آموزش سرمایه گذاری

10 دلیل مهم برای سرمایه گذاری در طلا

آموزش سرمایه گذاری

مطالعه در 18 دقیقه

دوره‌هایی مانند سال‌های 2009 و 2023 شاید در طول عمر هر انسانی دو الی 3 بار تکرار شود. اگرچه افراد فعال در حوزه‌ها مالی این دوره‌ها را “بحران مالی” می‌نامند که باعث ورشکستگی و رعب و وحشت در سراسر دنیا شده‌اند. با این وجود افرادی بوده و هستند که به زیرکی و با علم و دانش کافی این بحران‌ها را پشت سرگذاشته‌اند و الان جزو میلیاردرهای جوامع خود محسوب می‌شوند. سال 2023 نیز مانند سال 2009 در حوزه مالی یک دوره پر تنش بوده است و اگر ما بتوانیم گزینه‌های سرمایه‌گذاری، به‌خصوص سرمایه گذاری طلا را با هوش و ذکاوت کافی انتخاب کنیم به احتمال زیاد زندگی خود را برای همیشه عوض خواهیم کرد.

این روزها در سرتاسر جهان به‌ویژه در حوزه مالی، نابسامانی‌های زیادی به‌وجود آمده است. در زمان ناآرامی‌های جهانی، بسیاری از مردم به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری پایدار به طلا روی می‌آورند. در این مقاله از مجموعه ایران بروکر، برای هر کسی که نگران رکود اقتصادی است، 10 دلیل قانع‌کننده برای سرمایه گذاری طلا را جمع‌آوری کرده‌ایم. بنابراین، یک سرمایه‌گذار زیرک چه کاری باید انجام دهد؟

برخی از کارشناسان پیشنهاد می‌دهند که در دوران رکود باید سرمایه گذاری طلا کرد.

طلا می‌تواند در اشکال فیزیکی مانند سکه باشد یا می‌تواند به‌عنوان بخشی از یک سبد متنوع در پرتفوی سرمایه گذاری شما وجود داشته باشد. هر دو شکل، از سرمایه‌گذاران خود، در برابر تنش‌های شدید اقتصادی محافظت می‌کنند؛ همچنین کمک می‌کنند در صورت بدتر شدن شرایط اقتصادی، تسلط خود را بر واقعیت حفظ کنید.

Gold coin
طلا در قالب سکه

هر کدام از انواع سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید، ممکن است در برابر نرخ‌های شدید تورم جهانی از شما محافظت کنند.

در صورتی که شما یک سرمایه‌گذار هستید و به طلا فکر می‌کنید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد تنوع بخشیدن به سبد خود، کسب کنید و نگاهی دقیق‌تر به دلایل سرمایه گذاری طلا در دوران رکود بیندازیم.

دلایل سرمایه گذاری طلا

با ادامه رکود اقتصاد جهانی، افراد بیشتری به دنبال سرمایه‌گذاری امن هستند. برای بسیاری از افراد، این به معنای روی آوردن به طلا است.

در ادامه 10 دلیل وجود دارد که چرا ممکن است سال 2023 زمان مناسبی برای سرمایه گذاری طلا باشد:

10- دسترسی و ذخیره‌سازی آسان و نقدینگی بالا

فلزات گران‌بها مانند طلا دارایی‌هایی با ویژگی‌های از جمله: قابل حمل، محرمانه، فروش و ذخیره‌سازی آسان هستند.

حمل و نقل طلا آسان است؛ بنابراین در صورت لزوم می‌توان آن را به‌سرعت و به‌راحتی جابه‌جا کرد. طلا دارای نقدینگی بسیار بالایی است؛ زیرا هم در سطح جهانی معامله می‌شود و هم ارزش واحد پایینی دارد. به‌عنوان مثال، یک فرد می‌تواند مقدار کمی طلا را بدون تاثیر بر قیمت بازار خریداری کند. تقاضای جهانی برای طلا تضمین می‌کند که خریداران همیشه در دسترس هستند.

علاوه بر این، طلا را می‌توان به هر شکلی معامله کرد یا به راحتی ذوب کرد که آن را برای استفاده در جواهرات یا سایر کالاها، ایده‌آل می‌کند. همچنین بر خلاف سایر منابع مانند نفت، طلا تحلیل نمی‌شود، ماندگاری بسیار طولانی دارد و نیازی به شرایط نگهداری خاص ندارد.

