آموزش سرمایه گذاری

5 تا از بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023

آموزش سرمایه گذاری

مطالعه در 20 دقیقه

اگر شما هم نمی‌دانید در سال 2023 باید روی چه چیزی سرمایه‌گذاری کنید در این مطلب که ترجمه‌ای از وب‌سایت گلداَونیو (Goldavenue) است قصد داریم به معرفی بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023 بپردازیم. دانستن این موضوع که چه زمانی برای سرمایه‌گذاری در کدام دارایی می‌تواند بیشترین منافع مالی را برای هر شخص ایجاد کند، کار دشواری است.

به‌خصوص در کشورهای تورمی مانند ایران که دارایی‌ها به‌صورت دومینو وار رشد قیمت دارند، تشخیص این موضوع به‌مراتب سخت‌تر است. توجه داشته باشید بااینکه وضعیت اقتصادی در کشورمان با وضعیت کلی اقتصاد جهان مرتبط است، باید دقت کنید که برای سرمایه‌گذاری در ایران باید مطالعه گسترده‌تری داشته باشید تا به یک سبد سرمایه‌گذاری مناسب دست پیدا کنید.

چگونه برای اولین بار سرمایه‌گذاری را شروع کنیم؟

اگر شما هم فکر می‌کنید وقت آن رسیده که سرمایه‌گذاری را شروع کنید یا اینکه حداقل اطلاعات خودتان را درباره سرمایه‌گذاری افزایش دهید، این مطلب به شما کمک می‌کند دید خوبی پیدا کنید.

دانستن این موضوع که پول خود را در چه نوع دارایی‌هایی نگهداری کنید، کار ساده‌ای نیست. با توجه به تورم بی‌رویه در سراسر جهان و به‌خصوص در ایران و وضعیت بازارهای سهام، یک سرمایه‌گذاری درست کار سختی است. علاوه بر این اطلاعات مرتبط با سرمایه‌گذاری بسیار زیاد شده است. اگر شما هم به دنبال راه‌های درست سرمایه‌گذاری هستید احتمالاً در حین بررسی‌های خود ناگهان متوجه شده‌اید که در حال بررسی گزینه‌های سرمایه‌گذاری نادرست و اخبار مرتبط با بازارهای مالی هستید که پر از وعده‌های پول‌ساز هستند.

به همین دلیل در این مطلب سعی کردیم به معرفی بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023 بپردازیم که می‌تواند به شما کمک کند ثروت و آینده مالی خود را بهتر مدیریت کنید. پیش از پرداختن به گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در 2023 بهتر است به معرفی استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مبتدی بپردازیم.

مرحله اول: برای روز مبادا پول جدا نگه دارید

قبل از اینکه شروع به سرمایه‌گذاری کنید باید مطمئن شوید که مقداری پول برای روز مبادا خود نگه داشته‌اید. این پول باید جدا از پولی باشد که قصد دارید آن را سرمایه‌گذاری کنید.

شما باید به دید بلندمدت سرمایه‌گذاری کنید، به همین دلیل نباید پولی را که ممکن است در مدت زمان کوتاهی به آن نیاز پیدا کنید را سرمایه‌گذاری کنید. بااینکه به نظر می‌رسد ورود به دنیای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد از آن در مدت زمان چند هفته یا چند روز کار آسانی است اما باید گفت که این تفکر کاملاً اشتباه است.

بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری

گاهی اوقات در زمان سرمایه‌گذاری اگر اشتباه کرده باشید یا اوضاع آن‌طور که شما انتظار دارید پیش نرود، باید منتظر بمانید تا وضعیت بازار بهتر شود یا اینکه دارایی خود را با ضرر بفروشید. بنابراین بهتر است پولی را سرمایه‌گذاری کنید که به این زودی‌ها نیازی به آن ندارید.

بسیاری از کارشناسان و متخصصان در حوزه سرمایه‌گذاری به افراد پیشنهاد می‌کنند که قبل از سرمایه‌گذاری جدی در دارایی‌هایی مانند سهام، اوراق قرضه، فلزات گران‌بها، ارزهای دیجیتال و غیره، هزینه موردنیاز برای 3 تا 6 ماه را در حساب پس‌انداز اضطراری خود نگه دارند.

