مقاومت دلار بر قیمت طلا سایه انداخت؛ سرمایه گذاران منتظر داده‌های تورمی آمریکا هستند

قیمت طلا در ابتدای روز سه‌شنبه کاهش یافت، زیرا شاخص دلار دوباره صعودی شده است و سرمایه‌گذاران منتظر ارقام تورم آمریکا در هفته جاری برای شفاف‌سازی در مورد افزایش بیشتر نرخ‌ بهره هستند.

در ساعات اولیه روز، طلای نقدی 0.1 درصد کاهش یافت و به 1934.22 دلار در هر اونس رسید، در حالی که همتای آمریکایی آن، آتی طلا، در 1968.80 دلار ثابت ماند. این تغییر ظریف در مسیر طلا با صعود دلار منعکس شد و 0.2 درصد در برابر ارزهای اصلی تقویت شد. نتیجه حاصل، سرمایه‌گذاری گران‌تر برای خرید شمش برای خریداران خارجی است.

اکنون همه نگاه‌ها به گزارش تورم آمریکا معطوف است و کلیفورد بنت، اقتصاددان ارشد ACY Securities، به درستی این سناریو را به عنوان “سوال 64 دلاری هفته” توصیف می‌کند. فعالان بازار به دنبال سرنخ‌هایی هستند، به‌ویژه در مورد عدد تورم اصلی، که می‌تواند دیدگاه فدرال رزرو را تحت تأثیر قرار دهد. اگرچه به نظر می‌رسد تورم کل در حال کاهش است، اما داده‌های تورمی بالاتر از حد انتظار می‌تواند به طور موثر باعث کاهش کوتاه مدت قیمت طلا شود.

گزارش CPI روز پنجشنبه این پتانسیل را دارد که موج نوسانات را بیشتر تحت تاثیر قرار دهد. یک افزایش غیرمنتظره می‌تواند پیش بینی افزایش نرخ بهره را در جلسه سپتامبر مقامات فدرال رزرو افزایش دهد. چنین افزایش‌هایی به طور سنتی باعث ایجاد یک اثر پروانه‌ای بر بازده اوراق شود و به طور غیرمستقیم بر جذابیت طلا به عنوان دارایی با بازده صفر تأثیر می‌گذارد.

این تحول در حالی رخ می‌دهد که طلا با کاهش متوالی روبرو شده است، که تا حدی به اظهارات میشل بومن، رئیس فدرال رزرو نسبت داده می‌شود، که ضرورت افزایش بیشتر نرخ بهره را برای مهار تورم نشان می‌دهد. در همین حال، ارقام تجارت اقتصادی چین تصویر پیچیده‌ای را ترسیم می‌کند و رکود 14.5 درصدی صادرات و کاهش 12.4 درصدی واردات را نشان می‌دهد. این ارقام نشان‌دهنده شدیدترین کاهش در محموله‌های خروجی از فوریه 2020 است. با توجه به وضعیت چین به عنوان مصرف‌کننده اصلی طلا و یک نیروگاه تجاری، این اعداد لایه دیگری از پیچیدگی را به احساسات بازار اضافه می‌کنند.

SPDR Gold Trust، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، با انعکاس احساسات بازار، روز دوشنبه شاهد کاهش 0.3 درصدی در دارایی‌ها بود. در بخش فلزات گرانبها، قیمت لحظه ای نقره با 0.1 درصد افزایش به 23.17 دلار رسید، در حالی که پلاتین 0.1 درصد کاهش یافت و در 918.91 دلار باقی ماند. پالادیوم نیز با افت 0.1 درصدی به 1238.38 دلار رسید.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