Gold in the jewelry industry
طلا در صنعت جواهرسازی

طلا را می‌توان در مقادیر کمتری نسبت به سایر فلزات گران‌بها ذخیره کرد و برای سرمایه‌گذارانی که قصد خرید و فروش در مقادیر کم را دارند بسیار مناسب است. این واقعیت که می‌توانید آن را به‌صورت فیزیکی ذخیره کنید، به شما کنترل بیشتری روی پول خود و احساس امنیت می‌دهد.

9- طلا، طبقه دارایی که قابل لمس و حمل آن آسان است.

طلا یک نمایش فیزیکی از ثروت است که نسل به نسل به انسان‌ها منتقل شده است.

می توان آن را در اشکال مختلف نگهداری کرد، از جمله:

  • شمش طلا.
  • سکه.
  • میله‌های طلا.
  • و در قالب جواهر سازی.

طلا دارایی فیزیکی خوبی برای نگهداری است؛ زیرا کمیاب، بادوام و تولید آن بسیار سخت است. این فلز ارزش ذاتی دارد؛ بنابراین اگر طلا دارید، اساساً می‌توانید ثروت خود را به شکل فیزیکی ذخیره کنید و آن را به نسل‌های بعدی خود منتقل کنید. با انباشت طلای فیزیکی، می‌توان مجموعه‌ای از دارایی‌ها را ساخت که قابلیت هدیه دادن به اعضای خانواده را دارد. البته در مورد سرمایه‌گذاری در ETF‌های طلا یا همان صندوق سرمایه گذاری طلا بحث فرق می‌کند.

تعریف ETFهای طلا

Gold ETFs
ETFهای طلا روشی برای سرمایه‌گذاری

ETF‌های طلا روشی مناسب برای سرمایه‌گذاری در طلا هستند، اما دارای معایب متعددی هستند:

  1. شما در واقع صاحب طلا نیستید. طلا در یک خزانه ذخیره می‌شود و شما دارای سندی هستید که می‌گوید حق دریافت طلا را دارید. اگر مشکلی در خزانه یا شرکت مالک آن وجود داشته باشد، ممکن است نتوانید طلای خود را پس بگیرید.
  2. یکی دیگر از نکات منفی ETF‌ها این است که می‌توانند در مواقع بحران در معرض توقیف دولت یا فروش اجباری قرار گیرند. طلا به‌عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود و مردم تمایل به خرید آن در هنگام آشفتگی در بازارها را دارند. این می‌تواند قیمت ETF‌های طلا را بالا ببرد و آن‌ها را نسبت به طلای فیزیکی جذاب‌تر کند.

8- یک ارز جهانی

طلا یک ارز جهانی است که به هیچ کشور یا دولت خاصی وابسته نیست. طلا در اکثر کشورهای جهان پذیرفته شده است و برای قرن‌ها یک وسیله معاملاتی جهانی بوده است.

طلا به اندازه کافی برای ساخت سکه فراوان است، اما به اندازه‌ای نادر است که همه نمی‌توانند آن را تولید کنند؛ درست همانند بیت‌کوین، این یک شکل ایده‌آل ارز در طول تاریخ بوده است.

ممکن است دولت‌ها سعی کنند ارزش آن را با ذخیره‌سازی طلا یا تعیین قیمت‌ها کنترل کنند، اما در نهایت این بازار است که تصمیم می‌گیرد طلا چقدر ارزش دارد. به همین دلیل است که قیمت طلا می‌تواند بسیار بی‌ثبات باشد. این قیمت‌ها بر اساس میزان تقاضا و تمایل مردم برای پرداخت آن تغییر می‌کند.

7- دارایی تست شده با ارزش ذاتی

طلا برای قرن‌ها به‌عنوان نوعی ارز، مورد استفاده قرار گرفته است.

طلا و نقره یکی از قابل اعتمادترین دارایی‌های جهان محسوب می‌شوند. فلزات گران‌بها به دلایل زیر دارایی‌های بی‌نظیر و مورد تحسین جهانی با ارزش ذاتی هستند:

  • خوردگی و کدر شدن ندارد.
  • واکنش پذیری بسیار کمی نسبت به سایر عناصر دارد.
  • غیرسمی هستند.
  • کمیاب است.

طلا نقطه ذوب نسبتاً پایینی دارد؛ بنابراین می‌توان آن را به راحتی به سکه یا جواهرات تبدیل کرد.

یک رسانای عالی الکتریسیته است که آن را برای استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی کارآمد می‌کند.

رنگی منحصر به فرد دارد که هرگز محو نمی‌شود و مردم در سراسر جهان به شدت به‌دنبال آن هستند.

هر زمان که می‌خواهید طلا را به پول نقد تبدیل کنید، می‌توانید به یک بانک، فروشنده یا جواهر فروشی بروید و آن را معامله کنید. ارزش آن ممکن است نوسان داشته باشد، اما با توجه به اینکه طلا منبعی کمیاب و باارزش است، می‌توانید مطمئن باشید که معامله آن همیشه آسان است.

6- سرمایه گذاری طلا در زمان تنش‌های اقتصادی عملکرد خوبی دارد.

ارزش طلا در دوره‌های که شک و شبه اقتصادی افزایش می‌یابد صعودی می‌شود.

به این دلیل است که منبع ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری است که به عملکرد اقتصاد خاصی وابسته نیست. این امر آن را به پناهگاهی امن در طول رکود یا در دوره‌های تورم تبدیل می‌کند.

زمانی که بازار سهام بی‌ثبات است و سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌گذاری پایدار هستند، قیمت طلا افزایش می‌یابد؛ زیرا مردم برای محافظت از پول خود به سمت فلز گران‌بها هجوم می‌آورند. طلا به دلیل کمبود و ارزش ذاتی آن به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شود که قرن‌ها به‌عنوان ارز مورد استفاده قرار گرفته است.

Stocks vs. Gold
سرمایه گذاری در طلا در مقابل سهام

طلا همچنین نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها نوسانات کمتری دارد و برای کسانی که به دنبال محافظت از پول خود هستند آن را به گزینه‌ای با ثبات‌تر تبدیل می‌کند. به همین دلیل، طلای فیزیکی یک سرمایه‌گذاری محبوب برای پس‌انداز بازنشستگان است که می‌خواهند به طور خاص زیان پرتفوی ناشی از استرس‌های اقتصادی را جبران کنند و کمی اعتماد به نفس بیشتری نسبت به آینده داشته باشند.

5- بهترین دارایی در تورم

طلا مانند بسیاری از اشکال مختلف ارز، در معرض مشکلات تورم قرار ندارد و در برابر قدرت تورم مقاوم است؛ زیرا یک منبع محدود است و تنها مقدار زیادی از آن در جهان وجود دارد. قوانین عرضه و تقاضا همیشه قیمت طلا را ثابت نگه می‌دارد؛ زیرا مردم همیشه تمایل دارند آن را به منظور حفظ ارزش دارایی خود، خریداری کنند. سرمایه‌گذاری طلا یک اقدام مفید در زمان تورم است؛ زیرا ارزش خود را حفظ می‌کند.

هنگامی که قیمت کالاها و خدمات افزایش می‌یابد، ارزش پول کاهش می‌یابد. به این معنا است که اگر مقدار مشخصی پول پس‌انداز کرده باشید، هنگام افزایش قیمت‌ها، کمتر از آنچه قبل از وقوع تورم می‌توانستید خرید کنید، ارزش دارد.

همان‌طور که گفتیم، طلا در زمان تورم ارزش خود را از دست نمی‌دهد. در واقع، اغلب ارزش آن افزایش پیدا میکند. بنابراین اگر در زمان تورم روی طلا سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید مطمئن باشید که وقتی قیمت‌ها دوباره پایین می‌آیند، سرمایه‌گذاری شما همچنان ارزشمند است.

4- رابطه معکوس با سهام

طلا یکی از معدود دارایی‌هایی است که همبستگی مثبتی با بازار سهام ندارد.

قیمت طلا با بازار سهام رابطه معکوس دارد. وقتی بازار سهام عملکرد مثبتی دارد، قیمت طلا کاهش می‌یابد؛ زیرا سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری پول خود در سهام به جای طلا دارند. زمانی که بازار سهام ضعیف است، قیمت طلا افزایش می‌یابد؛ زیرا سرمایه‌گذاران سهام خود را می‌فروشند و روی سرمایه گذاری طلا تمرکز می‌کنند.

به عبارت دیگر، طلا اغلب به‌عنوان پوششی در برابر تورم و بی‌ثباتی اقتصادی در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل است که با بازار سهام همبستگی مثبتی ندارد. این امر سرمایه گذاری طلا را به معامله خوبی برای کسانی تبدیل می‌کند که می‌خواهند ریسک خود را به حداقل برسانند.

3- سرمایه گذاری طلا حریم خصوصی مالی دارد.

طلا یک راه عالی برای محافظت از حریم خصوصی مالی شما است؛ زیرا دارایی است که به هیچ کشور یا موسسه مالی خاصی وابسته نیست. این امر ردیابی ذخایر طلای شما را برای دولت‌ها یا سایر موسسات سخت می‌کند.

علاوه بر این، در صورت خرید طلای فیزیکی، می‌توانید آن را در مکانی امن خارج از سیستم بانکی نگهداری کنید. این امر مانع از آن می‌شود که اگر کسی قصد توقیف دارایی شما را داشته باشد، نتواند دارایی‌های طلایی شما را مسدود یا توقیف کند. همچنین سرمایه گذاری طلا راه خوبی برای حفظ حریم خصوصی است؛ زیرا از نظر تاریخی و ارزش ثابت بوده و به اندازه برخی سرمایه‌گذاری‌های دیگر بی‌ثبات نیست.

نکته مهم دیگری که باید در نظر گرفت این است که 86 درصد از بانک‌های مرکزی جهانی در حال توسعه ارزهای خود هستند یا ارزهای دیجیتال خود را راه‌اندازی کرده‌اند؛ اینها نه تنها شامل فدرال رزرو، بلکه یوان دیجیتال چین که سال گذشته راه اندازی شد و همچنین EBA جدید اروپا که به زودی با ارز ناحیه‌ی یورو راه‌اندازی خواهد شد، می‌شود.

Digital currencies of the central bank
ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

در حالی که ممکن است پول دیجیتال مزایایی داشته باشد، برخی موارد پشت پرده، رفتن به سمت اقتصاد دیجیتال را زیر سوال می‌برند. یک نقطه ضعف برای آزادی‌خواهان این است که دولت‌ها توانایی ردیابی عادات مالی و اقتصادی شهروندان خود را دارند.

برای کسانی که نگران کنترل جهانی دولت‌ها بر امور مالی خود هستند، ممکن است داشتن طلا به‌عنوان خرید نقدی خارج از حساب بازنشستگی، دارای مزیت مالیاتی منطقی باشد.

2- متنوع‌سازی دارایی‌ها

سرمایه گذاری طلا ممکن است به‌عنوان یک تنوع منحصر به فرد و اغلب موثر برای سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز بازنشستگی استفاده شود.

یک تنوع خوب، برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری سهام فردی مورد مهمی است. هنگامی که یک سرمایه‌گذار پول خود را در سهام‌های مختلف بخش‌های مختلف پخش می‌کند، اساساً ریسک خود را به حداقل می‌رساند. به‌عنوان مثال، اگر سرمایه‌گذاری A ضعیف عمل کند، سرمایه‌گذاری B همچنان ممکن است خوب عمل کند و بخشی از زیان‌ها را جبران کند.

تنوع را می‌توان با سرمایه‌گذاری در انواع مختلف دارایی مانند سهام، اوراق قرضه، املاک و مستغلات نیز به‌دست آورد. در مواردی که یک بخش یا یک نوع سرمایه‌گذاری دچار رکود می‌شود، با توزیع پول خود در اطراف، از بحران نزولی به دور بمانید. البته، هیچ تضمینی وجود ندارد که همه سرمایه‌گذاری‌ها همیشه به یک اندازه خوب عمل کنند، اما به طور کلی، یک سبد دارای تنوع خوب، باید ریسک‌های شما را به حداقل برساند و در عین حال پتانسیل بازدهی شما را به حداکثر برساند.

طی چند سال گذشته، قیمت طلا به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و آن را به گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری برای کسانی که به دنبال تنوع بخشیدن به پرتفوی خود هستند تبدیل کرده است. سرمایه گذاری طلا یک انتخاب مطمئن است؛ زیرا ارزش آن به عملکرد بازار سهام یا سایر شاخص‌های اقتصادی وابسته نیست.

علاوه بر این، طلا بسیار بادوام است، می‌توان آن را با خیال راحت در مکان‌های مختلف نگه داشت و یک کالای با ارزش است و در طول تاریخ به‌عنوان نوعی ارز مورد استفاده قرار گرفته است.

1- سرمایه گذاری طلا، پوشش در برابر تورم و کاهش ارزش پول

سرمایه گذاری طلا یک راه عالی در مقابل سقوط اقتصادی است. طلا قدرت ماندگاری دارد و می‌تواند به ثابت نگه‌داشتن قدرت خرید شما در زمان‌های بحران اقتصادی کمک کند. زمانی که سایر سرمایه‌گذاری‌ها به سرعت ارزش خود را از دست می‌دهند؛ زیرا بر اساس تورم زیاد یا فشارهای تورمی است که نرخ‌های هشداردهنده و خطرناک افزایش می‌یابد.

