logo-Gate-io

امتیاز شما به این صرافی:

امتیاز ایران بروکر:
/10
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

معرفی و بررسی صرافی گیت ای او | Gate io

صرافی گیت ایو برای ایرانیان | بررسی تخصصی Gate io

گیت ای او (Gate io) صرافی ارز دیجتال متمرکزی است که تعداد بسیار زیادی کوین و جفت‌ارز برای معامله دارد. این پلتفرم بیش از 1400 رمزارز برای معامله دارد و از 2500 جفت‌ارز معاملاتی پشتیبانی می‌کند. صرافی گیت ای او از نظر حجم معاملات موقعیتی ممتاز دارد و از حیث تنوع معاملات هم از معاملات اسپات، مارجین، آپشن، فیوچرز و سایر قراردادهای مشتقه پشتیبانی می‌کند.

پلتفرم صرافی که در سال 2013 راه‌اندازی شد کاربرپسند است، پشتیبانی 24 ساعته و اپلیکیشن موبایل دارد. صرافی گیت ایو ادعا می‌کند که «استوار و معتبر» است، اما می‌توان گفت که چندان منظم نیست و امکان برداشت ارز فیات هم ندارد. کاربران مجبورند برای برداشت و واریز احراز هویت کنند.

صرافی گیت ای او در سال 2013 در چین تأسیس شد و مؤسسش لین هان بود که در حال حاضر مدیر عامل صرافی است. هان می‌خواست برای باورمندان به بیت‌کوین پلتفرم معاملاتی ایمنی بسازد.

نام صرافی

گیت ای او | Gate io

امنیت

بالا

امتیاز کاربران

1
(2)

نوع صرافی

خارجی

سال تأسیس

2013

سال ثبت دامنه

دفتر مرکزی

جزایر کیمن

ایمیل

support@mail.gate.io

تلفن

تعداد توکن‌ها

1537

حجم روزانه معاملات

1044462788 دلار

کارمزد معاملات

0.2 درصد درصد

راه‌های پشتیبانی

تیکت, چت آنلاین, ایمیل

پشتیبانی ۲۴ ساعته

اپلیکیشن اختصاصی

پشتیبان تلگرام

کانال رسمی تلگرام

امکان معامله بدون احراز هویت

امکان ترید در بازار معاملاتی (P2P)

پشتیبانی فارسی

بازار فیوچرز

معامله مارجین

توکن اختصاصی

GateToken

نگهداری دارایی در صرافی

امکان احراز هویت ایرانیان

امکان معامله با IP ایران

عدم نیاز به IP ثابت

افشای ریسک: مسئولیت انتخاب صرافی و مشکلات احتمالی آن و سود و ضرر افراد به عهده خود آنان است و «ایران بروکر» در این‌باره مسئولیتی ندارد.

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();
فهرست مطالب

آیا ایرانیان می‌توانند در صرافی گیت ای او معامله کنند؟

در شرایط استفاده از خدمات صرافی Gate io آمده است که خدمات این صرافی برای کاربران آمریکا، چین، کانادا، سنگاپور، مالزی، مالت، کوبا، ایران، کره شمالی، سودان، سوریه، کریمه و بولیوی ممنوع است. همان‌طور که اشاره شد استفاده از خدمات صرافی از جمله انجام معاملات برای کاربران ایرانی مجاز نیست اما برای یافتن جزئیات بیشتر، موضوع را به وسیله ایمیل و چت آنلاین پیگیر شدیم.

ثبت نام در Gate io

تیم پشتیبانی در پاسخ به پرسش ما (مبنی بر اینکه آیا کاربران ایرانی می‌توانند از خدمات صرافی شما استفاده کنند؟) با استناد به بند دوم شرایط استفاده از خدمات (Terms of Service) پاسخ داد: «ممکن است صرافی تمام یا بخشی از خدماتش را  برای مناطق ممنوعه محدود یا ممنوع سازد» و در پایان اشاره کرد که کاربران ایران صرفاً می‌توانند برداشت وجه کنند.

آیا Gate io به ایرانیان خدمات می‌دهد؟

پشتیبانی صرافی در قسمت چت آنلاین پاسخ داد که اهالی و ساکنین مناطق ممنوعه از خدمات صرافی محروم هستند و استفاده از VPN هم مجاز نیست و کاربر در صورت استفاده از VPN با IP ثابت، دیر یا زود ردگیری می‌شود.

