برای شروع ترید در فارکس باید حواستان به این ۱۰ نکته باشد

شروع ترید در فارکس

آیا به عنوان یک شغل فرعی و یا حتی یک شغل تمام وقت به ترید فکر می‌کنید؟

فرقی ندارد که در خانه مشغول به کار باشید یا بیرون از خانه، به هر حال این امکان برای شما فراهم شده است که از طریق ترید درآمد بیشتری داشته باشید.

اما قبل از این که دست به کار شوید و پولی را که به زحمت به دست آورده‌اید، به خطر بیندازید، بهتر است بدانید که تنها چیزی که باعث تمایز معامله گرانی که موفق هستند و معامله گرانی می‌شود که به سرعت همه سرمایه خود را از دست می‌دهند، این است که آنها با ترید مثل یک کسب و کار برخورد می‌کنند.

داشتن این طرز فکر تجاری به این معناست که می‌توانید برای راه اندازی طرح تجاری حساب تلاش کنید، البته باید مطمئن شوید که بودجه تان کافی است، عملکرد خود را بررسی و دنبال می‌کنید، از میزان هزینه‌ها آگاه هستید و برای بهبود امور کار می‌کنید.

در ادامه چک لیستی آماده کرده‌ایم تا بدانید برای شروع به چه چیزهایی نیاز دارید:

بازار خود را انتخاب کنید

درست است که بازار فارکس در برابر سهام یا معاملات آتی دارای مزایای زیادی است، ولی یادتان باشد که بازارهای دیگری هم وجود دارند که احتمالا برای شما مفید هستند.

مطمئنا درباره رمزارزها، اجناس، شاخص‌ها، CFC ها و سایر گزینه‌های ترید شنیده‌اید که همگی در نوع جالب و هیجان انگیز هستند.

فقط مطمئن شوید که به درستی تحقیق کرده‌اید و همه عوامل موجود در بازار، ساعت‌های فعال برای ترید و همه ریسک‌هایی که ممکن است با آنها درگیر شوید را می‌شناسید.

استراتژی ترید خود را مشخص کنید

موقعی که مطمئن شدید که کدام بازار را ترجیح می دهید، وقت آن می‌رسد که ببر روی استراتژی واقعی خود کار کنید. البته ما اینگونه فرض می‌کنیم که قبلا با ابزارها و اندیکاتورهایی آشنا شده‌اید که با ترید مورد نظر شما مرتبط هستند.

اگر می‌خواهید وارد چند بازار شوید، حتما برای هر کدام از آنها استراتژی متناسب با آن را در نظر بگیرید. معمولا استراتژی‌ها با آزمون و خطای بسیار به دست می‌آیند، بنابراین حتما مطمئن شوید که آماده هستید کارهایی انجام دهید که ممکن است با شکست روبرو شوند.

پارامترهای مربوط به ریسک را تعیین کنید

همانطور که در بسیاری از مقالات روانشناسی ترید اشاره شده است، مدیریت ریسک اساسی ترین نکته برای ادامه حیات در این بازی است.

اینکه فقط پارامترهای ورودی و خروجی را برای هر معامله مشخص کنید، کافی نیست. چیزی که باعث می‌شود در طی بلند مدت موفق باشید و سود کنید، نحوه مدیریت سرمایه است؛ اینکه بدانید حتی اگر به شدت ضرر کنید، باز هم می‌توانید به معامله کردن ادامه دهید.

trade2

محل کارتان را مشخص کنید

اگر ترید را از خانه انجام می‌دهید، حتما می‌دانید که چگونه اتفاقات مختلفی مثل پارس کردن سگ‌ها، صدای موسیقی، کاناپه و یا تلویزیون می توانند باعث ایجاد حواس پرتی شوند.

چالش دیگری که به عنوان یک تریدر خانگی با آن روبرو خواهید بود، اتصال به اینترنت مطمئن، انجام تنظیمات بر اساس تفاوت‌های منطقه زمانی و داشتن تجهیزات تجاری مناسب است.

برای اینکه بتوانید به کسب و کار خود ادامه دهید، باید محل مناسبی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید که مطمئن باشید هیچ چیزی در آنجا نمی تواند تمرکز شما را به هم بریزد. یادتان باشد که بازار به سرعت پیش می‌رود و آخرین چیزی که موقع اسکالپینگ لازم دارید، پرت شدن حواستان است.

بروکر خود را انتخاب کنید

انتخاب بروکری که بتوانید برای اجرای صحیح معاملاتتان به آن اعتماد کنید، امری مهم و تصمیمی حیاتی است. مطمئنا هرگز نمی خواهید قربانی کلاهبرداری‌ها شوید.

این روزها اکثر بروکرها به دقت و بدون هیچ گونه نقص و کوتاهی سوابق خود را بیان می‌کنند، بنابراین اگر در این زمینه کوتاهی کنید، تقصیر از خود شماست.

سایت ایران‌بروکر به عنوان دیدبان بروکرها در تلاش است تا بستری مناسب برای بررسی بی‌طرفانه و مقایسه بروکرها فراهم آورد. می‌توانید از بخش بررسی و مقایسه بروکرها در سایت ما اقدام به انتخاب بروکر مورد نظر خود نمایید.

