ارز دیجیتال ویجر توکن چیست؟ معرفی توکن VGX

ارز دیجیتال ویجر توکن چیست؟ معرفی توکن  VGX

طی سال‌های اخیر، بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) ثابت کرده که یکی از برجسته‌ترین زیربخش‌های صنعت بلاک چین است و همواره پروژه‌های متعددی برای ارائه ویژگی‌ها و موارد استفاده جدید به بازار می‌پیوندند. ارز دیجیتال ویجر توکن به عنوان یکی از این پروژه‌ها به وجود آمد که به‌عنوان یک کارگزاری غیرمتمرکز مبتنی‌بر بلاک چین توصیف می‌شود. ویجر کاربران را به پلتفرم‌ها و بازارهای صرافی‌های مختلف متصل می‌کند. اما ارز دیجیتال ویجر توکن چیست؟

وویجر یک پلتفرم ارز دیجیتال آمریکایی است که در سال 2017 توسط تیمی از پیشکسوتان صنایع مالی و تکنولوژی تاسیس شد. وویجر توکن ارز دیجیتالی است که توسط سازمان‌های دولتی تنظیم می‌شود. Voyager یک برنامه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال برای سیستم عامل‌های iOS و اندروید است که شما را به بیش از 12 صرافی ارز دیجیتال متصل می‌کند. این توکن در ماه جولای (خرداد) سال 2022 تحت تاثیر رکود بازار اعلام ورشکستگی کرد. در این مقاله علاوه بر پاسخ به سوال ارز دیجیتال ویجر توکن چیست، نگاهی دقیق‌تر به این پروژه داشته و دلایل ورشکستگی این شرکت را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال ویجر توکن چیست؟

ویجر (Voyager)، یک اپلیکیشن موبایل برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS است. این اپیلیکیشن در واقع یک بروکر یا کارگزاری است و به کاربران امکان خرید، فروش، مبادله و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را می‌دهد. برای اینکه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بتوانند بهترین استفاده را از معاملات خود ببرند، وویجر کاربران خود را به صرافی‌ها و بازارهای مختلف ارزهای دیجیتال متصل می‌کند.

از طریق اپلیکیشن ویجر کاربران می‌توانند در بیش از 60 ارز دیجیتال و توکن سرمایه‌گذاری کنند، که به معامله‌گران ارز دیجیتال کمک می‌کند تا مدیریت بهتری روی سبدهای سرمایه‌گذاری خود داشته باشند. برنامه Voyager هیچ کارمزدی برای سرمایه‌گذاری دریافت نمی‌کند، که نسبت به خدمات و محصولات بروکرهای موجود امری غیر معمول است. علاوه‌بر این، Voyager تنها برنامه کارگزاری است که به کاربران امکان کسب سود مرکب را نیز می‌دهد.

برنامه Voyager هیچ کارمزدی برای سرمایه‌گذاری دریافت نمی‌کند.

هدف اصلی ویجر، انتقال مفهوم کارگزاری از امور مالی سنتی به دنیای ارزهای دیجیتال بود. از زمان راه‌اندازی این کارگزاری در سال 2018، ویجر مجموعه‌ای بیش از 100 ارز دیجیتال را با یک برنامه تلفن همراه در اختیار کاربران قرار داده است. ویجر با طیف وسیعی از محصولات خود، سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی را جذب می‌کند. شرکت مادر این پلتفرم کریپتو تریدینگ تکنولوژیز (Crypto Trading Technologies) است. ویجر چهار بنیان‌گذار اصلی دارد: استفان ارلیش (Stephen Ehrlich) از پیشکسوتان امور مرتبط با کارگزاری، فیلیپ ایتان (Philip Eytan) تحلیلگر سابق مورگان استنلی، گاسپارد دی دروزی (Gaspard de Dreuzy) مشاور سابق وارنر میوزیک و اسکار سالازار (Oscar Salazar) از موسسان اوبر (Uber).

