رشد چشمگیر پوند در بازار فارکس تا کجا ادامه دارد؟

اقتصاد بریتانیا در ژانویه با نرخ رشد سریع‌تر از حد انتظار پیشرفت کرد و به افزایش پوند دامن زد.

جفت ارز GBP/USD روز جمعه با افزایش 0.3 درصدی تولید ناخالص داخلی در ژانویه، به دنبال انقباض 0.5 درصدی در ماه قبل، روند صعودی را تجربه کرد. علاوه بر این، داده‌ها بهتر از تخمین‌های تحلیل‌گران برای افزایش 0.1 درصدی بودند. ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا گفت:

اعتماد به نفس در حال بازگشت است.

اما پشت این صعود چشمگیر چه بود؟

شتاب رشد اقتصاد بریتانیا تا حد زیادی به بهبود قابل توجه در بخش خدمات نسبت داده می‌شود. بخش‌هایی مانند آموزش، حمل‌ونقل، ذخیره‌سازی و فعالیت‌های سلامت انسان به طور قابل‌توجهی در دستیابی به این موفقیت، بیش از انتظارات، کمک کردند. آخرین ارقام تولید ناخالص داخلی این حس امید را القا کرده است که بریتانیا ممکن است از رکود عمیق خود عبور کند.

پوند انگلیس پس از یک هفته از نزول مجدد توانست به روند صعودی خود بازگردد. جفت ارز پوند دلار (GBP/USD) در هفته گذشته پس از افت 2 درصدی به 1.1790 دلار، در حوالی 1.2040 دلار در نوسان بود. نگرانی‌های اخیر درمورد تورم، ناآرامی‌های اجتماعی، و مداخلات دولت، تأثیر منفی بر پول بریتانیا داشته است. با این وجود، انتظار می‌رود پیش بینی‌های تولید ناخالص داخلی، پوند را در روزهای آینده تقویت کند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.