Search
Close this search box.

یک بازار کار قوی و ادامه تقاضا برای دلار استرالیا

دلار استرالیا (AUD) برای سومین جلسه متوالی در روز سه‌شنبه شاهد افزایش قابل‌توجهی بود که ناشی از عوامل متعددی از جمله اظهارنظرهای میشل بولاک، رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) بود.

اظهارات بولاک در مورد قوی‌بودن بازار کار استرالیا یک عامل کلیدی در این رالی بوده است. وی نسبت به پایداری پیشرفت اشتغال ابراز اطمینان کرد و خاطرنشان کرد: تقاضای زیربنایی عامل مهمی در چالش تورم است که انتظار می‌رود تا یکی دو سال آینده نگرانی‌هایی را ایجاد کند.

 صورت‌جلسه نوامبر بانک مرکزی بانک مرکزی آمریکا (RBA) نیز از این دیدگاه حمایت می‌کند و احتمال کنارگذاشتن افزایش نرخ بهره را تأیید می‌کند، اما به دلیل افزایش ریسک‌های تورمی، بر احتمال قوی‌تر برای انقباض تأکید می‌کند. این صورت‌جلسه بر اهمیت کنترل انتظارات تورمی تأکید کرد و احتمال یک یا دو افزایش دیگر نرخ‌ها را نشان داد. همچنین افزایش قیمت مسکن نشان داد که سیاست انقباضی ممکن است بیش از حد محدودکننده نبوده باشد.

 در چین، گزارش‌های منابع بلومبرگ نشان می‌دهد که دولت اقداماتی را برای حمایت از بخش املاک و مستغلات آماده می‌کند، از جمله فهرستی از ۵۰ توسعه‌دهنده واجد شرایط برای حمایت مالی از طریق وام‌های بانکی، بدهی و تأمین مالی سهام ک همی تواند موجب افزایش نقدینگی شود. این پیشرفت در چین، یک شریک تجاری کلیدی برای استرالیا، به احساسات مثبت برای AUD افزوده است.

 شاخص دلار آمریکا (DXY) تحت‌تأثیر بهبود ریسک‌پذیری و کاهش بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده، به کاهش خود ادامه داد و به پایین‌ترین حد سه ماه اخیر نزدیک شد.

سرمایه‌گذاران اکنون توجه خود را به انتشار داده‌های اقتصادی آتی ایالات متحده معطوف کرده‌اند، از جمله فروش خانه‌های موجود و شاخص فعالیت ملی فدرال رزرو شیکاگو، و همچنین منتظر صورت‌جلسه نشست اخیر فدرال رزرو هستند که می‌تواند بینش‌های بیشتری را در مورد جهت‌گیری‌های سیاست پولی آینده ارائه دهد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات