پرمعامله ترین ابزارها در ایران

پرمعامله ترین ابزارها در ایران

اکثر معامله‌گران ابزارهایی را برای معامله انتخاب می کنند که نقدینگی خوب و نوسانات قیمت کافی دارند، به این ترتیب نه تنها می‌توانند در ایران بلکه در سرتاسر جهان کسب سود کنند. 

ابزار معاملاتی که در بین سایر ابزارها برای شما مناسب تر است همزمان مطابق است با استراتژی معاملاتی شما و میزان ریسکی که می‌توانید بپذیرید. باید با آزمون و خطا و انجام تحقیق و مطالعه و صرف وقت مناسب‌ترین ابزارها برای خودتان را پیدا کند.

در ادامه نگاهی به چند نوع از ابزارهای معاملاتی که بیشترین محبوبیت را در بین معامله‌گران فعال در ایران دارند می‌اندازیم. شما می‌توانید مطالعات تان را از این ابزارها شروع کنید. 

پرمعامله ترین ابزارها در ایران

سرمایه گذارها و سفته بازها همیشه مجموعه ای وسیع از ابزارهای مالی را در اختیار دارند که عبارتند از متداول ترین اوراق بهادار یا مشتقات به یک شکل یا به شکل دیگر.

ابزارهای مالی شامل همۀ کالاها از کالاهای باارزش و کاربردی گرفته مانند فلزات گرانبها و نفت خام، تا آنهاییکه مبهم و مورد تردید هستند مانند اوراق قرضۀ ضمانت نشده و اوراق قرضۀ حوادث فاجعه آمیز.

فهرست دارائی های مالی قابل معامله بی انتها است. هرچند حتماً مایل هستید که بدانید “کدام‌یک از آنها در ایران پرمعامله‌تر هستند؟”

معاملۀ CFD ارزها

معاملۀ CFD ارزها در بازار فارکس که بطور 24 ساعته، 7 روز هفته، در جریان است انجام می شود و به همین دلیل برای معاملات کوتاه مدت روزانه مناسب است. فارکس دارای نوسان بالا، نقدینگی زیاد و هزینه‌های پایین برای انجام تراکنش‌ها است و نیاز به سرمایۀ اولیۀ کم دارد. در هنگام کار با جفت‌ارزها باید از جفت ارزهای غیرمتعارف پرهیز کنید زیرا فاقد نقدینگی هستند. اکثر معاملات روزانۀ فارکس به شکل استفاده از قراردادهای آتی فارکس، قراردادهای آپشن فارکس و آپشن‌های باینری انجام می‌شوند. معامله گرانی که بطور روزانه معامله انجام می دهند باید ابزارهایی را انتخاب کنند که آنها را می شناسند و بسیار با استراتژی معاملاتی شان تطابق دارند. 

EURUSD

EURJPY

USDTRY

GBPUSD

USDHKD

USDCAD

USDJPY

معاملۀ CFD سهام

سهام در بورس سهام معامله می شوند هرچند امکان معاملۀ آنها در ترمینال معاملاتی نیز وجود دارد. نوسان سهام کمتر از ارزها و فلزات گرانبها است اما با اینحال طرفداران زیادی دارد.

بنابراین نباید از امتحان کردن ابزارهای معاملاتی بترسید. هر ابزاری که می پسندید را انتخاب کنید. چه کسی می داند! شاید همان سودی که مدت ها منتظرش هستید را از معاملۀ غیرمتداول ترین ابزار به دست آورید.

سهام ایالات متحده
سهام بریتانیا
سهام کانادا
سهام ژاپن
سهام آلمان
سهام چین

پرمعامله ترین سهام

در ادامه فهرست پرمعامله ترین سهام در ایران را مشاهده می کنید 

Apple

Tesla

Alphabet

Amazon

Tabcorp Holdings Ltd

Microsoft

Toyota Motors

Netflix

معامله CFD کالا

بازارهای کالا، هم برای معامله گرانی که سرمایه گذاری های کوتاه مدت انجام می دهند و هم برای آنهایی که سرمایه گذاری های میان مدت و بلندمدت انجام می دهند فرصت زیادی را ایجاد می کند. واگرایی ها و همگرایی هایی بین کالاها و سایر دارائی ها مانند سهام و ارز وجود دارند که فرصت هایی را برای سرمایه گذاران باتجربه ایجاد می کنند. در این مقاله به بررسی ابزارهای معاملاتی کلیدی در بازارهای کالا می پردازیم و دربارۀ ویژگی های معاملاتی و تحلیلی شان بحث می کنیم.

پرمعامله ترین ابزارها در ایران

امروز بازار انرژی به لحاظ گردش مالی و قراردادهایی که در آن فروخته می شوند بزرگترین بازار است. اگرچه مجموعه ای بزرگ از کالاهای انرژی قابل معامله وجود دارد اما بیشترین حجم معاملات مربوط به طلای سیاه می شود. نفت خام برنت اصلی ترین کالایی است که در بورس بین قاره ای (ICE) معامله می شوند درحالیکه نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) پرمعامله ترین کالا در بورس تجاری شیکاگو (CME) است. تولید نفت برنت بسیار قابل اندازه گیری تر از نفت وست تگزاس اینترمدیت است. از آنجاییکه نفت وست تگزاس اینترمدیت در ایالات متحده استخراج و ذخیره می شود، وجود مشکلات لجستیک تولید آن را محدود می کنند.  

پرمعامله ترین بازارها

فهرست پرمعامله ترین کالاها در ایران

Brent Oil

WTI

Copper

Natgas

Wheat

Sugar

Corn

Cocoa

Rice

نفت برنت
نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI)

مس

گاز طبیعی

گندم

شکر

ذرت

کاکائو

برنج

معامله CFD رمزارز

بازار معامله‌ارزدیجیتال روزانه میلیاردها دلار ارزش دارد. هرچند اکثر معامله گرها BTC/USD را ترجیح می دهند، سایر معامله گرها ترجیح می دهند جفت ارزهای متقاطع کریپتو را معامله کنند. بازار معاملات رمزارز در هر حالتی نه تنها بطور 24/7 در جریان است اما سطح نقدینگی این بازار بسیار بالا باقی می ماند. به همین دلیل این بازار برای سرمایه گذارانی که معاملات کوتاه مدت و بلندمدت انجام می دهند سودمند است. 

برای معامله رمزارز بسیار کلیدی است که ذهن باز داشته باشید و خطراتش را درک کنید. از آنجائیکه با پول واقعی کار می کنید، توصیه می شود که با پولی سرمایه گذاری کنید که تحمل از دست دادنش را داشته باشید. 

امروز صدها بازار و کارگزار کریپتو وجود دارند که نیازهای سرمایه گذاری ایرانی ها را برآورده می کنند. 

پرمعامله ترین ارزهای دیجیتال

فهرست پرمعامله ترین ارزهای دیجیتال در ایران

BTCUSD

ETHUSD

XLMUSD

EOSUSD

DOGEUSD

XRPUSD

معامله CFD شاخص ها

شاخص ها نیز در بین معامله گران در ایران جزو ابزارهای معاملاتی محبوب محسوب می شوند. متداول ترین شاخص ها عبارتند از DAX, then NIKKEI, FTSE100 و البته Dow Jones. یک معامله گر فارکس با استفاده از این ابزارها ارزش مجموعه ای از مهمترین سهام در گردش مالی بازار را مشخص می کند. معاملۀ شاخص ضمن وابستگی زیادی به تحلیل بنیادی، ویژگی های مختص به خودش را دارد.

پرمعامله ترین شاخص ها

فهرست پرمعامله‌ترین شاخص‌ها در ایران

US Dollar Index

Nasdaq

Dow Jones

S&P 500

Nikkei

DAX Index

Hang Seng Index

معامله CFD فلزات گرانبها

فلزات گرانبها متعلق به مجموعه ای وسیع از منابع طبیعی هستند که بطور روزانه در بازارهای جهان معامله می شوند. بدون در نظر گرفتن رویدادهای غیرمنتظره، قیمت فلزات گرانبها بستگی زیادی به توازن عرضه و تقاضا دارند. به قیمت واقعی یک فلز، قیمت اسپات گفته می شود در حالی‌که معامله اسپات در فلز عبارت است از خرید و فروش فلزات به ازای یک ارز معین. 

درحالیکه قیمت های فلزات در تبادل با ارزها در سرتاسر جهان یکسان هستند، معامله اسپات فلزات به قیمت فلز در برابر یک ارز معین بستگی دارد. نوسانات قیمت فلزات در کنار تغییرات در بازار فارکس، برای معامله‌گران زیرک فرصت‌های معاملاتی بیشتری فراهم می‌کنند. 

علاوه‌بر معامله اسپات فلزات، معاملۀ کالاها یک روش دیگر برای سرمایه گذاری است. کالاهایی مانند نفت خام، زغال سنگ و قلع نیز جایگزین‌های معتبری هستند که البته به شرایط بازار بستگی دارد. 

پرمعامله ترین فلزات گرانبها

XAGUSD

XAUUSD

XPDUSD

XPTUSD

XAGEUR

XAUEUR

Most Traded Metals

پرمعامله ترین فلزات

فلزات نیز ابزارهای معاملاتی کاملاً متداولی هستند. محبوب‌ترین آنها طلا و نقره هستند اما جذابیت طلا بیشتر است زیرا تقاضای بالایی برایش وجود دارد و بسته به وضعیت جهانی در یک محدودۀ قیمت جدید به سر می‌برد. طلا به همۀ بحران های اقتصادی و رویدادهای فاجعه بار جهانی واکنش نشان می دهد. شما در پلتفرم معاملاتی می‌توانید طلا، نقره و سایر فلزات را معامله کنید.

بسیاری از کارگزارها امکان معاملۀ فلزات غیرآهنی مانند آلومینیوم، مس، نیکل و غیره را برای مشتریان شان فراهم می‌کنند.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.