دهه 70 برای بسیاری از مردم دوران سختی بود. نرخ تورم به طور متوسط ​​5 درصد در سال بود و تا سال 1980 به بیش از 13 درصد افزایش یافت. اما در طول آن دهه، ارزش طلا از 35 دلار به بیش از 850 دلار افزایش یافت!

فقط به این دلیل که طلا معمولاً در زمان تورم عملکرد خوبی داشته است، لزوماً به این معنی نیست که همیشه این کار را خواهد کرد. اما با وجود تریلیون‌ها دلار پس‌انداز بازنشستگی که در سال جاری از بازار سهام حذف شده است، ارزش آن را دارد که به‌عنوان یک منبع سرمایه‌گذاری جایگزین در نظر گرفته شود.

عواملی که بر ارزش دلار آمریکا تاثیر می‌گذارد:

تورم آمریکا

نرخ تورم 3 درصدی می‌تواند به شدت بر قدرت خرید یک پس‌انداز بازنشستگی تأثیر بگذارد. تورم آمریکا در حال حاضر 7.5 درصد است. به‌عنوان مثال، اگر تورم بخواهد به مدت 20 سال در این محدوده باقی بماند، یک فرد آمریکایی برای برابری با قدرت خرید 500 هزار دلاری خود به بیش از 2 میلیون دلار پس‌انداز نیاز دارد.

عرضه پول و نرخ بهره

 در 15 سال گذشته، سیاست پولی ایالات متحده بسیار سازگار بوده است. از زمان رکود بزرگ تا سپتامبر 2021، فدرال رزرو ترازنامه خود را از 870 میلیارد دلار به 8.5 تریلیون دلار افزایش داد. عرضه پول M2 این کشور از دسامبر 2019 تا اوت 2021 تقریباً 36 درصد رشد کرد. اکنون که سطح بالاتری از تورم پدیدار شده است، بانک مرکزی در حال تغییر مسیر است و با افزایش نرخ بهره، قدرت خرید دارایی را کاهش می‌دهد.

بدهی ملی

 بدهی ملی اخیراً به بالای 30 تریلیون دلار رسیده است. عوامل زیادی در این افزایش بدهی نقش داشته‌اند، از جمله: مخارج دولت که توسط دوره‌های طولانی سیاست پولی تطبیقی ​​ممکن شده است.

national debt
بدهی ملی آمریکا

مخارج دولت، کاهش قدرت دلار، و قدرت خرید پس‌انداز بازنشستگان، می‌تواند نتیجه مستقیم مخارج کسری دولت باشد. این امر می‌تواند به ویژه زمانی صدق کند که هزینه کسری توسط فدرال رزرو فعال شود که نه تنها نرخ بهره را به طور استثنایی پایین نگه می‌دارد، بلکه خود بخش خوبی از آن بدهی را خریداری می‌کند. در حال حاضر، فدرال رزرو تقریباً 30 درصد از بدهی ملی را در اختیار دارد. سیاست‌های نامحدود چاپ پول و سطوح رو به رشد بدهی دولت می‌تواند به طور فزاینده‌ای برای بازارهای خارجی نگران‌کننده باشد که به نوبه خود می‌تواند منجر به تضعیف بیشتر دلار شود.

تورم در حال حاضر به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده است. اقتصاددانان مشهور و نامی پیش‌بینی می‌کنند که تورم ممکن است برای چندین سال آینده بالا بماند. با این حال، هنوز زمان برای استفاده از تنوع موثر برای جبران زیان اقتصادی که قدرت خرید را تضعیف می‌کند، وجود دارد.

چگونه سرمایه گذاری طلا را شروع کنیم؟

اگر علاقه‌مند به سرمایه گذاری طلا هستید، یک راه برای انجام این کار خرید سکه یا شمش طلا است. شما می‌توانید طلا را از نمایندگی‌ها یا مؤسسات مالی یا به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

سکه‌ها معمولا توسط دولت‌ها ضرب و تولید می‌شوند و ارزش اسمی دارند (مثلاً 200 دلار)، در حالی که شمش طلای تصفیه نشده (شمش و غیره) است. مزیت خرید سکه این است که فروش آنها آسان‌تر است و نقدشوندگی بیشتری نسبت به شمش دارند. با این حال، حق بیمه معمولا برای سکه بیشتر از شمش است.

