ارز دیجیتال

5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار در 2023

ارز دیجیتال

مطالعه در 9 دقیقه

بااینکه بسیاری از سرمایه‌گذاران تازه‌وارد در فضای ارزهای دیجیتال روی بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و  ارزهای دیجیتال برتر تمرکز می‌کنند، اما باید گفت رمزارزهایی وجود دارند که شاید جزء 10 ارز دیجیتال برتر نباشند اما پتانسیل خوبی برای بازدهی دارند و به همین دلیل شایسته توجه شما هستند.

در این مطلب از ایران بروکر 5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار را انتخاب کردیم که در سال 2023 باید به آن‌ها توجه کنید. بسیاری از پروژه‌ها ممکن است پتانسیل رشد داشته باشند اما بسیاری از سرمایه‌گذاران در جستجوی ارزهای دیجیتالی هستند که قیمت آن‌ها کمتر از یک دلار باشد. در ادامه به معرفی 5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار در 2023 می‌پردازیم. توجه داشته باشید ترتیب خاصی در معرفی این پروژه‌ها وجود ندارد و ایران بروکر هیچ‌گونه پیشنهاد سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌کند.

ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

کاردانو با ارز دیجیتال اختصاصی ADA یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های بلاکچین است که توسط چارلز هاسکینسون تأسیس شده است. جالب است بدانید که چارلز هاسکینسون یکی از بنیان‌گذاران اتریوم بود که پس از جدا شدن از اتریوم تصمیم گرفت کاردانو را راه‌اندازی کند و به آن لقب قاتل اتریوم را داد. این ارز دیجیتال در سال 2023 با شتاب قیمتی مثبت شروع به رشد کرده و یکی از پروتکل‌های برتر ارز دیجیتال در سال 2022 است که به دلیل پیشرفت‌های قابل‌توجهی که داشته، نگاه سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال را به خود جلب کرده است.

1
کاردانو یکی از 5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار در 2023

بلاکچین کاردانو به دلیل سهولت در برقراری تعامل با توسعه‌دهندگان در بین یکی از بهترین شبکه‌ها قرارگرفته و امتیاز خوبی کسب کرده است. جالب است بدانید که این شبکه بلاکچین با یک ذهنیت علمی و با شیوه‌ای مبتنی بر تحقیقات توسعه داده شده است. در سال 2022 شاهد اضافه شدن قابلیت ارائه قرارداد هوشمند به این شبکه بودیم که با ارتقایی به نام آلونزو انجام شد. همچنین امکان ایجاد توکن های غیر مثلی (NFT) در این شبکه وجود دارد که به دلیل کم بودن هزینه تراکنش‌ها آن را به یک اکوسیستم کاربردی برای این دسته از توکن ها تبدیل کرده است.

کاردانو آفریقا را به‌عنوان یکی از بازارهای هدف خود قرار داده و با تلاش زیادی توانسته سهم بازار قابل‌توجهی را در این کشور به دست آورد. همچنین این شبکه بلاکچین موفق شده با چندین دولت و سازمان در این قاره قراردادهایی را ثبت کند.

در زمان نگارش این مقاله قیمت کاردانو معادل 0.33 دلار و با ارزش بازار 11.6 دلار معامله می‌شد. حجم معاملات این ارز دیجیتال به بالاترین حد خود در 2 ماه اخیر رسیده چرا که نهنگ‌ها پس از افزایش 30 درصدی قیمت این ارز دیجیتال طی 10 روز شروع به انجام تحرکاتی در این رمزارز کردند.

ارز دیجیتال وی چین (VET)

پروژه وی چین با هدف کمک به نظارت بر زنجیره تأمین کالاهای مادی ایجاد شد، حالا جزو 5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار است که ارزش توجه شما را خواهد داشت. هدف از ایجاد این بلاکچین افزایش شفافیت در مورد منشأ اشیاء و تمام جزئیات زنجیره تأمین تا رسیدن به مقصد نهایی بود که با استفاده از فناوری بلاکچین و ترکیب آن با سخت‌افزارهای کاربردی است که به کالاها متصل می‌شوند.

مدیرعامل سابق وی چین، سانی لو، این شبکه بلاکچین را در سال 2015 به‌عنوان یکی از شرکت‌های تابعه Bitse، که خود یک شرکت مبتنی بر بلاکچین بود، ایجاد کرد. ارز دیجیتال VET که پیش‌ازاین با نام VEN شناخته می‌شد اولین بار به‌عنوان یک ارز دیجیتال مبتنی بر استاندارد ERC-20 روی اتریوم منتشر شد. در سال 2018 این ارز دیجیتال طی یک فرایند نام تجاری خود را تغییر داد و هم‌زمان بلاکچین بومی خود را معرفی کرد و رمزارز خود را به آن انتقال داد.

2
وی چین یکی از 5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار در 2023

هولدرهای VET می‌توانند با استیک این ارز دیجیتال در شبکه بلاکچین وی چین که مبتنی بر اجماع اثبات اقتدار است، پاداش‌هایی را در قالب ارز دیجیتال VTHO دریافت کنند. محاسبات و عملیات بلاک چین توسط VTHO انجام می‌شود. با توجه به ارزش کل بازار، VET اکنون در جایگاه 34 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. قیمت وی چین در حال حاضر در 0.023 دلار معامله می‌شود که سی و ششمین دارایی بزرگ در بین ارزهای دیجیتال است.

ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB)

یکی از جالب‌ترین ارزهای دیجیتال شناخته‌شده در سال 2022 میم کوین شیبا اینو با ارز دیجیتال اختصاصی SHIB است که می‌توان آن را در دسته‌بندی ارزهای دیجیتال زیر 1 دلار جا داد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که طبق داده‌های واقعی کسب‌شده توسط بزرگ‌ترین صرافی جهان، بایننس، شیبا اینو در بین سه ارز دیجیتال پربازدید در سال 2022 بوده است.

ارز دیجیتال SHIB کاربردهای مختلفی دارد، صاحبان این ارز دیجیتال می‌توانند آن را برای انجام بازپرداخت استیک کنند، به‌عنوان تأمین‌کننده نقدینگی در استخرهای نقدینگی شرکت کنند یا در حاکمیت جامعه شیبا اینو با توانایی رأی دادن اظهارنظر کنند. اما به‌طورکلی این ارز دیجیتال به خاطر کاربردهایش معروف نشده بلکه یکی از ارزهای دیجیتال است که بیشتر برای پیش‌بینی قیمت و معامله‌های زیادی که روی آن انجام می‌شود موردتوجه قرارگرفته است.

3
وی چین یکی از 5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار در 2023

بااینکه ارز دیجیتال SHIB در حال فاصله گرفتن از اهداف اصلی پلتفرم است اما به دلیل استفاده از توکن های غیر مثلی می‌تواند در بازی‌های مبتنی بر ارز دیجیتال سهم داشته باشد. به همین دلیل پروژه SHIBOSHIS قصد دارد به هولدرهای این ارز دیجیتال امکان دسترسی به معاملات ارز دیجیتال، خرید زمین دیجیتال و امکان بازی در بازی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی را فراهم کند.

در زمان نگارش این مطلب قیمت SHIB در حدود 0.000011 دلار بود که جز یکی از 5 ارز دیجیتال زیر 1 دلار است و در رتبه 15 بازار ارزهای دیجیتال قرارگرفته است. ارزش بازار ارز دیجیتال SHIB به 6 میلیارد دلار رسیده و در 24 ساعت گذشته حجم بازار 132 میلیون تومانی را ثبت کرده است.

ارز دیجیتال ریپل (XRP)

ریپل به‌عنوان یک بلاکچین برای پرداخت‌های سریع‌تر و ارزان‌تر بین‌المللی شناخته‌شده است. این بلاکچین برای اجماع از هیچ‌کدام از روش‌های اثبات کار یا اثبات سهام استفاده نمی‌کند، به‌جای آن به‌روزرسانی‌های درخواستی دفتر کل قبلی توسط سرورهای اعتبارسنجی تأیید می‌شوند. در این بلاکچین هیچ نهاد حاکمیتی برای تصمیم‌گیری در رابطه با ایجاد یا تأیید تراکنش توسط نودها وجود ندارد. این ارز دیجیتال امکان پردازش تراکنش‌ها با سرعت‌بالا را در ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند که باعث شده سرمایه‌گذاران بیشتری جذب آن شوند. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از کاربران شبکه‌های قدیمی و البته کند سوئیفت را رها کنند.

ripple coin
ریپل یکی از 5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار در 2023

تسویه آنی تراکنش‌ها به‌واسطه ریپل با ایجاد دفتر کل جدید در بازه زمانی 3 تا 5 ثانیه فراهم‌شده است. بر اساس محاسباتی که ریپل ارائه داده، دفتر کل این شبکه بلاکچین می‌تواند به‌طور متوسط در هر ثانیه 1500 تراکنش و به‌طورکلی 65000 تراکنش را پردازش کند. برای مقایسه لازم است بدانید بیتکوین به‌عنوان لیدر بازار ارزهای دیجیتال قادر به پردازش 5 تراکنش در ثانیه است.

بااینکه ریپل حدود 3 سال است که با SEC مبارزه می‌کند اما امیدوار است که بتواند پیروز این میدان باشد. بسیاری از سرمایه‌گذاران در بازار ارز دیجیتال نیز انتظار دارند که قیمت ریپل از 1 دلار فراتر می‌رود. در زمان نگارش این مطلب قیمت ارز دیجیتال XRP 0.36 دلار است و در رتبه 6 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

ارز دیجیتال استلار (XLM)

پنجمین ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار ارز دیجیتال استلار است. قیمت استلار در زمان نگارش این مطلب در حدود 0.082 در حال معامله است. استلار یک شبکه بلاکچین متن‌باز و بسیار غیرمتمرکز ایجاد کرده و دنبال ایجاد یک انقلاب در فضای مالی جهان است. دو ویژگی استلار که باعث محبوب شدن آن در بین کاربران و معامله گران ارزهای دیجیتال شده یکی ارائه خدمات ذخیره ارزهای دیجیتال و دیگری دسترسی به سیستم مالی بدون نیاز به بانک است. همچنین این بلاکچین مأموریت ساده‌سازی تراکنش‌های بین‌المللی را دارد و تلاش می‌کند نقل و انتقالات نقدی را با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه در صرافی خود عملی کند.

سخن پایانی- 5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار در 2023

به‌طورکلی فضای ارز دیجیتال هرروز در حال رشد و توسعه است و بالطبع شاهد ظهور پروژه‌های جدید هستیم. به همین دلیل شاید شما هم مانند بسیاری از سرمایه‌گذاران نخواهید خود را محدود به 5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار در 2023 کنید. البته باید به خاطر داشته باشید که شما می‌توانید سبد سرمایه‌گذاری خود را در ارزهای دیجیتال به چندین رمزارز اختصاص دهید تا بتوانید ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهید.

5 ارز دیجیتال برتر زیر 1 دلار کدم‌اند؟

در مارس 2023، ارزهای دیجیتال برتر زیر 1 دلار عبارت‌اند از کاردانو، وی چین، شیبا اینو، ریپل و استلار

چرا ارزهای دیجیتال زیر 1 دلار محبوب هستند؟

به دلیل اینکه بسیاری از معامله گران معتقدند که پتانسیل بازدهی قابل‌توجهی در ارزهای دیجیتال زیر 1 دلار وجود دارد.

آیا سرمایه‌گذاری در این ارزهای دیجیتال زیر 1 دلار ایده خوبی است؟

سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال دارای ریسک است و سرمایه‌گذاران همیشه باید قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری، تحقیقات و بررسی‌های لازم را انجام دهند. قیمت این ارزهای دیجیتال نوسان بسیار زیادی دارد و این نوسان ممکن است باعث ایجاد سود یا ضرر قابل‌توجهی شود.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید