ارز دیجیتال

معرفی و آموزش کامل استفاده از کیف پول تراست ولت | Trust Wallet

ارز دیجیتال

مطالعه در 21 دقیقه

رمزارزها توانسته‌اند از مرزهای متداول خدمات مالی عبور کنند و محصولات جدید و جالبی خلق کنند. روزگاری که مردم نسبت به اعتبار رمزارزها مشکوک بودند دیگر به سر آمده و حالا از پذیرش و اقبال عمومی برخوردارند. در نتیجه، توسعه‌دهندگان محصولات مرتبط با رمزارزها تمام تمرکز خویش را معطوف به خلق محصولاتی کرده‌اند که استفاده از رمزارزها را بیش از پیش آسان کند. یکی از همین محصولات کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) است که توانسته دسترسی، استفاده و مدیریت ارزهای دیجیتال را بسیار آسان کند.

معرفی کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)

رشد مداوم تعداد رمزارهای جدید و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز باعث شده تا نیاز به یک کیف پول جهانی احساس شود. کیف‌پول‌های رمزارزی زیادی در حال حاضر در بازار کریپتو وجود دارد، اما امکانات‌شان محدود است. در چنین شرایطی، کیف پول تراست ولت به میدان آمده تا با ارائۀ راهکاری جامع مدیریت رمزارزها را در دست بگیرد.

کیف پول تراست ولت

به زبان ساده، تراست ولت (Trust Wallet) یک اپلیکیشن کیف پول ارزدیجیتال برای گوشی‌های همراه است و به گونه‌ای طراحی شده که کاربران بتوانند به‌آسانی از آن استفاده کنند. این کیف پولِ منبع‌باز و جامعه‌بنیان می‌تواند تعداد زیادی توکن و کوین را ذخیره کند.

ویکتور رادچنکو، مؤسس و مدیر‌عامل تراست ولت، در مصاحبه‌ای تراست ولت را این‌گونه معرفی می‌کند:

ساده‌ترین راه معرفی این است که بگویم تراست ولت به شما اجازه می‌دهد بیت‌کوین ارسال کنید یا آن را ذخیره سازید. این توصیف مناسب کسانی است که تا به حال چیزی از رمزارزها به گوششان نخورده است. اما اگر بخواهم به جزئیات بیشتری اشاره کنم، باید بگویم که تراست ولت کیف‌پولی است غیرامانی؛ کیف‌پولی غیرمتمرکز که به شما اجازه می‌دهد کلیدهای خصوصی بیت‌کوین را در اختیار داشته باشید.

بهترین قابلیت تراست ولت در این است که می‌تواند مدیریت ارزهای دیجیتال را در دست بگیرید و در عین حال کاربران با استفاده از آن کنترل کاملی بر کلیدهای خصوصی خواهند داشت. کلید خصوصی (Private Keys) نوعی آدرس رمزنگاری‌شده است که برای انجام تراکنش‌های غیر‌قابل بازگشت به کار می‌رود. با دسترسی همیشگی به کلیدهای خصوصی می‌توانید بدون مداخلات متمرکز و در هر زمان که می‌خواهید به رمزارزهایتان دسترسی داشته باشید. ویژگی ممتاز دیگری که تراست والت دارد به پشتیبانی این پلتفرم از صرافی‌های غیرمتمرکز (EXD) مربوط است.

تراست ولت (Trust Wallet) چگونه کار می‌کند؟

کیف پول تراست ولت

برای کسب اطلاعات بیشتر از تراست ولت لازم است از نحوۀ کار این کیف پول سردربیاورید. بایننس در سال 2018 این کیف پول را خرید و با اینکه در حال حاضر در مالکیت این صرافی متمرکز است، اما همچنان ماهیت غیرمتمرکز خود را حفظ کرده است.

کاربران تراست ولت مانند قبل کنترل کاملی بر دارایی‌هایشان دارند و کلیدهای خصوصی هم همیشه در دسترس هستند. علاوه بر این، از آنجا که تراست ولت بر اساس تصمیمات جامعۀ خود مدیریت می‌شود و به اصطلاح جامعه‌محور (Community-Driven) است و منبع‌باز، در نتیجه افراد می‌توانند در توسعه و تصمیم‌گیری این پلتفرم مشارکت داشته باشند. اعضای جامعه و برنامه‌نویسان می‌توانند با تجدید نظر در کدهای این پلتفرم و مشارکت در توسعه نرم‌افزاری موجب بهبود و ارتقای تراست ولت شوند.

افزون بر این‌ها، تراست ولت این امکان را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده که بدون در نظرگرفتن جزئیات، کیف‌پول و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز اختصاصی خود را ایجاد کنند و این ویژگی‌ باعث شده که تراست ولت انتخاب اول اکثر توسعه‌دهندگان بلاکچین باشد. این کیف پول ابزارهای مناسبی برای دستیابی به ارزهای دیجیتال ذخیره‌شده در بلاکچین‌های شخصی فراهم کرده است.

امکانات و خدمات کیف پول تراست ولت

بعد از فهم نحوۀ کار این کیف پول حالا نوبت آن رسیده تا به ویژگی‌ها و امکانات این پلتفرم بپردازیم. تراست ولت امکاناتی فراتر از ارسال، دریافت و ذخیره‌سازی رمزارزها دارد.

بزرگ‌ترین مزیت تراست ولت نسبت به سایر کیف‌پول‌های رمزارزی در این است که استفاده از آن بسیار آسان است. دومین مزیت این پلتفرم به تنوع و تعداد رمزارزهای است که پشتیبانی می‌کند. این پلتفرم بیش از 65 بلاکچین را پشتیبانی می‌کند که در مجموع بیش از 4.5 میلیون دارایی مختلف را در برمی‌گیرد. سومین ویژگی منحصر‌به‌فردش هم برخورداری از مرورگر اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است.

کیف پول تراست ولت

در ادامه به امکانات و خدمات کیف پول تراست ولت اشاره خواهیم کرد:

خرید ارزدیجیتال در تراست ولت

شما می‌توانید با این پلتفرم رمزارز خریداری کنید. این کیف پول از شبکه‌های پرداختی مختلف پشتیبانی می‌کند و خدماتی ارائه می‌دهد که بتوانید با کارت‌های بدهی و اعتباری رمزارز بخرید.

رصد کردن قیمت لحظه‌ای رمزارزها

تراست ولت علاوه بر راهکار ذخیره‌سازی رمزارزها ویژگی جالب دیگری هم دارد. این پلتفرم قیمت رمزارزهای مختلف را در لحظه (real time) گزارش می‌کند و علاوه بر آن حجم معاملات، ارزش بازار و تایم‌لاین قیمت را هم ارائه می دهد.

مبادلۀ مستقیم و آنی رمزارزها (Instant Crypto Swaps)

مبادلۀ مستقیم و فوری رمزارزها با یکدیگر یکی دیگر از ویژگی‌های ممتاز این کیف پول به شمار می‌آید. طی این ویژگی می‌توانید رمزارزها را به‌سرعت مبادله کنید و جالب اینجاست که برای استفاده از این ویژگی نیازی به پر کردن فرم یا گذارندن فرآیند حوصله‌سربر احراز هویت نیست.

استیک‌کردن رمزارزها در کیف پول تراست

این ویژگی برای تسهیل فرآیند استیکینگ رمزارزها در پلتفرم تعبیه شده و درآمد پسیو را برای کاربران ممکن ساخته است. استیکینگ در تراست ولت چیزی شبیه به دریافت سود از حساب‌های پس‌انداز است. البته از  استیکینگ همۀ رمزارزها ممکن نیست و تنها آن دسته از کوین‌ها را می‌توانید انتخاب کنید که مکانیزم گواه سهام (PoS) داشته باشند.

مرورگر اپلیکیشن غیرمتمرکز (Decentralized Application Browser)

کیف پول تراست ولت از ویژگی مرورگر اپلیکیشن غیرمتمرکز برخوردار است و با داشتن چنین امکانی نمی‌توانید دست رد به سینه این پلتفرم زد. به عنوان حقیقتی غیرقابل انکار، مرورگر Web3 ویژگی منحصربه‌فرد تراست ولت است و با استفاده از آن می‌توانید مستقیماً اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را کاوش کنید و با آن‌ها تعامل داشته باشید و در عین حال امنیت بالایی هم داشته باشید.

امکان ذخیره‌سازی توکن‌های غیرمثلی (NFTs)

تراست ولت امکانی فراهم کرده تا بتوانید توکن‌های غیرمثلی منحصر‌به‌فرد خود و توکن‌های مخصوص بازی‌ها را نگهداری کنید. تراست ولت از NFTs مستقر در شبکه اتریوم و اسمارت‌چین پشتیبانی می‌کند.

توکن اختصاصی TWT

تراست ولت توکنی اختصاصی دارد که کاربردی است و در شبکه BEP-20 قرار دارد. این توکن منافع فراوانی برای کاربران تراست ولت دارد و کاربران می‌توانند با داشتن TWT در خریدهای رمزارزی داخل پلتفرم و خدمات DEX تخفیف بگیرند و علاوه بر آن در فرآیند تصمیم‌گیری رأی بدهند.

پشتیبانی از چندین زبان بین‌المللی

امنیت کیف پول تراست ولت

امکانات و ویژگی‌های تراست ولت نقش مهمی در محبوبیت این کیف پول داشته اما امنیت پلتفرم در این میان حرف اول را می‌زند. کیف‌پول‌های رمزارز عموماً به دنبال فراهم ساختن بستری برای دسترسی سریع و ساده به رمزارزها هستند، اما این ویژگی نباید به قیمت قربانی‌کردن امنیت پلتفرم حاصل شود. در نتیجه لازم است در اینجا نگاهی داشته باشیم به جنبه‌های امنیتی تراست ولت.

کیف پول تراست ولت
 • مدیریت کلید خصوصی: اولین ویژگی ایمنی تراست ولت به مدیریت کلید خصوصی برمی‌گردد. تراست ولت کلیدهای خصوصی و اطلاعات مربوط به آنها را در دستگاه مورد استفاده کاربر ذخیره می‌کند. در نتیجه کاربران می توانند کنترل کاملی بر کلیدهای خصوصی خود داشته باشند.
 • ویژگی رمز عبور (Passcode Feature): این کیف پول از ویژگی رمز عبور برخوردار است و به وسیلۀ آن از دسترسی‌های غیرمجاز به دارایی‌ها جلوگیری می‌کند. کاربران می‌توانند ویژگی Passcode را قسمت تنظیمات اپلیکیشن فعال کنند. بعد از فعال‌سازی این ویژگی، هر باری که کاربر بخواهد کیف‌پول را باز کند یا به وجوهش دسترسی داشته باشد، ابتدا باید رمز عبور را وارد کند.
 • امکان ارزیابی در ایمنی تراست ولت: تراست ولت منبع‌باز است و می‌تواند مورد ارزیابی امنیتی قرار بگیرد. هر کسی می‌تواند کدهای تراست ولت را مشاهده کند، برای ارتقای ایمنی برنامه پیشنهاداتی بدهد و در توسعۀ اپلیکیشن مشارکت کند.
 • عبارت بازیابی (Recovery Phrase): ویژگی امنیتی دیگر تراست ولت در زمینۀ ذخیره‌سازی رمزارزها راهکار پشتیبان‌گیری و بازیابی است. هنگامی که برای اولین بار در تراست ولت ایجاد حساب می‌کند عباراتی مختص شما نمایش داده می‌شود که عبارت بازیابی (Recovery Phrase) نام دارند و با استفاده از این عبارات می‌توانید مجدداً به دارایی‌هایتان دسترسی پیدا کنید.
 • تراکنش‌های ناشناس (Anonymous Transactions): کاربران می‌توانند تراست ولت را بدون نیاز به اطلاعات شخصی دانلود، نصب و استفاده کنند. علاوه بر این، این اپلیکیشن هیچ نوع اطلاعات هویتی شخصی از کاربران نمی‌خواهد. صرافی داخلی اپلیکیشن نیز داده‌های محرمانۀ کاربران مانند اطلاعات کارت را ثبت نمی‌کند.

دانلود و نصب اپلیکیشن اندروید و ایفون موبایل تراست والت

دانلود و نصب کیف پول تراست ولت بسیار ساده است و با چند کلیک انجام می‌شود. برای دانلود اپلیکیشن این کیف پول می‌توانید یا به سایت رسمی تراست مراجعه کرده یا به طور مستقیم وارد فروشگاه Google Play Store و App Store شوید. دقت داشته باشید که با نصب نسخه تقلبی کیف پول تراست تمام ارزهای دیجیتال خود را از دست خواهید داد. پس باید دقت کافی را برای تشخیص نسخه جعلی تراست ولت داشته باشید و حتما آن را از سایت رسمی تراست والت یا فروشگاه‌های معتبر دانلود و نصب کنید.

برای جلوگیری از نصب کیف پول‌های جعلی و تقلبی تراست ولت از جستجوی نام فارسی یا انگلیسی آن در فروشگاه گوگل پلی استور یا اپ استور خودداری کنید. عمل پرریسک‌تر، تلاش برای دانلود این اپلیکیشن از سایت‌های ناشناس یا دانلود این کیف پول از طریق کانال‌ها و گروه‌های تلگرام است.

وقتی هکرها حتی به فروشگاه‌های رسمی اندروید و آی او اس نفوذ می‌کنند، نمی‌توان انتظار داشت اپلیکیشن تراست ولت که در یک گروه یا کانال تلگرام هر چند معروف قرارگرفته است، جعلی نباشد!

آموزش ایجاد یک کیف پول جدید در تراست ولت

مراحل ایجاد کیف پول جدید در تراست ولت بسیار آسان است و می‌توانید تنها در چند دقیقه کار را تمام کنید. پس از دانلود و نصب کیف پول تراست والت این مراحل را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن تراست ولت را اجرا کنید: بعد از اجرای اپلیکیشن با صفحۀ زیر روبه‌رو می‌شوید. دو گزینه موجود است: “Create a New Wallet” و “Import an existing one”. برای ایجاد یک کیف پول جدید روی گزینۀ نخست کلیک کنید.
کیف پول تراست ولت

2. شرایط استفاده را بپذیرید: در ادامه لازم است با شرایط استفاده موافقت کنید و برای این کار باکس کوچک موجود در پایین صفحه را تیک بزنید، سپس روی “Continue” کلیک کنید. اگر با شرایط استفاده موافقت کنید، به این معنی است که در صورت گم‌کردن عبارت بازیابی (Recovery Phrases) دیگر نمی‌توانید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید.

کیف پول تراست ولت

3. عبارت بازیابی را ذخیره کنید: این بخش بسیار مهم است. عباراتی نمایش داده می‌شود که لازم است به ترتیب اعداد یادداشت کنید و در جایی بگذارید که گم نشود. عبارت بازیابی برای دسترسی مجدد به کیف پول است و توصیه می‌شود در موبایل یا رایانه ذخیره نکنید. بعد از یاداشت‌برداری از عبارت بازیابی روی “Continue” کلیک کنید.

کیف پول تراست ولت

4. عبارت بازیابی خود را تأیید کنید: بعد از مرحله 3 و پشتیبان‌گیری از عبارت بازیابی لازم است آن عبارات را به ترتیب وارد کنید تا این مرحله هم تکمیل شود و در آخر روی “Continue” ضربه بزنید.

کیف پول تراست ولت

5. کیف پول شما حالا آماده است: بعد از تکمیل مراحل عبارت بازیابی و تأیید آن به صفحۀ اصلی کیف پول منتقل خواهید شد. لیست اولیه‌ای از کوین‌ها رو مشاهده خواهید کرد. کار شما در ایجاد یک کیف پول جدید حالا به پایان رسیده است.

کیف پول تراست ولت

آموزش اضافه کردن چندین کیف پول در تراست ولت

فرض کنید که می‌خواهید رمزارزهای دوستتان یا اعضای خانواده را در تراست ولت ذخیره کنید و در عین حال نمی‌خواهید با رمزارزهای خودتان قاطی شود. در این صورت می‌توانید کیف پول جدیدی در تراست ولت اضافه کرده و رمزارزهای آنها را در آن ذخیره کنید. پلتفرم تراست ولت به شما اجازه می‌دهد تا 10 کیف پول مجزا اضافه کنید.

برای اضافه کردن کیف پول جدید در منوی پایین صفحه نماد تنظیمات (Settings) را که در سمت راست قرار دارد لمس کنید و در صفحه‌ای که باز می‌شود ” Wallets” را لمس کنید. سپس علامت ” + ” موجود در گوشه راست و بالای صفحه را لمس کنید تا به صفحۀ “Create/Import a Wallet Screen” منتقل شوید. سپس در ادامه کار به شیوۀ قسمت قبل کیف پول جدید اضافه کنید.

کیف پول تراست ولت

آموزش شخصی‌سازی (Personalize) کیف پول تراست ولت

شما می‌توانید برای تشخیص سریع کیف پول خود نام آن را تغییر دهید. چنین تغییری مربوط به تنظیمات داخلی اپلیکیشن است و هر وقت که بخواهید می‌توانید نام کیف پول خود را تغییر دهید. در منوی پایین صفحه روی نماد تنظیمات که در تصویر مشخص شده کلیک کنید.

کیف پول تراست ولت

در صفحه‌ای که باز می‌شود لیست کیف‌پول‌هایتان نمایش داده شده و با لمس نماد i موجود در سمت راست هر کیف‌پول می‌توانید نام آن را تغییر دهید.

کیف پول تراست ولت

آموزش فعال کردن رمز عبور و اثر انگشت در کیف پول تراست ولت

با فعال کردن رمز عبور (Passcode) می‌توانید از دسترسی‌های غیرمجاز به دارایی‌های موجود در کیف پولتان جلوگیری کنید. پیش از اقدام به فعال کردن رمز عبور از پشتیبان‌گیری عبارت بازیابی اطمینان حاصل کنید. فراموش نکنید که با نصب مجدد اپلیکیشن می‌توان رمز عبور را دور زد.

 1. دسترسی به تنظیمات: از منوی پایین صفحه وارد تنظیمات شوید و بعد “Security” را لمس کنید و در صفحه‌ای که باز می‌شود “Passcode” را فعال کنید.
کیف پول تراست ولت

2. رمز عبور را تعیین کنید: رمزی 6 رقمی انتخاب کنید. باید دقت کنید که پیش از این مرحله حتماً از کیف پول خود پشتیبان‌گیری کرده باشید تا در صورت فراموش کردن رمز عبور از عبارت بازیابی برای دسترسی به کیف پول خود استفاده کنید. در ادامه رمزعبور انتخابی خود را با تکرار تأیید کنید.

کیف پول تراست ولت

3. در صورتی که گوشی شما از ورود بیومتریک (Biometrics login) پشتیبانی می‌کند، می‌توانید برای فعال کردن این امکان در صفحۀ تنظیمات ” Advanced Settings” را لمس کرده و “Passcode” یا ” Passcode / Biometric” را انتخاب کنید. ویژگی قفل خودکار هم در این بخش موجود است.

کیف پول تراست ولت

4. اگر می‌خواهید اثر انگشت را برای ورود به تراست ولت فعال کنید (که توصیه می‌شود) ابتدا باید این ویژگی را در گوشی همراه خود فعال کنید تا به تراست ولت هم اضافه شود.

کیف پول تراست ولت

آموزش بازیابی کیف پول در تراست ولت

تراست ولت برای محافظت از کلیدهای خصوصی از عبارت بازیابی 12کلمه‌ای استفاده می‌کند. کلید‌های خصوصی هر کوین در تراست ولت از همین عبارت بازیابی به دست می‌آید. هنگامی که اقدام به ایجاد کیف پول می‌کنید، باید عبارت بازیابی را به ترتیب یادداشت و تأیید کنید که در قسمت‌های پیشین به آن اشاره کرده‌ایم.

اگر تراست ولت را مجدداً نصب کنید، پاک کنید یا بخواهید روی دستگاه جدیدی نصب کنید باید کیف پول خود را بازیابی کنید که در ادامه مراحل این کار را توضیح خواهیم داد.

 1. تراست ولت را اجرا کنید و وارد بخش تنظیمات شوید.
کیف پول تراست ولت

2. در صفحۀ تنظیمات، وارد بخش “Wallets” شوید تا کیف‌پول‌های موجود را مشاهده کنید. علامت “” موجود در گوشۀ بالا و راست صفحه را لمس کنید.

کیف پول تراست ولت

3. از آنجایی که می‌خواهیم کیف‌پولی که از قبل داشته‌ایم را بازیابی کنیم، باید گزینۀ “I already have a wallet” را انتخاب و سپس روی “Multi-Coin Wallet” ضربه بزنید.

کیف پول تراست ولت

4. عبارت بازیابی (Recovery Phrase) را که در هنگام ایجاد کیف‌پول یادداشت کرده‌اید، به ترتیب وارد کنید، نام کیف‌پول را تایپ کنید و روی “Import” ضربه بزنید.

کیف پول تراست ولت

مراحل بازیابی کیف‌پول شما در اینجا به پایان می‌رسد و کیف‌پول خود را با موفقیت پس گرفتید.

آموزش خرید رمزارز در کیف پول تراست ولت

تراست ولت رمزارز نمی‌فروشد، اما بستری فراهم کرده تا بتوانید داخل پلتفرم از فروشنده شخص ثالثی رمزارز بخرید. حداقل تراکنش 50 دلار و حداکثر 20 هزار دلار است و 1 % ارزش خرید کارمزد در پی خواهد داشت.

 1. دسترسی به منوی خرید در کیف پول تراست: وارد کیف پول خود شوید و رمزارزی را که می‌خواهید را در صفحه اصلی انتخاب کنید. اگر نام و نماد رمزارز مورد نظر شما در این صفحه موجود نیست، برای اضافه کردن آن آموزش قسمت بعدی را بخوانید. گزینۀ “Buy”، موجود در گوشۀ راست و بالای صفحه، را انتخاب کنید.
کیف پول تراست ولت

2. انتخاب میزان خرید: مقدار رمزارز درخواستی را بر حسب دلار وارد کنید تا عرضه‌کننده شخص ثالث معادل رمزارزی را اعلام کند و در آخر “Next” را لمس کنید. ویژگی جدیدی که به این بخش اضافه شده امکان انتخاب عرضه‌کننده رمزارز است.

کیف پول تراست ولت

3. احراز هویت کاربر: بسته به عرضه‌کننده رمزارز، کاربر باید قبل از خرید رمزارز احراز هویت کند. به منظور تکمیل این فرآیند به وبسایت عرضه‌کننده منتقل خواهید شد.

کیف پول تراست ولت

4. منتظر تأیید بمانید: هنگامی که خرید شما تأیید شود، ایمیلی از سوی عرضه‌کننده رمزارز دریافت خواهید کرد.

آموزش اضافه کردن و حذف کردن یک کوین در کیف پول تراست ولت

تراست ولت از بلاکچین‌ها و کوین‌هایی بسیار زیادی پشتیبانی می‌کند. و می‌توانید در این صفحه لیستی از دارایی‌های پشتیبانی‌شده را مشاهده کنید. در حالت پیش‌فرض، پس از نصب تراست ولت در صفحۀ اصلی کیف پول بیت‌کوین، اتریوم، بایننس‌کوین و بایننس اسمارت چین موجود هستند.

 1. برای اضافه کردن کوین‌های بیشتر، در صفحۀ اصلی کیف پول، طبق تصویر روی تاگل موجود در گوشۀ بالا و راست صفحه ضربه بزنید.
کیف پول تراست ولت

2. لیستی از کوین‌های مختلف باز می‌شود که در سمت راست هر کدام تاگلی برای فعال کردن وجود دارد. برای مشاهده کوین‌های بیشتر صفحه را به پایین بکشید. کوین‌هایی که می‌خواهید در صفحۀ اصلی نمایش داده شوند را فعال کنید. می‌توانید برای پیدا کردن کوین‌ها در قسمت بالای صفحه جستجو کنید.

کیف پول تراست ولت

3. به صفحۀ اصلی کیف پول برگردید کوین‌هایی که فعال کردید به صفحۀ اصلی اضافه شده‌اند.

کیف پول تراست ولت

4. برای حذف‌ کردن توکن‌ها از صفحۀ اصلی، مانند مرحلۀ اول روی تاگل موجود در سمت راست و بالای صفحه ضربه بزنید و در صفحه‌ای که باز می‌شود کوین‌هایی که می‌خواهید در صفحۀ اول نمایش داده نشوند را غیرفعال کنید.

آموزش دریافت رمزارز در کیف پول تراست ولت

در این بخش نحوه پیدا کردن آدرس دریافت چند رمزارز مختلف را آموزش می‌دهیم که برای تمام کوین‌ها یکسان است.

 1. صفحه اصلی کیف پول: در صفحۀ اصلی کیف پول خود لیستی از کوین‌ها را مشاهده می‌کنید. اگر رمزارزها در صفحۀ اصلی نیستند، طبق آموزش‌های قبلی می‌توانید اضافه کنید.
کیف پول تراست ولت

2. برای مثال فرض کنید می‌خواهید به کیف پول خود اتریوم واریز کنید و برای این کار به آدرس دریافت اتریوم نیاز دارید. در صفحۀ اصلی اتریوم را انتخاب کنید. می‌توانید با انتخاب “Copy” می‌توانید آدرس دریافت را در کلیپبورد گوشی کپی کنید. برای مشاهدۀ آدرس یا کد QR دریافت اتریوم “Receive” لمس کنید.

کیف پول تراست ولت

3. آدرس دریافت اتریوم را در بخش ارسال کیف پول یا پلتفرم مبدأ الحاق کنید و پس از ارسال از مبدأ می‌توانید مجدداً وارد تراست ولت شوید و با بررسی میزان موجودی اتریوم از دریافت آن مطمئن شوید.

آموزش معامله در تراست ولت (Swap Option)

کاربران می‌توانند در تراست ولت معاملات فوری انجام دهند. تیم توسعه‌دهندۀ پلتفرم دو راه آسان برای خرید و فروش رمزارزها تعبیه کرده است. تنها با باز کردن اپلیکیشن می‌توانید به صرافی غیرمتمرکز (DEX) داخلی دسترسی پیدا کنید.

کیف پول تراست ولت

سوآپ آپشن (Swap Option) روشی آسان برای خرید و فروش رمزارزها است که در محیط داخلی تراست ولت قرار دارد. شما می‌توانید در این بخش، توکن‌های مستقر در شبکه اتریوم (ERC20) و بایننس اسمارت چین (BEP20) را از طریق پروتکل 1Inch (وان اینچ) و همچنین توکن‌های مستقر در شبکه بایننس (BEP2) را از طریق صرافی غیرمتمرکز بایننس (Binance DEX) مبادله کنید.

این آموزش مخصوص مبادلۀ توکن‌های ERC20 با ETH و همچنین مبادلۀ توکن‌های BEP2 و BEP20 با BNB است.

 1. ورود به صرافی غیرمتمرکز: تراست ولت را باز کنید و روی نماد DEX (⇄) در پایین صفحه ضربه بزنید. در صفحۀ بعد، در بالای صفحه “Swap” را لمس کنید.
کیف پول تراست ولت

2. تعیین پارامترها: در این بخش با دو آیتم روبه‌رو می‌شوید: “You Pay” و “You Get” که اولی توکنی است که دارید و دومی توکنی است که می‌خواهید در ازای توکن اول دریافت کنید. روی فلش کوچک موجود در سمت راست هر دو آیتم ضربه بزنید تا لیستی از توکن‌ها باز شود و بعد از انتخاب نوع توکن، مقدار توکن مبدأ و مقصد را وارد کنید.

کیف پول تراست ولت

3. بعد از وارد کردن مقدار توکن‌ها برای مبادله، اپلیکیشن به‌صورت خودکار بهترین DEX و نرخ مبادله را می‌یابد. اگر اولین بار است که می‌خواهید توکن‌های مستقر در شبکه ERC20 یا BEP20 را مبادله کنید، در این صورت در پایین صفحه دکمۀ “Approve” پدیدار می‌شود.

کیف پول تراست ولت

4. برای ادامه کار روی “Swap” ضربه بزنید و در صفحۀ بعدی “Confirm” را لمس کنید.

کیف پول تراست ولت

5. مدت زمان لازم برای انجام تراکنش سوآپ بسته به نوع شبکه و کارمزد متفاوت است. سوآپ در شبکه BNB معمولاً از ETH سریع‌تر است. هنگامی که مبادله انجام شود اپلیکیشن با نوتیفیکیشن شما را آگاه خواهد کرد و توکن‌های دریافتی مستقیماً به کیف‌پول شما واریز خواهد شد.

کیف پول تراست ولت

آموزش معامله در تراست ولت (Exchange Option)

تراست ولت به منظور انجام معاملات مستقیماً به صرافی غیرمتمرکز بایننس متصل می‌شود و شکل و شمایل معاملات به معاملات رمزارزها در صرافی‌های متمرکز شباهت دارد؛ می‌توانید دفتر سفارش را ببینید و سفارش خرید و فروش ثبت کنید. Exchange Option تنها به معاملات BNB با توکن‌های BEP2 اختصاص دارد.

 1. وارد DEX شوید: تراست ولت را باز کنید و روی نماد DEX (⇄) در پایین صفحه ضربه بزنید. در صفحۀ بعد، در بالای صفحه “Exchange” را لمس کنید.
کیف پول تراست ولت

2. یک جفت‌ارز معاملاتی انتخاب کنید: روی جفت‌ارز موجود در بالا و سمت راست ضربه بزنید و توکنی که می‌خواهید را در بازار جستجو و انتخاب کنید. نام توکن را به‌درستی وارد کنید و اگر پیدا نشد به این معنی است که هنوز در Binance DEX لیست نشده است.

کیف پول تراست ولت

3. بعد از انتخاب جفت‌ارز، در سمت راست دفتر سفارش ظاهر می‌شود که رنگ قرمز نشانگر سفارش فروش و رنگ سبز به معنی سفارش خرید است.

کیف پول تراست ولت

4. در حالت پیش‌فرض، در سفارش خرید قرار خواهید گرفت. در تصویر سمت چپ یک سفارش خرید و در تصویر سمت راست یک سفارش فروش ایجاد کرده‌ایم. ما در اینجا هم توکن BNB و هم توکن TWT داریم، پس می‌توانیم هر دو سفارش را ایجاد کنیم. مقدار سفارش را برای خرید و فروش مشخص کنید.

کیف پول تراست ولت

5. بعد از تعیین قیمت و مقدار سفارش‌های خرید و فروش، دکمه‌های “Buy” و “Sell” را لمس کنید. در صفحۀ بعدی، برای ثبت تراکنش روی “Confirm” ضربه بزنید. در تصویر سمت چپ می‌خواهیم با BNB توکن TWT بخریم و در تصویر راست هم می‌خواهیم TWT را در ازای BNB بفروشیم. اگر به صفحه Exchange برگردید، سفارش‌های بازی را که ایجاد کرده‌اید مشاهده خواهید کرد.

کیف پول تراست ولت
کیف پول تراست ولت

جمع‌بندی مقاله کیف پول تراست

تراست ولت پلتفرمی فراتر از دریافت، ارسال و ذخیره‌سازی رمزارزها است. این کیف‌پول غیرمتمرکز می‌تواند مرورگری برای دستیابی به نسل جدید اینترنت (وب 3) و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز باشد و خرید سریع و مبادله رمزارزها را تسریع کند. بایننس در سال 2018 تراست ولت را خرید، ولی همچنان ماهیت غیرمتمرکز خود را حفظ کرده است. این پلتفرم بیش از 66 بلاکچین و 4.5 میلیون ارزدیجیتال را پشتیبانی می‌کند. در زمینه امنیت هم تراست ولت حرف اول را می‌زند. این پلتفرم به‌گونه‌ای طراحی شده تا استفاده از آن به ساده‌ترین شکل ممکن باشد.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(1نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
شاهین ۱۵ دی ۱۴۰۱

من bnb رو توی کیف پول تراست ولت استیک کردم و بازدهی خوبی هم داشت ولی وقتی سولونا رو استیک کردم و مبلغ دریافتی با مبلغی که گذاشته بودم با هم تفاوت زیادی داشت و من ضرر کرده بودم چون خود اون رمز ارز هم ریخته بود
دوستان باید به این دقت کنن که توی استیک کردن با این کیف پول باید نوع رمز ارزشون قوی باشه و رشد داشته باشه