Search
Close this search box.

سقوط ادامه دار شاخص دلار و رشد ارزهای آسیایی، یوان در بالاترین سطح خود از اواخر جولای

روز سه‌شنبه، بیشتر ارزهای آسیایی افزایش شدیدی را تجربه کردند، زیرا نگرانی‌ها در مورد افزایش نرخ‌های بهره آمریکا کاهش یافته و منجر به ریزش قابل‌توجه شاخص دلار شده است.

 این تغییر در احساسات تا حدی در انتظار انتشار صورت‌جلسه اکتبر فدرال رزرو است، جایی که بانک مرکزی نرخ‌ها را ثابت نگه داشت. پس از گزارش‌هایی مبنی بر برنامه‌های دولت برای ارائه اقدامات حمایتی بیشتر خوش‌بینی در مورد اقتصادی چین نیز بر احساسات بازار تأثیر گذاشت.

 یوان چین یکی از بهترین ارزهای روز بود که ۰.۵ درصد ۰.۵ برابر دلار افزایش یافت و به قوی‌ترین سطح خود از اواخر جولای رسید. این قدرت با مجموعه‌ای از اصلاحات روزانه قوی‌تر از حد انتظار توسط بانک خلق چین، به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای تثبیت یوان، پشتیبانی شد.

 ین ژاپن نیز با افزایش ۰.۶ درصدی در برابر دلار شاهد افزایش قابل‌توجهی بود. این تقویت ین منجر به کاهش حدس و گمان در مورد مداخله بالقوه در بازارهای ارز توسط مقامات ژاپنی شد، اگرچه چشم‌انداز این ارز به دلیل موضع بانک مرکزی ژاپن محتاطانه است.

 افزایش ارزش دلار استرالیا تحت‌تأثیر اظهارات میشل بولاک، رئیس بانک مرکزی بانک، در مورد نگرانی‌های مداوم تورم بود که انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره را افزایش داد. در مقابل، روپیه هند از همتایان منطقه‌ای خود عقب ماند و نزدیک به رکوردهای پایین ماند.

 شاخص دلار ۰.۲ درصد در معاملات به‌وقت آسیا کاهش یافت و فاز نزولی خود را حفظ کرد. معامله‌گران بیشتر متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو ممکن است افزایش نرخ‌های بهره را به پایان رسانده باشد و برخی حتی احتمال کاهش ۳۰ درصدی نرخ بهره را تا مارس ۲۰۲۴ پیش‌بینی کرده‌اند.

 بااین‌حال، فدرال رزرو بارها قصد خود را برای حفظ نرخ‌های بالاتر برای مدت طولانی برای مبارزه با تورم نشان داده است که نشان می‌دهد ممکن است دستاوردهای عمده در بازارهای آسیا محدود شود. انتظار می‌رود انتشار آتی صورت‌جلسه ماه اکتبر فدرال رزرو بینش بیشتری در مورد سیاست‌های پولی آینده ارائه دهد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات