ارز دیجیتال

فروش ارز دیجیتال در تراست ولت | آموزش فروش ارز دیجیتال در Trust Wallet در 2023

ارز دیجیتال

مطالعه در 12 دقیقه

چطور ارز دیجیتال خود را در تراست ولت بفروشیم؟ شاید این سؤال شما هم باشد، چراکه بسیاری از کاربران تصور می‌کنند در این کیف پول فقط باید رمزارزها را نگهداری کرد و نحوه فروش ارز دیجیتال در تراست ولت را نمی‌دانند. همچنین فروش دارایی‌های کریپتویی کاری دلهره‌آور است چراکه یک خطا ممکن است باعث از دست رفتن دارایی کاربران شود. داشتن اطلاعات کافی در رابطه با فروش رمزارزها می‌تواند این فرایند را برای شما ساده‌تر کند. این مقاله شامل آموزش کامل نحوه فروش ارز دیجیتال در Trust Wallet است.

معرفی کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)

یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال، تراست ولت است که امکان ذخیره و مدیریت دارایی‌های دیجیتال را برای شما فراهم می‌کند. این کیف پول امکان اتصال به صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ را از درون برنامه فراهم می‌کند که به‌وسیله آن می‌توانید ارز دیجیتال خود را بفروشید.

فروش ارز دیجیتال در تراست ولت شامل چند مرحله ساده است که به شما این امکان را می‌دهد که بدون انتقال دارایی‌های خود به یک صرافی متمرکز، کوین‌ها و توکن‌های خود را بفروشید.

پیش از آنکه به آموزش فروش ارز دیجیتال در تراست ولت بپردازیم بد نیست با ویژگی‌های این کیف پول آشنا شوید.

Trust Wallet یک کیف پول شخصی (حضانتی) با بیش از 60 میلیون کاربر است که به شما امکان می‌دهد بیش از 9 میلیون دارایی دیجیتال مبتنی بر رمزنگاری را در 70 بلاک چین به‌طور ایمن ذخیره و مدیریت کنید.

این ولت دیجیتال که توسط افراد زیادی در سراسر جهان مورداستفاده قرارگرفته، محبوبیت خود را مدیون رابط کاربری آسان و پشتیبانی چند زنجیره‌ای خود است.

تراست ولت در دسته کیف پول‌های داغ (هات ولت) قرار می‌گیرد، به این معنی که کلید دارایی‌های دیجیتال در اختیار کاربر قرار می‌گیرد، به شکلی که برای استفاده از این کیف پول‌ها باید به اینترنت متصل باشید.

این موضوع امکان دسترسی و مدیریت دارایی‌های شما را بدون محدودیت زمان و مکان فراهم می‌کند.

البته باید بدانید که استفاده از این نوع کیف پول نیازمند اقدامات احتیاطی بیشتری برای امن نگه‌داشتن دارایی‌های شما در مقابل هکرها و سایر تهدیدهای موجود در دنیای دیجیتال است.

تراست ولت مانند یک پل نودهای بلاک چین‌های مختلف را به هم متصل می‌کند.

هرکدام از بلاک چین‌ها مجموعه‌ای از آدرس‌های عمومی خود را دارند که بر اساس آن ارزهای دیجیتال، رمزگذاری شده و ذخیره می‌شوند.

جالب است بدانید که این کیف پول هیچ‌کدام از ارزهای دیجیتال را کنترل نمی‌کند و شما به‌سادگی می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تراست ولت می‌توان به پشتیبانی از وب 3 اشاره کرد که به کاربران خود این امکان را می‌دهد که ولت خود را به برنامه‌های غیرمتمرکز متصل کنند و با آن‌ها تعامل داشته باشند.

تعامل با دیفای به این معنی است که کاربران می‌توانند دارایی‌های کریپتویی خود را در داخل تراست ولت و با اتصال به پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز خریدوفروش کنند. این دارایی‌ها می‌تواند شامل انواع ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیر مثلی باشد.

می‌توان تراست ولت را به‌عنوان یک کیف پول قدرتمند و همه‌کاره که راهی امن و البته آسان برای مدیریت دارایی‌های دیجیتال، فراهم می‌کند، معرفی کرد.

این کیف پول هم برای معامله گران باتجربه و هم برای افراد تازه‌کار در دنیای ارزهای دیجیتال مناسب است.

آموزش گام‌به‌گام فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

قبل از فروش ارز دیجیتال خود در تراست ولت ابتدا باید مطمئن شوید که چند مورد را تنظیم کرده‌اید. برای شروع باید نحوه ایجاد حساب، افزودن ارز دیجیتال به کیف پول تراست ولت و اتصال تراست ولت به صرافی‌های غیرمتمرکز را بدانید.

1- ایجاد یک حساب کاربری در تراست ولت

ابتدا باید تراست ولت را دانلود و نصب کنید.

بعد از دانلود و نصب تراست ولت برای اندروید یا ios خود، مراحل زیر را برای ایجاد حساب انجام دهید.

برنامه تراست ولت را باز کنید و “Create a new wallet” را انتخاب کنید.

دستورالعمل‌هایی که درون برنامه به شما گفته می‌شود را دنبال کنید تا درنهایت بتوانید عبارت بازیابی خود را به ترتیبی که به شما گفته شده است جایی یادداشت کنید. توجه داشته باشید که این عبارت بسیار مهم است و در صورت گم‌شدن آن، شما امکان بازیابی و دسترسی به دارایی خود در تراست ولت را نخواهید داشت.

در این مرحله یک رمز عبور ایجاد کنید و آن را تأیید کنید.

حالا شما یک حساب کاربری در تراست ولت دارید. اکنون می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به آن اضافه کنید.

2- نحوه ارسال ارز دیجیتال به تراست ولت

قبل از اینکه به آموزش نحوه فروش ارز دیجیتال در تراست ولت بپردازیم بهتر است نحوه اضافه کردن ارز دیجیتال به این کیف پول را بدانید. چراکه برای فروش ارز دیجیتال در تراست ولت ابتدا باید مقداری رمزارز در این کیف پول داشته باشید.

مرحله اول: برنامه تراست ولت خود را باز کنید و ارز دیجیتالی که می‌خواهید به آن ارسال کنید را انتخاب کنید.

آموزش گام‌به‌گام فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

مرحله دوم: گزینه Recieve را در تراست ولت انتخاب کنید و آدرس کیف پولی که نمایش داده می‌شود را کپی کنید.

مرحله سوم: حال به صرافی یا کیف پولی بروید که در آن ارز دیجیتال دارید و قصد دارید با استفاده از آن به تراست ولت خود دارایی ارسال کنید. در این بخش باید ارز دیجیتال مورد نظر و شبکه را انتخاب کنید.

مرحله چهارم: آدرسی که در مرحله 2 کپی کردید را باید اینجا جایگذاری کنید تا ارزهای دیجیتال به تراست ولت شما ارسال شود.

آموزش گام‌به‌گام فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

برای خریدوفروش ارز دیجیتال با تومان یا ریال می‌توانید از صرافی های ارز دیجیتال در ایران بروکر استفاده کنید.

2- اتصال تراست ولت به صرافی غیرمتمرکز

برای فروش ارز دیجیتال در کیف پول تراست ولت باید ابتدا کیف پول خود را به یک صرافی غیرمتمرکز یا DEX متصل کنید. در ادامه نحوه اتصال تراست ولت به صرافی‌های غیرمتمرکز را با شما به اشتراک می‌گذاریم:

برنامه تراست ولت را باز کنید و در پایین صفحه وارد بخش Browser شوید.

آموزش گام‌به‌گام فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

این صفحه را اسکرول کنید تا به بخش Exchanges برسید. مانند شکل زیر روی فلش کلیک کنید.

آموزش گام‌به‌گام فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

مانند شکل زیر می‌توانید گزینه‌هایی مانند پنکیک سواپ (PancakeSwap) یا یونی سواپ را که نسبت به بقیه صرافی‌های غیرمتمرکز نقدینگی بیشتری دارند را انتخاب کنید.

در ادامه مشاهده می‌کنید که پنکیک سواپ یا صرافی غیرمتمرکز از شما می‌خواهد که برای دسترسی به آن، از بخش Connect استفاده کنید تا کیف پول تراست ولت شما به صرافی غیرمتمرکز متصل شود.