آیا صرافی Gate io معتبر است؟

در مورد بررسی اعتبار یک صرافی باید چند معیار را بررسی کرد: رتبه در سایت مرجع کوین‌مارکت‌کپ، امتیاز کاربران، میزان امنیت شبکه و تنوع کوین‌ها و جفت‌ارزهای صرافی.

3 2

صرافی گیت ای او در سایت مرجع کوین‌مارکت‌کپ در رتبۀ دهم قرار دارد که جایگاه خوبی است. امتیاز کاربران به این صرافی 6.8 است که امتیاز نسبتاً خوبی به شمار می‌آید و حجم معاملات روزانه هم نزدیک به 1 میلیارد دلار است که میزان مساعدی برای حجم معاملات یک صرافی است. این صرافی ادعا می‌کند که یکی از امن‌ترین صرافی‌ها در جهان است و چندین راهکار امنیتی در حوزه‌های مختلف ارائه داده است. در زمینۀ امنیت هم صرافی ادعا دارد که برای ارتقای امنیت از پژوهشگران برجسته‌ای استفاده می‌کند و علاوه بر لاگین، انتقال وجه و برداشت طیف کاملی از حفاظت فعال و منفعل فراهم کرده است. این البته ادعای صرافی است و در گذشته گویا این صرافی مورد حمله هکرها قرار گرفت و پس از آن نام صرافی تغییر کرد و می‌توان گفت از آن مقطع به بعد از لحاظ امنیت وجوه و همچنین امنیت ورود کاربران به پلتفرم پیشرفت قابل‌توجهی داشته است. اما مزیت اصلی این صرافی به تعداد و تنوع ارزهای دیجیتالی است که جهت معامله در پلتفرمش عرضه می‌شود. در این صرافی 1537 کوین و 2545 جفت‌ارز معاملاتی در آن موجود است و از نظر کمیت و تنوع ارزهای دیجیتال در جایگاه نخست صرافی‌های برتر قرار دارد.

با توجه به معیارهای بررسی‌شده می‌توان گفت که صرافی Gate io اعتبار نسبتاً بالایی دارد.

امکانات و خدمات صرافی گیت ای او

 • معاملات اسپات (Spot): در معاملات اسپات از رمزارزی برای خرید رمزارز دیگر استفاده می‌شود و معاملات لحظه‌ای و با قیمت جاری بازار انجام می‌شود و برخلاف معاملات فیوچرز تسویه در لحظه صورت می‌گیرد. در معاملات اسپات قاعده بر این است که بر اساس اولویت قیمت و زمان سفارش‌های ثبت‌شده معامله صورت گیرد. در بخش سفارش محدود (Limit Order) خریداران و فروشندگان قیمت خود را در قالب سفارش ثبت می‌کنند و معامله زمانی صورت می‌گیرد که سفارشی در محدوده سفارش شما وجود داشته باشد.
 • معاملات مارجین (Margin Trading): معامله‌گران می‌توانند در این صرافی از ارزهای دیجیتال خود به عنوان وثیقه استفاده کنند و برای معاملات خود وام بگیرند. مقدار دارایی معامله‌گر به عنوان مارجین در نظر گرفته می‌شود و طی شرایطی وجوه استقراضی در قالب اهرم سرمایه را چندبرابر می‌کند که البته ریسک بالایی هم دارد. ضریب اهرمی که مجازید برای معاملات مارجین بگیرید بین 3 تا 10 است.
 • توکن‌های اهرم‌دار (Leveraged Tokens): صرافی Gate.io توکن‌های اهرم‌دار ETF دارد و تفاوت این نوع از توکن‌ها با توکن‌های معمولی، همان‌طور که اسمش پیداست، در این است که اهرم‌ دارند. یعنی این توکن‌ها از قیمت یک رمزارز با ضریبی مشخص پیروی می‌کنند. محصولات ETF تحت قراردادهای پرپچوال قرار دارند و یرای مدریتش 0.1 % کارمزد دریافت می‌شود. در واقع این توکن‌ها برای کاهش هزینه و مدیریت ریسک معامله‌گران طراحی شده‌اند و برخلاف قرارداد پرپچوال برای استفاده از آنها نیازی به وثیقه نیست. برای مثال توکن اهرم‌دار ETH3L از قیمت اتریوم با ضریب 3 پیروی می‌کند و برای پوزیشن لانگ طراحی شده است.
 • قراردادهای آتی (Futures Contracts): این نوع از قراردادها به آن دسته از مشتقات دارایی‌های دیجیتال اشاره دارد که با USDT و BTC تسویه می‌شوند و طی آن یک دارایی پایه در زمان معین و قیمت مشخص خرید و فروش می‌شود. این قرارداد با پرپچوال تفاوت دارد و زمان سررسید یا انقضا دارد. صرافی گیت ای او در قرادادهای فیوچرز از شاخص میانگین وزنی برای قیمت تسویه استفاده می‌کند تا از ریسک دستکاری بازار جلوگیری کند. این صرافی برای قراردادهای عادی حداکثر تا ضریب اهرم 20 ارائه می‌دهد.
 • قرارداد آتی دائمی (Perpetual Contract): قرارداد آتی دائمی یا همان پرپچوال یکی از ابزارهای مشتقه محسوب می‌شود که برخلاف قرارداد فیوچرز سنتی در آن زمان سررسیدی در کار نیست و مدت ندارد. در قرارداد فیوچرز سنتی قیمت از قیمت بازار اسپات منحرف می‌شود، در حالی که در قرارداد پرپچوال قیمت به قیمت اسپات نزدیک می‌شود. در واقع می‌توان گفت که قرارداد پرپچوال نوعی پیش‌بینی روند قیمت آینده دارایی پایه است که معامله‌گر بر اساس تحلیل خود و به منظور کسب سود در پوزیشن لانگ یا شورت قرار می‌گیرد. در این نوع از قرارداد می‌توان از ضریب اهرم‌های بزرگتری نسبت به قرارداد فیوچرز معمولی استفاده کرد و در این صرافی برای این دسته از معاملات تا ضریب اهرم 100 عرضه می‌شود.
 • قرارداد اختیار معامله (Options): صرافی گیت ای او در سال 2020 معاملات آپن کوتاه‌مدت خود را راه‌اندازی کرد. در حال حاضر تنها جفت‌ارز BTC/USDT برای این نوع از معاملات ممکن است.
 • معاملات CBBC: قرارداد CBBC یکی از ابزارهای مشتقه جدید است که برای دارایی پایه سرمایۀ اهرم‌دار فراهم می‌کند.
 • امکان کسب درآمد پسیو: یکی از امکانات دیگر صرافی به کسب درآمد از طریق وام‌دهی و استیک کردن GT است.
 • خرید و فروش توکن‌های غیرمثلی (NFTs): قسمتی در این صرافی وجود دارد که فروش NFT را برای هنرمندان ممکن کرده است و می‌توانند آثار خود را با قیمت مشخص یا به صورت حراجی بفروشند.

نحوه ثبت نام و احراز هویت در صرافی Gate io

مراحل ثبت‌نام در صرافی

وارد سایت Gate io شوید و روی گزینۀ “Sign Up” موجود در سمت راست و بالای صفحه اصلی کلیک کنید.

4 1

روی “Sign Up” کلیک کنید تا وارد صفحۀ ثبت‌نام شوید. کشور محل سکونت خود را انتخاب و آدرس ایمیل و گذرواژه خود را وارد کنید. در ردیف بعدی عبارت “I certify that I am 18 years…” را تیک بزنید و روی “Create Account” کلیک کنید.

5 1

وقتی مراحل فوق را انجام دهید، جهت فعال‌سازی، ایمیلی دریافت خواهید کرد. روی لینک ایمیل کلیک کنید تا به صورت خودکار به صفحۀ لاگین منتقل شوید

Gate io

مراحل احراز هویت:

وارد حساب خود در صرافی گیت ای او شوید. نشانگر موس را روی آیکن پروفایل، موجود در سمت بالا و راست صفحه، قرار دهید و در منویی که باز می‌شود ابتدا گزینۀ “KYC (ID Verification)” و پس از آن روی “Individual” و “Verify Now” کلیک کنید.

آموزش Gate io

در فرمی که باز می‌شود موارد الزامی را پُر کنید (کشور، نام کامل، تاریخ تولد، کد ملی و غیره) و روی گزینۀ “Confirm and Submit” کلیک کنید. در اینجا مرحلۀ اول احراز هویت شما پایان می‌یابد.

آموزش صرافی Gate io

پس از آنکه مرحلۀ نخست احراز هویت شما توسط تیم صرافی تأیید شد می‌توانید برای تکمیل این فرآیند روی گزینۀ “Verify Now” کلیک کنید.

9

در ادامۀ فرآیند احراز هویت فُرم دیگری باز می‌شود که باید موارد ضروری را پُر کنید و تصویر کارت ملی خود را آپلود کنید.

Gate io صرافی ارز دیجیتال

با تکمیل مراحل بالا به بخش تأیید چهره می‌رسید. روی گزینۀ “Go to Facial Recognition” کلیک کنید. در اینجا مرحله دوم احراز هویت هم پایان می‌باد.

Gate io صرافی

در مرحله سوم احراز هویت، پس از تأیید مراحل قبلی، روی گزینۀ “Verify Now” کلیک کنید.

احراز هویت در Gate io

در این مرحله باید طبق دستورالعمل تصویری برای اثبات آدرس خود آپلود کنید. سپس روی گزینۀ “Confirm and Submit” کلیک کنید. مراحل احراز هویت شما در اینجا کامل می‌شود.

احراز هویت در صرافی Gate io

پشتیبانی صرافی گیت ای او

صرافی گیت ای او تیم پشتیبانی قدرتمندی دارد و به صورت 24ساعته به پرسش‌های کاربران به چند روش پاسخ می‌دهد. شما هم می‌توانید از طریق چت آنلاین، تیکت یا ایمیل از تیم پشتیبانی راهنمایی بخواهید. اگر به مشکل خاصی برخوردید، می توانید از چت آنلاین کمک بگیرید و اگر هم زیاد عجله ندارید می‌توانید پرسش خود را از طریق تیکت ثبت کنید. صرافی Gate.io گروه تلگرامی دارد که در آن کاربران دیگر تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند و می‌توانند به پرسش‌های شما پاسخ دهند.

ارزهای موجود در صرافی Gate io

مزیت اصلی این صرافی به تعداد بسیار زیاد کوین‌ها و جفت‌ارزهای قابل معامله‌اش برمی‌گردد؛ به‌نحوی که در میان صرافی‌های برتر، از نظر تعداد کوین‌ها، در جایگاه نخست قرار می‌گیرد.

14

1539 ارز دیجیتال و همچنین 2548 جفت‌ارز معاملاتی در این صرافی برای ترید موجود است. تقریباً تمام کوین‌های برتر صنعت کریپتو در این پلتفرم در دسترس است. جفت‌ارزهای معاملاتی در قالب سه بازار اسپات، پرپچوال و فیوچرز عرضه می‌شوند. از آنجا که این صرافی از تعداد زیادی ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند به صرافی آلتکوین‌ها مشهور است.

کارمزد صرافی گیت ای او

کارمزد صرافی گیت ای او بنا به سطح معامله‌گری متفاوت است و ساختاری چندلایه دارد. همچنین نوع بازاری که در آن معامله می‌کنید، هولد‌کردن توکن اختصاصی صرافی (GT)، حجم معاملات 30 روز اخیر و نقش معامله‌گر به عنوان بازارساز یا سفارش‌گذار در تعیین کارمزد معاملات تأثیر دارد. در سطح 0، با فرض اینکه GT هولد نکرده باشید و حجم معاملاتتان هم صفر باشد، کارمزد معاملات اسپات، برای تیکر و میکر، 0.2 % است.

15

برای ارتقا به سطح‌های بالاتر VIP و برخورداری از تخفیف بیشتر در کارمزد می‌توانید ارزش دارایی‌های خود در صرافی را به ارزش 2000 دلار برسانید، در دو هفته به صورت میانگین 100 GT هولد کنید یا حجم معاملات 30 روه را به دست‌کم 60 هزار دلار برسانید. با ارتقا به سطح بعدی 7.5 % برای میکر و 2.5 % برای تیکر از کارمزد معاملات کاسته خواهد شد. واریز به صرافی کارمزدی ندارد، اما برداشت بسته به نوع کوین کارمزدهای متفاوتی خواهد داشت.

معرفی قسمت‌های مختلف صرافی Gate io

 • Trade: بخش اصلی صرافی است، به معاملات اختصاص دارد و بازار اسپات، مارجین و معاملات مربوط به توکن‌های اهرم‌دار را در بر‌می‌گیرد. یکی از زیرمجموعه‌های این قسمت بخش Convert است که معامله‌گران می‌توانند در آن رمزارز خود را به سریع‌ترین شکل ممکن به رمزارز دیگری تبدیل کنند. یک ربات طراح استراتژی معاملاتی هم در این بخش وجود دارد.
 • Derivative: این قسمت به ابزار مشتقه و قرارداهایش اختصاص دارد که شامل معاملات فیوچرز پرپچوال، اختیار معامله، معاملات CBBC است. هر کدام از این معاملات در فضای شبیه‌سازی testnet هم ارائه می‌شود. قسمتی هم وجود دارد با عنوان “Copy Trading” (کپی تریدینگ) که کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه از آن استفاده کنند و روش معاملاتی تریدرهای بزرگ را تقلید کنید.
 • Earn: این قسمت به کسب درآمد به روش‌های مختلف و در قالب محصولات متنوع مرتبط است. علاوه‌بر کسب درآمد بخش‌هایی هم در ارتباط با وام‌دهی و ماینینگ وجود دارد. کاربران می‌توانند با استفاده از امکانات و محصولات این قسمت درآمد پسیو داشته باشند و وام بدهند.
 • NFT: این قسمت برای خرید و فروش توکن‌های غیرمثلی طراحی شده است.

آموزش واریز و برداشت از حساب کاربری صرافی Gate io

مراحل واریز به صرافی گیت ای او:

وارد حساب خود شوید. موس را ابتدا روی دکمۀ “Wallet” بگیرید، سپس روی “Classic Account” و بعد از آن روی “Spot Account” کلیک کنید.

ثبت‌نام در Gate io

روی “Deposit”، موجود در بالای نوار navigation کلیک کنید.

17

بین دوگزینه “Onchain Deposit” را انتخاب و روی دکمۀ “Deposit” کلیک کنید.

واریز و برداشت در Gate io

کوینی که می‌خواهید واریز کنید را از منوی “Coin” انتخاب، سپس شبکه بلاکچین مخصوص کوین را تعیین کنید. آدرس واریز را کپی کنید. آدرس را توی کیف‌پول یا پلتفرم الحاق کنید.

انتقال ارز در Gate io

مراحل برداشت از صرافی Gate io:

وارد حساب خود شوید. موس را ابتدا روی دکمۀ “Wallet” بگیرید، سپس روی “Classic Account” و بعد از آن روی “Spot Account” کلیک کنید.

Gate io

روی “Paste” موجود در بالای نوار navigation کلیک کنید.

Gate io صرافی ارز دیجیتال

بین دوگزینه ” Onchain Withdrawal” را انتخاب و روی دکمۀ ” Withdrawal” کلیک کنید.

صرافی Gate io

کوینی که می‌خواهید برداشت کنید را از منوی “Coin” انتخاب، سپس شبکه بلاکچین مخصوص کوین را تعیین کنید. آدرس جایی را که می‌خواهید وارد کنید و مقدار برداشت را هم مشخص کنید. سپس رو “Next” کلیک کنید.

23

آیا صرافی گیت ای او اپلیکیشن موبایل دارد؟

صرافی Gate.io اپلیکیشنی اختصاصی دارد که آن را در دو نسخۀ IOS و Android عرضه کرده است. کاربران می‌توانند کلیۀ فعالیت‌های اصلی را با اپلیکیشن موبایل هم انجام دهند.

جمع‌بندی

صرافی گیت ای او (Gate.io) اولین صرافی ارز دیجیتال چینی است که در سال 2013 تأسیس شد و ابتدا توفیق چندانی نداشت و مورد هجوم هکرها قرار گرفت. بعدها نام این صرافی تغییر کرد و از هنگ‌کنک به جزایر کین انتقال یافت. شروع دوبارۀ این صرافی با تحول در زیرساخت‌های امنیتی همراه بود و توانست از نظر تعداد و تنوع کوین‌هایی که پشتیبانی می‌کند، رتبۀ اول را کسب کند. گیت ای او دارای اپلیکیشن اختصاصی موبایل است که رابط کاربری آسانی دارد. حجم معاملات این صرافی امروزه به حول‌و‌حوش 1 میلیارد دلار رسیده است. کارمزد معاملاتش 0.2 % است و با ارائۀ معاملات مارجین تا اهرم 10 سرمایه‌گذاران را به طمع می‌اندازد.

پرسش‌های متداول

خیر، ایران در لیست مناطقی است که کاربرانش از خدمات صرافی محرومند و امکان معامله بدون احراز هویت هم وجود ندارد.

به دلیل تنوع بالای رمزارزهای موجود برای معامله و همچنین ارائه خدمات پیشرفته در معاملات فیوچرز

در معاملات مارجین بین ۳ تا ۱۰ و در معاملات فیوچرز هم از ۱۰ تا ۱۰۰.

مزایا

معایب

نظر شما درباره‌ی صرافی گیت ای او | Gate io چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کوکوین
کوینکس
نوبیتکس
بینگ ایکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.