبحث انتخاب صرافی خارجی برای ایرانیان، بحث احراز هویت برای استفاده از خدمات صرافی است. زیرا تا این لحظه هیچ صرافی معتبر خارجی مدارک کاربران ایرانی برای احراز هویت را قبول نمی‌کند.

شما برای فعالیت، استفاده از خدمات و واریز و برداشت نیازی به احراز هویت ندارید و میتوانید بدون تکمیل مراحل احراز هویت از خدمات این صرافی استفاده کنید.

طبق قوانین، صرافی بای بیت مشتریان خود را به سه سطح صفر، یک و دو تقسیم بندی میکند. عمده تفاوت این سه سطح مربوط به میزان برداشت روزانه است.

  • سطح صفر: کاربرانی که فرایند احراز هویت را تکمیل نکرده اند. این کاربران میتوانند تا 2 بیتکوین در روز برداشت داشته باشند.
  • سطح یک: کاربرانی که تصویر پاسپورت یا کارت شناسایی خود را برای صرافی ارسال کردند و چهره خود را تایید کردند. این کاربران می‌توانند تا 50 بیتکوین در روز برداشت داشته باشند.
  • سطح دو: مشتریانی که سطح یک را با موفقیت پشت سر گذاشتند و آدرس محل سکونت خود را با استفاده از تاییدیه مرتبط (قبوض آب و برق، صورت حساب بانکی و یا مدارک مسکونی صادر شده توسط دولت) اثبات کردند. این افراد می‌توانند تا 100 بیتکوین در روز برداشت داشته باشند.
kyc in bybit

صرافی بای بیت در این بخش هم اشاره کرده که می‌تواند از هر مشتری درخواست احراز هویت (KYC) داشته باشد.

می‌توانید از این لینک به صفحه مربوط به قوانین احراز هویت صرافی بای بیت دسترسی داشته باشید.

پشتیبانی صرافی بای بیت

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب یک صرافی باید مد نظر قرار بگیرد، مساله پشتیبانی صرافی از مشتریان خود است. برای هرکسی ممکن است حین معامله مشکلاتی پیش بیاید، به همین خاطر مساله پشتیبانی یک صرافی موضوع بسیار مهمی است زیرا نبود پشتیبانی قوی ممکن است به ضرر شما و از دست رفتن دارایی هایتان منجر شود.

صرافی بای بیت از طریق یک مرکز پشتیبانی (Help Center) و چت آنلاین 24 ساعته پاسخگوی مشکلات کاربران خود است تا مشتریان بتوانند با کمترین مشکل به فعالیت در این صرافی بپردازند و مشکلات پیش آمده را هرچه سریع‌تر برطرف کنند.

طبق تجربه شخصی کارشناس ایران بروکر، پشتیبانی آنلاین 24 ساعته این پلتفرم، از سرعت و ادبیات قابل قبولی برخوردار است.

امکانات صرافی Bybit

صرافی بای بیت طیف کارآمدی از خدمات مربوط به حوزه ارزهای دیجیتالی ارائه می‌دهد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

معاملات اسپات (Spot): در این بستر شما می‌توانید بیش از 280 نوع توکن را به صورت تک و جفت ارز مبادله کنید و به خرید فروش آن ها بپردازید. در ضمن صرافی دارای کیف پول اختصاصی است تا کاربران برای نگهداری دارایی ها خریداری شده مشکلی نداشته باشند.

معاملات فیوچرز (Perpetual Futures): یکی از امکانات صرافی بای بیت، معاملات فیوچرز همراه با اهرم است.قراردادهای آتی (Futures) به معامله‌گران اجازه می دهد تا دارایی‌ها را خرید و فروش کنند و از ریزش قیمت‌ها هم سود کسب کنند، بدون اینکه واقعاً آن‌ها را در اختیار داشته باشند. بای بیت معاملات فیوچرز خود را با حداکثر اهرم 100x ارائه می‌دهد.

futures bybit

امکان سفارش گذاری (Order Limit): در پولونیکس شما می‌توانید سفارشات و معاملات خود را به قیمت دلخواه ثبت کنید تا خرید و فروش ها با قیمت مد نظر شما انجام شود تا هیچ نگرانی بابت معاملات خود نداشته باشید.

معامله NFT: توکن NFT که مانند سایر رمزارزها بر بستر بلاکچین فعال است، این روزها یکی از مفاهیم پر‌طرفدار و مورد بحث دنیای کریپتوکارنسی است. NFT‌ها نوع غیر قابل تعویض و انحصاری رمزارزها هستند که می‌‌توان در زمینه‌های مختلف از قابلیت منحصر به ‌فرد بودن آن‌ها استفاده کرد.

صرافی بای بیت برای جذب مشتریان جدید و سهولت کاربران خود، به تازگی بازار NFT خود را راه اندازی کرده است و مشتریان می‌توانند در این بخش به خرید و فروش و معامله NFT ها مشغول شوند.

قابلیت ارائه API: کلمه API مخفف “Application Programming Interface” به معنای “رابط کاربردی برنامه‌نویسی” است. در واقع API درخواست کاربر را دریافت کرده و به سیستم ها و نرم افزارها منتقل می‌کند و سپس پاسخ را به کاربر بازمی‌گرداند. به عبارتی می‌توان API را یک پیام‌رسان نامید. این قابلیت به شما کمک می‌کند حساب خود را به پلتفرم‌های مختلف متصل کنید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. 

کپی تریدینگ (Copy Trading): یکی از امکانات جالب صرافی بای بیت، وجود قابلیت کپی ترید است که کمتر صرافی از آن بهره می‌برد. شما در قسمت کپی ترید صرافی می‌توانید عملکرد معامله‌گران مختلف را بررسی کنید و حساب‌های خود را به آن‌ها متصل کنید، تا از این قابلیت جالب بهره‌مند شوید.البته باید در نظر داشته باشید شما در قابلیت کپی ترید هیچ کنترلی روی معاملاتی که روی حساب شما انجام می‌شود ندارید و نمی‌توانید پوزیشن‌های خود را مدیریت کنید، لذا ممکن است همه سرمایه خود را از دست بدهید و هیچ کسی پاسخگوی این موضوع نیست. 

copy trading in bybit

استفاده از این قابلیت همواره دارای ریسک بسیار زیادی است، ایران بروکر لازم می‌داند در این مورد به شما هشدار دهد.

معاملات مارجین (Margin Trading): مارجین تریدینگ یکی از انواع روش‌های معامله است که در آن معامله‌گر از طریق دریافت وام از یک شخص ثالث اقدام به خرید یا فروش می‌کند.در مقایسه با معاملات عادی، معامله‌گران به منابع مالی بیشتری به خرید یا فروش دسترسی دارند و لذا می‌توانند سود بیشتری را کسب کنند.

پشتیبانی از ارزهای فیات: این صرافی از قابلیت واریز ارزهای فیات در بستر خود پشتیبانی می‌کند و معامله‌گران می‌توانند ارزهای فیات خود را به دارایی‌های دیجیتالی تبدیل کنند.

مشارکت با هکرهای کلاه سفید: برای جلوگیری از نقض اطلاعات، Bybit خود را با هکر‌های کلاه سفید درگیر می‌کند، تا آسیب‌پذیری‌های امنیت سایبری را زودتر شناسایی کند. همچنین این شرکت برای کسانی که حفره‌های امنیتی و مشکلات صرافی را شناسایی کنند، جایزه‌های مخصوصی تعیین کرده است.

کارمزد معاملات در صرافی بای بیت

یکی از مهم ترین موضوعاتی که هر معامله‌گر قبل از انتخاب یک صرافی برای معاملات خود نگاه و نظارت ویژه‌ای به آن دارد بحث کارمزد معاملات است.

صرافی بای بیت هم مانند بسیاری از صرافی‌های دیگر کارمزدهای مختلقی برای معاملات میکر (Maker) و تیکر (Taker) در نظر گرفته است که در ادامه آن را باهم بررسی می‌کنیم.

 معاملات اسپاتمعاملات فیوچرز و پرپچوال
سطح کاربریکارمزد تیکرکارمزد میکرکارمزد تیکرکارمزد میکر
Non-VIP0.10%0.10%0.06%0.01%
VIP 10.06%0.04%0.05%0.01%
VIP 20.05%0.02%0.05%0.00%
VIP 30.04%0.01%0.04%0.00%
Pro 10.03%0%0.04%0%
Pro 20.03%0%0.04%0%
Pro 30.02%0%0.03%0%

کارمزد معاملات اسپات (Spot)

در صرافی بای بیت کارمزد دریافتی مربوط به معاملات اسپات 0.1 درصد است. این مقدار برای سفارشات میکر و تیکر یکسان است. این میزان کارمزد دریافتی نسبت به میزان کارمزد باقی صرافی ها مقدار معقول  قابل قبولی است.

کارمزد معاملات فیوچرز (Futures)

حداکثر کارمزد دریافتی در معاملات فیوچرز صرافی بای بیت برای سفارشات میکر 0.01 درصد و برای سفارشات تیکر 0.06 درصد است که این میزان نسبت به باقی صرافی‌های متمرکز میزان قابل قبولی است.

امنیت صرافی Bybit

 طی سالیان گذشته تعداد زیادی از صرافی‌های ارز دیجیتال، هدف حمله هکرها قرار گرفته است. از این رو امنیت پلتفرمی که قرار است دارایی خود را در آن قرار دهید، بسیار مهم است.این صرافی بشدت بر روی امنیت خود سرمایه‌گذاری کرده، و تا کنون مشکل امنیتی نداشته است. به هر حال آسوده کردن خیال 2 میلیون کاربر فعال، کار آسانی نیست!

مدیر عامل بای بیت مدعی شده است که اکثر صرافی‌های ارز‌های دیجیتال محکوم به قربانی شدن توسط هکر‌ها هستند! این امر به دلیل متمرکز بودن آنها است.

دارا بودن اپلیکیشن اختصاصی

یکی از امکاناتی که هر صرافی می‌تواند برای راحتی و سهولت کاربران خود فراهم کند، ایجاد اپلیکشن اختصاصی است. بای بیت برای راحتی و افزایش سرعت معاملات معامله‌گران، اپلیکیشن اختصاصی خود را در سیستم عامل اندروید و IOS عرضه کرده است.

می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را از طریق صفحه اصلی صرافی و یا از طریق لینک‌های زیر دانلود کنید.

دانلود اپلیکشن اندروید
دانلود اپلیکشن IOS

تیم توسعه دهنده

صرافی بای بیت در سال 2018 و توسط فردی به نام بن ژو (Ben Zhou) تاسیس شد. این شخص قبل از تاسیس صرافی بای بیت یک بروکر فارکس را به مدت یک دهه اداره کرده است. 

این صرافی در شبکه اجتماعی لینکدین دارای یک صفحه است و تعداد 778 نفر کارمند دارد.

bybit in linkedin

نکته قابل توجه این است که در اکانت لیندکین صرافی، مکان دفتر مرکزی این صرافی در کشور سنگاپور ذکر شده است اما طبق صحبت کارشناس ایران بروکر با پشتیبان صرافی، مکان دفتر مرکزی در کشور امارات و شهر دبی است.

bybit in uae

ثبت نام در صرافی بای بیت | Bybit

برای ثبت نام در صرافی بای بیت، ابتدا از طریق لینک موجود در همین صفحه، وارد وبسایت اصلی صرافی شوید. پس از ورود با صفحه زیر مواجه می‌شوید. اطلاعات اولیه خود را وارد کنید.

صرافی بای بیت
تصویر صفحه ثبت نام صرافی بای بیت

پس از وارد کردن اطلاعات، دکمه”Register” را کلیک کنید. یک کد تائید به ایمیل شما ارسال می‌شود که لازم است آن را وارد کنید. ثبت نام انجام شد، و شما وارد پنل کاربری خود می‌شوید.

با استفاده از گزینه “Account & Security” می‌توانید تنظیمات امنیتی خود، مانند رمز عبور و کد دوعاملی را ثبت کنید.

صرافی بای بیت
تصویر صفحه تنظیمات امنیتی صرافی بای بیت

هنگامی که پیکربندی تنظیمات حساب خود را به پایان رساندید، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه”Assets/My Assets”، اقدام به شارژ کیف پول خود، از طریق یکی از ارزهای پشتیبانی شده کنید. برای خرید ارزهای دیجیتال، و انتقال آن به این صرافی، باید از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی استفاده کنید.

بعد از اینکه واریز را انجام دادید، امکان شروع فعالیت، و معامله برای شما فرآهم خواهد شد.

آیا در بای بیت فعالیت داشته باشیم یا خیر؟

در این مقاله سعی شد تمام جوانب مهم صرافی بای بیت برای شما عزیزان مورد بررسی قرار بگیرد تا از همه مزایا و معایب این صرافی به خوبی آگاه باشید.

یکی از مهم‌ترین مواردی که ایرانیان قبل از ثبت نام در هر صرافی خارجی باید مدنظر قرار دهند مساله موضع‌گیری صرافی مورد نظر در قبال کاربران ایرانی است. همانطور که در قبل تر اشاره شد صرافی بای بیت به طور شفاف در قسمت قوانین خود  به این موضوع اشاره کرده که به دلیل پیروی از قوانین بین‌المللی ایرانیان حق استفاده از خدمات این پلتفرم را ندارند. اما تعداد زیادی از هموطنان با استفاده از یک VPN آی‌پی ثابت در حال فعالیت در این پلتفرم هستند.

با توجه به اینکه احراز هویت در این صرافی اجباری نیست می‌توان با رعایت مسائل گفته شده و استفاده از یک VPN آی‌پی ثابت مناسب از خدمات این صرافی استفاده کرد. اما باید آگاه باشید که این کار همواره ریسک خود را به همراه دارد و صرافی طبق قوانین می‌تواند حساب و دارایی شما را مسدود کرده و از شما درخواست احراز هویت داشته باشد.

پیشنهاد ما این است که از صرافی‌هایی مانند کوکوین و کوینکس که سخت‌گیری های کمتری نسبت به بای بیت در قبال ایرانیان دارند استفاده کنید تا ریسک قعالیت شما در یک صرافی خارجی به حداقل برسد و نگرانی از بابت مسدود شدن دارایی‌های خود نداشته باشید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. تیم ایران بروکر همواره سعی کرده تا بررسی‌های خود را با دقت هرچه بیشتر و صداقت کامل انجام دهد، تا هموطنان عزیز بتوانند صرافی خود را با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتری انتخاب کنند.

همچنین میتوانید از طریق صفحه صرافی‌های ارز دیجیتال، به دیگر صرافی‌های بررسی شده توسط ایران بروکر دسترسی داشته باشید.

موفق و پرسود باشید!

پرسش‌های متداول

لینک ورود به وبسایت اصلی صرافی bybit چیست؟

برای ورود به سایت اصلی بای بیت کلیک کنید. 

آیا صرافی بای بیت نیاز به احراز هویت دارد؟

خیر، فرآیند احراز هویت در این صرافی اجباری نیست.

میزان برداشت بدون احراز هویت چقدر است؟

شما می‌توانید در حال حاضر روزانه تا سقف ۲ بیت کوین برداشت کنید.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (3نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
احسان ۲۳ دی ۱۴۰۲

سلام
دوستان به نظر من از این صرافی استفاده نکنید من خودم احراز هویت کردم و چند روز پیش به صرافی ایرانی نوبیتکس پول واریز کردم و متاسفانه ردیابی شدم و الان دوباره احراز هویت کردم دلیل اشتباه و هم گفتم ولی متاسفانه از پشتیبانی بای بیت هیچ پیامی برام ارسال نمیشه .خیلی حواستون جم باشه چون اصلا پشتیبانی جالبی نداره یه رباطه

سالار ۲۲ آذر ۱۴۰۱

یه نکته ای که خواستم بگم اینه که جوایز دعوت از دوستان صرافی بای بیت خیلی خوبه. به من که کلی حال داده

ناشناس ۱۵ آذر ۱۴۰۱

دوستان حجم معاملات این صرافی عالیه اگر مشکل تغییر آیپی ندارید حتما فعالیت کنید داخلش