آموزش گام‌به‌گام فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

در تصویر زیر باید روی گزینه Trust Wallet کلیک کنید.

آموزش گام‌به‌گام فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

در مرحله بعد باید مانند تصویر زیر ارز دیجیتال موردنظر خود را وارد کنید. به‌عنوان‌مثال اگر قصد فروش BNB را دارید مقدار آن را مشخص کنید.

همچنین در باکس پایین می‌توانید ارزی را که قصد دارید BNB خود را به آن تبدیل کنید انتخاب کنید.

آموزش گام‌به‌گام فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

در ادامه باید روی گزینه Swap کلیک کنید تا ارز دیجیتال BNB شما به‌عنوان‌مثال به تتر (USDT) تبدیل شود.

درنهایت می‌توانید مشاهده کنید که BNBهای موجود در تراست ولت شما به USDT تبدیل شده است.

به همین راحتی می‌توانید فروش ارز دیجیتال در تراست ولت را با چند مرحله ساده انجام دهید. توجه داشته باشید که اتصال کیف پول به صرافی‌های غیرمتمرکز کمی ریسک دارد. به همین دلیل باید آدرس صرافی‌های غیرمتمرکز را بررسی کنید تا امنیت شما حفظ شود.

همچنین راه دیگر برای فروش ارز دیجیتال در تراست ولت استفاده از گزینه Swap در بالای صفحه است که می‌توانید از این گزینه نیز استفاده کنید. اما این گزینه به دلیل اسلیپیج پیشنهاد نمی‌شود.

نکات مهم در فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

بااینکه فروش ارز دیجیتال در تراست ولت می‌تواند یک گزینه خوب برای تبدیل دارایی‌های دیجیتال شما به پول نقد باشد، اما باید قبل از انجام این کار به برخی نکات در این موردتوجه کنید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

تحقیق در مورد روندهای بازار

قبل از فروش رمزارزهای خود در تراست ولت باید درباره روندهای بازار تحقیق کنید و از فروش خود مطمئن شوید. این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا بهترین زمان ممکن برای فروش ارز دیجیتال و همچنین مناسب‌ترین قیمت را بدانید. برای انجام این کار باید بازار را رصد کنید و به دنبال الگوهایی در نوسانات قیمت باشید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا درباره زمان فروش و قیمت آن تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرید.

تعیین قیمت‌های رقابتی

یکی دیگر از مواردی که هنگام فروش کریپتو در تراست ولت باید به آن توجه کنید، تعیین قیمت‌های رقابتی است. این موضوع به این معنی است که هنگام فروش دارایی خود به قیمت‌های فعلی در بازار توجه کنید و قیمت مناسبی را برای فروش لحاظ کنید.

اگر قیمت را بسیار بالا لحاظ کنید ممکن است منجر به عدم فروش دارایی‌های شما شود، درحالی‌که قیمت‌گذاری پایین نیز ممکن است باعث از دست رفتن فرصت‌های کسب سود شود.

توجه به کارمزد تراکنش‌ها

توجه به کارمزد تراکنش‌ها در زمان فروش ارز دیجیتال در Trust Wallet نیز بسیار اهمیت دارد. کارمزدی که شما برای هر تراکنش پرداخت می‌کنید به نوع دارایی و صرافی غیرمتمرکزی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

زمانی که قصد فروش دارایی دارید، حتماً نگاهی به هزینه‌های تراکنش داشته باشید. همچنین می‌توانید از ماشین‌حساب کارمزد نیز برای تخمین هزینه تراکنش استفاده کنید.

برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال ارزان می‌توانید از صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران بروکر استفاده کنید. در این بخش ما امکان مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال را به شما معرفی کرده‌ایم.

چند نکته قبل از فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

به‌طورکلی فروش ارز دیجیتال می‌تواند همراه با استرس از دست دادن دارایی باشد، اما با دنبال کردن گام‌های سریع می‌توانید به‌راحتی ارز دیجیتال خود را در این کیف پول بفروشید.

تراست ولت از ارزهای دیجیتال مختلف مانند بیت کوین، اتریوم و بایننس کوین پشتیبانی می‌کند.

برای فروش ارز دیجیتال در تراست ولت می‌توانید دارایی‌های خود را به یک صرافی متمرکز منتقل کنید که از فروش، تبدیل و برداشت ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. برای این کار می‌توانید از صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران بروکر استفاده کنید.

راه دیگر برای فروش کوین یا توکن در تراست ولت، اتصال به صرافی‌های غیرمتمرکز مانند پنکیک سواپ است.

قبل از فروش دارایی‌های خود قیمت فعلی ارز دیجیتال را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با بهترین قیمت ممکن در حال فروش دارایی خود هستید.

سعی کنید قبل از ارسال ارز دیجیتال خود آدرس کیف پول گیرنده را بررسی کنید تا امکان هرگونه اشتباه یا کلاهبرداری کاهش پیدا کند.

هنگام خریدوفروش ارز دیجیتال به کارمزدهای تراکنش توجه کنید.

در نگهداری کلیدهای خصوصی و عبارت بازیابی خود دقت کنید چراکه هرگونه از دست دادن این موارد ممکن است باعث از دست دادن کل دارایی‌های شما شود.

با دنبال کردن راهکارهایی که در این بخش گفته شد می‌توانید با اطمینان کامل ارزهای دیجیتال خود را در تراست ولت بفروشید. توجه داشته باشید که امکان اتصال به حساب بانکی و برداشت پول برای کاربران ایرانی در تراست ولت وجود ندارد.

سؤالات متداول – فروش ارز دیجیتال در تراست ولت

مشکل فروش ارز در تراست ولت چطور حل می‌شود؟

برای فروش ارز دیجیتال در تراست ولت به‌راحتی می‌توانید از بخش Broser به انواع صرافی‌های غیرمتمرکز متصل شده و رمزارز موردنظر خود را بفروشید. همچنین در بخش Swap می‌توانید رمزارز موردنظر خود را تبدیل کنید. راه دیگر این است که ارز دیجیتال موردنظر خود را به صرافی متمرکز منتقل کنید و سپس آن را به ریال تبدیل کنید. بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال که برای کاربران ایرانی مناسب هستند را می‌توانید در ایران بروکر مشاهده کنید.

انتقال ارز از تراست ولت به صرافی چگونه است؟

برای انتقال ارز دیجیتال از تراست ولت به صرافی کافی است ابتدا ارز دیجیتال موردنظر خود را مشخص کنید. سپس به صرافی خود بروید و روی ارز موردنظر کلیک کنید و گزینه واریز را انتخاب کنید. در این حالت باید شبکه موردنظر خود را انتخاب کنید و سپس آدرس ولت را کپی کنید. در مرحله بعد باید به تراست ولت بروید و گزینه Send را انتخاب کنید. سپس باید آدرسی که کپی کرده بودید را در این بخش جایگذاری کنید و درنهایت انتقال را تکمیل کنید.

تبدیل ارز در تراست ولت به چه شکل است؟

برای تبدیل ارز دیجیتال در تراست ولت کافی است از بخش Swap استفاده کنید یا اینکه در بخش Browser یک صرافی غیرمتمرکز را انتخاب کنید و سپس ارز دیجیتال خود را در تراست ولت سواپ یا تبدیل کنید.

تبدیل ارز به تتر در تراست ولت به چه شکل است؟

شما به‌راحتی می‌توانید از بخش Browser یک DEX انتخاب کنید و پس از اتصال ولت خود به دکس، به‌راحتی ارز دیجیتال خود در تراست ولت به تتر تبدیل کنید.

فروش تتر در تراست ولت را چطور انجام دهیم؟

همان‌طور که ارزهای دیجیتال دیگر قابل تبدیل هستند، فروش ارز دیجیتال و خرید ارز دیجیتال دیگر در این ولت از طریق اتصال به دکس ها امکان‌پذیر است اما توجه داشته باشید که برای تبدیل تتر به ریال یا تومان باید از صرافی‌های ایرانی استفاده کنید.

برای تبدیل تتر به اتریوم و ترون در تراست ولت باید چه کرد؟

همان‌طور که گفته شد با اتصال به یک صرافی غیرمتمرکز به‌راحتی می‌توانید هر ارز دیجیتالی را به ارز دیجیتال دیگر تبدیل کنید. فقط باید یک دکس را انتخاب کنید که از ارزهای دیجیتال موردنظر شما پشتیبانی کند.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید