بیشترین تعداد ارزهای دیجیتال در کدام صرافی وجود دارد؟

بیشترین تعداد ارزهای دیجیتال در صرافی

حدود 20 هزار رمزارز در جهان موجود است، اما با این حال، تنها تعداد معدودی از این رمزارزها در صرافی‌های معتبر و خوشنام موجود است. پلتفرم‌های معاملاتی معتبر معمولاً معیارهایی برای ارزیابی یک رمزارز دارند و تنها در صورتی یک رمزارز را در لیست خود قرار می‌دهند که از آزمون ارزیابی سربلند بیرون آمده باشد. انتخاب صرافی بر اساس تعداد ارزهای دیجیتالی که ارائه می‌دهد اهمیت دارد، اما باید معیارهای دیگر همچون اعتبار، حجم معاملاتی و نقدینگی را هم در نظر بگیرید. در این مقاله می‌خواهیم بیشترین تعداد ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها را بررسی کنیم.

آیا تعداد رمزارزهای یک صرافی مهم است؟

برخی از تریدرها ترجیح می‌دهند در طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، اما اکثر صرافی‌ها صرفاً تعداد محدودی رمزارز ارائه می‌دهند و این مشکلی است که انتخاب سرمایه‌گذاران تنوع‌طلب را محدود می‌کند.

در معرفی صرافی‌هایی که از بیشترین تعداد رمزارز برخوردارند، باید اعتبار و نقدینگی صرافی را هم در نظر داشت؛ زیرا ممکن است یک صرافی دارایی‌هایی رمزنگاری‌شدۀ فراوانی داشته باشد، اما فاقد نقدینگی لازم برای پوشش سفارشات باشد و در نتیجه نتواند گزینۀ مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد. اعتبار صرافی را می‌توان بر اساس معیارهایی مانند رتبه در سایت مرجع کوین‌مارکت‌کپ، امتیاز، متوسط نقدینگی، حجم معاملات و تعداد بازارهای موجود تعیین کرد.

برای تعیین بهترین صرافی‌ها از نظر تعداد کوین می‌توانید وارد سایت مرجع کوین‌مارکت‌کپ شوید و در قسمت صرافی‌ها، رتبه‌بندی را بر اساس معیار “#Coins” تعیین کنید. امتیاز کوین‌مارکت‌کپ به صرافی‌ها بر اساس معیارهایی مانند میانگین نقدینگی و حجم معاملات تنظیم شده و عددی است بین 0 تا 10. این امتیاز با به لحاظ کردن وزن نقدینگی و حجم می‌تواند معیار مناسبی برای اعتبار  و نقدینگی صرافی‌ها باشد.

بیشترین تعداد ارزهای دیجیتال در صرافی

پس برای بررسی صرافی‌هایی که از بیشترین تعداد ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کنند، امتیاز صرافی را هم در نظر می‌گیریم تا مشکل کمبود نقدینگی برای مدیریت سفارش‌ها رفع شود.

بررسی تعداد رمزارزهای صرافی Gate.io

Gate.io یک از باسابقه‌ترین صرافی‌های بازار رمزارزها است که در سال 2013 کار خود را در چین آغاز کرد. این صرافی یک‌بار تغییر نام داد و توانست طی چند سال رشد فوق‌العاده‌ای داشته باشد. صرافی گیت‌دات‌آی‌او دارای بیشترین تعداد ارزهای دیجیتال در میان صرافی‌های برتر است و از نظر حجم معاملاتی هم وضعیت نسبتاً مطلوبی دارد.

بیشترین تعداد ارزهای دیجیتال در صرافی

تعداد بازارهای موجود عامل تعیین‌کننده‌ای برای فرصت‌های معاملاتی شما به شمار می‌آید. این صرافی با داشتن 1553 کوین در لیست خود و همچنین 2577 بازار معاملاتی از حیث تعداد و تنوع ارزهای دیجیتال در جایگاه نخست قرار دارد؛ که یعنی می‌تواند بیشتر از هر صرافی دیگری فرصت‌های معاملات یپیش پای سرمایه‌گذاران بگذارد.

وقتی یک صرافی از تعداد بسیار زیادی کوین و بازارهای معاملاتی پشتیبانی می‌کند، معمولاً حجم معاملاتی پایینی دارد و این به معنی ناکافی بودن نقدینگی برای پُر کردن سفارش‌ها است. اما این حالت در مورد صرافی Cate.io صدق نمی‌کند. میانگین نقدینگی این صرافی 377، امتیازش 5.7 و حجم معاملاتی‌اش حدود 660 میلیون دلار است.

صرافی Gate.io در صدر لیست ما از نظر تعداد کوین‌ها و بازارهای معاملاتی قرار می‌گیرد. کارمزد اندک، امنیت بالا و امکانات معاملاتی این صرافی هم امتیازات ویژ‌ای محسوب می‌شود.

بررسی تعداد رمزارزهای صرافی MEXC

صرافی MEXC یکی دیگر از صرافی‌های ارز دیجیتال جهانی است که از نظر تعداد رمزارزهایی که پشتیبانی می‌کند در جایگاه دوم قرار دارد. MEXC در لیست خود 1488 رمزارز و 1701 بازار معاملاتی دارد. تیم اصلی این پلتفرم را افرادی متخصص و مجرب تشکیل داده که اکثرشان از شرکت‌های مالی معتبر و بلاکچین‌های پیشرو گرد هم جمع شده‌اند.

mexc 1

این صرافی به بیش از 200 کشور در سراسر جهان خدمات ارائه می‌دهد، از چندین ارز فیات معتبر پشتیبانی می‌کند و علاوه بر کمیت بالای کوین‌هایی که ارائه می‌دهد از پلتفرم معاملاتی کاملی برخوردار است: معاملات اسپات، مارجین و فیوچرز و ETF اهرم‌دار.

MEXC یکی از امن‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی است، از کیف‌پول سرد برخوردار است تا به حال با تهدید امنیتی خاصی روبه‌رو نشده است.

میانگین نقدینگی این صرافی 504، امتیازش 5.5 و حجم معاملاتی‌اش حدود 745 میلیون دلار است.

بررسی تعداد رمزارزهای صرافی کوکوین (KuCoin)

صرافی کوکوین از آن دسته پلتفرم‌هایی است که برای کاربران ایرانی چندان نیازی به معرفی ندارد؛ زیرا پس از اعلام ممنوعیت خدمت‌رسانی بایننس به ایرانیان، کاربران ایرانی در واقع به این صرافی پناه آوردند و به‌حق یکی از برترین صرافی‌ها است.

بیشترین تعداد ارزهای دیجیتال در صرافی

این پلتفرم هم کارمزد معاملاتی اندکی دارد و هم از حجم معاملاتی مساعدی برخوردار است. کوکوین در زمینۀ پشتیبانی از کوین‌ها هم کم نگذاشته و در لیست خود 768 کوین جای داده است. علاوه بر این، از 1390 بازار معاملاتی برخوردار است.

رابط کاربری کوکوین کمی پیچیده است و اگر به‌تازگی وارد فضای کریپتو شده‌اید ممکن است در استفاده از این پلتفرم کمی سردرگُم شوید. اما کارمزد معاملاتی اندکی دارد و در زمینۀ کسب درآمد از داریی‌های رمزنگاری‌شده گزینه‌های جذابی پیش رویتان خواهد گذاشت: استیکینگ، وام‌دهی، استخراج ابری، استخرهای نقدینگی و امکان درآمد پسیو.

میانگین نقدینگی این صرافی 497، امتیازش 6.7 و حجم معاملاتی‌اش حدود 330 میلیون دلار است.

بررسی تعداد رمزارزهای صرافی BKEX

صرافی BKEX با تمرکز بر کشف و جذب دارایی‌های باکیفیت و خدمت‌رسانی به کاربران جهانی، در سال 2018 تأسیس شد. این صرافی چینی دفاتر فراوانی در آسیای شرقی دارد و توانسته از نظر تکنولوژی، تنوع محصولات، امنیت و مدیریت ریسک جایگاه ممتازی برای خود دست‌و‌پا کند.

تنوع دارایی‌های رمزنگاری‌شده در BKEX بالا است و بهتر از آن از کاربران ایرانی هم پشتیبانی می‌کند. می‌توان گفت که کمی در پشتیبانی از مشتریان لنگ می‌زند و اپراتورها به زبانی ترکیبی از انگلیسی و چینی به شما سرویس می‌دهند.

پلتفرم معاملاتی این صرافی از معاملات اسپات، مارجین، فیوچرز و 600 قرارداد مشتقه پشتیبانی می‌کند. استیکینگ، استخرهای نقدینگی هوشمند هم امکان درآمد پسیو را ممکن ساخته‌اند. مشارکت BKEX با شرکت‌های امنیتی طراز اول نقطه قوت به حساب می‌آید.

بیشترین تعداد ارزهای دیجیتال در صرافی

تنوع دارایی‌های رمزنگاری‌شدۀ موجود در بازار اسپات نسبت به سایر صرافی‌ها چشمگیر است؛ به‌نحوی که از 571 رمزارز و 610 بازار معاملاتی پشتیبانی می‌کند. میانگین نقدینگی این صرافی 560، امتیازش 5.6 و حجم معاملاتی‌اش حدود 445 میلیون دلار است.

بررسی تعداد رمزارزهای صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)

هوبی گلوبال از باسابقه‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال به شمار می‌آید که در سال 2013 در چین تأسیس شد. پلتفرم معاملاتی این صرافی از معاملات اسپات، مارجین و فیوچرز پشتیبانی می‌کند و از خدمات استیکینگ، وام‌دهی و قراردادهای مشتقه هم برخوردار است. بستر معاملات OTC در این پلتفرم فراهم است و کاربران می‌توانند معاملاتی خصوصی خارج از متغیرهای بازار داشته باشند.

هوبی در کمتر از 5 سال از گذشت تأسیس توانست حجم معاملات روزانه‌اش را در آمریکا به بیش از 1 میلیارد دلار برساند و در دوران رونق رمزارزها هم از مرز 4 میلیارد دلار عبور کرد. از نظر تعداد دارایی‌ها هم وضعیت مطلوبی دارد و از 50 ارز فیات پشتیبانی می‌کند.

بیشترین تعداد ارزهای دیجیتال در صرافی

صرافی هوبی در بازار اسپات خود از 622 رمزارز پشتیبانی می‌کند و در دو بازار اسپات و فیوچرز هم 1002 جفت‌ارز معاملاتی در دسترس معامله‌گران قرار داده است. میانگین نقدینگی این صرافی 423، امتیازش 5.6 و حجم معاملاتی‌اش حدود 240 میلیون دلار است.

مقایسه صرافی‌ها از نظر تعداد ارزهای دیجیتال

صرافیتعداد کوینتعداد بازارهاامتیازمیانگین نقدینگیحجم معاملات
(میلیون دلار)
Gate.io155325795.6377660
MEXC148817015.5504745
KuCoin76813906.7497330
Huobi62210025.6423240
BKEX5716105.6 560445

بررسی تعداد رمزارزهای صرافی اریترون (Erytron)

اریترون یک صرافی ارز دیجیتال داخلی است که در سال 1398 تأسیس شده و دفتر مرکزی‌اش در اصفهان قرار دارد. کاربران می‌توانند بدون احراز هویت در این صرافی معاملات رمزارزی داشته باشند، اما برای معاملات ریالی لازم است احراز هویت کنند. نکته جالب دیگر در مورد این صرافی قابلیت دسترسی مستقیم کاربران به بازارهای جهانی است.

اریترون با ارائۀ بیش از 400 رمزارز تقریبا در جایگاه نخست صرافی‌های داخلی از نظر تعداد ارز دیجیتال قرار دارد. این صرافی برای مبادلات خود از API صرافی‌های خارجی استفاده می‌کند و طبق ادعای صرافی، اتصال به بازار جهانی باعث می‌شود تا حجم معاملات هم به بازار جهانی متصل باشد و قاعدتاً نباید از لحاظ نقدینگی مشکلی برای سفارشات رخ دهد. این صرافی بیش از 75000 کاربر فعال دارد. البته صرافی اریترون نسبتاً تازه‌کار محسوب می‌شو سابقۀ چندانی در این صنعت ندارد.

بررسی تعداد رمزارزهای صرافی بیت 24 (Bit24)

صرافی بیت 24 یک صرافی رمزارز داخلی است که در سال 98 تأسیس شده و دفتر مرکزی‌اش در تهران قرار دارد. بیت 24 با پشتیبانی از 371 رمزارز از حیث کمیت در جایگاه دوم صرافی‌های داخلی قرار دارد. بیت 24 هم مانند اریترون تازه‌کار محسوب می‌شود. از نقاط قوت صرافی می‌توان به امکان فروش فوری رمزارز به خود صرافی و سرعت بالای تسویه اشاره کرد.

معمولاً اطلاعات دقیقی از حجم معاملات ریالی صرافی‌ها در دست نیست و چندان نمی‌توان از قدرت نقدینگی صرافی‌های داخلی برای تأمین سفارشات نظر داد. یکی از معیارهایی که ممکن است ما را در این زمینه یاری کند تعداد کاربران فعال صرافی‌ها است. بیت 24 حدوداً 500 هزار کاربر فعال دارد و در نتیجه می‌توان گفت که احتمالاً از نقدینگی قابل‌قبولی هم برخوردار است.

بررسی تعداد رمزارزهای صرافی رابکس (Rabex)

صرافی رابکس کار خود را در سال 96 آغاز کرد و از دو صرافی دیگر قدمت بیشتری دارد. دفتر مرکزی این صرافی در تهران قرار دارد. از مزایای این صرافی می‌توان به ارائۀ کیف‌پول اختصاصی برای مشتریان و برخورداری از دارایی‌های متنوع اشاره کرد.

رابکس از 300 رمزارز و بیش از 1416 بازار معاملاتی پشتیبانی می‌کند و 350 هزار هم کاربر فعال دارد. البته این صرافی فاقد اپلیکیشن اختصاصی است و امکان ایجاد حد ضرر هم در بخش سفارشات وجود ندارد.

سخن پایانی

تعداد ارزهای دیجیتال و تنوع دارایی‌های صرافی می‌تواند فرصت‌های بیشتری پیش روی تریدر بگذارد، اما به‌تنهایی نمی‌تواند معیار محکمی برای گزینش یک صرافی باشد. در واقع، صرافی‌های معتبر معمولاً تعداد کوین‌های محدودی دارند. در کنار تعداد کوین‌ها می‌توانیم معیارهایی مانند حجم معاملات یا نقدینگی صرافی را هم بررسی کنیم تا از توانایی مدیریت سفارشات مطمئن شویم. در بین صرافی‌های خارجی Gate.io با پیشتیبانی1553 رمزارز در جایگاه نخست قرار دارد و در میان صرافی‌های ایرانی هم صرافی‌هایی که از طریق API به صرافی‌های بزرگ مانند بایننس متصل هستند، بیشترین تعداد رمزارز را جهت معامله ارائه می‌کنند.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