راه دیگر سرمایه گذاری طلا از طریق صندوق‌های قابل معامله در بورس طلا (ETF) است. با ETF، شما طلای فیزیکی نداریداما در صندوقی که سرمایه گذاری طلا می‌کند سهام دارید. مزیت ETF این است که شما می‌توانید مانند هر سهام دیگری سهام خرید و فروش کنید و از آن‌جایی که قیمت‌های ETF، قیمت طلا را دنبال می‌کنند، لازم نیست نگران خرید با قیمت بالاتر باشید. همچنین می‌توانید در شرکت‌های استخراج طلا سرمایه‌گذاری کنید.

Gold mining
معدن استخراج طلا

مطمئن شوید که بهترین گزینه‌ها را برای سرمایه‌گذاری خود جستجو کرده و همیشه قبل از هر تصمیمی با یک مشاور مالی مشورت کنید.

خلاصه‌ای از مقاله دلایل سرمایه گذاری طلا

به طور خلاصه، طلا یک گزینه سرمایه‌گذاری عالی باقی می‌ماند و دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید بخشی از سبد شما سرمایه گذاری طلا باشد. دسترسی و ذخیره آن آسان است، ارزش ذاتی دارد، در دوره‌های عدم اطمینان اقتصادی عملکرد خوبی دارد و می‌تواند به تورم کمک کند. طلا همچنین به شما امکان می‌دهد حریم خصوصی مالی خود را حفظ کنید و سبد سهام خود را متنوع کنید. بنابراین، اگر به دنبال دارایی هستید که به کشور یا دولت خاصی وابسته نباشد و قرن‌ها به عنوان ارز مورد استفاده قرار گرفته باشد، طلا ممکن است بهترین سرمایه‌گذاری برای شما باشد.

نظر خود را در زیر با ما به اشتراک بزارید و بیان کنید که چه دلایل دیگری ممکن است در سرمایه گذاری طلا سودمند و مفید باشد. آیا سرمایه گذاری طلا کرده‌اید؟ اگر نه، چرا نه؟ ما کنجکاو و مشتاقیم نظر شما را بشنویم!

چرا سرمایه گذاری طلا یک سرمایه‌گذاری خوب است؟

طلا ممکن است سرمایه‌گذاری خوبی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران باشد، زیرا یک منبع محدود با ارزش ذاتی است و قرن‌ها به‌عنوان شکلی از ارز مورد استفاده قرار گرفته است. طلا همچنین بادوام است، به این معنی که خراب یا زنگ‌زده نمی‌شود و به راحتی قابل معامله است. همچنین دارای نوسانات نسبتاً کم است که آن را به یک سرمایه‌گذاری پایدار تبدیل می‌کند. در نهایت، طلا اغلب به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن در زمان عدم اطمینان اقتصادی دیده می‌شود.

آیا خرید طلا در حال حاضر سرمایه گذاری خوبی است؟

اینکه خرید طلا ایده خوبی است یا خیر بستگی زیادی به اهداف سرمایه‌گذاری و وضعیت مالی شما دارد. اگر به دنبال یک سرمایه گذاری بلندمدت هستید، طلا یک انتخاب محکم است. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که قیمت طلا ممکن است گاهی اوقات نوسان داشته باشد، بنابراین مهم است که قبل از سرمایه گذاری طلا تحقیقات خود را انجام دهید.

نقره بخرم یا طلا؟

هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد. این به عوامل مختلفی از جمله وضعیت مالی شخصی، اهداف سرمایه‌گذاری، میزان تحمل ریسک و شرایط کلی بازار بستگی دارد.
· نقره معمولاً از طلا ارزان‌تر است و آن را به گزینه‌ای مقرون به صرفه‌تر برای سرمایه‌گذاران تبدیل می‌کند.
· طلا به عنوان سرمایه گذاری با ثبات‌تری نسبت به نقره در نظر گرفته می‌شود و از نظر تاریخی از نظر نوسانات قیمتی نوسانات کمتری داشته است.
· نقره را می‌توان برای مصارف صنعتی استفاده کرد، در حالی که طلا بیشتر برای جواهرات و سرمایه گذاری استفاده می‌شود.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(1نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
مونا ۲۴ آبان ۱۴۰۲

ممنون از مقاله خوبتون من جدیدا با یه سایت تحت عنوان ***** اشنا شدم که قیمت طلاهاش از 50 هزار تومانه
من خرید داشتم از شون این سایت بیشتر مختص کسانی هست که میخوان سرمایه گذاری یا پس انداز طلا داشته باشن
به نظر که سایت خوبی میومد پشتیبانی سریعی داشتن