بعد از اینکه همه انتخاب های خود را انجام دادید و محدوده ای را مشخص کنید، بهتر است اول یک حساب دمو باز کنید و کاملا با پلتفرم بروکر آشنا شوید و بعد به صورت واقعی وارد میدان ترید شوید.

بر روی روانشناسی ترید خود کار کنید

به قسمت جذاب داستان رسیدیم. موقع ترید باید پا بر سر احساساتتان بگذارید و به عنوان معامله گر خونسرد باشید. یادتان باشد که روانشناسی ترید نقش مهمی در پیشرفت شما دارد.

اینکه در مورد جهت گیری ها و تعصبات شخصی و شناختی آگاهی داشته باشید، به شما کمک می کند که تحت فشار کاملا خونسرد باقی بمانید. این امر مخصوصا موقع رویدادهای خبری درجه یک مربوط به ترید یا موقع تصمیم گرفتن برای کنار کشیدن از میدان برد جهت کاهش ضرر و زیان ها اهمیت زیادی دارد.

یادتان باشد که این امر فقط با تمرین زیاد و تجربه فراوان به دست می آید، بنابراین هر وقت از سر ترس یا حرص کاری کردید، خودتان را سرزنش نکنید. این اتفاق حتی برای بهترین معامله گر ها هم رخ می دهد.

trade3

هزینه های خود را مشخص کنید

این قسمت خیلی قسمت جذابی نیست، ولی قطعا باید همه هزینه های مربوط به ترید، از جمله هزینه های تجهیزات مربوط به ترید، دوره های پرداختی، بهینه سازی امور مربوط به برق و اینترنت را دنبال کنید و اگر قرار است مالیات بپردازید، حتما آن را پرداخت کنید.

یادتان باشد با ترید مثل یک کسب و کار برخورد کنید.

مالیات می تواند پروسه پیچیده و وابسته به حوزه قضایی منطقه شما باشد. از آن جایی که احتمالا به دنبال شر و مجازات نمی گردید، حتما در صورت داشتن هرگونه تردید با متخصصان مشورت کنید. البته کسانی که در ایران ترید می‌کنند نیازی به پرداخت مالیات ندارند.

عملکرد خود را پیگیری کنید

به غیر از اینکه باید هزینه های مربوط به ترید را مدام پیگیری کنید، حتما باید عملکرد خودتان را هم از طریق یک ژورنال ترید با جزییات کامل ثبت کنید.

ما یک بخش کامل در مورد نحوه نگهداری ژورنال ترید داریم که شامل پنج بخش اساسی می شود. این بخش ها برای توسعه استراتژی ترید بسیار موثر خواهند بود.

آگاه بمانید

تنها چیزی که دائمی است، تغییر است.

«هراکلیتوس»

در واقع این سخن بسیار حکیمانه است و مخصوصا در بازارهای مالی مصداق زیادی دارد.

یک لحظه ممکن است تصور کنید که ترید شما کامل شده و حالا با بازار هماهنگ هستید، ولی لحظه بعدی در کمال شگفتی متوجه خواهید شد که گرفتار پدیده قوی سیاه شده اید!

چه در ترید روزانه و چه در حالت سرمایه گذاری های طولانی مدت، بسیار اهمیت دارد که حتما از اخبار سیاسی و اقتصادی باخبر باشید.

دینامیک مدام در حال تغییر بازارهای مالی هم یادآور خوبی است برای اینکه همیشه باید مطلع باقی بمانید و هرگز از یاد گرفتن دست برندارید. ضرری ندارد چند ابزار و روش جدید هم یاد بگیرید و داشته باشید تا بتوانید موقع بروز تغییر در وضعیت بازار از آنها استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر حتما بخش آموزش رایگان فارکس و ترید فارکس را حتما مشاهده کنید.

در صورت نیاز اصلاحاتی انجام دهید

در هماهنگی با نکته قبلی، خیلی مهم است که بتوانید روی پای خودتان بایستید و همزمان به اندازه کافی انعطاف داشته باشید تا بتوانید در صورت نیاز اصلاحاتی را انجام دهید.

ممکن است چیزی که باعث می شود قیمت ها امروز، این هفته یا امسال افزایش پیدا کنند، با آنچه فردا، هفته آینده یا سال بعد باعث تغییر در بازار می شود، متفاوت باشد. سال 2020 را به عنوان یک نمونه در نظر بگیرید!

اینکه معامله گر انعطاف پذیر باشد، به این معنا نیست که به محض دیدن اولین نشانه های دردسر، فوری استراتژی خود را عوض کنید.

انعطاف پذیری می تواند خود را در چیزهای ساده نشان دهد؛ مثلا در تطبیق دادن ورودی ها و خروجی خود با بی ثباتی یک جفت ارز و یا با گذشتن از روش دنبال کردن یک روند و رفتن به سراغ سیستم محدوده زمانی در موقعی که لازم است.

ایران بروکر
ایران بروکر
مدیر سایت و انجمن ایران بروکر
فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