صرافی رابکس
3.5 ( 4 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی رابکس | Rabex

بررسی صرافی رابکس | بررسی امکانات و کارمزدها

صرافی رابکس یک پلتفرم خرید، فروش و تبادل ارزهای دیجیتال است که فعالیت خود را از سال 1396 آغاز کرد. تعداد قابل توجهی رمزارز در این بستر برای معامله‌گرن قابل معامله است. پشتیبانی آنلاین و تلفنی نیز در این صرافی وجود دارد.
تاریخ تأسیس :سال 2018
حداقل خرید :
کارمزد معاملات :
نوع صرافی :فروشگاهی
تعداد ارزدیجیتال :بیش از 300 ارز
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی صرافی رابکس

صرافی رابکس یکی از پلتفرم‌های نسبتا قدیمی بازار ارزهای دیجیتال است. این صرافی با بیش از 5 سال فعالیت در زمینه رمزارزها، در حال حاضر یکی از صرافی‌های ارز دیجیتالی است که به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد. اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از کاربران پیش بیاید این است که آیا صرافی رابکس معتبر است؟

صرافی رابکس

آیا صرافی رابکس معتبر است؟

بعد از افزایش آگاهی و آشنایی جوامع مختلف با مزایای ارزهای دیجیتال و معاملات آن، تعداد پلتفرم‌ها و صرافی‌های مربوط به این حوزه بسیار زیاد شد و در حال حاضر تعداد بی‌شماری از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی در حال فعالیت هستند. از آنجایی که این بستر‌ها می‌تواند پوششی برای کلاهبرداری افراد باشند لازم است قبل از ثبت نام و واریز وجه در هر صرافی از اعتبار و امنیت آن اطمینان حاصل کنید.

صرافی رابکس از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون (12 مهر 1402) در حال ارائه خدمات به مشتریان خود بدون هیچ مشکلی است. تا کنون گزارشی مبنی بر هک، پولشویی و یا کلاهبرداری این صرافی ارز دیجیتال منتشر نشده است. در صورت بروز کوچکترین مشکل، ایران بروکر به سرعت شمارا در جریان خواهد گذاشت.

بر اساس اطلاعات سایت Similarweb، سایت صرافی رابکس ماهیانه 31 هزار بازدید کننده دارد.

rabex in similarweb

البته بحث اعتبارسنجی صرافی‌های ارز دیجیتال موضوعی نیست که بتوان به صورت قطعی در مورد آن اظهار نظر کرد زیرا بازار رمزارزها همیشه دستخوش تغییرات و نوسانات زیادی بوده و خواهد بود. هنگامی که این نوسانات به بیشترین میزان خود برسد ممکن است بسیاری از پلتفرم‌های مالی واسطه دچار مشکل شوند و در برآورده کردن خواسته‌های کاربران خود ناموفق باشند. به همین دلیل اعتبار هیچ صرافی دائمی نبوده و نخواهد بود.

ثبت نام و احراز هویت در صرافی رابکس

در حال حاضر بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی به منظور جلوگیری از فعالیت‌های کلاهبرداری و یا سرقت دارایی کاربران، احراز هویت را شرط استفاده از خدمات خود کردند تا سطوح امنیتی خود را با بالاترین میزان ممکن برسانند.

صرافی رابکس هم از این موضوع پیروی کرده است و استفاده از خدمات و امکانات این صرافی مشروط به تکمیل مراحل احراز هویت و ارسال مدارک مربوط است.

حداکثر زمان برداشت رمزارزیحداکثر زمان برداشت ریالیمدت زمان تکمیل شدن احراز هویتمدارک لازم جهت احراز هویت
حداکثر 10 دقیقهطبق سیکل پایاحداکثر10 دقیقهتصویر کارت ملی یا شناسنامه، متن دست نویس به همراه عکس شخص

کارمزدهای صرافی رابکس

کارمزدهای دریافتی صرافی در معاملات جزو مواردی است که برای طیف وسیعی از معامله‌گران حائز اهمیت است و بسیاری از افراد قبل از ثبت نام و واریز وجه در صرافی مورد نظر خود حتما آن را مورد بررسی قرار می‌دهند. صرافی رابکس با توجه به حجم معاملات کاربران خود کارمزدها متفاوتی دریافت می‌کند. در جدول زیر کارمزدهای دریافتی صرافی رابکس از مشتریان خود مشخص شده است.

سطح کاربریحجم معاملات ۶۰ روز گذشتهکارمزد خرید، فروش و تبدیل
(تبدیل آسان)
کارمزد میکر (maker)
(معامله حرفه‌ای)
کارمزد تیکر (taker)
(معامله حرفه‌ای)
سطح یککمتر از ۵۰ میلیون تومان۰.۳۵ درصد۰.۳۰ درصد۰.۳۰ درصد
سطح دوبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان۰.۳۰ درصد۰.۲۵ درصد۰.۲۵ درصد
سطح سومبین ۱۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان۰.۲۵ درصد۰.۲۰ درصد۰.۲۰ درصد
سطح چهارمبین ۱ تا ۵ میلیارد تومان۰.۲۰ درصد۰.۱۵ درصد۰.۱۵ درصد
سطح پنجمبیشتر از ۵ میلیارد تومان۰.۱۲ درصد۰.۱۰ درصد۰.۱۰ درصد

امکانات و خدمات صرافی رابکس

در حال حاضر بسیاری از صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال سطح خدمات زیادی برای کاربران خود فراهم نکردند و در بیشتر این صرافی‌ها خدمات محدود به خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. در حالی که صرافی‌های بین‌‌المللی سطح خدمات متنوع و مناسبی برای کاربران خود به ارمغان آوردند.

صرافی رابکس دارای دو بخش خرید و فروش به صورت فروشگاهی (OTC) و معامله در بازار معاملاتی است. در بخش خرید و فروش فروشگاهی این صرافی امکان معامله بیش از 500 رمز ارز وجود دارد. همچنین امکان تبدیل دارایی‌های مختلف به یکدیگر نیز در این بخش وجود دارد که مزیت خوبی به شمار می‌رود.

convert in

در بازار معاملاتی این صرافی نیز امکانات مناسبی مانند انواع سفارش‌گذاری در معاملات وجود دارد. این موضوع در افزایش کیفیت کاربران تاثیر بسزایی دارد. علاوه بر این موارد محیط کاربر پسند این صرافی می‌‌تواند برای بسیاری از افراد مناسب باشد.

وجود کیف پول اختصاصی نیز یکی دیگر از قابلیت‌های این صرافی است که مشتریان را از داشتن یک کیف پول جداگانه بی‌نیاز می‌کند تا با خیال آسوده دارایی‌های خریداری شده را نگهداری کنند.

پشتیبانی صرافی رابکس

پشتیبانی صرافی ارز دیجیتال جزو موضوعاتی است که در جلب رضایت مشتریان دارای اهمیت زیادی است. برای هر فردی ممکن است حین انجام معاملات مشکلاتی پیش بیاید و عدم حل سریع این مشکلات می‌تواند منجر به زیان و ضرر کاربران شود. صرافی ارز دیجیتال رابکس از طریق چت آنلاین و تماس تلفنی پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران خود است.

روش‌های پشتیبانیزمان فعالیتزمان پاسخگوییکیفیت
چت آنلاینهرروز 6 صبح الی 2 بامدادبین 3 تا 5 دقیقهمناسب
تماس تلفنیهرروز از ساعت 6 صبح الی 2 بامدادبین 3 تا 5 دقیقهمناسب
support
support

امنیت صرافی رابکس

امنیت صرافی‌های ایرانی همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران بوده است. در چند سال گذشته شاهد هک شدن تعدادی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزارز بین المللی بودیم. در این شرایط هیچ تضمینی وجود ندارد که صرافی‌های ایرانی از این خطر در امان باشند.

خوشبختانه امنیت رابکس نسبت به استانداردهای موجود در کشور مناسب است. صرافی رابکس دارای کیف پول اختصاصی است که مشتریان می‌توانند دارایی‌های ارزی خود را در آن نگهداری کنند. این کیف پول از نوع سرد یا آفلاین است. در این استاندارد، امکان دسترسی هکرها به دارایی مشتریان تقریبا صفر است.

دانلود اپلیکیشن صرافی رابکس

صرافی ارز دیجیتال رابکس اپلیکیشن اختصاصی خود در سیستم عامل اندروید را منتشر کرده است. شما می‌توانید این اپلیکیشن را از طریق سایت این صرافی و یا لینک زیر دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن صرافی رابکس

ثبت نام در صرافی رابکس | Registration in Rabex

برای شروع فعالیت لازم است مراحل ثبت نام و احراز هویت صرافی رابکس را تکمیل کنید. احراز هویت در همه صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر الزامی است.

برای ثبت نام در صرافی رابکس، ابتدا از طریق دکه “ثبت نام” موجود در همین صفحه، وارد وبسایت رسمی رابکس شوید. پس از ورود به صفحه ثبت نام، با تصویر زیر روبرو می‌شوید.

صرافی رابکس
صفحه ثبت نام صرافی رابکس

موارد خواسته شده را وارد کرده، و بر روی دکمه “ایجاد حساب کاربری” کلیک کنید. در این قسمت ثبت نام شما انجام شد، اما برای فعالیت لازم است مراحل احراز هویت را انجام دهید.

احراز هویت در صرافی رابکس

برای ورود به مرحله احراز هویت، وارد پروفایل کاربری خود شوید، و بر روی دکمه تکمیل احراز هویت کلیک کنید.

صرافی رابکس

در اولین قدم از فرآیند احراز هویت باید کد ملی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، ایمیل، کد پستی و آدرس محل سکونتتان را به طور دقیق وارد کنید. توجه داشته باشید که اگر موارد وارد شده با اطلاعات هویتی شما مغایرت داشته باشد، احراز هویت شما تایید نخواهد شد.

احراز هویت صرافی رابکس

در قسمت بعدی باید یک تصویر سلفی در حالی که یک کارت شناسایی معتبر و متن تعهدنامه صرافی رابکس را در دست دارید، ارسال کنید. برای ارسال عکس بر روی گزینه «برای انتخاب کلیک کنید» کلیک کنید. با کلیک بر روی «مشاهده نمونه عکس سلفی» می‌توانید طریقه صحیح را مشاهده نمائید.

صرافی رابکس

در مرحله بعدی باید یکی از کارت‌های بانکی که به نام خودتان هست را اضافه کنید، و بر روی دکمه «مرحله بعدی – ثبت تلفن ثابت» کلیک کنید.

صرافی رابکس

در آخرین مرحله از احراز هویت، تلفن ثابت خود را وارد کنید. پس از وارد کردن شماره تلفن ثابت خود (به همراه پیش شماره) و کلیک دکمه «برقراری تماس»، با شما تماس گرفته شده و کدی برای شما خوانده می‌شود. کد خوانده شده را در قسمت مربوط وارد کرده، و دکمه «تایید و ارسال به کارشناس» را کلیک کنید.

نتیجه‌گیری

صرافی رابکس علاوه بر اینکه نیاز کاربران کم تجربه را به طور کامل برطرف می‌کند، برای مشتریان حرفه‌ای نیز مناسب است. این صرافی با حدود 350 هزار کاربر فعال، حجم نقدینگی مناسبی دارد، که باعث انجام معاملات در سریعترین زمان ممکن می‌شود. نداشتن اپلیکیشن اختصاصی و امکانات تریدینگ از نقاط ضعف رابکس است که امیدواریم در آینده برطرف شوند.

اگر قصد ثبت نام و فعالیت در صرافی‌های ارز دیجیتال را دارید، پیشنهاد میکنیم صفحه بررسی صرافی‌ های ارز دیجیتال ایرانی را مشاهده کنید.

پرسش‌های متداول

لینک ورود به وبسایت اصلی صرافی Rabex چیست؟

برای ورود به سایت اصلی رابکس کلیک کنید. 

آیا صرافی رابکس نیاز به احراز هویت دارد؟

بله، فرآیند احراز هویت در این صرافی اجباری است.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (1نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
محمدرضا گلابی ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
3 /5

ارزیابی رابکس

سلام
دوستان عزیز اگر چنین تجربه ای دارید راهنمایی کنید به نظر میرسه صرافی رابکس به طور کاذب قیمتها را در مورد برخی ارزها در ستون اخرین معامله اعلام می کند مثلا قیمت خیلی بالاتر از بقیه صرافیها در خرید یا قیمت خیلی پایین تر از بقیه صرافیها برای فروش در جهت جذب و تشویق و ایجاد حس طمع در کاربران و انتقال نقدینگی شان به این صرافی