ارز دیجیتال ویجر توکن چیست؟

اپلیکیشن Voyager بهترین مسیرها را برای معامله‌گران پیدا می‌کند و معامله بدون کمیسیون را در برنامه امکان‌پذیر می‌کند. این کارگزاری معامله ارزهای دیجیتال را برای معامله‌گرانی که در سراسر جهان ممکن است تجربه کافی در معامله نداشته باشند، در دسترس‌تر و آسان‌تر می‌کند. به لطف رابط کاربری آسان، معاملات ساده می‌شوند، همچنین Voyager بهترین نرخ‌ها را از 12 صرافی بزرگ و محبوب در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

نحوه عملکرد ویجر توکن چگونه است؟

ویجر دارای قابلیتی به نام مسیریابی سفارش هوشمند ویجر یا Voyager Smart Order Routing است که کاربران را به برخی از برترین صرافی‌های ارز دیجیتال متصل می‌کند. این قابلیت به‌عنوان یک زنجیره جانبی عمل کرده و برنامه را به صرافی‌های پشتیبانی شده متصل می‌کند تا کاربران بتوانند بهترین نرخ‌ها را در پلتفرم‌های صرافی‌های متعدد در یک برنامه واحد پیدا کنند. این برنامه فقط برای استفاده در تلفن همراه در دسترس است و از هر دو سیستم iOS و Android پشتیبانی می‌کند.

نحوه عملکرد ویجر توکن چگونه است؟

حداقل سپرده مورد نیاز برای ثبت نام در کارگزاری ویجر 10 دلار است، در حالی که محدودیت معاملات فوری وجوهی که هنوز تسویه نشده‌اند 5000 دلار است که فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای جمعیتی گسترده‌تر افزایش می‌دهد. هر زمان که یک معامله‌گر سفارشی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال قرار می‌دهد، مسیریابی سفارش هوشمند ویجر کاربر را به یکی از 12 صرافی ارز دیجیتال پشتیبانی شده متصل می‌کند. این سیستم قبل از اجرای سفارش خرید یا فروش بهترین نرخ‌ها را برای هر معامله جستجو می‌کند تا کاربران بیشترین بهره را از معاملات خود ببرند.

برای استفاده از Voyager باید برنامه آن را دانلود کنید. همانطور که در بخش ارز دیجیتال ویجر توکن چیست به آن اشاره کردیم، این برنامه برای iOS و Android در دسترس است. پس از دانلود و نصب این برنامه، باید یک حساب کاربری ایجاد ‌کنید. برای این کار باید اطلاعاتی را ارائه دهید که برای تأیید هویت نیاز است. هنگامی که حساب شما تأیید شد، می‌توانید آن را تأمین مالی کرده و معامله را شروع کنید.

توکن  VGX چیست؟

توکن VGX، ارز دیجیتال اختصاصی این کارگزاری است. این ارز دیجیتال برای اهدای پاداش به کاربران، بازگشت وجه و سایر خدمات استفاده می‌شود. این توکن برای پاداش دادن به مشتریان ویجر برای وفاداری آنها، ایجاد انگیزه برای مشارکت در عملکردهای VGX و نگهداری VGX در حساب‌های Voyager طراحی شده است. توکن VGX یک توکن ERC-20 است که روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود. VGX به‌عنوان گزینه‌ اولیه پرداخت و یک توکن کاربردی (Utility Token) برای برنامه عمل می‌کند. وویجر به دارندگان توکن VGX این فرصت را می‌دهد که برای استیک کردن، بازپرداخت نقدی و غیره از این توکن استفاده کنند.

قیمت ارز دیجیتال ویجر توکن

ویجر توکن قبل از لانچ شدن پلتفرم، در تاریخ 18 جولای (27 تیر) سال 2017 با قیمت 0.06 دلار راه‌اندازی شد. تا پایان همان سال بین قیمت‌های 0.06 دلار و 1.25 دلار نوسان داشت.

ارز دیجیتال VGX در ابتدای سال 2018، زمانی که بازار کریپتو عملکرد صعودی داشت، بزرگترین رشد صعودی را تجربه کرد و قیمت ارز دیجیتال ویجر توکن در تاریخ 5 ژانویه (15 دی) سال 2018 به بالاترین مقدار خود یعنی 12.54 دلار رسید.