هزینه اضطراری افراد مختلف متفاوت است اما اگر ایده‌ای برای آن ندارید، یک حساب سرانگشتی از هزینه‌های ماهانه خود انجام دهید و 3 الی 6 برابر آن را در حساب اضطراری خود نگهداری کنید.

در نظر داشته باشید که بهتر است پول نقد اضطراری خود را در حساب‌های پس‌انداز نگه دارید که میزانی سود به آن تعلق بگیرد. به‌خصوص در کشوری مانند ایران با استفاده از این روش می‌توانید تا میزانی از پول خود در مقابل تورم محافظت کنید. اگر نرخ تورم از میزان سود پس‌انداز شما بیشتر باشد، متضرر خواهید شد.

توجه داشته باشید که این مبلغ برای این در نظر گرفته شده که به‌عنوان یک شبکه امن از شما در زمان‌های بحرانی یا زمانی که منبع درآمد اصلیتان قطع می‌شود، نگهداری کند. بنابراین نباید پس از 6 ماه این مبلغ را برداشت کنید بلکه اگر در ایران زندگی می‌کنید می‌توانید هر ماه مبلغی را به آن اضافه کنید.

درعین‌حال، نباید پول زیادی را برای این موضوع نگه دارید که برای شما کار نکند، زیرا همان‌طور که میدانید، تورم به‌آرامی ارزش پولی که در حساب پس‌انداز شما نشسته است را کاهش می‌دهد. بنابراین، به‌طورکلی 3-6 برابر هزینه‌های ماهانه به‌عنوان پس‌انداز باید برای محافظت از شما در شرایط اضطراری کافی باشد.

پس‌ازاینکه مطمئن شدید برای روز مبادا مبلغی را کنار گذاشته‌اید، باید به سراغ سرمایه‌ای بروید که برای سرمایه‌گذاری در نظر دارید.

مرحله دوم: تعیین بودجه و استراتژی سرمایه‌گذاری

پس‌ازاینکه مبلغ کافی برای روزهای اضطراری خود را کنار گذاشتید، وقت آن رسیده که سرمایه‌ای که برای سرمایه‌گذاری مدنظر دارید را مشخص کنید. این مبلغ باید به میزانی باشد که از دست دادن آن شما را نترساند یا حداقل با این میزان احساس راحتی کنید. لازم نیست از همان ابتدا تمام مبلغی که دارید را وارد بازارهای مالی کنید.

استراتژی سرمایه‌گذاری

به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات حتی 5 دلار برای سرمایه‌گذاری کافی است. شما می‌توانید در طول زمان به این مبلغ اضافه کنید، نکته مهم در سرمایه‌گذاری این است که استمرار داشته باشد و در سریع‌ترین زمان ممکن شروع به سرمایه‌گذاری کنید.

در رابطه با میزان سرمایه‌ای که قصد دارید سرمایه‌گذاری کنید، دو استراتژی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید:

استراتژی یکجا یا (Lump-sum)

در این نوع استراتژی شما تمام میزان سرمایه‌ای که برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته‌اید را به یک‌باره وارد یک دارایی یا سهام می‌کنید.

اگر آن‌قدر خوش‌شانس بوده‌اید که مبلغ زیادی را از طریق ارث، بازپرداخت مالیات یا به‌طور اتفاقی به دست آوردید، می‌توانید کل مبلغ را به یک‌باره سرمایه‌گذاری کنید. این کار به شما امکان می‌دهد بازدهی سریع‌تر و قابل‌توجه‌تری را در سرمایه‌گذاری خود کسب کنید.

اما به خاطر داشته باشید که این استراتژی ریسک زیادی دارد و ممکن است نتوانید به در زمان‌های ریزش قیمت صبور باشید و ممکن است منجر به ضررهای شدید شود.

استراتژی میانگین هزینه دلار (DCA)

این استراتژی صرفاً به معنای خرید مقدار مشخصی از دارایی در فواصل زمانی معین، صرف‌نظر از قیمت آن است.

برخی از تحلیلگران بازار اعتقاد دارند که این استراتژی بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در سال 2023 به‌خصوص پس از آشفتگی اخیر بازار سهام است.

تغییرات قیمت و بازدهی‌های گذشته نشان داده است که روش میانگین‌گیری هزینه‌های دلار در دوره‌های مختلف به‌خصوص در زمان سقوط بازار عملکرد بهتری دارد.

استراتژی DCA

به این نکته توجه کنید که شما مجبور نیستید یکی از این دو روش را انتخاب کنید و برای همیشه از آن استفاده کنید، برای برخی از سرمایه‌گذاران، ترکیبی از سرمایه‌گذاری یکجا و میانگین هزینه دلاری ممکن است انتخاب مناسب‌تری باشد. هر استراتژی که انتخاب می‌کنید، باید بهترین راهبرد را برای شما و اهداف سرمایه‌گذاری شما داشته باشد.

مرحله سوم: تعیین میزان تحمل ریسک

یکی از مهم‌ترین سؤال‌هایی که قبل از سرمایه‌گذاری باید خوب به آن فکر کنید و پاسخ دهید، میزان تحمل ریسک شما است. به‌خصوص قبل از سرمایه‌گذاری در بازار سهام یا ارز دیجیتال تعیین کردن میزان ریسک‌پذیری اهمیت زیادی دارد.

برای بررسی میزان ریسک باید دو موضوع را در نظر بگیرید:

  • زمانی که بازار نوسان‌های شدید دارد، چقدر می‌توانید صبور باشید.
  • تا چه مدتی می‌توانید پول خود را در یک موقعیت سرمایه‌گذاری نگه دارید.

همچنین ساختار پرتفو شما (که ترکیبی از سهام، اوراق قرضه، کریپتو، فلزات گران‌بها و غیره است) باید منعکس‌کننده میزان تحمل ریسک شما باشد.

همان‌طور که پیش‌ازاین گفتیم، سرمایه‌گذاری یکجا بدون ریسک نیست، اما می‌تواند راه خوبی برای ایجاد ثروت سریع پس از یک نوسان مثبت غیرمنتظره باشد.

بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری

از سوی دیگر، استراتژی DCA برای کسانی که می‌خواهند ریسک را کاهش دهند و بازده را در بلندمدت به حداکثر برسانند، خوب است. در رابطه با استراتژی DCA این موضوع بسیار مهم است که به برنامه خود پایبند باشید و برایتان اهمیت نداشته باشد که در یک روز یا هفته خاص چه اتفاقی می‌افتد، شما باید به‌مرورزمان سرمایه‌گذاری خود را در دوره‌های منظم و بدون توجه به شرایط بازار انجام دهید.

پس‌ازاینکه با مراحل اولیه و البته ضروری برای سرمایه‌گذاری آشنا شدید، قصد داریم شما را با برخی از بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023 که می‌توانید با آن‌ها شروع کنید، آشنا کنیم.

بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023

به‌طورکلی هر شخص باید با توجه به کشوری که در آن زندگی می‌کند و میزان پولی که به سرمایه‌گذاری اختصاص داده، اطلاعات کافی را برای سرمایه‌گذاری خود جمع‌آوری کند و سپس اقدام کند.

به‌عنوان‌مثال، افراد ثروتمند فرصت‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوپا یا شرکت‌های جوان دارند و بنابراین می‌توانند در مقایسه با سرمایه‌گذاران عادی که باید منتظر بمانند تا شرکت سهامی عام شود (یا به‌عبارت‌دیگر شروع به فروش سهام خود کند) سود بیشتری به دست آورند.

بنابراین، احتمالاً شما هم باید برای یافتن بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023 تحقیقات خود را انجام دهید تا ببینید با توجه به شرایط شما چه گزینه‌هایی در دسترس شما هستند.

اما در اینجا لیستی از برخی از بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023 به‌طورکلی معرفی شده است:

1- سرمایه‌گذاری در سهام

بسیاری از ما میدانیم که سرمایه‌گذاری سهام، زمانی که به‌خوبی انجام شود، می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای ایجاد ثروت در بلندمدت باشد.

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در بورس وجود دارد:

بررسی سهام و سرمایه‌گذاری انفرادی: شما می‌توانید اقدام به بررسی صورت‌های مالی شرکت‌های بورس کنید و پس از تحقیق و ارزیابی دقیق شروع به سرمایه‌گذاری کنید. اما اگر انجام محاسبات ریاضی یا خواندن درآمدهای فصلی شرکت‌ها برای شما جذاب نیست، رویکرد منفعلانه‌تری برای سرمایه‌گذاری در سهام وجود دارد.

