ارز دیجیتال تراست والت توکن چیست؟ معرفی توکن TWT

ارز دیجیتال تراست والت توکن چیست؟ معرفی توکن TWT

از آنجایی که روز به روز افراد بیشتری از ارزهای دیجیتال و نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (DApps) استفاده می‌کنند، داشتن یک راه ساده برای دسترسی به آنها اهمیت بیشتری پیدا کرده است. چه هدف شما سرمایه‌گذاری باشد، چه قصد پرداخت یا استفاده از برنامه‌های کاربردی را داشته باشد؛ داشتن یک راه‌حل مناسب برای فعالیت‌های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است. اینجاست که اهمیت نرم‌افزارهایی مانند تراست والت (Trust Wallet) و ارز دیجیتال آن از همیشه بیشتر می‌شود. اما ارز دیجیتال تراست والت توکن چیست؟

تراست والت (Trust Wallet)، یک کیف پول نرم‌افزاری است که یک تجربه همه جانبه به کاربران ارائه می‌دهد. این موضوع به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال، از جمله ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرمثلی (NFT)، را به‌طور امن ارسال، دریافت، مبادله و نگهداری کنند. تراست والت، توکن خود را تحت عنوان تراست والت توکن (TWT) در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) راه‌اندازی کرد. در این مقاله علاوه‌بر بررسی اینکه ارز دیجیتال تراست والت توکن چیست، برخی ویژگی‌های این کیف پول را نیز بررسی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال تراست والت توکن چیست؟

پیش از اینکه به سوال ارز دیجیتال تراست والت توکن چیست پاسخ دهیم، باید بیشتر با کیف پول نرم‌افزاری تراست والت (Trust Wallet) آشنا شویم. تراست والت یک نرم‌افزار کیف پول غیرمتمرکز و غیرامانی (non-custodial) است. این کیف پول از ارزهای دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌هایی مانند ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرمثلی (NFT) را به طور کامل کنترل کنند. تراست والت کیف پول رسمی صرافی بایننس (Binance) است و از 65 بلاک چین و بیش از 4.5 میلیون دارایی دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

برخلاف اکثر کیف ‌پول‌های متمرکز، تراست والت قابلیت دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) را ارائه می‌دهد. همچنین کاربران می‌توانند با استفاده از این کیف پول، به صورت ایمن با تمامی برنامه‌های غیرمتمرکز سراسر بلاک چین‌های پشتیبانی‌شده به صورت ایمن در تعامل باشند. Trust Wallet قصد دارد تا با فراهم کردن امکاناتی مانند امکان خرید، ارسال، دریافت، استیک کردن، معامله و ذخیره دارایی‌های دیجیتال، دسترسی به ارزهای دیجیتال را برای همه آسان کند. علاوه بر این، Trust Wallet یک کیف پول داغ است. تا زمانی که اتصال اینترنتی وجود دارد، کیف پول از طریق یک اتصال آنلاین امن قابل دسترسی است.

ارز دیجیتال تراست والت توکن چیست؟

ویکتور رادچنکو (Viktor Radchenko) موسس تراست والت است. ویکتور که در کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا مستقر است، قبلاً نقش‌های توسعه و مهندسی چندین شرکت فناوری را بر عهده داشت. او در سال 2013 شرکت تراکر پت (Trucker Path) را تأسیس کرد، که پشت یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها برای کامیون داران قرار دارد. این پلتفرم در جولای (خرداد) سال 2018 توسط بایننس با مبلغی نامشخص خریداری شد؛ اما رادچنکو همچنان به عنوان بخشی از تیم روی پلتفرم کار می‌کند.

تراست والت چگونه کار می‌کند؟

تراست والت پلی بین بلاک چین و گره‌های (نودها) مربوطه ایجاد می‌کند. هر بلاکچین شامل مجموعه‌ای از آدرس‌های عمومی است که در آن ارزهای دیجیتال رمزگذاری شده و به صورت ایمن نگهداری می‌شوند. از آنجایی که نحوه عملکرد این کیف پول غیرمتمرکز است، دارایی‌های دیجیتال کاربران را کنترل نمی‌کند، بلکه فقط به آن دسترسی می‌دهد.

لازم به ذکر است که برنامه‌ تراست والت منحصراً برای دستگاه‌های تلفن همراه طراحی شده است. به این ترتیب، هنگامی که کاربر برنامه را در دستگاه اندروید یا iOS خود دانلود کند، به تمامی بلاک چین‌های پشتیبانی شده به راحتی دسترسی خواهد داشت. این برنامه برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی، هیچ اطلاعاتی در مورد کاربران خود نگه نمی‌دارد. تمام اطلاعات کاربران فقط بین طرفین معامله نگهداری می‌شود، کیف پول اطلاعات کاربر را در اختیار اشخاص ثالث قرار نمی‌دهد.

مرورگر داخلی برنامه غیرمتمرکز تراست ولت

یک مرورگر وب 3 برنامه غیرمتمرکز (dApps) در این نرم‌افزار وجود دارد. مرورگر به شما امکان می‌دهد تا بدون خروج از برنامه تراست والت یا نیاز به اتصال به دسکتاپ، به برنامه‌های غیرمتمرکز دسترسی داشته باشید. مرورگر برنامه‌ غیرمتمرکز داخلی آن به کاربران اجازه می‌دهد به DAppهای مبتنی بر اتریوم و زنجیره BNB دسترسی داشته باشند. کاربران می‌توانند مستقیماً با استفاده از برنامه تراست والت از این برنامه‌های غیرمتمرکز، بدون نیاز به ثبت نام، استفاده کنند. علاوه‌بر این، تراست والت تمام برنامه‌های غیرمتمرکز قابل دسترسی را بررسی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که فقط موارد قابل اعتماد قابل دسترسی هستند.

می‌توانید از انواع برنامه‌های غیرمتمرکز از جمله اوپن سی (OpenSea)، پنکیک سواپ (PancakeSwap)، وان اینچ (inch1) و یونی‌سواپ (Uniswap) استفاده کنید. برای مدتی، تراست والت یکی از تنها کیف پول‌های موبایلی بود که این ویژگی را ارائه می‌کرد.

توکن TWT چیست؟

ارز دیجیتال Trust Wallet Token یا TWT، یک توکن ساده BEP-20 است (مبتنی بر بلاکچجین هوشمند بایننس) که طیف وسیعی از مزایا را برای کاربران نرم‌افزار تراست والت فراهم می‌کند. از جمله مزایایی که افرادی که توکن TWT دارند از آن برخوردار می‌شوند، تخفیف در خرید ارزهای دیجیتال درون برنامه‌ای و استفاده از خدمات صرافی غیرمتمرکز (DEX) است. آنها همچنین می‌توانند در مدیریت تراست والت شرکت کنند و به پیشنهادات مربوط به به‌روزرسانی‌های این نرم‌افزار رأی دهند و به شکل‌دهی به توسعه برنامه کمک کنند. به صورت کلی، به گفته بنیانگذار این کیف پول، هدف اصلی توکن TWT ایجاد آگاهی درباره حاکمیت، رای دادن در جامعه و القای حس مالکیت دارایی‌ها به کاربران است.

توکن بومی تراست والت، ابتدا به عنوان یک دارایی BEP-2 در بایینس چین (Binance Chain) راه‌اندازی شد؛ اما پس از آن در اکتبر (مهر) سال 2020، به عنوان یک توکن BEP-20 در زنجیره هوشمند بایننس قرار گرفت. با وجود این، به عنوان یک دارایی BEP-20، توکن‌های TWT را می‌توان به هر کیف پولی با قابلیت پشتیبانی از دارایی‌های زنجیره هوشمند بایننس (BSC) منتقل کرد.

در این زنجیره می‌توانید به سادگی این توکن را با دارایی‌های دیگر معامله کنید. TWT یکی از اولین توکن‌هایی بود که روی زنجیره هوشمند بایننس راه‌اندازی شد. زنجیره هوشمند بایننس یا بایننس اسمارت چین (BSC) یک بلاک چین با کارایی بالاست، که برای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) طراحی شده است. در نتیجه، توکن TWT را می‌توان با کارمزدهای بسیار کم و زمان تأیید تراکنش کوتاه منتقل کرد.

twt3

در فرایند انتقال به زنجیره هوشمند بایننس، 99 درصد از عرضه اولیه توکن TWT سوزانده شد و حداکثر عرضه جدید برابر با 1 میلیارد توکن TWT تعیین شد. از این مقدار، کمی بیش از یک چهارم در حال حاضر در گردش است. به گفته منابع رسمی، 40 درصد از عرضه توکن TWT برای جذب کاربر، 15 درصد برای توزیع در جامعه تراست والت، 30 درصد ذخیره و 15 درصد نیز به توسعه دهندگان اختصاص می‌یابد.

قیمت ارز دیجیتال TWT

همانطور که در بخش توکن TWT چیست گفته شد، ارز دیجیتال تراست والت توکن، یک توکن حاکمیتی است که به کاربران امکان شرکت در فرآیندهای تصمیم‌گیری کیف پول را می‌دهد. در زمان نوشته شدن این مقاله، قیمت این توکن 1.47 دلار است و طی هفته گذشته قیمت ارز دیجیتال TWT روند صعودی خوبی داشته و 1.38 درصد افزایش یافته است.

با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده توسط برخی تحلیل‌گران، قیمت توکن TWT در سال 2023 حداقل 1.59 دلار و حداکثر قیمت پیش‌بینی شده برای این دارایی، 1.82 دلار است. همچنین بر اساس تحلیل‌های تکنیکال انجام شده، احتمال داده می‌شوند که قیمت این دارایی در سال 2024 به 2.26 دلار برسد. حداکثر قیمت مورد انتظار برای سال 2024 نیز برابر با 2.70 دلار است. همچنین طبق نظر کارشناسان ارز دیجیتال، انتظار می‌رود در سال 2025، قیمت این دارایی حداقل 3.36 دلار و حداکثر 3.94 دلار باشد.

ویژگی‌های کلیدی ارز دیجیتال تراست والت توکن

همانطور که در بخش ارز دیجیتال تراست والت توکن چیست خواندید، تراست والت یک کیف پول ارز دیجیتال است و از همین رو برای ذخیره دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌شود. اما به غیر از ذخیره این دارایی‌ها کاربران می‌توانند کارهای متفاوتی با این کیف پول انجام دهند. این کیف پول از طیف متنوعی از دارایی‌های دیجیتال پشتیبانی می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد تا ارزهای دیجیتال خود را بفروشند، مبادله کنند و بخرند، NFT جمع‌آوری کنند و از برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده کنند. در این قسمت برخی از ویژگی‌های کلیدی تراست والت توکن را بررسی خواهیم کرد.

تعویض توکن TWT با سایر دارایی‌ها

کاربران کیف پول تراست والت، می‌توانند با انجام برخی فعالیت‌ها مانند خرید ارزهای دیجیتال، شرکت در آزمون‌ها و برنامه‌ها، پاداش‌هایی در غالب توکن TWT دریافت کنند. این پاداش‌ها را می‌توان با سایر ارزهای دیجیتال در کیف پول تراست والت تعویض کرد.

امور مربوط به تصمیم‌گیری و حاکمیت

کاربرانی که توکن TWT دارند، می‌توانند به پیشنهادهایی که برای توسعه کیف پول ارائه می‌شوند رأی موافق یا مخالفت دهند.

تخفیف در برنامه

کاربران می‌توانند از پاداش‌هایی دریافتی خود برای دریافت تخفیف در معاملات، خریدها و مبادلات رمزنگاری استفاده کنند.

قابلیت سرمایه‌گذاری و استیک کردن

کیف پول تراست والت مزایای یک صرافی غیرمتمرکز را به صورت فشرده در نرم‌افزار خود ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند دارایی‌ها را مبادله کنند، آنها را استیک کنند و به الگوریتم‌های متفاوت بازارساز خودکار (AMM) دسترسی داشته باشند. این قابلیت باعث شده تا کاربران از خدمات معامله و سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال برخوردار شوند. البته لازم به ذکر است که در این کیف پول، گزینه‌های دیگری برای استیک کردن وجود دارد، از جمله، توکن‌های BNB و ATOM.

آیا ارز تراست والت گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری است؟

حال که ارز دیجیتال تراست والت توکن چیست را بررسی کردیم، شاید به سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال علاقه‌مند باشید. سرمایه‌گذاری در این دارایی قبل از هرچیز به اهداف شما به عنوان یک کاربر یا معامله‌گر ارز دیجیتال و توکن‌های غیرمثلی بستگی دارد.

به صورت کلی، بر اساس جهتی که تراست والت توکن دارد، تحلیل تکنیکال کارشناسان نشان می‌دهد که این ارز دیحیتال گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. تعداد کمی از کیف پول‌های ارز دیجیتال توانایی رقابت با کیف پول تراست والت را دارند. Trust Wallet طیف وسیعی از خدمات، مانند ذخیره ارزهای دیجیتال، خرید، استیک کردن و مبادله ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد. همچنین اگر به کیف پولی نیاز دارید که معامله توکن‌های غیرمثلی (NFT) را به طور مستقیم امکان پذیر کند، تراست والت گزینه مناسبی است. با این حال، باید بدانید که شما مسئول امنیت کیف پول خود هستید و هیچکس نمی‌تواند به دارایی‌های شما دسترسی داشته باشد.

از کجا توکن تراست والت بخریم؟

تراست والت توکن برای خرید و معامله در پلتفرم‌های مختلف، از جمله صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز، در دسترس است. در حال حاضر، صرافی‌های MXC و صرافی غیرمتمرکز بایننس (DEX) نقدینگی مناسبی برای خرید این دارایی ارائه می‌دهند.

بهترین صرافی ایرانی برای خرید تراست ولت توکن کدام است؟

در حال حاضر توکن ارز دیجیتال تراست ولت در میان کاربران ایرانی محبوبیت زیادی دارد، بنابر این تعداد زیادی از صرافی های ایرانی اقدام به خرید و فروش تراست ولت توکن می‌کنند. به عنوان مثال می‌توانید برای خرید تراست ولت تومن از صرافی تترلند یا رمزینکس استفاده کنید.

چگونه از نرم افزار Trust Wallet استفاده کنیم؟

ابتدا باید نرم‌افزار تراست والت را بر روی تلفن همراه دانلود کنید. این برنامه به راحتی برای دانلود رایگان در اندروید و iOS در دسترس است. سپس حساب بسازید و از آن استفاده کنید.

آینده ارز تراست والت توکن چیست؟

با ادامه رشد سرمایه در بازار کریپتو، ارز دیجیتال تراست والت توکن می‌تواند به حداکثر قیمت 5.72 دلار تا سال 2026 و با میانگین قیمت 5.37 دلار برسد.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

درباره نویسنده

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.