توکن VGX بلافاصله اصلاح انجام داد و ماه‌های بعدی سال 2018 را در حدود قیمتی 5 دلار سپری کرد. سپس با سقوط ارزهای دیجیتال در این سال، قیمت این دارایی به 0.12 دلار رسید. پس از آن این توکن تا سال 2020 نتوانست از 1 دلار عبور کند. ارز دیجیتال ویجر توکن در پایان سال 2020، حرکت قیمتی را آغاز کرد که تا سال 2021 ادامه پیدا کرد. این توکن در 30 ژانویه (10 بهمن) به قیمت 2.80 دلار رسید. سپس توکن VGX به حرکت خود ادامه داد و در 20 فوریه (1 اسفند) به اوج قیمتی 6.90 دلار رسید.

پیش بینی قیمت و آینده ارز دیجیتال VGX

پیش‌بینی‌های موجود درباره آینده قیمتی توکن VGX به حداقل قیمت مورد انتظار 0.40 دلار و حداکثر قیمت 1.00 دلار در سال 2023 اشاره دارند. انتظار می‌رود میانگین قیمت معامله در طول سال بر اساس پیش بینی قیمت توکن VGX نزدیک به سطح قیمتی 0.70 دلار باشد. همچنین طبق مدل‌های پیش‌بینی قیمت، حداقل سطح پیش‌بینی شده برای قیمت توکن ویجر در سال 2024 برابر با 0.95 دلار خواهد بود. در پیش‌بینی‌های بلندمدت نیز، برای این دارایی تا سال 2030 میانگین قیمتی 3.225 دلار پیش‌بینی شده است.

اعلام ورشکستگی ارز دیجیتال ویجر توکن

دنیای ارز دیجیتال با چند رویداد مخرب پشت‌سرهم، مانند فروپاشی Terra UST و شکست صندوق تامینی معروف Three Arrows Capital (3AC) روبرو شد. وویجر نیز از ریزش ارزهای دیجیتال آسیب دید و در سال 2021 بلافاصله پس از اعلام تعلیق کلیه معاملات، سپرده‌ها، برداشت‌ها و پاداش‌های وفاداری برای مشتریان خود، درخواست حمایت از ورشکستگی را داده بود. در 27 ژوئن (6 تیر)، این شرکت اطلاعیه‌ای صادر کرد مبنی‌بر اینکه یکی از مشتریانش، صندوق تامینی رمزارز ورشکسته Three Arrows Capital، حدود 15,250 توکن بیت کوین و 350 میلیون دلار USDC به شرکت بدهکار است. با وجود خبر ورشکستگی شرکت، قیمت ارز دیجیتال VGX افزایش یافت و از 0.10 دلار در 11 جولای (20 تیر) به 0.59 دلار جهش کرد.

ویجر دیجیتال در ماه جولای با بیش از 100,000 طلبکار که بین 1 تا 10 میلیارد دلار به آنها بدهکار است، اعلام ورشکستگی کرد.

در ماه ژوئن (خرداد)، مدیر دارایی‌های ارز دیجیتال اعلام کرد که 661 میلیون دلار در صندوق تامینی Three Arrows Capital است که خود در 2 ژوئیه اعلام ورشکستگی کرد.

به همین دلیل ما Voyager را به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال قابل اعتماد توصیه نمی‌کنیم. این شرکت با مشکلات نقدینگی مواجه بوده و اعلام ورشکستگی کرده است. در ماه سپتامبر (شهریور)، وویجر دیجیتال پس از رد پیشنهاد شرکت FTX، پیشنهاد 1.4 میلیارد دلاری این شرکت را پذیرفت. اما پس از آنکه خود FTX اعلام ورشکستگی کرد دیگر نتوانست معامله را تکمیل کند. در تاریخ 7 مارس (16 اسفند) سال 2023 ویجر مجوز دادگاه را برای فروش دارایی‌های خود و انتقال مشتریان به Binance.US را در معامله‌ای به ارزش 1.3 میلیارد دلار دریافت کرد؛ اما این شرکت قبل از نهایی شدن فروش با موانع بیشتری روبرو است.