صندوق‌های شاخص: یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در سال 2023 صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. صندوق‌ها معمولاً از یک شاخص معیار پیروی می‌کنند، نمونه‌های خارجی صندوق‌های شاخص شامل مواردی مانند S&P500 و نزدک است. S&P500 یکی از شاخص‌های اصلی است که عملکرد 500 شرکت بزرگ ایالات‌متحده را دنبال می‌کند. سرمایه‌گذاری در صندوق S&P500 به این معنی است که سرمایه‌گذاری‌های شما به عملکرد طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها مانند مایکروسافت، اپل، آمازون و غیره بستگی دارد.

بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023

البته باید گفت که از لحاظ تاریخی این صندوق تقریباً 10 درصد بازده سالانه برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد کرده است و بازده آینده آن هیچ‌گونه تضمینی ندارد. در رابطه با صندوق‌های شاخص ایرانی می‌توانید از وب‌سایت بورس ایران کمک بگیرید و با توجه به سابقه صندوق‌ها یکی از آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

مشاوران سرمایه‌گذاری: یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری که در سراسر جهان مورداستفاده قرار می‌گیرد، شرکت‌های سرمایه‌گذاری است. این شرکت‌ها معمولاً با در نظر گرفتن میزان ریسک افراد در سهام مختلف یا صندوق‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند و در زمانی که تغییراتی به وجود می‌آید، پرتفو افراد را متعادل می‌کنند. در این مورد باید محتاطانه برخورد کنید و گزینه‌ای امن را انتخاب کنید.

بنابراین، همان‌طور که می‌بینید، گزینه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در سهام وجود دارد. اما قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که به‌اندازه کافی تحقیق کرده‌اید و در مورد سهامی که خریداری می‌کنید یا از شرکتی که برای خرید سهام خود انتخاب کرده‌اید، اطلاعات کافی دارید.

بیشتر بازارهای سهام جهانی سال 2022 شرایط سختی داشته‌اند و به نظر می‌رسد که سال 2023 چندان بهتر نخواهد بود، زیرا تورم در پیش روی بازارها است، رکود در حال ظهور است و آشفتگی ژئوپلیتیک جهانی نیز در حال افزایش است.

می‌توان گفت سال 2022 بدترین سال از سال 2008 برای شاخص‌های اصلی ایالات‌متحده بود و به‌طورکلی، به نظر می‌رسد که بازار سهام برای یک سال پرتلاطم، با نگرانی‌های ژئوپلیتیکی، تورم و نرخ‌های بهره، نوسانات شدیدی را در وال‌استریت تحریک کرده است.

2- سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه

سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه نیز یکی از گزینه‌هایی است که در منبع این مطلب به‌عنوان یکی از بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023 آورده شده است.

اوراق قرضه راهی برای یک سازمان (به‌عنوان‌مثال، یک شرکت، یک شهرداری یا یک دولت محلی) برای جمع‌آوری پول موردنیاز راه‌اندازی یک پروژه است.

فرض کنید دولت محلی شما از شما می‌خواهد که مقدار مشخصی پول را برای تأمین مالی یک پروژه عمومی، مانند ساخت یک بزرگراه یا مدرسه، سرمایه‌گذاری کنید.

در چنین شرایطی دولت به شما اطمینان می‌دهد که آن سرمایه‌گذاری به‌اضافه بهره را در یک دوره زمانی خاص، که ممکن است 1 سال، 10 سال، 30 سال یا حتی 100 سال باشد، بازپرداخت کند! سپس با گذشت زمان، دولت مبلغ اولیه وام گرفته شده را در تاریخ توافق شده بعلاوه سود به شما پس خواهد داد.

بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023

معمولاً اوراق قرضه یک سرمایه‌گذاری مطمئن و محافظه‌کارانه در نظر گرفته می‌شوند زیرا توسط دولت حمایت می‌شوند و چندین بار در سال به شما مبلغ ثابتی سود پرداخت می‌شود.

شاید نکته منفی در رابطه با اوراق قرضه این باشد که باید مدت زمان طولانی‌تری پول خود را قفل کنید. علاوه بر این، ازآنجایی‌که اوراق قرضه یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است، سرمایه شما با خطر تغییرات نرخ بهره مواجه خواهد بود.

به‌عنوان‌مثال، اگر یک اوراق قرضه 30 ساله با سود 3 درصد بخرید و یک ماه بعد، همان شرکت اوراق قرضه را با بهره 4 درصد منتشر کند، ارزش اوراق شما کاهش می‌یابد.

و اگر به اوراق قرضه به‌عنوان یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری خود فکر می‌کنید، شاید بتوان آن را به‌عنوان یکی از گزینه‌های مناسب در نظر گرفت، اما باید به میزان تورم در کشور خود نیز توجه داشته باشید.

3- سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

یکی از سرمایه‌گذاری‌های محبوب در سراسر جهان و به‌خصوص در ایران، خرید املاک و مستغلات است. زمانی که پول خود را روی املاک سرمایه‌گذاری می‌کنید می‌توانید علاوه بر حفظ سرمایه در مقابل تورم، درآمد منظمی نیز دریافت کنید که یک جریان نقدی قابل‌توجه برایتان ایجاد می‌کند.

بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023

در رابطه با خرید املاک و مستغلات می‌توانید از گزینه‌های زیر استفاده کنید:

 ملک بخرید و اجاره دهید

 در کشورهای توسعه‌یافته پلتفرم‌هایی برای سرمایه‌گذاری جمعی در املاک و مستغلات وجود دارد که کاربران می‌توانند با مراجعه به آن‌ها در املاک اجاره‌ای سرمایه‌گذاری کنند. اما در ایران شما باید یک ملک را خریداری کنید و با اجاره دادن آن، درآمد به دست آورید. علاوه بر این معمولاً زمین و خانه در ایران در مقابل تورم مقاوم است و باعث حفظ سرمایه شما می‌شود.

خانه‌های قدیمی را تعمیر کنید و بفروشید

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات این است که خانه‌های قدیمی را خریداری کنید و پس از تعمیر به قیمت‌های بالاتر به دیگران بفروشید.

4- سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در سال 2023 ارزهای دیجیتال هستند که توجه به آن‌ها در سال‌های اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است. همچنین در سال‌های اخیر طرفداران کریپتو این موضوع را مطرح کرده‌اند که بیت کوین به دلیل مزیت‌هایی که با استفاده از فناوری بلاک چین، غیرمتمرکز بودن و ناشناس بودن ایجاد کرده، می‌تواند جایگزین خوبی برای طلا به‌عنوان وسیله ذخیره ارزش باشد.

بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023

البته که این موضوع هنوز به جایی نرسیده است و همان‌طور که احتمالاً میدانید، بازار کریپتو برخلاف بسیاری از بازارهای سرمایه‌گذاری، بی‌ثبات است و شاید افراد دارایی‌های امن مانند فلزات گران‌بها را به کریپتو ترجیح دهند.

اگر شما هم قصد دارید وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید، سعی کنید ابتدا چک لیست زیر را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید با خطرات احتمالی آن آشنایی کامل دارید:

  • از خرید یا فروش به دلیل ترس یا FOMO خودداری کنید.
  • از صرافی‌های معتبر برای نگهداری دارایی‌های ارز دیجیتال خود استفاده کنید و با روش‌های نگهداری بیت کوین و ارز دیجیتال به‌خوبی آشنا شوید. (ایران بروکر یک مرجع معتبر برای بررسی صرافی‌های ارز دیجیتال است، اگر زمان کافی برای بررسی صرافی‌های ارز دیجیتال را ندارید می‌توانید از ایران بروکر کمک بگیرید.)
  • سعی کنید هم‌زمان در دارایی‌های با ثبات‌تر مانند طلا، از دارایی خود در مقابل نوسانات محافظت کنید.

5- سرمایه‌گذاری در طلا و فلزات گران‌بها

به‌طورکلی، سرمایه‌گذارانی که به دنبال سرمایه‌گذاری در فلزات گران‌بها هستند، دو انتخاب اصلی دارند:

خرید سهام یک صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یا یک ETF (که به‌عنوان طلای کاغذی شناخته می‌شود) که قیمت طلا را ردیابی می‌کند، یا معاملات آتی و اختیار معامله در بازار کالاها.

 خرید دارایی فیزیکی: خرید سکه مستقیم‌ترین راه برای نگهداری فلزات گران‌بها هستند. ممکن است برای سرمایه‌گذاران مبتدی تعجب‌آور باشد، اما دارایی‌های طلای کاغذی همیشه توسط فلز گران‌بها فیزیکی پشتیبانی نمی‌شود. طلای کاغذی، مانند ETF و قراردادهای آتی طلا، معمولاً فقط به شکل دیجیتال وجود دارد.

در اینجا یک مثال آورده شده است: تصور کنید طلای کاغذی را به قیمت 1000 دلار می‌خرید، اما شرکتی که آن را از آن خریده‌اید فقط 500 دلار طلای فیزیکی در خزانه‌های خود دارد تا از ارزش طلای کاغذی شما حمایت کند. بنابراین اگر مشکلات مالی پیش بیاید و همه بخواهند یک‌باره پول خود را نقد کنند، این شرکت ممکن است نتواند تمام ارزش طلای کاغذی شما را به پرداخت کند.

بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023

بنابراین اگرچه دارایی‌های طلای کاغذی چندین مزیت مهم دارند (عدم وجود هزینه‌های حمل‌ونقل و ذخیره‌سازی، و این واقعیت که می‌توان آن‌ها را به‌راحتی از طریق دلال به پول نقد تبدیل کرد)، به خاطر داشته باشید که می‌توانند ریسک قابل‌توجهی را به همراه داشته باشند.

توجه داشته باشید که شرکت یا کارگزار مسئول ETFهای شما ممکن است ورشکست شود یا به تعهدات خود عمل نکند یا اینکه وضعیت واقعی پورتفولیوی خود را نادرست معرفی کند.

از سوی دیگر، با طلای فیزیکی، به هیچ فرد یا شرکت شخص ثالثی برای نگهداری و مالکیت ثروت خود متکی نخواهید بود.

اگرچه ریسک‌های متعددی در رابطه با سرمایه‌گذاری در طلای فیزیکی وجود دارد (به‌عنوان‌مثال، هزینه‌ها و ریسک‌های مربوط به ذخیره‌سازی و بیمه محصولات طلا)، شما به‌راحتی می‌توانید با انتخاب فروشنده طلای فیزیکی مناسب از این ریسک‌ها دوری کنید.

پاسخ چت جی پی تی به سؤال ” بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در 2023″

برخی از سرمایه‌گذاری‌هایی که از لحاظ تاریخی پتانسیل رشد بلندمدت را نشان داده‌اند، شامل سبد متنوعی از سهام، صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل، صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF)، املاک و مستغلات و سایر سرمایه‌گذاری‌های جایگزین است. انجام تحقیقات کامل، مشاوره گرفتن از یک متخصص مالی و تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری‌های برای مدیریت ریسک‌ها و به حداکثر رساندن بازده بالقوه ضروری است.

به خاطر داشته باشید که سرمایه‌گذاری‌ها دارای ریسک‌های ذاتی هستند و عملکرد گذشته نتایج آتی را تضمین نمی‌کند. بنابراین، داشتن یک استراتژی سرمایه‌گذاری بلندمدت که با اهداف مالی، تحمل ریسک و افق زمانی شما همسو باشد، مهم است.

آنچه در 4 تا از بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023 خواندیم:

در این مطلب گفتیم که برای شروع سرمایه‌گذاری لازم است چند نکته مهم را در نظر بگیرید. در ابتدا باید پس‌انداز اضطراری خود را مشخص کرده و کنار بگذارید، سپس باید بودجه‌ای که می‌خواهید به سرمایه‌گذاری اختصاص دهید را در نظر بگیرید. در گام بعدی باید یک استراتژی سرمایه‌گذاری متناسب با اهداف سرمایه‌گذاری و میزان ریسک‌پذیری خود انتخاب کنید. از بین بسیاری از استراتژی‌هایی که می‌توانید به آن پایبند باشید، رایج‌ترین آن‌ها استراتژی یکجا و میانگین‌گیری هزینه دلار (DCA) است.

