قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال پوند دلار | GBPUSD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال پوند به دلار

تحلیل روزانه جفت ارز پوند به دلار در دوشنبه ۱۰ بهمن | GBPUSD

تحلیل روزانه جفت ارز پوند به دلار در دوشنبه ۱۰ بهمن | GBPUSD

تحلیل چارت جفت ارز پوند به دلار در تایم فریم ۴ ساعته و در دوشنبه ۱۰ بهمن | GBPUSD
چارت معاملاتی جفت ارز GBPUSD در تایم فریم ۴ ساعته

قیمت در چارت جفت ارز پوند به دلار همچنان در محدوده محدود زیر مقاومت 1.2445 محدود شده است. در جهت نزولی، شکست محکم سطح حمایتی 1.2252، روند را به سمت نزولی تبدیل می‌کند و الگوی اصلاحی را از سطح 1.2445 با نزولی دیگر گسترش می‌دهد. در روند صعودی، شکست قاطع سطح 1.2445، ادامه یافتن روند صعود آغاز شده از سطح 1.0351 را تایید می‌کند. در این صورت هدف بعدی قیمت سطح فیبوناچی 1.2759 خواهد بود.

تحلیل چارت جفت ارز پوند به دلار در تایم فریم روزانه و در دوشنبه ۱۰ بهمن | GBPUSD
چارت معاملاتی جفت ارز GBPUSD در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال چارت روزانه جفت ارز پوند به دلار نشان می‌دهد، صعود آغاز شده از سطح 1.0351 می‌تواند حداقل روند نزولی آغاز شده از سطح 1.4248 (بالاترین قیمت در سال 2021) را تصحیح کند. تا زمانی که سطح مقاومتی تبدیل‌شده به حمایت 1.1644 پابرجا باشد، افزایش بیشتری در قیمت انتظار می‌رود. در این صورت هدف بعدی قیمت محدوده 61.8% فیبوناچی رسم‌شده از سطح 1.4248 به 1.0351 در قیمت 1.2759 خواهد بود. شکست پایدار این سطح راه بازگشت قیمت را به سطح 1.4248 هموار می‌سازد.

پیوت‌های روزانه:

  • (S1) 1.2354
  • (P) 1.2387
  • (R1) 1.2427

GBPUSD (پوند انگلیس/دلار آمریکا) چیست؟

GBPUSD (پوند بریتانیا/دلار آمریکا) مخفف جفت ارز یا کراس پوند بریتانیا و دلار آمریکا است. جفت ارز به معامله‌گر می‌گوید که برای خرید یک پوند انگلیس (ارز پایه) به چند دلار آمریکا (ارز مظنه) نیاز است.

GBP/USD سومین جفت ارز تجاری بزرگ است، که حدود ۱۱ درصد از کل بازار فارکس را به خود اختصاص داده است.

  • جفت ارز GBP/USD سومین جفت ارز پرمعامله در جهان است.
  • این جفت ارز تحت تأثیر شاخص‌های اقتصادی، و اقدامات بانک‌های مرکزی هر دو کشور برای تقویت یا کاهش ارزش پول خود قرار دارد.
  • پوند انگلیس از نظر تاریخی قوی‌تر از دلار است، اگرچه در دهه‌های پس از جنگ جهانی دوم به طور پیوسته ضعیف شده است.
  • پس از رکود بزرگ، پوند تقریباً یک سوم ارزش خود را از دست داد، زیرا سرمایه‌گذاران به سمت دلار هجوم آوردند.

آشنایی با GBPUSD (پوند انگلیس/دلار آمریکا)

ارزش جفت ارز GBPUSD به ازای هر X دلار آمریکا 1 پوند انگلیس است. به عنوان مثال، اگر جفت ارز با قیمت 1.50 معامله می‌شود، به این معنی است که برای خرید 1 پوند انگلیس، 1.5 دلار آمریکا لازم است.

GBPUSD جزو پنج جفت ارز پرمعامله برتر در جهان است. این نماد تحت تأثیر عواملی است که بر ارزش پوند انگلیس و یا دلار آمریکا در رابطه با یکدیگر و سایر ارزها تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل، تفاوت نرخ بهره بین بانک مرکزی انگلستان (BoE) و فدرال رزرو، بر ارزش این ارزها در مقایسه با یکدیگر تأثیر می‌گذارد.

برای مثال، زمانی که فدرال رزرو در فعالیت‌های بازار آزاد برای قوی‌تر کردن دلار آمریکا مداخله می‌کند، ارزش GBPUSD می‌تواند به دلیل تقویت دلار آمریکا در مقایسه با پوند انگلیس، کاهش یابد.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.