ارز دیجیتال ویجر توکن را کجا ذخیره کنیم؟

حال که بخش توکن VGX چیست را مطالعه کردید، شاید برای شما سوال باشد که بهترین جا برای ذخیره این دارایی‌ها چه کیف‌ پولی است. برنامه Voyager خود کیف پولی را برای ذخیره توکن‌های VGX و سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده ارائه کرده است. همچنین می‌توانید VGX را در هر کیف پول دیگری که از توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کند ذخیره کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری یا کیف پول‌های سرد مانند Ledger یا Trezor امن‌ترین گزینه را برای ذخیره ارزهای دیجیتال با ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری آفلاین ارائه می‌دهند. البته استفاده از این کیف پول‌ها علاوه بر هزینه بالا، به دانش بیشتری نیاز دارد و برای کاربران تازه‌کار مناسب نیست.

ارز دیجیتال ویجر توکن را کجا ذخیره کنیم؟

از طرف دیگر، کیف پول‌های نرم‌افزاری نیز گزینه‌های آسان و رایگانی هستند. می‌توان به سادگی این برنامه‌ها را در تلفن همراه یا دسکتاپ دانلود کرده و از آنها برای نگهداری توکن‌های VGX استفاده کرد. اگرچه استفاده از این کیف پول‌ها راحت است؛ اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ازاین‌رو برای ذخیره تعداد کمتری توکن VGX یا کاربران تازه‌کار مناسب‌ هستند. کیف پول‌های آنلاین یا تحت وب نیز گزینه رایگان دیگری برای ذخیره ارز دیجیتال ویجر توکن است. بااین‌حال، این کیف پول‌ها همواره به اینترنت متصل هستند و ازهمین‌رو امنیت کمتری نسبت به گزینه‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری دارند.

ارز دیجیتال ویجر توکن در یک نگاه

همانطور که در پاسخ به سوال ارز دیجیتال ویجر توکن چیست به آن پرداختیم، ویجر با قصد حل برخی از رایج‌ترین مشکلاتی به وجود آمده که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال هنگام معامله در صرافی‌های مختلف با آن مواجه هستند. از جمله این مشکلات می‌توان به دسترسی پایین، کمبود نقدینگی، کارمزد بالا و عدم شفافیت اشاره کرد. برنامه Voyager معاملات را در دسترس، سریع و کاربرپسند می‌کند و هیچ کمیسیونی برای معامله از طریق برنامه دریافت نمی‌کند. کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را از طریق دستگاه تلفن همراه خود مدیریت کنند و بیش از 60 ارز دیجیتال را در یک برنامه واحد نگهداری و معامله کنند که آنها را به صرافی‌های برتر در بازار کریپتو متصل می‌کند.

به عنوان یک بروکر، وویجر شما را با بیش از ده‌ها صرافی ارز دیجیتال برای معامله طیف وسیعی از رمزارزها متصل می‌کند. این بدان معناست که مجموعه‌ای متنوع از دارایی‌های ارز دیجیتال بدون نیاز به ثبت‌نام در چندین صرافی متفاوت و مدیریت چندین حساب در اختیار کاربران خواهد بود. اطلاعات شخصی و مالی شما در این پلتفرم با استفاده از پروتکل‌های امنیتی استاندارد، از جمله ذخیره رمزگذاری شده و انتقال امن داده‌ها محافظت می‌شود. با وجود همه این موارد، به دلیل اعلام ورشکستگی، معاملات و برداشت‌های ویجر محدود شده است. در نتیجه بهتر است گزینه‌های دیگری را برای سرمایه‌گذاری و نگهداری دارایی‌های خود انتخاب کنید.

چند توکن VGX وجود دارد؟

حداکثر عرضه و در گردش 222,295,208 توکن تعیین شده و برنامه‌ای برای ایجاد توکن‌های دیگر وجود ندارد.

آینده ویجر توکن چگونه خواهد بود؟

به گفته تحلیلگران، آینده VGX تا حد زیادی به نتیجه روند ورشکستگی و تصاحب شرکت توسط بازیگران بزرگ‌تر بستگی دارد. ویجر دیجیتال مجوز دادگاه را برای فروش خود به Binance.US به دست آورد.

از کجا توکن VGX بخریم؟

در حال حاضر، بهترین صرافی برای خرید توکن VGX بایننس (Binance) است. با این حال، می‌توانید از دیگر صرافی‌هایی که VGX را لیست کرده‌اند، مانند gate.io، CoinEx، Coinbase Pro، Bitvavo و NEWCHANGE.IO یکی را انتخاب کنید.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.