اولی مستلزم واریز پول در حساب‌های سرمایه‌گذاری در مقادیر زیاد در یک زمان است، درحالی‌که دومی مستلزم توزیع سپرده‌ها در طول زمان است. هر دو رویکرد مزایا و معایبی دارند، اما استراتژی مبلغ یکجا می‌تواند مخاطره آمیزتر باشد. زمانی که همه موارد گفته شده را رعایت کردید، باید از بین یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در سال 2023 یک یا چند مورد را انتخاب کنید. از میان صدها گزینه موجود، ما 5 تا از بهترین گزینه های سرمایه‌گذاری در 2023 را که شامل سهام، اوراق خزانه، املاک، ارزهای دیجیتال و طلا بودند را به شما پیشنهاد کردیم. به نظر شما بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در سال 2023 کدام است؟ تجربیات خود را با ایران بروکر به اشتراک بگذارید.

آخرین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که سبد سرمایه‌گذاری خود را باید به گونه‌ای انتخاب کنید که تنوع کافی داشته باشد تا در حد امکان ریسک آن کاهش پیدا کند.

سؤالات متداول – بهترین سرمایه‌گذاری‌ها در 2023

بهترین سرمایه‌گذاری برای سال 2023 چیست؟

پیش‌بینی بهترین سرمایه‌گذاری برای یک سال خاص غیرممکن است، زیرا عملکرد دارایی‌های مختلف بسته به عوامل مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می‌تواند نوسان داشته باشد. قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری، مهم است که اهداف سرمایه‌گذاری، تحمل ریسک و افق زمانی خود را در نظر بگیرید.

بهترین سرمایه‌گذاری برای سال 2023 چیست؟

سرمایه‌گذاری در سهام می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت باشد، زیرا سهام در طول زمان عملکرد خوبی دارند. بااین‌حال، ضروری است که سبد سهام خود را متنوع کنید و تمام پول خود را در سهام قرار ندهید، زیرا ممکن است بی‌ثبات و غیرقابل‌پیش‌بینی باشند.

آیا سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال در سال 2023 گزینه مناسبی است؟

ارزهای دیجیتال می‌توانند یک سرمایه‌گذاری با ریسک بالا باشند و ارزش آن‌ها در مدت زمان کوتاهی نوسانات قابل‌توجهی داشته باشد. درحالی‌که برخی از افراد از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال سود قابل‌توجهی به دست آورده‌اند، مهم است که محتاط باشیم و خطرات موجود را درک کنیم.

آیا املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری خوبی برای سال 2023 است؟

املاک و مستغلات می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد، زیرا ارزش ملک در طول زمان افزایش می‌یابد و درآمد اجاره می‌تواند جریان ثابتی از جریان نقدی را فراهم کند. بااین‌حال، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات به سرمایه و تحقیق قابل‌توجهی نیاز دارد.

آیا باید در سال 2023 روی کالاها سرمایه‌گذاری کنم؟

سرمایه‌گذاری در کالاها می‌تواند راه خوبی برای تنوع بخشیدن به پرتفوی شما باشد، اما درک ریسک‌ها و نوسانات احتمالی ضروری است. کالاهایی مانند طلا و نفت می‌توانند تحت تأثیر رویدادهای ژئوپلیتیکی، بلایای طبیعی و عوامل عرضه و تقاضا قرار گیرند.

آیا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و ETF ها برای سرمایه‌گذاری در 2023 گزینه خوبی هستند؟

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و صندوق‌های قابل معامله (ETF) می‌توانند گزینه سرمایه‌گذاری خوبی برای کسانی باشند که به دنبال تنوع بخشیدن به پرتفوی خود و قرار گرفتن در معرض طیف وسیعی از دارایی‌ها هستند. بااین‌حال، مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در مورد کارمزد و عملکرد صندوق‌های مختلف تحقیق کنید.

آیا باید قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در سال 2023 به دنبال مشاوره حرفه‌ای باشیم؟

این کار می‌تواند مفید باشد که قبل از هر تصمیم سرمایه‌گذاری مهمی از یک مشاور مالی یا متخصص سرمایه‌گذاری مشاوره بگیرید. آن‌ها می‌توانند در مورد استراتژی‌های سرمایه‌گذاری، مدیریت ریسک و تخصیص دارایی شما را راهنمایی کنند.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید