صرافی bkex
4.5 ( 4 )

صرافی بی کی ایکس | Bkex

ترید بدون احراز هویت در صرافی BKEX | بررسی صرافی خارجی بی کی اکس

در شرایطی که اکثر صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال ارائۀ خدمات خود را به کاربران ایرانی متوقف کرده‌اند، پیدا کردن یک صرافی که امکان معامله بدون نیاز به احراز هویت داشته باشد و علاوه بر آن کاربران ایرانی را هم بپذیرد گزینۀ جذابی به نظر می‌رسد. BKEX می‌تواند چنین گزینه‌ای باشد.
تاریخ تأسیس :سال 2018
کارمزد معاملات :0.2 درصد
معامله بدون احراز :
بازار فیوچرز :
خدمات به ایران :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی صرافی بی کی ایکس

آپدیت ۹ اسفند ۱۴۰۲:

به نقل از بایننس: صرافی ارزهای دیجیتال BKEX برداشت وجوه کاربران را متوقف کرده و مدعی است که از پلتفرم آنها برای پولشویی استفاده شده است.

صرافی ارز دیجیتال BKEX مستقر در جزایر ویرجین بریتانیا در ۲۹ مه اظهار کرد: سیستم آن ممکن است برای پولشویی مورد سوءاستفاده قرار گرفته باشد. صرافی، برداشت‌ها را متوقف کرده است و قول داد که به اجرای قانون در این بررسی کمک کند.

این صرافی اعلام کرد که در حال حاضر با مجریان قانون به‌منظور کسب اطلاعات و تضمین حفاظت از مشتریان خود همکاری می‌کند. همچنین ارتباط خود را با مشتریان در طول تحقیقات قانونی حفظ خواهد کرد و از مردم خواست در صورت بروز هرگونه مشکل با آن‌ها تماس بگیرند. همچنین این صرافی ارز دیجیتال بیان کرد که در تلاش است تا عملکرد عادی صرافی را بازگرداند.

در  اسفند 1402 آنچه که در واقعیت مشاهده می‌کنیم این است که وبسایت bkex.com در دسترس نیست.

این گزارش بایننس را می‌توانید از طریق این لینک مطالعه کنید.

معرفی صرافی BKEX

BKEX یک پلتفرم خدمات مالی ارزهای دیجیتال است که در سال 2018 تأسیس شد. این صرافی تلاش خود را بر کشف و جذب دارایی‌های باکیفیت متمرکز کرده است، برای کاربران جهانی پایگاهی بین‌المللی و خلاقانه از ارزهای دیجیتال به شمار می‌آید و در حوزۀ رمزارزها خدمات سرمایه‌گذاری و مالی ارائه می‌دهد. این صرافی دفاتر جداگانه‌ای در چین، هنگ‌کنگ، ژاپن، سنگاپور و ایالات متحده دارد.

صرافی BKEX

BKEX خودش را صرافی تراز اولی معرفی می‌کند و مدعی است که اولین پلتفرم معاملات سانشاین (Sunshine Trading) با سهم بازار بالا است، یعنی صرافی رصد می‌شود و سازمان‌های شخص ثالث، تراکنش‌های مالی صرافی را مورد حسابرسی مالی قرار می‌دهند.

بنا به نقد و نظرهایی که در فروم‌های ارز دیجیتال منتشر می‌شود به‌نظر می‌رسد که صرافی BKEX راه درستی در پیش گرفته و البته هنوز جا دارد که بخشی از خدماتش را بهتر کند.

آیا ایرانیان می‌توانند در صرافی BKEX معامله کنند؟

در دستورالعمل قانونی صرافی BKEX آمده:

صرافی BKEX شرکتی است که در جزایر ویرجین بریتانیا به ثبت رسیده و از مزایایی برخوردار است، اما با این حال، صرافی نمی‌تواند و نمی‌خواهد به برخی از کاربران خدمات ارائه دهد؛ کاربرانی که حوزه‌های قضایی محل سکونت‌شان فعالیت‌های مربوط به رمزارزها را ممنوع کرده‌اند یا انجام این فعالیت‌ها را مستلزم مقررات پرهزینه می‌دانند و کاربرانی که کشورشان در فهرست تحریم‌های بین‌المللی قرار دارند. صرافی BKEX نمی‌خواهد قوانین هیچ کشوری را نقض کند.

طبق دستورالعملی که بالا بدان اشاره شد، کشور ایران تحت تحریم‌های بین‌المللی قرار دارد و کاربرانش قاعدتاً نمی‌توانند از خدمات صرافی استفاده کنند، اما این پرسش را از پشتیبانی صرافی پرسیدیم و پشتیبانی پاسخ داد که کاربران ایرانی می‌توانند از خدمات صرافی استفاده کنند.

صرافی BKEX

از این گذشته، برای معاملات، واریز و برداشت نیازی به احراز هویت نیست و اگر فرض بگیریم که کاربران ایرانی نمی‌توانند بابت تحریم‌ها از خدمات صرافی استفاده کنند، در این صورت باز می‌توانند بدون احراز هویت از خدمات صرافی برخوردار شوند. کاربران می‌توانند بدون احراز هویت (KYC) روزانه تا سقف 2 BTC برداشت کنند.

آیا صرافی BKEX معتبر است؟

در مورد بررسی اعتبار یک صرافی باید چند معیار را بررسی کرد: رتبه در سایت مرجع کوین‌مارکت‌کپ، امتیاز کاربران، میزان امنیت صرافی و تنوع کوین‌ها و جفت‌ارزهای صرافی.

صرافی BKEX

صرافی BKEX در سایت مرجع کوین‌مارکت‌کپ در رتبۀ 24 قرار دارد که جایگاه خوبی است. امتیاز کاربران به این صرافی 5.7 است که امتیاز متوسطی به شمار می‌آید و حجم معاملات روزانه هم به بیش از 300 میلیون دلار رسیده است.

این صرافی در زمینۀ امنیت از تکنولوژی‌هایی مانند امضاهای چندگانه، امضای آفلاین و معماری لایه‌ای استفاده می‌کند و یک تکنولوژی جدید کنترل ریسک چندسطحی هم افزوده که با تکنولوژی‌های موجود مانند تکنولوژی تفکیک کیف‌پول سرد و گرم ترکیب می‌شود و از این طریق امنیت دارایی‌ها را تضمین می‌کند.

صرافی BKEX ادعا می‌کند که به یک مشارکت بلندمدت استراتژیک با SlowMist و تعدادی شرکت طراز اول امنیتی دیگر دست یافته است.

در زمینه امنیت مالی مشتریان هم از یک طرح حفاظت از قیمت غیرمعمولی در معاملات پرپچوال رونمایی کرده که بر اساس آن اگر در شرایط متلاطم بازار کاربران با قیمت‌های غیرمعمولی معامله کنند و متضرر شوند، به تریدرها غرامت پرداخت خواهد کرد.

علیرغم تمام این توصیفات که نشان از امنیت صرافی BKEX دارد، در برخی از فروم‌ها گزارش‌هایی از سوی کاربران منتشر می‌شود که حاکی از نارضایتی آن‌ها از امنیت صرافی است و اساساً آن را اسکم می‌دانند، که البته هیچ‌کدام رسمی نیست و بعضاً در کامنت‌هایشان اطلاعات غلط دیده می‌شود. مثلاً شخصی به تاریخی ارجاع داده بود که در آن تاریخ هنوز صرافی تأسیس نشده بود.

این صرافی از 570 کوین و همچنین 610 جفت‌ارز معاملاتی در بازار اسپات و فیوچرز پشتیبانی می‌کند که از حیث تنوع و کمیت اعداد قابل‌توجهی هستند.

با توجه به معیارهای بررسی‌شده می‌توان گفت که صرافی BKEX از نظر اعتبار جایگاه خوبی دارد و نسبتاً معتبر است.

امکانات و خدمات صرافی BKEX

صرافی BKEX

 • معاملات اسپات (Spot Trading): ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین و لایت‌کوین معمولاً بر حسب دلار قیمت‌گذاری می‌شوند. وقتی قیمت یک دارایی دیجیتال نسبت به رمزارز دیگری تعیین شود به آن جفت‌ارز می‌گوییم. برای مثال وقتی قیمت LTC را نسبت به BTC تعریف کنیم، جفت‌ارز LTC/BTC تشکیل می‌شود. در بازار معاملات اسپات می‌توان یک رمزارز را با رمزارز دیگر خرید. در صرافی BKEX، در حال حاضر دو بازار معاملات اسپات موجود است: ETH&USDT. قیمت در این بازار جاری است و بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. از مزایا این بازار می‌توان به کاهش هزینه، صرفه‌جویی و امکان استفاده از آربیتیراژ اشاره کرد.
 • محصولات ETP اهرم‌دار (Leveraged ETP): ETP اهرم‌دار یک محصول مشتقۀ مالی محبوب در بازار مالی سنتی است که از نرخ بازدهی یک دارایی پایه (مانند رمزارز) پیروی می‌کند و با ضریب مشخصی دارای اهرم است. برای مثال اگر BTC 1 % رشد قیمت داشته باشد ضریب اهرم هم 3 باشد، در این صورت، قیمت محصول اهرم‌دار 3 % رشد خواهد داشت. این محصول تحت قرارداد دائمی است؛ یعنی تاریخ سررسید ندارد. صرافی BKEX، در حال حاضر، از محصولات ETP اهرم‌دار با ضریب 3 (لانگ و شورت) پشتیبانی می‌کند.
 • معاملات قراردادی (Contract Trading): معاملات همان معاملات مارجین هستند. صرافی BKEX از 600 قرارداد پشتیبانی می‌کند. رمزارزهایی مانند BTC، XRP، ETH، ETH، LINK، LTC، BCH، FIL، EOS، DOT، UNI، DOGE و SHIB در این بخش پشتیبانی می‌شوند. معاملات قراردادی صرافی BKEX به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا سود خود را تعدیل کنند یا از حد ضرر استفاده کنند.
 • قرارداد سوآپ دائمی (Perpetual Swap Contract): صرافی BKEX از معاملات آتی دائمی یا همان پرپچوال پشتیبانی می‌کند. معاملات پرپچوال در این صرافی مکانیزم دوگانه‌ای برای تنظیم قیمت دارد تا از دستکاری قیمت‌ها جلوگیری کند. قیمت‌ها بر اساس قیمت بازار اسپات تعیین می‌شود و حداکثر تا اهرم ضریب 100 برای معامله‌گران در دسترس است. این بخش به سیستم کاهش پوزیشن خودکار مجهز است تا از منافع معامله‌گران محافظت کند.
 • استخر نقدینگی هوشمند (Smart Pool): در صرافی BKEX امکان ماینینگ منعطف (Flexible Mining)، ماینینگ کوتاه‌مدت (Short-term Mining)، ماینینگ ثابت (Fixed Mining) و لانچ‌پول (Launchpool) وجود دارد و تریدرها می‌توانند تنها یا یک کلیلک ماینینگ و کسب سود کنند. در ماینینگ منعطف از دارایی سپره‌گذاری‌شده کاربران برای نقدینگی استفاده می‌شود و به کاربران پاداش پرداخت خواهد شد و کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را بیرون ببرند و به میزانی که در استخر باشد درآمدزایی می‌کنند.

smart pool

 • ماینینگ منعطف در مقایسه با ماینینگ جاری درآمد بیشتری برای کاربران می‌سازد. درآمد در روز بعد به کاربران پرداخت خواهد شد. اما برای باز کردن قفل دارایی، یک سیکل زمانی (معمولاً بین 1 تا 3 روز) وجود دارد. در ماینینگ ثابت لازم است دارایی‌های حداقل یک هفته در استخر باشند و قابل برداشت نیستند. پس از طی شدن پاداش کاربران بر اساس مدت دوره و بازدهی تخمینی پرداخت خواهد شد. لانچ‌پول طرحی است که در آن صرافی کاربران را در ماینینگ اولیه شرکت می‌دهد و به عنوان پاداش توکن دریافت کنند.
 • امکان استیک (Staking): امکان استیک، ماینینگ آسان و آنلاک‌کردن دارایی‌ها تنها با یک کلیک وجود دارد. کاربران می‌توانند رمزارزهای BRG، MILO، CMCX، DOT، LQR و SHEILD را استیک کنند. علاوه بر این، صرافی اخیراً از استیکینگ ETH 2.0 رونمایی کرده که آستانه بسیار پایین و درآمد بالا، با نرخ بازدهی سالیانه تا 20 %، دارد. ریسکی متوجه این استیک نیست و کاربران می‌توانند هر وقت که خواستند خارج شوند.
 • بازخرید و سوزاندن توکن اختصاصی صرافی: این صرافی 70 % از درآمد کارمزدها را صرف بازخرید و سوزاندن توکن اختصاصی خود، یعنی BKK، می‌کند. این چرخۀ سوزاندن هفتگی انجام می‌شود.

نحوه ثبت نام و احراز هویت در صرافی BKEX

مراحل ثبت‌نام در صرافی BKEX:

 • وارد وب‌سایت صرافی شوید و در گوشۀ بالا سمت راست روی “Sign Up” کلیک کنید.

صرافی BKEX

 • ایمیل یا تلفن را برای ثبت حساب انتخاب کرده و گذرواژه خود را وارد کنید.

صرافی BKEX

 • باکس توافق‌نامه راتیک بزنید و روی “Sign Up” کلیک کنید.
 • کد CAPTCHA را وارد کنید تا ثبت‌نام شما کامل شود.

مراحل احراز هویت در صرافی BKEX:

 • روی آیکون مشخص‌شده در گوشۀ بالا سمت چپ کلیلک کنید.

صرافی BKEX

 • وارد صفحۀ “User Center” شوید و روی “” کلیک کنید.

صرافی BKEX

 • کشور محل سکونت خود را انتخاب و سپس اطلاعات شخصی را پُر کنید.

صرافی BKEX

 • تصویر کارت ملی خود را آپلود و روی “Submit Audit” کلیک کنید.

صرافی BKEX

پشتیبانی صرافی BKEX

صرافی دو روش برای پشتیبانی کاربران دارد. کاربران می‌توانند مشکلات فنی و پرسش‌هایی را که در رابطه با خدمات صرافی دارند از طریق چت آنلاین 24ساعته و ایمیل پیگیری کنند. با اینکه در سایت صرافی به ایمیل پشتیبانی اشاره شده، وقتی به این آدرس ایمیلی فرستادیم تا دربارۀ امکان احراز هویت کاربران ایرانی سؤال کنیم، پیامی دریافت کردیم مبنی بر اینکه این آدرس ایمیل منسوخ شده و باید از طریق چت خدمات مشتری پیگیر شویم. روش دوم پشتیبانی همین چت آنلاین است.

صرافی BKEX

BKEX تحت عنوان یک صرافی جهانی فعالیت می‌کند، با این حال در چت آنلاین تلفیقی از زبان چینی و انگلیسی استفاده می‌شود. می‌توانید بخشی از این مشکل را با استفاده از گوگل ‌ترانسلیت حل کنید؛ البته چنین وضعیتی برای یک صرافی جهانی معتبر چندان قابل قبول نیست.

ارزهای موجود در صرافی BKEX

BKEX از شمار زیادی رمزارز پشتیبانی می‌کند و تقریباً تمامی کوین‌ها و توکن‌های رایج و معتبر را در برمی‌گیرد. 569 کوین و همچنین 611 جفت‌ارز معاملاتی در دو بازار اسپات و فیوچرز برای معامله در این پلتفرم در دسترس قرار دارند. توکن اختصاصی صرافی BKEX Chain است که با نماد BKK نمایش داده می‌شود.

کارمزد صرافی BKEX

کارمزد معاملات صرافی متعادل است و تقریباً برابر با میانگین نرخ‌های این صنعت قرار است. کارمزد معاملات صرافی برای بازارساز (Maker) 0.15 % و برای سفارش‌گذار (Taker) 0.2 % است. کارمزد معاملات پرپچوال هم برای بازارساز و سفارش‌گذار 0.05 % است. واریز کارمزد ندارد. مقدار برداشت در هر 24 ساعت سقف دارد و کارمزد آن هم بسته به مقدار برداشت و نوع رمزارز متفاوت است. مثلاً برداشت 1 واحد BTC 0.0008 % کارمزد دارد در حالی که کارمزد برداشت BNB 0.1 % است.

صرافی BKEX

معرفی قسمت‌های مختلف صرافی BKEX

 • Buy Crypto: این بخش به خرید رمزارزها با سریع‌ترین روش‌ها اختصاص دارد. همچنین می‌توانید مبادلات همتا‌به‌همتا (P2P) انجام دهید. در مبادلات P2P خریدار و فروشنده بی‌واسطه و مستقیم رمزارز و ارز فیات را در بستر پلتفرم مبادله می‌کنند.
 • Market: در این بخش اطلاعات لازم برای ترید در بازار اسپات از جمله تمام جفت‌ارزهای موجود در صرافی نمایش داده شده است. در این قسمت زیرمجموعه‌ای هم با عنوان Crypto Sector وجود دارد که جفت‌ارزها را بر اساس نوع صنعتی که دارند تفکیک و بازدهی روزانه‌ هرکدام را نشان می‌دهد.
 • Spot Trading: در این بخش می‌توانید با قیمت نقد و جاری به خرید و فروش رمزارزها بپردازید و سفارش ثبت کنید. زیرمجموعه‌ای هم وجود دارد که در بازار اسپات توکن‌های اهرم‌دار عرضه می‌کند، استفاده از آن‌ها از ریسک لیکویید‌شدن دارایی‌ها جلوگیری می‌کند. توکن‌های اهرم‌دار با ضریب مثبت و منفی از قیمت یک رمزارز خاص مانند BTC پیروی می‌کنند و سود و زیان کاربران را مضاعف می‌سازند.
 • Derivatives: این بخش به قرارداهای آتی دائمی یا همان پرپچوال اختصاص دارد که در آن کاربران با استقراض از طریق اهرم سرمایۀ معاملاتشان را افزایش می‌دهند. در این نوع از قرارداها صرافی BKEX به کاربرانش اهرم‌هایی با ضریب 1 تا 100 ارائه می‌دهد.
 • Finance: این بخش به محصولات مالی صرافی اختصاص دارد و قسمت‌های استیکینگ، ماینینگ، ماینینگ 0، استخرهای هوشمند نقدینگی و ماینینگ هش‌ریت را در برمی‌گیرد.
 • Seed Incubator Pro: صرافی در این بخش در قبال دریافت حق عضویت خدمات ویژه‌ای به دارایی‌های رمزنگاری‌شدۀ باکیفیت ارائه می‌دهد. Seed Incubator Pro در راستای ترویج و توسعۀ صنعت بلاکچین و ارزدیجیتال گام برمی‌دارد و به کارآفرینان بلاکچین و پروژه‌های ممتاز خدمات مالی ویژه‌ای ارائه می‌دهد.
 • BKEX New Sheik Plan: طرحی است که اخیراً از سوی صرافی ارائه شده و در صورت مشارکت تا 50 % تخفیف در خرید توکن BKK و کارمزد معاملات به کاربران اعطا می‌کند.

آموزش واریز و برداشت از حساب کاربری صرافی BKEX

مراحل واریز در صرافی BKEX :

 • وارد صفحه نخست صرافی شوید و روی “Assets” کلیک کنید.

صرافی BKEX

 • روی “Deposit” کلیک و کوین دلخواهتان را انتخاب کنید.

صرافی BKEX

 • شبکه مطابق با کوین خود را انتخاب و آدرس واریز را کپی کنید و در قسمت آدرس برداشت پلتفرمی که می‌خواهید الحاق کنید تا مراحل واریز تکمیل شود.

صرافی BKEX

مراحل برداشت در صرافی BKEX:

 • وارد صفحه نخست صرافی شوید و روی “Assets” کلیک کنید.

صرافی BKEX

 • روی “Withdraw” کلیک و کوین دلخواهتان را انتخاب کنید.

صرافی BKEX

 • روی “Withdraw” کلیک کنید، نوع شبکه را انتخاب و مقدار و آدرس برداشت را وارد کنید، سپس روی “Submit” کلیک کنید.

صرافی BKEX

آیا صرافی BKEX اپلیکیشن موبایل دارد؟

این صرافی برای گوشی همراه اپلیکیشن اختصاصی دارد که در دو نسخۀ IOS و ANDROID عرضه شده است. کاربران می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن در بازار معاملات رمزارزها ترید کنند.

جمع‌بندی

صرافی BKEX در سال 2018 تأسیس شد و می‌توان گفت که در این صنعت نسبتاً تازه‌وارد است، از این رو جا برای بهتر شدن دارد. محصولات مالی خلاقانه‌ای که ارائه می‌دهد و همچنین عدم نیاز به احراز هویت برای کاربران ایرانی از نکاتی است که اهمیت دارد. پشتیبانی صرافی تلفیقی از زبان چینی و انگلیسی استفاده می‌کند که برای یک صرافی جهانی چندان وجهۀ مناسبی ندارد. امکاناتی که در مورد امنیت در سایت صرافی به آن اشاره شده جای دلگرمی دارد، اما از طرفی هم در فروم‌ها شکایات فراوانی به چشم می‌خورد و برخی ادعا کرده‌اند که اسکم است. می‌توان گفت که KBEX صرافی مزایای جالبی دارد، به‌ویژه اینکه کاربران ایرانی هم می‌توانند از خدماتش استفاده کنند.

پرسش‌های متداول

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)